Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Odpovědět
Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Jirka01 »

Jedná se o telefon přitelkyně (nebyl jsem přítomen při “zradě”), ale dle popisu asi takto...
Telefon se z čistajasna (asi) restartoval, prostě se z ničeho nic objevila bila obrazovka s logem a po nějaké době (prý to bylo celkem dlouho) se tedy zapnul, ale začal všelijak blbnout a sekat se...
• baterie - kapacitam se zmenila pry z cca 20% na 1% a s tímto 1% telefon vydrzel cca 6h nepřetržitých snad o opravu telefonu.
• nabíjení - telefon přestal reagovat na lightning konektor, takze nešel nabíjet a ani zalohovat... proste uplne mrtvý konektor.
• signál - úplný výpadek - telefon po celou dobu jen hledal...
• sekání - divné sekání - v nekterých aplikacích - az uplně nepouzitelný k ovládánía někde zase celkem v norme...
• celkové blbnutí telefonu - svévolné restarování a “probíhá pokus o záchranu dat” - telefon prováděl sám od sebe -přiložené foto.
Nakonec jsme zkončili tím, že došla baterie (celou dobu telefon signalizoval 1% ale zřejmě tam bylo furt těch 20%) a telefon již nejde nabít.
• Další problém... cca před tydnem jsem přítelkyni aktualizoval ios a ona zapomnela heslo, takze to nám také celou dobu komplikovalo situaci... jsme totiz jeste 3dny v čekací lhůtě na obnovu hesla...

Setkal se někdo s podobnou situací? V čem bude problém? Může toto udělat nový ios? Nebo mi to přijde jak kdyby odešla nějaká základní deska? Ale zase když už se podařilo do telefonu přihlásit, tak fungoval... sice se sekáním a bez signálu a s chybným údajem baterie...
Telefon je ještě v záruce, ale ted čekáme na tu obnovu hesla než budeme postupovat dále... Nějaké rady?
Děkuji mockrát všem.
Obrázek

Obrázek

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od mike-biker »

Telefon je v záruce, co asi tak čekáš, že ti navrhneme? :D
Až budeš mít reset hesla - nechápu, na co musíte čekat, (jde to vybavit online přes webové rozhraní APPLE ID), tak pak provést restore telefonu přes DFU.
Nastavit pak jako NOVÝ TELEFON, pokud to bude dělat nadále, šup s tím na reklamaci. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Jirka01 »

Jde mi spíš o to, že telefon je teď aktuálně KO - nejde nabít... ještě před tím než se vypl jsem stihnul zrušit heslo do telefonu, ale nestihl jsem telefon vymazat... takže tam teď jsou všechna data volně přístupná (až se jim to podařil v servisu nabít/opravit) Obnova hesla mi nešla jinak než čekat tu jejich lhůtu. Teďje otázka jak postupovat dál? Chtěl bych telefon po obnově hesla na dálku vymazat, ale zas se bojím aby se uplně nezablokoval - třeba jako kradený? Protože apple na to trochu upozorňuje v infocentru. Potřebuji telefon vymazat, ale zároveň aby zůstal odemčený pro servis. (Naposled když jsem já reklamoval, tak mi nechtěli vzít zamčený telefon a s aktivním hledáním telefonu... vše jsem musel předem deaktivovat.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od mike-biker »

Stačí jej přes webové rozhraní vymazat z iCloudu. Ale jinak s tím nic nenaděláš. Pokud ho nenabiješ, nic nevymažeš.
Ale nemusíš se bát, pravděpodobně ti jej vymění za swap.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Metalgirl »

Hlavně nejdůležitější je vypnout službu FMI a potom může jít do servisu. Bez vypnuté služby však servis reklamaci nezahájí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Jirka01 »

Tak telefon je již v servise, ale nejsem si zcela jist jestli je vše vypnuté.
Kdyz se přihlásím z mého telefonu do FMI pod ID pritelkyne, tak píše, že tam není žádné zařízení... ikdyž jsem ještě nic nevypínal... žil jsem v domění, že to má přítelkyně aktivní.
Takže je to takhle v pořádku? Stačí to? Nebo mám ještě někde něco vypínat?


Obrázek

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Metalgirl »

Jestli hlásí, že tam nic není, tak to bude asi ok, ještě se to dá ověřit na webu icloud.com, kde je taky FMI a ukazuje zařízení. Jestli to budeš mít aktivní, tak by tě servis měl kontaktovat, jestli jsi to tam posílal sám, pokud jsi to posílal přes prodejce, tak budou kontaktovat jeho a on pak tebe.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Jirka01 »

Tak telefon mam již nový, ale mam problém s 2fa přihlášením... Když se chci prvně přihlásit do nového telefonu, zadám ID tak chce telefon bezpečnostní kód který by měl zasílat v sms... Jenže ona sms mi nééé a nééé přijít?! Možnost “sdělit kód telefonicky” také nejde... Kde může být chyba?
Děkuji.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od mike-biker »

A tu SIM kartu s tím číslem máš kde? Napadá mě ještě zkontrolovat údaje v Moje APPLE ID, pokud se tam tedy můžeš přihlásit??
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od Jirka01 »

Simku mam v tom novém telefonu do které se chci poprvé přihlásit. Číslo na který má být zaslána sms s aktivačním kódem sedí a simka normalně funguje (zkoušel jsem na telefon volat... ještě před přihlášením) jenže nic víc s telefonem bez přihlášení nejde... a vlastně se do něho nedostanu...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Podivuhodná závada iP6s - telefon KO

Příspěvek od mike-biker »

Dej SIMku do jiného telefonu. Do Moje APPLE ID ses dostal?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět