iPhone z USA - Bude fungovat ?

Odpovědět
zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od zupak »

Zdravím, mám rychlý dotaz.

Kamarádka jede do USA a mám možnost si nechat přivézt iPhone . Ceny jsou tam nižší.

Přemýšlím o iPhone 6s za cca 11 800,- nebo iPhone 6 kterou teď mají v akci za asi 5 000,- v přepočtu. Vím o "pouze" roční globální záruce.

otázka zní: Bude mi fungovat v ČR, (EU) ? V USA mají jiná pásma, ale nevím jestli telefony podporují všechny i ty evropské nebo jen jejich.

díky moc

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

Nesmí být blokovaný na operátora, ale tzv. SIM Free, většinou je od T-Mobile.
Tzn. musí být GSM, nikoli CDMA.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od rony »

a pripocitat VAT :-) pripocitat nakup adaptera lebo ten US mozes kompletne vyhodit
po tychto prepoctoch a pozvazeni poznamok kolegu vyssie si znova porovnaj rozdiel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

DPH se lze vyhnout, ale je to trestný čin a kromě toho padá záruka.
Já bych osobně do toho už nešel. Kdysi jsem si přivezl iPad, ale to bylo ještě před Babišem. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mirmo80 »

Teraz to vyzera tak, ze sa asi aj oplati. Prave sme to pocitali s bratrancom zijucim v NY a cenu iPhone 8 64GB vypocital aj s danou na 760$. Tj cca 640€ co je celkom zaujimava cena. S applecare+ na cca 760€ co uz je sice len trochu menej ako 799€ no okrem dalsieho roka zaruky to kryje aj rozbitie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

No jo, ale leť s tím pak do USA! Nevím, když se doveze načerno, jestli s tím pak můžeš pelášit do EU AS?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od zupak »

momentík, když si přivezu z USA telefon, tak musím platit DPH ? To jsem nevěděl. Já myslel, že DPH se platí pouze v případě, že je telefon určený k prodeji a to právě při tom prodeji. Maximálně bych pochopil placení Cla.
Pokud si člověk ,který třeba často jezdí do států kopí v USA telefon, tak přeci nezaplatí VAT + ještě DPH v ČR. Nebo Ano ?


mike-biker píše:Nesmí být blokovaný na operátora, ale tzv. SIM Free, většinou je od T-Mobile.
Tzn. musí být GSM, nikoli CDMA.

Víš jak poznám jestli je to cdma nebo gsm ?

diky

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mirmo80 »

Myslis reklamovat? Neviem ako je to teraz, ale asi sa nic nezmenilo. Preveroval som raz tak v servise swiss (na sk je to autorizovany servis) ci uznaju takuto applecare zaruku na konkretnom iPhone z US. Chceli aby som im poslal SN a nasledne odpisali ze ano, ze akceptuju.
Samozrejme neviem ako je to s clom a pod. Ale ked ho niekto donesie, tak da sa.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

To: zupak

DPH se platí, věci z USA jsou bez daně, TAX je federální a státní daň. Teoreticky by šlo nějak vrátit TAX, ale já jsem to nikdy neřešil.
Hlavně při koupi se musí zdůraznit, že jde o GSM verzi a SIM free, že se bude používat outside USA, to oni už vědí.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od Jadro »

I pokud dovazis veci z jinych statu, ktere nejsou v EU a podlehaji dani (jsou vyjimky), tak bys mel doplatit DPH zde v CR. Lze pak pozadat o vraceni dane zaplacene ve state, kde jsi to kupoval (na to ale musis mit specialni papir od toho prodejce, ktery je dost komplikovany a ne kazdy ho chce vyplnovat).

zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od zupak »

Tak jsem si to našel a je to krapet opruz. Nad 22,- euro se platí DPH 21% a nad 150 euro se platí ještě clo.
To je trochu čára přes rozpočet :-(

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mirmo80 »

Inak na iPhone 6 z US trosku pozor. Ak sa dobre pamatam, tak nepodporuje tolko LTE pasiem aby u nas/vas 100% fungoval v LTE sieti. Az 6S to mal ok. Ale aj tak by som urcite bral uz 6S ako 6.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

Pokud by bral z USA, tak se vyplatí jen novější iPhone.
Samozřejmě, pokud to někdo veze osobně, ideální je telefon vybalit a normálně používat a vzít do letadla.
Sice to není také košer, ale dá se to omluvit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od rony »

zupak píše:Tak jsem si to našel a je to krapet opruz. Nad 22,- euro se platí DPH 21% a nad 150 euro se platí ještě clo.
To je trochu čára přes rozpočet :-(


tak, mame dalsiu ciarku za dalsieho cloveka, ktory si pozrel ceny iPhone v US webe a nechcel na prvu dobru pochopit uverit, ze tie 3-4 tisick rozdielu mu zhltne rezia :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od zupak »

To: rony
No ona to zhltne rezie jen, kdyz to clovek udela jak se musi. Kdybych se vykaslal na dph,clo a jine poplatky a nechal si privezt telefon, tak ty 4 tisice usetrim, coz je docela fajn uspora na jednom telefonu. Ale kvuli tomu nebudu riskovat nejaky tahanice s uradama. Myslel jsem, ze kdyz si clovek kupuje neco pro sebe, tak tam neni dph. :-)

Jeste by me ciste technicky zajimalo, jak to ma udelat clovek, ktery se pohybuje nebo zije pravidelne mezi dvema staty, napriklad tedy USA a CR. Rekneme, ze v kazdem state travi cca 50% z mesice a cestuje kazdy tyden sem a tam. Pote by tedy mel veskere zbozi nakoupene v US zdanit a proclit v CR a naopak to same pri ceste z CR do USA ? Ale to je jen takova vtipna myslenka, ktera me napada :-)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od mike-biker »

To už se řídí nějakými pravidly, asi více by ti řekli celníci.
Pokud si vezeš pro sebe rozbalený iPhone, asi ti hlavu neutrhnou. Ale když ti najdou RTGčkem v kufru 10 nevybalených iPhonů, pak už máš na triku prokouše. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od Tony1 »

Tak co vím zakoupený iP či .Mac pokud je rozbalený a bereš si ho do letadla nikdo neřeší, znám 5členné rodiny co si z USA vozí standardně nové iP a i děti :-)). To jen okrajově. Prostě jde o odvahu buď to zkusíš a ušetříš 4litry na učebnice, party, či pro rodinu. Nebo ne a budeš čekat nebo si připlatíš.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od zupak »

Jojo, je mi jasny, ze kdyz si to da nekdo do kapsy v letadle, tak to asi pujde. Ale zase kvuli ctyrem tisicum se mi nechce v podstate smelit dane a mit jenom rocni zaruku u ktere si nejsem jisty jestli mi ji uznaji v ČR. Myslel jsem puvodne, ze pujde jenom o nejake male clo, to DPH je zverstvo.. Nehlede na to, ze bych se pripravil o ten unboxing noveho telefonu :-)
Diky vsem za nazory, pomohlo mi to. Pockam asi jeste chvilku az to trochu klesne a koupim tady nekde se standardni zarukou :-)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od Metalgirl »

Určitě by ti tady druhý rok neuznali, druhý rok záruky nese prodejce, kde jsi iPhone kupoval. Pokud tedy dle legislativy má koncový spotřebitel nárok na 2 roky záruky.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od bedo. »

V Amerike pokiaľ viem žiadna legislatíva ohľadom záruky nie je, zato reklamácie väčšinou fungujú systémom "no question asked".

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od Metalgirl »

Nemluvím o americe, ale mluvím o státech, které umožňují druhý rok záruky. A tento druhý rok nese na sebe prodejce.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone z USA - Bude fungovat ?

Příspěvek od tvosi »

clo se pri dovozu telefonu neplati, musi se doplatit pouze dph (alespon v CR)
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Odpovědět