Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Odpovědět
Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Dobrý den,
v Car Play u vozu VW Touran 2018 mám problémy s hledáním kontaktu v adresáři. Nelze jednoduše volit další písmenka, takže u firemního telefonu s okolo 1500 kontaktů nelze (kromě oblíbených) telefonovat, viz. video zde:
Zobrazit video na http://youtu.be/IGfETjiZzWs
Kód do fóra: [youtube]IGfETjiZzWs[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

Zkoušel jsem i jiné iPhony ne můj (mám SE), update na iOS12 bez vlivu.
Podpora Apple se domnívám, že se jedná o bug firmwaru vozu a bude nutné provést update. Obchodník, kde se vůz kupoval kontaktoval dovozce (osobu, která školí tyto systémy u svých prodejců a měl by tedy vědět nejvíce), který sdělil, že Car Play nemá podporu pro ČR a že propojení má jisté "mouchy" a aktuálně nevědí jak vyřešit. Že má stejný problém ve svém voze a řeší buď diktováním Sirimu (což bez podpory čestiny prakticky nelze používat) nebo klikáním na displeji telefonu za jízdy. :(
CarPlay mám pro navigaci a pro telefonování. Navigace v IOS12 parádní (frčí Google maps a Waze), telefonovat mi zatím nejde.

Nesetkal se někdo s tímto problémem?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od rony »

skus iphone prepnut do anglictiny
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Bohužel to není bug, to je vlastnost CarPlay. Mám to stejně, bohužel.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Petrt »

OT: a to nejde ani hlasové ovládání přímo od VW (nemyslím Siri). Já jména na displeji (ani rádia ani telefonu) neťukám, ovládám to hlasem.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Pokud je aktivní CarPlay, nefunguje Hlasové ovládání auta.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

děkuji všem diskutujícím.
To Sharkee: chápu, že hlasové diktování Siri je priorita, ale nezdá se mi, že nemá jít hledat kontakt ťukáním písmenek. Nevidím v tom logiku. Takhle to má běžné propojení přes BT, které má dneska snad již každé auto v základu (jiná možnost volby kontaktu tam obvykle není).

To Petrt: Siri pro češtinu se nedá použít, to je jasné a všude diskutované. Ty používáš hlasové ovládání VW v kombinaci s CarPlay a funguje ti to dobře??? Prosím o více detailů, to by mohlo být řešení telefonování s CarPlay.

zkusím ještě tel. do ENG, jestli

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Petrt »

Purfina: nemám carplay, telefon ovládám hlasem přes systém auta a nikoliv Siri. Nevěděl jsem, že při aktivním carplay nefunguje hlasové ovládání auta.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Každopádně přepnutím telefonu do angličtiny se nic nezměnilo.

Aktuální stav:
Zatím tady na fóru není nikdo, kdo by používal CarPlay a byl schopen nalézt kontakt z adresáře a na něj zavolat.
Stejný problém má evidentně více uživatelů :( - nevím zda pouze ze stáje Volkswagen.
Nevěřím tomu, že by Apple nechtěl uživatelům dovolit hledat v adresáři pomocí klávesnice, navíc když tam má zobrazená písmenka (která nefungují).
Zkusím asi ještě tel. Apple linku, působili nápomocně.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od mike-biker »

Já mám Passat Variant 2015, který bohužel CP nemá. Nicméně telefonování bez větších problémů.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od iTukan »

Purfina píše:Aktuální stav:
Zatím tady na fóru není nikdo, kdo by používal CarPlay a byl schopen nalézt kontakt z adresáře a na něj zavolat.

Zítra jedu autem, kde CP používám. Vyzkouším a dám vědět.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Dnes jsem opět zkoušel se zapnutým CP hlasové hledání a nefunguje. Je to prostě paskvil.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Krátký update: dnes jsem strávil bez nadsázky půl dne s Apple supportem. Od česky mluvících operátorů si mě pinkali výš až jsem se dostal k nějakému Jamesovi z Řecka (irský tel.), který mě nechal: aktualizovat na iOS 12.0.1, vyzkoušet přímo v autě 3 iPhony a 3 různé orig. kabely, nakonec si stáhnul diagnostiku telefonu a nechal si poslat video (tady zveřejněné) jako podklady pro vývojové oddělení Applu.

Dále v následujících dnech plánuji návštěvu servisu VW pro nahrání posledního Infotainmentu do VW Touran.

Jakmile něco dopátrám, budu zde obratem reportovat. :)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

Volvo - kontakt nejde natukat, je mozno pouze vyhledat, ale kdyz dam J tak to skoci na CH a podobne. Konec abecedy konci na T, dal musim dolistovat... nic moc. Telefonovani pres carplay jde uz pak bez problemu.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Ono to totiž hledá ne podle začátečního písmena, ale vyhledá všechny kontakty, které obsahují dané písmeno a to ještě zcela nelogicky.
Pokud je to na Volvo systému stejné jako na tom od VW, můžeme tedy konstatvat, že je to další superApple vlastnost, nikoliv bug.

:no: :no: :no: :no: :no:
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od iTukan »

Dnes jsem estoval a testoval a chová se mi to stejně - kokta r.v. 2017
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Dnes u prodejce proběhl update na nejnovější firmware entertainment VW Touran (trvalo to přes 2 hodiny), doporučení dovozce toto zkusit. Bohužel beze změny, chová se to pouze stejně.
Drobná změna při updatu telefonu z iOS 12.0 na 12.0.1 - při kliknutí na písmeno to alespoň skočí na to správné písmeno, dříve to někdy skočilo na písmeno následující (další písmena ale dál zadávat nelze).

Pokud se CarPlay chová stejně i na jiných vozech mimo VW koncern (jeenik uváděl Volvo, děkuji za test), pak to vypadá na bug Applu, nikoliv automobilky.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

Ještě u B to skočí na B, ale myslím od C nebo D už se do stejného počátečního písmene nedostanu

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od pegas »

Chová se to u všech aut stejně debilne, protože jak píše sharkee, tak to prostě Apple nakodoval. Ve světle dnešní prezentace Mate 20 Pro se Apple zařízení vč. systému jeví jako předražený bezinovativni průměrný kus hw. Ještě před pár lety by mě to ani nenapadlo.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

Zajimavy ze o tomto tematu toho clovek moc nevygoogli... asi to nikoho nepali

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Jediná možnost je hledat přes SIRI. U mne to funguje tak, že mám zapnuté WAZE (například), zmáčknu nejprve nabídku appek a zde vyberu appku volání, automaticky naskočí SIRI s dotazem komu chci volat. Bohužel pro česká jména obvykle problematické na hledání a v případě mnoha kontaktů ( u mne cca 2.000) téměř nepoužitelné. Takže ideálně jen přes seznam posledních volání, nebo oblíbené, než to do pár let APple dořeší.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

Siri se u Volva da vyvolat i delsim podrzenim tlacitka na volantu, ktere kratkym stisknutim aktivuje hlasove ovladani volvo infotainmentu.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od pegas »

U mě je Siri taky nepoužitelná, neboť většinu kontaktů (cca 1.500) mám s diakritikou (kontakty mám většinou vytvořené v Gmailu z došlých mailů). Ještě jsem v autě (Audi) zkusil změnit jazyk MMI na angličtinu a použít hlasové ovládání MMI, což byla fajn zábava, ale jinak na nic. :-)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

U oblíbených kontaktů jsem si nahrál výslovnost jmen vlastní, ale je jasné, že to se nedá u 1000 kontaktů

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od pegas »

https://mobil.idnes.cz/iphone-bluetooth ... iphone_oma
U mě tedy 6S v Audi a Škodě bez problémů.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

Píšou o X line a tady je téma o CarPlay nikoliv BT v autě.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Po mnoha strávených hodinách s mezinárodní podporou Apple, jsem od Jamese, který video a další diagnostické podklady z mého iPhonu postupně posílal někam do vývoje Apple, zjistil následující.

Nejedná se o neočekávané chování. Apple preferuje obsluhu pomocí Siri a zadávání písmenek na displeji automobilu vnímá jako rizikové chování. :evil:

Učinil jsem jim následně k tomuto případu doplňující dotaz/komentář:
1) Proč v CarPLay jsou písmenka, když je nelze používat?
2) Běžné hands-free BT řešení všech automobilek má jedinou možnost volby kontaktu v adresáři pomocí písmenkové filtrace.
Nepředpokládám, že se něco změní, pokud bych přesto něco relevantního zjistil, dám samozřejmě vědět.

Aktuální závěr CarPlay: parádní možnost navigace (od iOS 12: Waze, Google maps), nemožnost hledat v kontaktech (použitelné kontakty: oblíbení a volaní/volající).
Možná by šlo částečně řešit přidáním pole "Phonetic spelling" ke každému kontaktu.
https://www.howtogeek.com/341217/how-to ... he-iphone/
Přesto cca. 1800 kontaktů si takto (neroboticky) upravit nedovedu, navíc nelze výslovnost nahrát (pouze Sirimu přečíst), ale výslovnost zadat písmenkama. Jako nerodilý mluvčí se člověk dost těžko do výslovnosti českých jmen Siriho trefuje.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od sharkee »

klasika, když Apple něco posere, tak z toho udělá vlastnost
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od jeenik »

Nezbývá než čekat na českou SIRI

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Anndy »

To je tá prehnaná tupota a alibistické hranie sa na bezpečnosť.
Dotykové display-e a systémy bez fyzických tlačítok nevadia (oficiálne) ale toto, čo je omnoho menej nebezpečné - vadí. Iste iný výrobca - ale ak tak. Rovnako tupota, že ti SMS neukáže textom.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Purfina
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 12, 2018 3:59 pm

Re: Problém s hledám kontaktu v CarPlay u VolksWagen 2018

Příspěvek od Purfina »

Doplňuji, že oprava prý může být zapracována v některých z následujících aktualizacích.
Bylo by podle Jamese dobré podpořit informací o nalezení chyby (nemožnosti filtrace v contact listu) zde: https://www.apple.com/feedback/
Když nás bude víc, bude prý oprava pravděpodobnější.

Nevím jakou kdo s tímto formulářem máte zkušenost, osobně pochybuji, že by pro Apple byl český trh klíčový, ale předpokládám, že to může vadit i dalším uživatelům mimo anglicky mluvící země.

Odpovědět