WIN Import nevidí všetky fotky z iPhone

Odpovědět
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

WIN Import nevidí všetky fotky z iPhone

Příspěvek od TheSalko »

Ahojte, segra má iPhone 5SE (Windows7, iOS11.1), ja mám 6S (Windows10, iOS11.1.2) a máme rovnaký problém. Keď pripojím iPhone k Windows, tak vstavaná WIN aplikácia pre import fotiek nevidí všetky fotky. U segry vidí z vyše 1500 fotiek iba cca 600. U mňa podobne. Našiel som na nete podobný problém https://discussions.apple.com/thread/7193044?start=0&tstart=0, ale riešenie mi nedáva zmysel. Niektoré fotky proste pri importe nevidím a v iPhone jednoznačne sú.
Vedel by ma niekto nakopnúť správnym smerom?
Ďakujem.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: WIN Import nevidí všetky fotky z iPhone

Příspěvek od Petrt »

Bavíme se o importu přes nějakou aplikaci anebo o zobrazení a zkopírování fotek přes "Tento počítač"? Já na Windows kopíruju fotky z telefonu přes: Tento počítač, vyberu iPhone, zvolím složku s fotkama a vidím jednotlivé, chaoticky pojmenované, adresáře. V pravém horním rohu dám vyhledat řetězec "jpg" a systém telefon prohledá a chronologicky dle data mi pod sebe zobrazí všechny fotky. Najde ti to tímto způsobem těch 1500 fotek nebo ne?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: WIN Import nevidí všetky fotky z iPhone

Příspěvek od TheSalko »

Keď pripojíš iPhone k Win, mám možnosť to robiť buď cez "Moj počítač", ako to popisuješ, alebo sa ti spustí nejaká aplikácia pre import fotiek. Jedná sa o vstavanú aplikáciu asi od MS, ktorá dokáže importovať fotky a videá z rôznych telefónov. Máš možnosť tam zadať, v akej štruktúre budú súbory uložené, napr. vzniknú adresáre s dátumom fotenia, ..., proste aplikácia.
Môj telefón mi ukazuje, že mám 3473 fotiek, 32 videos. Po manuálnom skopírovaní všetkých foldrov cez MyComputer\iPhone na Win som nechal iba JPG súbory a je ich iba 1778.

Segra používala tento spôsob (import), lebo sa jednalo o jednoduchý, užívateľsky celkom prípustný postup. Inak povedané, bol to prístup skoro na úrovni Apple. Ale postup, kde musíš nakopírovať všetky foldre a potom v nich hľadať, to už mi nepríde celkom užívateľský prístupné. A hlavne, na 100% to fungovalo cez ten import, sám som to kedysi používal. Proste sa niekde v iOS alebo vo Win niečo zmenilo a chová sa to takto podivne.

Dal som segre na výber, že nech si zaplatí iCloud a nech si ťahá fotky odtiaľ, alebo že sa kúpi nejaká aplikácia. Len ešte neviem aká, tu vás poprosím o radu.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: WIN Import nevidí všetky fotky z iPhone

Příspěvek od Petrt »

Import přes systémové řešení Windows jsem nikdy nepoužil. Já přes Win stahuju jen fotky přes Tento počítač a vždy jen posledních pár fotek (pracovní fotky z firemního telefonu). Doma jedu přes OSX.

Zkus appku Photosync https://photosync-app.com, myslím, že ji tady pár lidí používá (Metalgirl se o ní zmiňovala)

Místní thread je zde.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Odpovědět