Uplatnenie zaruky na iPhone vybraty od operatora (SR)?

Odpovědět
Cobra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: úte úno 08, 2011 11:13 pm

Uplatnenie zaruky na iPhone vybraty od operatora (SR)?

Příspěvek od Cobra »

Mám v pláne kúpiť iPhone SE. Ak ho vezmem od niekoho, kto si ho vybral k paušálu, môžem u opa potom reklamovať ja, alebo robia opletačky, že musí prísť osoba, na ktorú je zmluva? Dá sa reklamovať takýto mobil v autorizovanom apple servise? A posledná otázka - blokuje ešte Telekom iphony?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Uplatnenie zaruky na iPhone vybraty od operatora (SR)?

Příspěvek od mirmo80 »

Je to rôzne. Každý operátor to má trochu iné. OR len pôvodný majiteľ, alebo so splnomocnením. V Telekome im je to jedno. Ale aj tak sa môžeš obabrať v prípade, že pri nejakej reklamácií sa rozhodnú ti mobil nie opraviť, ale vrátiť ti peniaze, vrátia ti tú cenu, za akú bol kúpený. Takže, ak ho niekto kúpil na akciu za 20e, vrátia ti 20e. A autorizovaný servis napr. CCC píše, že vezmú mobily aj od operátora.
http://www.ccc.sk/autorizovane-servisne ... apple.html
Keby som do takej kúpi šiel ja, tak by som si asi vybral Telekom a pôvodná kúpa za plnú sumu. O2 neviem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

brco
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 05, 2008 11:20 am

Re: Uplatnenie zaruky na iPhone vybraty od operatora (SR)?

Příspěvek od brco »

mirmo80 to zhrnul uplne presne. Riad sa jeho radami a usetris si mozne problemy v buducnosti.
BB Passport
MacBook 12"

Odpovědět