iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Odpovědět
samitro
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 09, 2012 8:58 pm

iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od samitro »

Zdravim, mel bych prosim dotaz. Loni jsem si koupil skoro novy iPhone 6S plus z druhe ruky, telefon je od T-Mobile.cz. Ted jsem si rozhodl poridit 7 Plus a prodat 6s Plus. Bohuzel jsem nemohl najit doklad ktery jsem k telefonu mel. Telefon by mel byt presne rok v zaruce ale T-Mobile mi nechce dat nahradni zarucak / kopii dokladu protoze nejsem puvodni majitel. Da se s tim neco udelat? bez zarucaku bych musel telefon prodat o nekolik tisic min :( Jsem vdecen za kazdou radu.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od mike-biker »

Rada jednoduchá - kontaktuj původního majitele, ať mu vydají náhradní doklad.
Určitě máš kupní smlouvu a kontakt.
Pokud jsi jej koupil "od neznámého mladíka" v tmavém průjezdu, pak je to tvůj problém.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

samitro
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 09, 2012 8:58 pm

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od samitro »

Diky za odpoved, prave jsem ztratil slozku kde jsem mel kupni smlouvu, doklad, a kontakt na pana :(
Da se pojistit pouzity mobilni telefon a nahradi to zaruku od vyrobce?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od sharkee »

kupní smlouvu? Poslal jsem spoustu věcí přes bazar, ale kupní smlouvu jsem nikdy, opravdu nikdy, neřešil.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od mike-biker »

samitro píše:Diky za odpoved, prave jsem ztratil slozku kde jsem mel kupni smlouvu, doklad, a kontakt na pana :(
Da se pojistit pouzity mobilni telefon a nahradi to zaruku od vyrobce?

Bohužel nedá, smiř se s tím. Jedině zkusit zjistit u operátora, kdo byl původní majitel a zkontaktovat ho.

sharkee píše:kupní smlouvu? Poslal jsem spoustu věcí přes bazar, ale kupní smlouvu jsem nikdy, opravdu nikdy, neřešil.

Vidíš, já zase vždy. Něco jiného je, když prodávám flešku za 250 Kč, nebo mobilní telefon za 25.000 Kč.
Pokud někdo nechce uzavřít smlouvu, pošlu ho hned do řiti a telefon nekoupím, páč vím, že je to levá. :evil:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

samitro
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 09, 2012 8:58 pm

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od samitro »

jj to chce nekoho znameho u T-Mobile, je to jen tisk dokladu a klidne bez osobnich udaju. NEmate nekdo nahodou zkusenosti s pojistenim? da se to uzavrit na pouzity telefon?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6s Plus zaruka v druhem roce

Příspěvek od mike-biker »

Už jsem ti odpověděl, nedá. Možná u nějaké specializované pojišťovny, kde za to dáš takovou palici, že je lepší ten mobil prodat silně pod cenou.
Kromě toho tyto pojistky mají tak specifické podmínky, že je v podstatě velmi těžké je splnit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět