iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Odpovědět
Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od Sajfi »

Ahoj,

nedávno jsem pořídil manželce iPhone SE a pozoruji problém, že když mi telefonuje, tak jí hůř slyším. Dříve měla iPhone 4s a tam byl zvuk perfektní. Telefon byl nový od operátora O2, kterého i žena používá. Nosí telefon v pouzdru (kniha) a při telefonování to přehne na záda telefonu. Upozornil jsem jí, že je jeden mikrofon u foťáku a tak to snad nezakrývá. Vypnul jsem i "odstranění šumu" ale moc se to nezlepšilo. Může to být HW problém, nebo to prostě nějak blbě drží? :-) Nesetkal se někdo s podobným problémem u Iphone SE?

dík

Sajfi
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od mike-biker »

Zkuste si zavolat a měj její telefon, jestli je to stejné? Může tam být i určitá subjektivita.
Další možností je zanesený sluchovod u mikrofonu, ovšem to již vyžaduje demontáž.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od mirmo80 »

No ty si úplne opísal náš problém. Manželka je už nešťastná keď jej poviem, že ju počujem zle, slabo, ako keby z pod vody. Že nikto sa nesťažuje len ja. Rovnako používa knihový obal. Je to ale rôzne, pretože raz ju počujem dobre a inokedy zle. Preto si myslím, že je to úchopom, alebo práve prekrytím niektorého mikrofónu.

Edit: áno, presne to chcem vyskúšať. Zavolám jej ja z jej telefónu či to bude vnímať rovnako.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od iTukan »

Sajfi: Má manželka vypnuté VoLTE?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od mirmo80 »

Odpoviem za seba, že moja áno. Ona je na 3G a ja na LTE.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od Sajfi »

Nemá ... Ale když jsem s tím laboroval, přišlo mi že to žádnej vliv nemá ... Teď má tedy hlas+data. A mikrofon snad u měsíc starýho telefonu zanesenej nebude ... Zkusíme vyměnit telefony ... :-)
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone SE - druhá strana špatně slyší

Příspěvek od iTukan »

Dej LTE jen na data a sleduj.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět