Iphone SE - VIR - krade hesla

Odpovědět
romano6
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pát čer 01, 2012 8:45 pm

Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od romano6 »

Ahoj,

Zjistil jsem, že Iphone po přihlášení na webové stránce odesílá údaje kamsi a do daného webu se nepřihlásí. Na své NAS jsem viděl za pár minut okamžité přihlášení cizího uživatele.
Zkusil jsem tovární nastavení, ale nezabralo to...

Máte někdo zkušenost, jak se toho zbavit?

IPHONE SE: 10.3.3.3

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od TheSalko »

Jedna sa o domacu siet? Skontroloval by som predovsetkym domaci router, hlavne nastavenie DNS.
Konkretne ci to nebolo napadnute pomocou WebRTC alebo STUN.
Zakladne nastavenie Chrome aj FF na PC ma tieto technologie povolene a potom sa moze utocnik dostat na router prave cez STUN/WebRTC. A ked ti ovladne router, tak potom si na seba preberie aj DNS a ty uz potom posielas hesla kade-tade.
Napisal som to iba heslovite, presny popis priebehu napadnutia je na viac riadkov, napriek tomu je naozaj fascinujuci.
V skratke, cez defaultne nastavenie FF/chrome je utocnik schopny sa dostat na tu stranu routera, kam by sa nemal dostat.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od pegas »

Přesně tak jak píše TheSalko, s iPhonem to nemá nic společného. Někdo ti hacknul router. Nastav ho do továrního nastavení.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od mirmo80 »

OT: ako zistim, ci sa nieco podobne nedeje aj v mojom routri? Podla coho to rozoznam?

Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od TheSalko »

Neodpoviem priamo na otázku, iba dám odkaz na článok, kde je to v celku dobre vysvetlené.
https://www.zive.cz/clanky/pozor-na-div ... fault.aspx

romano6
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pát čer 01, 2012 8:45 pm

Re: Iphone SE - VIR - krade hesla

Příspěvek od romano6 »

Zajimava uvaha, ale problem nebude v routru. Deje se to i na LTE - tedy mimo LAN. U NAS jsem to jen snadno detekoval, ale je pravda ze NAS asi prihlasi uzivatele, ikdyz webove prostredi nenabehne.
Nemusi tedy dochazet ke ztrate dat, ale jen k omezeni prihlaseni.

Odpovědět