Žlutý displej - iPhone 7 plus

Odpovědět
spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od spanielova »

Dobrý den,

Mám takový "problém". Před třemi týdny jsem si pořídil nový iPhone 7 plus. Dříve jsem vlastnil iPhone 6. Když jsem si telefon přivezl domu, všimnul jsem si že displej je žlutý ("teplejší"). Tak jsem hned začal prohledávat internet co s tím. Našel jsem, že nejsem jediný kdo má tento problém a hodně lidí to řeší přes nastaveí flitru barev. To mi bohužel nepomáhá. Hlavní důvod proč jsem si telefon zakoupil je fotografie. A teď nemyslím přímé pořizování snímku z telefonu, ale například editace mých fotek ze zrcadlovky. Můj iPhone 6 už velké formáty RAW nezvládal. Na internetu jsem se také dočetl, že to může být nějakým lepidlem, které musí zaschnout, tak jsem tomu dal 2 týdny, ale to nepomohlo.

Rozhodl jsem se že dám telefon do opravy. Ze začátku mi řekli že se jim problém neprojevil, tak jsem tam zajel, ukázal jim to a oni že to vymění. Teď jsem si telefon přivezl opět domu a displej je snad ještě žlutější.

Jsem už celkem zoufalý. Na editaci fotek bych potřeboval přesné barvy, které jsem myslel, že na takovém to zařízení dostanu.

Můžu se vás zeptat jaké jsou vaše zkušenosti se žlutým displejem na iP7?


Moc děkuju za odpovědi.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od TheSalko »

Iba pre istotu, nemas nahodou zapnuty rezim NightShift.

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od spanielova »

Ne nemám.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od Anndy »

Zožeň si ešte ďalšie 3 iPhone a uvidíš, že každý má iný odtieň display-a.
Najlepšie neriešiť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od spanielova »

Nejradši bych to neřešil, ale bohužel musím. Potřebuju na tom upravit fotky když jsem na cestách. Takhle si fotku upravim, ale vysledek vipadá jinak

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od Petrt »

OT: i kdyby ten displej nešel do žluta, tak si ho tak jako tak nebudeš schopen nakalibrovat podle zbytku řetězce (monitor, tiskárna, offset...). Mám tu vedle sebe 4 Apple hračky a každá zobrazuje lehce jinak (nic zásadního). Přesto máš moji poklonu. Mně na edistaci fotek "nestačí" 24" monitor a ty se s tím chceš drbat na 5,5". IMHO sis měl spíš pořídit iPad Pro s truetone panelem.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od spanielova »

Já ho taky nijak kalibrovat nechci, jen jsem se ptal na ve zkusenosti. Mám u sebe taky 4 apple zařízení a zbtoho jsou si všichni velice podobný až na to čtvrté, což je již zmiňovaný iP 7+. Neříkám že na tom edituji svoje projekty, ale když potřebuju něco rychle sdílet tak si sebou na výšlap asi nebudu brát ipad pro, ale šáhnu po něčem co se mi vejde do kapsy. Potřebuju třeba jenom malinko upravit barvy v Lr a převíst to na jpg. To je vše.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Žlutý displej - iPhone 7 plus

Příspěvek od mike-biker »

Je to hodně o psychice. Člověk se na to tak soustředí, že ta žlutá začne být ještě více markantní.
Já mám výtečné barevné vidění - to ne že bych se nějak chlubil, ale to je prostě tak. :D
Měl jsem kdysi asi 4ks iPhone 6s Plus vedle sebe a každý byl trochu jiný a i když má Wide gamut, stejně záleží na osvětlení, únavě očí atd. Mám osobně raději trochu teplejší odstíny, než studenou modrou.
Hlavně potom si fotku někdo prohlíží na noťasu za 10 litrů a výsledek je naprosto tristní. :evil:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět