Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Odpovědět
Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

Dobrý den, mam iP6 a objevala se mi "známá" vada baterie (z iP6s) že se telefon vypíná již při cca 20-10% nabití...
(Tato vada se objevuje sporadicky... jak zařídit aby mne telefon neposlali zpět s tím že se vada neprojevila a jak pak byl již bez záruky...)
S tím to zjištěním jsem se dnes koukal na záručak a záruka mi končí tento pátek 28. 4. A moje otázka zní jestli nebude nějaký problém při reklamaci defakto den před koncem záruky? Je to opravdu náhoda a bojím se že prodejce (T-mobile) to bude chtít "napadnout" nebo při nejmenším zpochybnit... Má s tím to někdo zkušenosti?
Dále mam v plánu nahlásit na reklamaci posunutou čočku přední kamery (zatím to nemá vliv na focení, proto jsem to neřešil), dále lupání pravého dolního rohu telefonu (vůle mezi sklem a zadním krytem telefonu) a ještě "chraptění" hlasitého reproduktoru... bude s něčím při uplatňování záruky problém? Dále by mne zajímalo jak to bude dále se zárukou až se mi telefon vrátí a bude snad opravený, ale již bez další zaruky? Nebo se na opravované součástky vztahuje zaruka nová?
A poslední věc... v jakém stavu telefon předat k opravě? Smazaný a odemknutý? Nebo ho mohu ponechat nahraný se zálohovanými daty a zamknutý?

Děkuji za jakoukoliv radu.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od mike-biker »

Nejsme věštci, abychom předjímali rozhodnutí operátora.
Ale ze zkušeností:

1) Baterie již je stará 2 roky - předpokládám, že záruka byla 24 měsíců?!
Pak už se k tomu postaví asi odmítavě, alespoň u mě bys rozhodně neuspěl.
2) Čočku bych asi neuváděl, nedělej ze sebe blbce, že sis toho předtím nevšiml - neřeš to.
3) Lupání bych taky asi neřešil, ale to opravdu musí posoudit jiní, pokud je to vážné, měli by to řešit. Ale vyřeší to podle mě jednoduchou "úpravou".
4) Toto by se mohlo řešit, nejpravděpodobnější bude opět oprava, alespoň T-Mobile to tak dělá. .

Telefon musíš předat odemčený, bez iCloud locku a bezpečnostního kódu telefonu - jinak ti jej nepřijmou.
Jestli tam zůstanou data, to už je tvůj problém.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

Ano, zaruka je 24 měsíců, ale končí mi až tento pátek, takže telefon snad musí s vadou baterie ještě zítra přijmout, když to je v oněch 24 měsíců...? Je přeci baterie ještě pod zarukou? Lupání asi ještě přežiji... Posunutou čočku mam již od koupi, ale zatím to na fotografiich neni ještě vidět, ale posunutá je už víc jak o půl díry jindy, takže se bojím, že by se to do budoucna mohlo ještě zhoršit... a když už budou mít telefon rozdělaný, tak upravit kameru do původního stavu asi neni problém ne? (Neměl jsem telefon rozdělaný, takže nevim jak je kamera fixovaná..)

hurrican
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: ned dub 04, 2010 4:11 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od hurrican »

Mal som presne rovnaký problem s batériou na 6ke a záruka končila za mesiac. Dal som reklamovať, popísal ze telefón sa pri 20-40% sám vypne atd. Telekom to zobral a vyhodnotenie reklamácie ? Zaváda na batérii sa prejavila a však je to spôsobene ze batéria je uz "vypouzivana" ci tak nejak a nevzťahuje sa na to uz záruka.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od SilverSurfer »

Nie je nahodou na baterku zaruka takisto 24 mesiacov, pretoze ju nie je mozne klasicky vymenit, a tym padom sa stava sucastou telefonu?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od mike-biker »

S baterií je to tak, že záruka 24 měsíců je na funkci, nikoli však na kapacitu.
Takže reklamovat baterii těsně před koncem záruky že nevydrží, to asi nikdo neuzná.
Camerku by ti posunout mohli, to je snadné.
Každopádně zde se pouze dohadujeme, zanes to na reklamaci a uvidíš. Zanech pak zpětnou vazbu, ať mají další uživatelé informaci.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

Tak reklamace uznána v plném rozsahu...
Nová baterie, nové LCD + touchscreen, nový jack konektor a i lightning (ten jsem nepožadoval), kamera posunuta.. to vše ani né za 12 dní.
Reklamaci zprostředkoval T-mobile a provedl Britex a (zatím) naprostá spokojenost! Vše kvalitně smontováno bez vedlejších vad... dokonce už telefon ani nelupe v pravém dolním rohu (což jsem také jako závadu ani neuváděl) Je to přijemné překvapení po předešlích negativních zkošenostech s firmou Britex, kdyz jsem u nich reklamoval iP5S také s vadnou baterii, tak mi sice reklamace byla uznána, ale (šíleně) neprofesionálně provedena...

Toť asi vše a moc děkuji za reakce.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Metalgirl »

Naopak já bych uvedla co nejvíce závad s tím, že pokud to je 3 a více závad objevujících se najednou, je nárok na odstup od kupní smlouvy. Pokud tedy servis potvrdí, že tam ty závady jsou.

EDIT:

Škoda, moh si to tam uvést vše a mohl jsi mít odstup od KS.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

Nerozumím?
Jak bych mohl mít odstoupeni od kupní smlouvy, když se nejedná o opakující zavadu/y?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Metalgirl »

Když se vyskytuje 3 a více závad najednou, je taktéž nárok na odstup od kupní smlouvy, takže když ti na daném iPhonu najdou 4 závady najednou, máš nárok na odstup. Závady se nemusí pouze opakovat, můžou se vyskytnout najednou.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

To jsem nevěděl, děkuji.
Ještě se zeptám... jestli je nějaká záruka na opravované věci?
Momentálně mi zaruka právě zkončila, ale co když se znovu objeví závady které mi teď opravili na reklamaci?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Metalgirl »

Zeptej se přímo servisu, jestli poskytují záruku na vyměněné komponenty, měli by min. 3 měsíce. Servis ti určitě řekne, pokud to není napsané přímo na protokolu, zkus si ho pročíst, někteří to tam uvádějí dole.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jirka01
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 25, 2015 9:05 am

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Jirka01 »

Tak jsem vypozoroval, že vada s pozhasínáním LCD je stále uktuální... Co by to mohlo dělat, když servis vyměnil LCD?
Co mam teď dělat, když už mam po zaruce? Má cenu to vůbec řešit? Setkal se s tím někdo? Děkuji.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od Metalgirl »

Zajdi s tím co nejdříve o ty dny, co to bylo v servise, o ty dny máš ještě prodlouženou záruku. Ale nesmíš tu lhůtu propásnout.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

martan1981
Host
Host
Příspěvky: 89
Registrován: úte led 15, 2008 1:41 pm

Re: Reklamace telefonu den před koncem zaruky

Příspěvek od martan1981 »

Na vymenené veci máš pol ročnú záruku od výmeny. Ak ti teda menili lcd a závada pokračuje, môžeš to pokojne odniesť znova.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Odpovědět