Iphone 6s z druhé ruky - na co si dát pozor?

Odpovědět
Sajmonn
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 20, 2018 2:39 pm

Iphone 6s z druhé ruky - na co si dát pozor?

Příspěvek od Sajmonn »

Zdravím vespolek,
nikdy jsem neměl ani iPhone ani jiný "jablečný" výrobek. Uvažuji o koupi 6s z druhé ruky. Poradili byste mi, na co si dát při nákupu pozor? Jaké bývají nejčastější poruchy, na co se dívat?
1) Jak například zjistím, že iPhone nebyl jailbreaknutý, či jinak "odemčený"?
2) Vím, že verze 128 GB mohla mít problémy s občasným restartováním kvůli TLC čipům, verze 64GB byla stažena z trhu a nenašel jsem proč. Jakou tedy vybrat a co je pro mě relevantní?
3) Jak otestuji hardware, když je iPhone odhlášený z iCloudu? Předpokládám, že na odhlášeném telefonu nemůžu instalovat aplikace, tedy ani ne ty testovací.
4) U iPhone 6s proběhla svolávací akce na výměnu baterií. Už jsem našel seznam telefonů, kterých se to týká. Dá se nějak ověřit, že předchozí majitel už tu baterii nechal v minulosti vyměnit?

... na co si dát ještě pozor? Prosím polopatě. iPhone jsem držel v ruce tak max 2x v životě :D

Díky,
Sajmonn

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 6s z druhé ruky - na co si dát pozor?

Příspěvek od rony »

1.) to ti moze byt jedno, lahko sa toho da zbavit a bez nasledkov
2.) zdroje? kapacitne verzie sa vyraduju skor z inych pricin, Apple ostatny cas nechava nizkoobjemovu verziu a potom necha mensi odstup a 2 dalsie kapacitne verzie. My obecne riesime skor aky storage nam bude stacit. Ja by som na tvojom mieste urcite nebral 16 a 32 gigovu, siel by som do vyssich.
3. vopred si spravis Apple ID na webe http://appleid.apple.com a poziadas kupujuceho aby ti dal moznost vlozit SIM (bez nej nejde aktivacia) a dovolil ti aktivovat mobil a prihlasit sa tvojim Apple ID. Poziadaj ho vopred aby telefon vymazal do tovarneho nastavenia.Nic take ako odhlaseny telefon neexistuje. Musis prejst aktivaciou. Principialne ani nemusis instalovat kvoli testovaniu aplikacie ale poziadaj ho aby appkou coconut battery na macOS spravil stav baterky - to by ti malo napovedat vela. Alebo si zober so sebou Macbook a priprav si coconut battery. Lahko pripojenim iphonu zistis stav baterky.
4.) skor prebehla info, ze Apple vymeni baterie u konkretnych modelov iPhonov a zaroven radikalne znizil celu servisnej vymeny baterie. Vymenu dokazes overit tou appkou. Pre teba je lepsie ak ju vymenil ako ked je povodna. ale len z dovodu, ze bude novsia.

5. aby ta neopijal rozkom a umoznil ti aktivaciu tvojim apple id. ak ma komplet balenie s krabicami atd. aby ti nepredaval kradnuty kus. Dolezite je, aby nebol servisovany kramkami z ulice a nanajvys originalny autorizovany servis. Akekolvek pokutne nahradne diely na prvy pohlad nerozoznas. Takze si daj vyhradu, ze ak sa ukaze, ze zataji taketo servisne zasahy, tak ti vrati peniaze.
6. zobrat so sebou iPhonistu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Iphone 6s z druhé ruky - na co si dát pozor?

Příspěvek od jeenik »

Prý není špatné toto
Phone Diagnostics od: HITEK_NOVAhttps://itunes.apple.com/cz/app/phone-diagnostics/id1171677218?l=cs&mt=8

Sajmonn
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 20, 2018 2:39 pm

Re: Iphone 6s z druhé ruky - na co si dát pozor?

Příspěvek od Sajmonn »

Díky moc za rady, moc jste mi pomohli. Kdyby se případně našel nějaký "iPhonista" z Prahy, který by byl ochotný dohlédnout na můj nákup, tak budu vděčný :)

Odpovědět