iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Odpovědět
michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Chtěl bych se zeptat, zda vám po stlačení tlačítka na vypnutí iPhonu X nešumí cca. 2 sekundy horní reproduktor. Uslyšíte to, když si telefon dáte k uchu a vypnete telefon. Dělá to jen při stlačení tlačítka na vypnutí a při odemčeném telefonu. Když je telefon uzamčen a jen svítí, tak po vypnutí tlačítkem to nedělá. A nedělá to ani když sám telefon zhasne po 30 sekundách.

Dál jsem se chtěl zeptat, jak se vám zahřívá telefon. Proti předešlým iPhonům se mi zdá, že při používání se více zahřívá. Např. si čtu v Safari a po chvilce cítím mírné teplo ze zezadu telefonu. Nebo při delším telefonování. Třeba jsem si toho dříve u jiných iPhonů nevšiml, nebo to sklo se více zahřívá. Jaké máte zkušenosti se zahříváním s iPhonem X?

Děkuji za odpovědi.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od Julek »

Tak jsem to zkusil horní repráček opravdu chtiličku lehce šumí, sotva to je slyšet - neřeším.
Jinak se mi 10tka nehřeje vůbec.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Díky za odpověď. To jsem rád, že to je asi normální věc s tím repráčkem, že to nemám jenom já. Všimnul jsem si toho náhodou, když jsem vypínal telefon a měl jsem ho u ucha. Možná tam bude nějaký softwarový bug, který ho spouští.

Ohledně toho zahřívání...
Zkoušel jsem dnes na tom film z iTunes Storu. Cca. 20 min. Malinko, ale fakt mírně byl zezadu vlažný (což je asi normální). Včera večer jsem si s telefonem hrál. Byl jsem na sedačce a svítily na mne bodovky (světla). A tam právě jsem zaregistroval, že trochu "topí". Možná to bylo tím, že na to svítilo světlo a tím se tedy zvýšil jas displeje. Nicméně, když jsem si chvilku na tom zahrál hru, tak topil dost. Což ale i na předešlých iPhonech bylo také. Vyzkouším dále i na jiných věcech, zda se zahřívá.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od Julek »

Já sledoval O2TV třeba 2-3 hodiny a u mě nic, nebo ne něco tak závažného abych tomu přikládal nějakou váhu, jediný případ kdy se mi trochu zahřál bylo pří bezdrátovém nabíjení, jinak nic.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Tak jsem zahřívání iPhonu X porovnával s iPhonem 6S. iPhone X se opravdu o něco více zahřívá než iPhone 6S. Oba dva jsem zkoušel 15 min brouzdáním v Safari. Oba dva se po chvilce začaly nepatrně zahřívat. Poté jsem zkusil na obou telefonech spustit stejný film Inferno. Film běžel cca. 25 min. Oba dva se zase zahřály. Vždy iPhone X byl o něco teplejší. V dlani to bylo znát. Přikládám to tomu, že iPhone X má větší a jemnější displej a větší plochu. Máte někdo také poznatky ohledně zahřívání iPhonu X (porovnání s jinými iPhony)?

Nevím jestli to mám řešit, nebo jsem s tím měl počítat, že bude teplejší kvůli velikosti a rozlišení displeje.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od iTukan »

iPhone X hlavně nemá kovová záda. Kov je lepší chladič než sklo.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Také jsem na to myslel, že by to mohlo být také tím sklem. Protože když sáhnu na nepoužívaný iPhone 6S, tak mi přijde chladnější, než nepoužívaný iPhone X. U iPhone X je to jako když držím v ruce skleničku a po chvilce je to sklo zahřáté. Takže to teplo na iPhone se na zádech rychleji rozprostře.

Schválně jsem změřil (i když to není nic přesného) pomocí bezkontaktního teploměru, kde jde nastavit měření teploty povrchů. Tak po 25 min. sledování filmu Inferno měl iPhone 6S menší teplo na displeji o 1,5 °C a na zádech od 2 °C. Pocitově to bylo znát.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od Julek »

tomu říkám sofistikovaný přístup 8)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Nikdy jsem nepoužíval pouzdro, tak ten rozdíl hned cítím. Že za chvilku se iPhone X začíná zahřívat. Nejvíce teplý je vždy v horní části pod čočkou a kokem loga.

michalmc
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:32 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od michalmc »

Tak jsem trochu hledal na webu ohledně toho zahřívání. Tak nejsem sám, že se mu telefon zahřívá pod čočkou a kolem loga. :( Odkaz na diskuzi: https://forums.macrumors.com/threads/ip ... t.2084123/

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od Julek »

Nedělej prosím double posty, ale jasný chápu, hele já to beru tak že i když je to mobil za ranec, pořád je to jenom zařízení, spotřební zboží, takže se hřát, šumět a podobně prostě může, je to evoluce telefonu jaký jsme znali od verze 6, určitě bude mít nějaké dětské nemoci.

Mě třeba kolem toho loga na zádech při stisku jemně cvakl, asi se odlouplo lepidlo nebo něco nevím, po pár dnech to přestalo a je mi to fuk, mobil funguje, neřeším :)

A hrozně ti závidím odvahu nenosit ho v pouzdře :) mě telefony normálně nepadají, od dob iPhone 1, ale sedmička letěla po schodech zrovna v den kdy jsem si řekl že je to tak krásný kus hardware že ho prostě vemu bez pouzdra :lol: Murphy zafungoval na výbornou. 10tka je bez pouzdra naprosto dokonalej mobil ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

prochy79
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 18, 2018 11:34 am

Re: iPhone X - šum reproduktoru při vypnutí, zahřívání

Příspěvek od prochy79 »

Taky se mi zahřívá, hlavně když jsem třeba na FB a otevřu si nějaký článek v tom FB prohlížeči. Přišel někdo na něco? Myslíte, že je to na reklamaci?

Odpovědět