Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Odpovědět
SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od SteveJSF »

Tak to mě zajímá. Ještě jsem to nedržel v ruce, tak nevím co si o tom myslet, ale na obrázcích to vypadá hezky. Věřím, že se s námi o dojmy a praktické zkušenosti podělíš.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od teekex »

to Kuke pouzdro vypada dobre, jeste kdyby to umelo Qi dobijeni a byl by to opravdovy hit :)

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od McJobs »

Fiko píše:zdravim, hladam nejaky klon caudabe veil xt (http://www.caudabe.com/collections/ipho ... ne-6s-wisp) z ebayu. dolezite je aby mal zakryty cely spodok. momentalne pouzivam taketo nieco (http://www.ebay.com/itm/400863342211?_t ... EBIDX%3AIT) a uplna spokojnost az na to ze to nema kryty cely spodok a pri drzani iphonu sposobom ze ho podopieram malickom ten obal reze do prstu. material v ziadnom pripade nie silikon ale taky ako ten z ebayu a vsetky tie 0.3mm obaly vratane caudabe. vdaka za tipy.



Ja som ten Veil XT obal musel asi po dvoch mesiacoch zahodit, kedze to si mozem rovno kupit plastovy telefon a budem mat z telefonu rovnaky pocit. Aj ked uznavam, s obalom sa ten telefon drzi ovela lepsie, kedze ten tenky zaobleny hlinik je synonymom pre neergonomicku klzkost. Taktiez je sestkovy iPhone prvy ktory vyzera v obale lepsie ako bez. Nechcem tu rozoberat design zadnej strany, ale nepochopim preco nie su tie plastove antenne predely zarovno s hlinikom v matnom vyvedeni. Takto to vyzera ako nalepena plastelina vo faze ranneho prototypu.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od mirmo80 »

SteveJSF píše:Věřím, že se s námi o dojmy a praktické zkušenosti podělíš.
Jasná vec, že podelím ;)
Používam ho od utorka a zatiaľ asi takto:

- 16 GB (presnejšie 14,5) síce je, ale dostupná je len vtedy, keď je obal zapnutý. Čo v preklade znamená, že iPhone dobíjam, aj keď v daný moment nepotrebujem. Baterke iPhonu to myslím nevadí, ale je to zbytočné

- Zrejme to znamená nedostupnosť obsahu, keď bude obal vybitý

- Je to fakt externá pamäť, čiže systém ju nijako nevyužije. Ak vám teda najviac miesta v iPhone nezaberajú fotky a videa ale aplikácie, tak si týmto nepomôžete. Ale toto je asi logické. Jediné vtedy, ak daný obsah viete presúvať. Napr. pre iMovie budete mať materiál v externej pamäti. A obsah z nej je možné otvárať v ďalších aplikáciách

- Zospodu je kryt plastový. Takže predpokladám, že sa po čase poškrabe. Zároveň je hladký, takže sa v ruke môže kĺzať

- Váha – hodne cítiteľný rozdiel. Cítiť ako v ruke pri používaní, tak vo vrecku

- Horná hrana iPhonu nie je chránená, obal nelemuje po celom obvode

- Cena cca 100e rozhodne nie je málo

- Nevem prečo si obal chce nainštalovať nejaký profil. Vznikne z neho odkaz na ploche, ktorý vedie na kuke stránku, kde mi povedia len to, aby som si stiahol konkrétnu appku pre správu. Nie je nutné ho nainštalovať, ale potom tá hláška vyskakuje pri každom zapnutí


+ 16 GB na viac je určite super. Síce nie veľmi komfortne dostupná, ale je

+ Stále relatívne prijateľná hrúbka. Na prvý omak asi zaskočí, ale postupne sa na to dá zvyknúť

+ Fakt fakt fakt po obvode veľmi tenké. Keď sa pozriem na iPhone priamo zhora, vôbec by som nepovedal, že je to powerbanka. Dokonca na prvý pohľad a bez chytenia do ruky to podľa mňa ani nejde rozoznať

+ Zapnem tlačítko, dobíjam iPhone. Nič mi na iPhone "nevisí"

+ Žiadne káble na viac. Nabíjam iPhone rovnako, ako do teraz. Najprv sa nabije iPhone, potom obal

+ Mass storage

+ Bočný lem je drsnejší, takže mobil z ruky nevykĺzne (čiastočne to kompenzuje klzký spodok)

+ Síce ho mám len 3 dni, no ako celok budí na mňa veľmi kvalitným dojmom. Je to také pevné, celistvé, nič vŕzgajúce

+ Pekný dizajn. Fakt to vyrobili elegantne a veľmi slušne

+ Stále sa mi zmestí do Kenu Airframe a nič sa nezmenilo na vkladaní a vyberaní z neho

+ Síce bezvýznamné plus, ale veľmi pekne balenie. Také ala iPhone

Neviem o koľko viac mi iPhone vydrží a ani to pre mňa nie je dôležité. Ja potrebujem vydržať online do večera, kým sa nedostanem k nabke a toto je pre mňa nie len riešenie, ale najmä pohodlne riešenie. Ale odhadujem to tak, že by som bez potreby klasického nabíjania vydržal do druhého dňa.

Neviem čo by som ešte dodal. Keď, tak sa pýtajte.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od cleo.25.gr »

mirmo80 keď pripojíš púzdro k compu vidíš ho ako další disk? Ide mi o to či sa dajú vkladať do pamäte veci rovno z compu? Dá sa v Iphone stiahnuť do vlc film poprípade prehrať priamo z ex pamäte? Dakujem


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, v stave "on" sa po pripojení k PC ukáže ako ďalší disk kde vieš plnohodnotne copy/paste v oboch smeroch.
Akurát malý update funkcionality. Open in funguje len na dokumenty. Žiaden ďalší obsah nie je možné otvárať cez ďalšie aplikácie - teda ani filmy napr. cez VLC. Jedine *.mov je možné exportovať do galérie iPhonu a odtiaľ už do konkr. aplikácií.
Všetky multimédia uložené v ext. pamäti prehráva sám obal s vlastným prehrávačom.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od pegas »

Zajímavý kryt pro fotografy, český článek bez technických podrobností http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... skoro.html , ale spíše doporučuji prohlédnout přímo stránku projektu https://www.kickstarter.com/projects/my ... =discovery

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od gulii »

Chtěl bych se zeptat, zda nemá někdo nějaký tip na pouzdro ve smyslu apple case, ale i s krytou spodní hranou. Našel jsem na ebay ty levné čínské, ale to bylo všechno ten nejlevnější plast/guma. Nevadilo by, když by byl i o maličko silnější, ale hlavně aby kryl telefon po celém obvodu. Děkuji.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od pegas »

Tady si určitě vybereš http://www.spigen.com/collections/iphone-6s a vybraný model seženeš v českých e-shopech.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od gulii »

Děkuji, na Spigen jsem právě také koukal a nic nepasuje do mého v kusu (jednoduché avšak elegantní).

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od Clon »

Ma pani ma tenky kryt ze vsech stran - ale na 6+ .... Psal jsem o tom uz driv ve vlakne obaly na 6+. Dodnes funguje skvele. Byl z Datartu asi za 300. A byl i na iP6.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od Manek49 »

Doporučte prosím nějaký kryt na iPhone 6s, jedu na hory a budu dost fotit, takže bych rád jistější úchop, ale ne zas tu obludnost o pár postů výše, musí se mi to vejít do kapsy

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od FILIPSN007 »

Manek49:
Koukni na značku UAG, kvalitní pouzdra, s vojenskou certifikací, měl jsem na iPhonu 5S, spadl mi z výšky ze selfie sticku, a málem praskl betonový panel podemnou. :lol: Až tak né, ale překvapil mě zvuk dopadu, takovej dunivej, už jsem to viděl černě, fakt ochrana na jedničku.

https://urbanarmorgear.com/collections/ ... e-6s-cases

Jinak dnes jsem viděl na UnboxingTherapy zajímavý obal od Spigenu, nevím zda to tu už bylo. Pouzdro s bezdrátovým nabíjením, zřejmě standard Qi, nic neobvyklého, ale překvapilo mě, jak dobře je řešené připojení krytu přes Lightning, nevzniká pod iPhonem taková ta hnusná brada. Koukejte:


Zobrazit video na http://youtu.be/Cx31IV0WNNo
Kód do fóra: [youtube]Cx31IV0WNNo[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od parmin »

Na alze mají SPIGEN Thin Fit Crystal Clear iPhone 6S za 199 CZK. Alzu moc nemusím, ale ta cena mi přijde zajímavá, tak jen pro info ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Obaly na iPhone 6 - 4.7 palce

Příspěvek od Leonko »

zaujimave ze na SK stoji 480CZK (18 eur) :D

Odpovědět