Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Odpovědět
Digiman2
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: úte bře 25, 2008 6:56 am

Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Digiman2 »

Ahoj,
mám jeden dotaz. Na iPhone teprve čekám, až dorazí ze států. Tak slídím po netu a koukám, jaké příslušenství bych k němu pomalu dokupoval. Už jsem byl rozhodnutý koupit např. nabíječku do auta a pak mě hlavou blesklo, že mám autorádio s USB vstupem. Takže teoreticky bych měl mít vyřešené nabíjení iPhonu.

Ale hlavní moje otázka je, jestli náhodou nebude přes USB kabel fungovat i přehrávání hudby a zvuků z videa v tomto autorádiu. Nemáte s tím někdo zkušenost ?
iMac 27" 2.8GHz QuadCore Intel Core i7 | iPhone 2G 16GB 3.1.2 JB+UL | iPhone 3GS 32GB Black 5.1.1 JB | iPhone 4 32GB Black 6.1 JB | iPad 2 64GB GSM Black 6.1 JB

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od drsny »

nabijeni asi ano, prehravani pres usb v zadnem pripade ne

papaya

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od papaya »

Tady bych si dovolil trošičku nesouhlasit...

Novější modely autorádií již plně podporují přehrávání hudby i iPod (=iPhone), zde je pro příklad několik značek, které podporou iPod disponují:

SONY CDX-GT55IP, CDX-GT44IP
Alpine CDA, CDE modely 98xx, ALP-IDAX100, 300
Kenwood KDC-Wxxxx (většina modelů)
Pioneer DEH-Pxxxx (většina modelů)
FUSiON - CACD500


...u mě by asi zvítězil Alpine IDAX300
Obrázek

i když já osobně si v autě radši pustím jinou hudbu než tu co znám nazpaměť z iPhone :lol:

ilijusin

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od ilijusin »

hmm s tou casti iPod (=iPhone), nesouhlasim, dost prislusenstvi nemusi fungovat a jedina jistota to je vyzkouset
ja mam jeste na ridicak cas 1,5roku takze v me dobe uz bude radio-iPhone-ready vsude a snad i tady u nas :)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Julek »

to papaya - já to vyřešil kabelem a iphone hraje v autě také :) to samé na motorce :wink:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Digiman2
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: úte bře 25, 2008 6:56 am

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Digiman2 »

Díky za příspěvky. Sám jsem na to zvědavaj, jestli to půjde. Rádio v autě je asi rok starý, typ Kenwood KDC-W534U, tak uvidíme.
iMac 27" 2.8GHz QuadCore Intel Core i7 | iPhone 2G 16GB 3.1.2 JB+UL | iPhone 3GS 32GB Black 5.1.1 JB | iPhone 4 32GB Black 6.1 JB | iPad 2 64GB GSM Black 6.1 JB

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Julek »

jakmile má tvé rádiu aux na jack půjde to 100% nebo jack na audio výstup přímo v autě jako např nové škodovky..

akorát tomu říkají audiozdířka :)


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

papaya

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od papaya »

Ach tááák, no přes "sluchatko-výstup" a audio-vstup na radio to půjde 100%.
Typy, co jsem uváděl mají podporu USB (vč. listování skladeb apod.), ale mezi náma taky v tom nevidim nejakej závratnej objev - listovat si přeci můžu i v iPhone, jak psal Julek...

dave321

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od dave321 »

Mam radio Alpine, podobne jako sem daval papaya jen vyssi model, myslim. iPhone se po pripojeni pres USB zacne nabijet, pres cely displej naskoci obrazek iPodu. Radio ukazuje obrazky alb, vsechny nazvy. Da se vyhledavat podle skupin, alb. atd. Takze by se dalo rict, ze vse OK. Jen mam jeden problem ktery me dost stve. Nefungujou playlisty. Tedy i kdyz je mam vytvorene tak v radiu je seznam playlistu prazdny. Predtim jsem mel iPod Nano se kterym to fungovalo v pohode. Jenze jsem ho prodal a ted tohle :( Mate nekdo nejaky napad kde by mohl byt problem? Nechci se smirit s tim, ze to nepujde.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Julek »

a máš playlisty vytvořené v iPhonu ? je možné že to iPhone neumí no..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

exist

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od exist »

mam takovej problem... mam radio pioneer a pres ten usb kabel pripojim ipod v poho, na ipodu mi naskoci znacka Pioneer a ovladam ipoda pres radio... ale kdyz pripojim iphone, tak mi to ukazuje ze zarizeni neni kompatabilni.. neznate nejakou utilitku jak na to??

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od Apache23 »

No ja som si kupil cez ebaya FM Transmiter a tak mozem pocuvat hudbicku aj v starsich autach s radiami len na kazety a s radiom!! A tak pokial uplne naplno nepotrebujes vypekat radio ale len na posluch je to ok. A nepotrebujes kable. Mimo to je ktomu autonabijacka USB cize mozes naraz pocuvat a nabijat! Velke minus ze telefon sa hodi do Rezimu Lietadlo a tak sa asi nik nedovola......sak ale co maju rusit ked soferujes a pocuvas hudbicku! ;o)))
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

papaya

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od papaya »

Tak jsem se nakonec plácl přes kapsu a pořídil do auta model KENWOOD DNX-7200, který díky kabelu KCA-iP300V podporuje přehrávání hudby i videa vč. vyhledávání, playlistů, artworků apod...

Obrázek

Obrázek

Problém je v tom (jak už psal Iljušin), že iPod není iPhone a když k tomuhle "pojízdnýmu domácímu kinu" připojím iPhone, PŘEPNE SE AUTOMATICKY DO FLIGHT MÓDU, tudíž nemůžu přijímat ani uskutečňovat hovory - což je celkem zásadní chyba!

Nemáte někdo, prosím, podobnou zkušenost nebo nevíte jak přepnutí do flight módu zabránit???

EDIT: vyřešeno aktualizací SW v DVD
Naposledy upravil(a) papaya dne úte čer 23, 2009 6:36 pm, celkem upraveno 1 x.

dave321

Re: Přehrávání hudby /videa/, nabíjení v autě - autorádio s USB

Příspěvek od dave321 »

To je zvlastni, ze se ti to prepne automaticky. Me se to u alpiny zepta jestli chci prepnout nebo ne. Napadla me mozna takova blbost. Zkus na iPhonu zapnout bluetooth nez ho pripojis k radiu.

Odpovědět