Posunutý dotyk

Odpovědět
Tiktaksvk
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 28, 2017 2:25 pm

Posunutý dotyk

Příspěvek od Tiktaksvk »

Zdravím. Na novom iphone SE som si po 2 dňoch používania všimol že má trochu posunutý dotyk v hornej časti obrazovky. Keď ťuknem, tak reaguje ako keby som ťukol približne o 2mm vyššie. Myslel som najprv že to môže byť spôsobené tým, že som hneď od začiatku nalepil ochranné sklo ale potom som vyskúšal otočiť mobil ležmo pri aplikácii Paint a tam potom na tej pravej hrane displayu čo bola v danej chvíli horná hrana reagoval posunuto. Podla toho sim usúdil že chyba by nemala byť v hardvérovej časti a taktiež mi napadlo že to možno nie je chyba ale napríklad naschvál v systéme aby bolo ulahčené ovládanie jednou rukou. Je to chyba ktorá je zanedbateľná lebo ako hovorím najskôr som si to ani nevšimol a viac ako tá chyba mi vadí fakt že by ten mobil bol hned od začiatku chybný. Preto sa chcem spýtať či tu s tým nemá niekto skúsenosť, pretože nechcem hneď kvôli tomu posielať mobil naspäť...

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Posunutý dotyk

Příspěvek od Tony1 »

Ne nic takového dotyk musí fungovat od rožku k rožkua pořád stejně.
- zkus si otevřít oplikaci poznámky klikni novou pak klikni na tužku a zkus od rožku do rožku prstem co nejvíc sebe kreslit čáry. Rám kde ti dotyk nebude fungovat tam se čára přeruší a nakonec ti vyjde nějaký obrazec
- pokud je dotyk dobrý tak tak jak kreslíř prstem to musíš mít na iP.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Tiktaksvk
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 28, 2017 2:25 pm

Re: Posunutý dotyk

Příspěvek od Tiktaksvk »

Skúšal som to ale tá poznámka tužkou to neviem kresliť na úplne celý display... lebo tam mám ešte hore tie ikonky... akože dotyk funguje na celom displayi len v hornej časti a pravej časti je ako keby podunutý trošku. V hornej časti do hora o 2 mm a na pravo zas do prava o 2 mm. Hardvérové by to nemalo byť, pretože som dal ležmo mobil, skušal som v aplikácii Paint nakresliť jednu rovnú čiaru približne 1 cm od horného okraja a potom som skúšal na tú čiaru ťukať prstom ale bodky sa mi objavovali tie spomínané 2 mm nad tou čiarou na ktorú som ťukal. Potom som mobil otočil o 360 stupňov aby sa horná a spodná strana vymenili. Vtedy som to urobil tak isto... nakreslil som si čiary približne 2 mm od okrajov a teraz boli nepresnosti znova na vrchnej časti, teda na tej čo bola predchvílou ešte spodná a presná... potreboval by som napríklad nejakú aplikáciu alebo nastavenie na kalibráciu displayu... zvyklo byť také, že sa vám zobrazovali bodky náhodne po displayi a vy ste na ne museli ťukať... ale odpoveď na vašu otázku je, že dotyk funguje po celej ploche obrazovky. Naspäť do obchodu to posielať moc nechcem pretože by to trvalo dosť dlho a aj tak si myslím že by mi nakoniec povedali že tam tú chybu nenašli. A ako som už povedal nie je to taká závažná chyba. Viac by ma mrzel fakt, že mi poslali mobil s chybou

Odpovědět