iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Odpovědět
zakp

iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od zakp »

Muzete mi nekdo prosim doporucit nejvhodnejsi autoradio, ktere ma v sobe podporu streamovani hudby z iPod/iPhone? (prilozte pripadne link na recenzi, popis)

- existuje nejake rozsireni standartniho (skoda) radia v modelu Ambiente ktere by pridalo potporu BT?
- pokud ne, jake je nejvhodnejsi radio, s dobrym pomerem stabilita/usabilita abych to jednou sparoval a mohl na to zapomenout (neco jako Apple kvalita)?
- cena neni rozhodujici (zase aby to nebyl magnet na zlodeje)
- da se nejak vyuzit AUX vstup v operce ridice, ale tak, abych netahal kabely z iPhone nebo nejak netahal dalsi napajeci kabel z 12V konektoru u radici paky (proste bezdratove prenaset hudbu)

Diky za tipy, jsem z toho hledani fakt zoufaly, mne prijde, ze ty automobilky jsou snad 100 let za opicemi.

Diky, Pavel

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od Slimák »

Ahoj, ja streamuji primo do RNS 510 (alias Columbus v Octavia), ale je mi jasne, ze se ti tak nehorazne prachy za to davat nechce. Kdybych si mapy neaktulizoval sam vcetne dalsich modifikaci POI a firmwaru, tak je to za ty penize nehorazna zlodejina celkove ze strany koncernu VW Group + je to primarni pastva pro lapky. Zkusil bych se spis podivat po nejakem peknem radiu, ktery ma podporu prehravani pres Bluetooth. Dnes to jiz ty lepsi maji ve specifikacich uvedene. Konkretni ti bohuzel neporadim, soused ma dvou slotovy Pioneer (presny typ nevim) a maka mu to spolehlive vcetne handsfree.


Sent from my iPad 4 using Tapatalk
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od FilemoniCZ »

Ahoj,
Mam skoda superb a v nem columbus radio ktere ma podporu bt a iphone v nem krasne kominukuje a ukazuje tel. seznam atd. Pokud chces hudbu tak v super ma moznost tzv. Midi konektoru ktery je v operce a tam pripojis iphone ktery pak lze ovladat pres volat a listovat v hudbe. Osobne se mi to reseni nelibi protoze na telefon nevidim a tak pouzivam drzak od firmy brodit a kdyz si chci pustit mp3 v aute tak pouzivam stream pres BT a naprosta spokojenost. Snad ti toto aspon trosku pomohlo.

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od korwin »

Take bych potreboval vyresit pripojeni iP5 k Nexusu v OII predfacelift pres nejaky nejlepe BT modul (original) - mate to nekdo vyzkousene?
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od ls8 »

Můžu doporučit rádio Sony MEX-BT4000U. Podpora iOS zařízení perfektní, hudba přes BT i kabel, telefonování s přístupem do seznamu v iPhonu, kvalitní mikrofon a dálkové ovládání je v ceně. Používáme v jedničkové Oktávce s mým iPhonem 5 a manželčiným iPhonem 4. Barva podsvícení panelu je nastavitelná, panel samozřejmě odepínací. Jedná se o nejvyšší model Sony mezi 1DIN rádii.

http://www.sony.co.uk/product/car-cd-pl ... ex-bt4000u
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od TDa »

Taky bych doporučil Sony MEX-BT4000U, sice mám zkušenosti se starším modelem ale nový by neměl byt nijak horší :)

marsal

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od marsal »

Řešil jsem stejný problém v mém Golfu V s rádiem RCD300. Chvíli jsem hledal a našel jsem prodejce doplňků do aut, které se připojují na místo CD měniče: http://www.mp3auto.cz/
Nechal jsem si od nich konkréntě tento produkt: http://www.mp3auto.cz/volkswagen/bez-po ... olkswagen/ i nainstalovat.
Myslím, že bych to zvládnul i sám, ale nakonec jsem byl radši, určitě bych někde něco ulomil.
Kvalita přenosu při handsfree je srovnatelná s továrním.
Co mě však mile překvapilo, tak je kvalita streamované hudby přes bluetooth. Oproti Nokiácké handsfree sadě je to nesrovnatelné. Koupil jsem si i kabel, abych mohl iPhone přes krabičku nabíjet a při přehrávání není poznat rozdíl mezi kabelem a BT stream. Posun na další skladbu to umí přes tlačítka rádia a to jak při připojení přes kabel, tak při bezdrátovém propojení přes bluetooth.
Ze začátku jsem používal iPhone 4, teď už nový iPhone 5. S párováním nebyl ani v jednom případě problém.
Za mě tedy mohu jen doporučit.

zakp

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od zakp »

Diky vsem za Vase namety. Tohle ma fakt skodovka spatne udelany, nevim, proc nedelaji nejaky modul, ktery se tam da a bude tam oala BT prijimac/vysilac, mozna to maji, ale nerad bych to tyden hledal na internetu a pak hledal nekoho, kdo mi to tam namontuje a zprovozni.

- Autoradio Sony se mi tam davat moc nechce, protoze to narusi interier, potreboval bych neco podobne velikosti, jako je to jejich klasicke radio - SWING (http://goo.gl/tKPrS)

- druha vec je ta, ze bych potreboval ten telefon nekam dat, ty drzaky jsou vetsinou otresne, co se designu tyce, a abych na radiu vlastne mohl ovladat preharava "Music" v IOS (ipad, iphone, ipod)

Mne pripada, ze ty automobilky jsou trochu mimo misu a ujizdi jim vlak, co se techniky a vychytavek v aute tyce.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od rony »

ano automobilky su pozadu v IT technologiach. Je to pochopitelne, auta sa robia tak na 10 rokov prevadzky, nejake ajtacke vystrelky, ktore maju svoju realnu zivotnost 2 - 3 roky moc nechcu.

ale k veci: osobne som si hladanim moznosti pripojenia iphone kvoli hudbe presiel svojim a nakoniec som si povedal, ze nebudem pri kazdom sadani do auta kvoli hudbe vytahovat iphone a montovat kvoli nemu drziak a ine nezmysly.

chcem nakoniec len stlacit jedno tlacitko aby sa zapla hudba.

takze som dokupil krabicku, ktora simuluje CD changer ale miesto CD sa do nej strci SD karta. Nahral som na nu muziku a uz som to 3 roky nevybral.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

peeeto
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř čer 17, 2009 10:14 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od peeeto »

Priamo pre vw skoda vyrába Blaupunkt toto,
http://www.ebay.pl/itm/Blaupunkt-Audi-F ... 3698wt_691


Používal som to k plnej spokojnosti.
Naposledy upravil(a) peeeto dne sob bře 23, 2013 7:41 pm, celkem upraveno 1 x.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od ls8 »

zakp píše:- Autoradio Sony se mi tam davat moc nechce, protoze to narusi interier, potreboval bych neco podobne velikosti, jako je to jejich klasicke radio - SWING (http://goo.gl/tKPrS)


Já jsem s radostí obětoval vzhled interiéru za perfektní funkčnost. S tímhle posledním rádiem od Sonyho a jeho spoluprací s iPhonem jsem opravdu moc spokojený.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

filipvele

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od filipvele »

Ahoj. Rád bych vyvrátil některé nesprávné informace v tomto fóru. Škoda samozřejmě umožňuje připojit mobil přes BT, záleží, zda je BT modul ve výbavě. U šetřivých čechů málokdy. Jednotka se dá dokoupit a to jak originál, tak neoriginál. Cena se odvíjí od toho, jak k tomu člověk přistoupí. Originál + montáž přímo ve Škodě je cca 9-11tis. Originál starší + samodomo montáž = 2tis. Lze pouze na ty auta, která mají DOTmatrix displej, aby se ti mohly zobrazovat údaje z mobilu, ovládání přes rádio, páčky, nebo volant. Náhodný odkaz zde: http://www.skoda-dily-skladem.cz/katalo ... p6035730f/

rafulkeer
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 28, 2017 5:01 pm

Re: iPhone/iPad/iPod autoradio do Skoda Octavia 2012

Příspěvek od rafulkeer »

Já mam toto: http://www.tonystore.cz/univerzalni-2din-autoradio, sice to není úplně levná záležitost, ale to co umí tě jako uživatele iPhonu velice potěší, my přece máme rádi mnoho funkcí v jednom zařízení, tak to je přímo ono :) Navíc má kvalitní zvuk, to je snad to hlavní, co potřebujeme :)

Odpovědět