Black vs Jet Black iPhone 7

Odpovědět
kandri
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 08, 2016 9:14 am

Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od kandri »

Obrázek

Ahoj, je tu niekto s realnymi skusenostami ako sa ten telefon "skriabe" pri beznom pouzivani v jet black variante? Zvazujem kupu iPhonu 7, no neviem sa rozhodnut. Jet black je fakt nadherny, ale som zas typ cloveka, ktory stve kazdy skrabanec. Telefon by som urcite nosil v puzdre, avsak original silikonove puzdro od applu ktore je skvele a pouzivam ho ak teraz ma otvorenu spodnu hranu, ine puzdra, ktore sa mi pacili a mali krytu spodnu hranu mali zas otvorene tlacitka. Bolo by super ak by sa nasiel niekto, kto ten telefon ma, a vedel napisat ako vyzera jeho iphone po par tyzdnoch pouzivania. Dakujem

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Black vs Jet Black

Příspěvek od Metalgirl »

K nám došel jeden jet black iPhone 7+ a po pár dnech používání už měl na sobě vlasové škrábance, takže jestli ti vadí kdejaký škrábanečk jet black asi nebude pro tebe.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Black vs Jet Black

Příspěvek od pegas »

Hlavně se na JB nechoď dívat do obchodů, kde jsou vystavené k vyzkoušení, nebo se hned otočíš a půjdeš pro jinou barvu. Neskutečně upatlaný a poškrábaný od všech těch zvědavých lidí, co chtějí vyzkoušet, jestli se fakt tak špiní a je náchylný k oděrkům. To, co jsem viděl byl tedy hnus nejvyššího kalibru velebnosti.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Black vs Jet Black

Příspěvek od parmin »

doporučuji shlédnou video od petra máry na youtube. teď bohužel nemůžu dát odkaz, ale kdo hledá, najde 8)
srovnává tam oba povrchy poměrně detailně, třeba vám pomůže při rozhodování. petr mára došel k závěru, že si nechá jet black, já bych naopak na základě toho videa volil černou matnou :-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black

Příspěvek od SilverSurfer »

Tu je link na to video, ak by niekto hladal ;)


Zobrazit video na http://youtu.be/63zryjBK73U
Kód do fóra: [youtube]63zryjBK73U[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

kandri
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 08, 2016 9:14 am

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od kandri »

Bol som sa dnes este raz pozriet na tie iphony. Musim uznat ze obidva su krasne, no ten jet black ma nieco viac do seba. Jet black bol poskrabany, ale mal poskrabany aj displej, a rovnako tak poskrabany bol aj obycajny cierny. Zaujimalo by ma ci je mozne udrzat ten jet black bez skrabancov ak ho budem nosit v puzdre, to ale tasko zistit, bez toho aby som to realne vyskusal. :(

kengura
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: čtv zář 19, 2013 8:45 am

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od kengura »

Ak das do puzdra tak silver vyzera vo vacsine farieb lepsie. Osobne mam 6S Silver 64GB v midnight blue kozi a ta kombinacia je pekna. Taktiez klasicka koza vyzera dobre. Podobne mam aj iPad mini s midnight blue silikonovym puzdrom.
Vyhoda silver varianty je ze ked sa oderie tak oderok bude mat stale rovnaku farbu.
iPhone 6S 64GB Silver + Leather Case - Midnight Blue
iPad Mini 4 64GB Silver + Silicone Case/Smart Cover - Midnight Blue
Apple Watch Sport 42mm Gold Aluminum Case with Midnight Blue Sport Band
Macbook Pro 13 Retina (Early 2013)
Apple TV 32GB

P4V3
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 27, 2016 11:23 am

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od P4V3 »

Mám jet black v koženém pouzdře saddle brown od listopadu, vyndavám ho jen na čištění a zatím bez jediného, byť vlasového, škrábance. Takže ano, lze ho udržet bez škrábance, když ho budeš nosit v pouzdře.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od sharkee »

Potom je jedno jaké barvy je.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Jadro »

Asi tak nejak... V pouzdre neni videt, ze to je JB

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Pepeb007xx »

mam aj priesvitne puzdro ale ak sa chces doslova "pochvalit" ze mas JB, tak jedine bez a strpiet skrabance, bohuzial.
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Metalgirl »

Můj JB už má škrábance, jak na zádech tak i na displayi, což mě zarazilo nejvíce, doposud se mi žádný iP nepoškrábal na displayi. Asi mají ty modely nějaké méně odolné skla. No nechci vidět, jak to bude vypadat po roce a to ho mám v pouzdře ještě k tomu. Poslední iP 6s rose gold jsem prodávala jako nové, bez jediného škrábanečku.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Jadro »

Ja JB moc chtel (pripominal mi 3 a 4 radu). Ale prave z praktickeho hlediska jsem nakonec vzal stejne Black

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Leonko »

co to robí v novinkach?
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne pon pro 26, 2016 2:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do jiné sekce. MG

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Jadro »

Bylo to zalozeny v rijnu. Ze by to v ty dobe byla novinka? Ale to bys musel pouzit tu vec na krku ze :-)

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Leonko »

Asi ju používame každý inak (pre Teba v tom horšom slova zmysle) ... tá téma nieje žiadna novinka O iphone atď ... otvor oči,... na debatu O novinkách sú tu iné sekcie

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od trminek »

Hlavně nevím proč někdo řeší verzi black nebo JB, když od začátku říká že to dá do pouzdra a je háklivý na škrábance? 1. v pouzdře nebude poznat prakticky žádný rozdíl a 2. JB má hlavní výhodu že neklouže a to je v pouzdře stejně jedno ne?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Metalgirl »

JB se hlavně škrábe i v pouzdře, takže asi tak. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

Mam otazku na majitelov JetBlack, mam ho asi tyzden v puzdre od spigenu liquid crystal, a teraz pozorujem taky divny povrch. Tazko sa to vysvetluje a odfotit to je snad nemozne. Vyzera to akoby to nebola cira cierna, ale prirovnal by som tu ku takej "ciarkovanej" ciernej. Dokonale to vidno pod priamym silnejsim svetlom. Nemyslim si, ze by to puzdro mohlo takto rovnomerne poskodit cely zadny kryt, ale zas na druhej strane som si to nevsimol predtym. Mohol by som niekoho poprosit o maly "rozbor" povrchu? :D Dakujem.

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Pepeb007xx »

Skús to odfotiť nech mame predstavu
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

Ahoj, no pokusil som sa to vyfotit, podla mna to tam celkom dobre vidno. https://www.dropbox.com/sh/5jbty67hfawc ... 9CDla?dl=0 Ako som spominal, je to super viditelne pod svetlom, v podstate som to aj fotil pod lampou. Zda sa mi divne, aby take nieco spravilo puzdro, tak neviem, ci to uz su skrabance, alebo je to od vyroby takyto povrch. Dakujem velmi pekne :)

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Pepeb007xx »

akoze tak toto si idem hned pozriet, toto je doslova ako keby spinave!
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

No spinave to nie je, nejde to s nicim vycistit. Co som pozeral videa, tak vidno to aj inym ludom na tych telefonoch. Otazne je, ci je to taky povrch od vyroby, alebo poskodeny od puzdra. Je to ale fakt potrebne priamo pod svetlom na to pozerat.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Leonko »

Nechápem jak môžeš prísť a vôbec to riešiť,.. Apple sám na stránke priznal, že sa tie telefony škrabu a basta. Mi to príde jak keby si silou mocou chcel seba presvedčiť, že nič také sa diať nebude. Proste ho za pár mesiacov budeš mať jak odpad a dovidenia.

btw http://www.phonearena.com/news/Jet-Blac ... se_id89624

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

Pozri, neviem, ci sa sa zle vyspal, alebo mas nejake ine problemy, ale tvoj prispevok je absolutne mimo. Obycajne mikroskrabance tam mam, tie mi nevadia, toto je ale nieco uplne ine. Chcem preto vediet, ci ten povrch je taky od vyroby, alebo to sposobilo puzdro. Ak to bolo puzdro, vymenim ho za ine, aby neboli skody este vacsie. Ziadam tak vela? Mrzi ma, ze som ta pohorsil.

Figi
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 04, 2017 9:24 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Figi »

No, musim reagovat na pana, ktory je milovnikom odpadu (rozumej Leonko). Taketo odborne nazory, ktore su sklbene s kompromitaciou uzivatela Silversurfer, len preto, ze dany problem nie je v interefencii s myslenim uzivatela Leonko, ma nikdy nenechaju chladnym. Kazdej normalnej osobe zalezi na tom, aby jeho vec bola v poriadku, natoz este ked je cisto nova. Ked on riesi problem s poskrabanym zadnym krytom, tak riesi problem s poskrabanym zadnym krytom. Alebo riesi vodu v kolene Leonko ? Zalezi mu na tom aby jeho vec bola tip top stale. To, ze Leonkove myslenie v tom vidi neodmyslitelnu prekazku, ktoru nevie prekonat, necham na posudenie odbornikov z daneho oboru. Silversurfer a ani ja a myslim ze vela z nas nepatri do kategorie pouzivatelov, ktory maju danu vec po case ako odpad. A preto je jeho problem na mieste a napr ja by som to riesil tiez. Telefonu sa skrabu a basta ? Odkial sme ? z pomocnej skoly ? Ked Tebe nevadi ze mas telefon ako citanku pre slepych, je to tvoja vec, ale prosim Ta, ber s uctou ludi, ktorým na ich aparatoch zalezi.

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od Pepeb007xx »

nic podobne nepozorujem pri mojom telefone, skus reklamovat, toto je fakt ako keby zle opracovany kus..
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od DenyKr »

No podle fotky si upřímně nejsem jistý, jestli to jsou škrábance. Protože už takových 15 let lakuji (profesně dělám něco úplně jiného, to lakování je jeden z mých zájmových DIY koníčků), toto mi velmi připomíná popraskaný povrch laku.

1) Nepodařilo se ti někde telefon namáhat v ohybu?
2)... A to asi bude pravděpodobnější - jde o výrobní vadu a třeba vlivem špatné teploty, povrchového pnutí, aj., k tomu došlo..

Podle mě toto nebudou běžné škrábance.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

Dakujem za odpoved. K ziadnej namahe na telefon nedoslo, pretoze telefon som vtedy este ani nepouzival a mal ho viacmenej len doma. Tiez si myslim, ze to nemozu byt obycajne skrabance, nemal sa kde tak poskrabat a hlavne tak rovnomerne po celom povrchu. Skoda no, toto ale asi zrejme nevyreklamujem.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od sharkee »

Asi to bylo z toho pouzdra. Pokud to byl originál Apple, šel bych to reklamovat.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Black vs Jet Black iPhone 7

Příspěvek od SilverSurfer »

Ak by to este niekoho zaujimalo, popripade by niekto riesil rovnaky problem. Musite to mat kazdy jeden, len to nevidite, dnes som sa dopracoval k 7+ a 7cke v JB, a pod priamym svetlom ma taky isty povrch ako moj, cize nie je to poskrabane, ale evidentne je taka "textura" povrchu.

Odpovědět