Samovolné vypínání při nečinnosti ( 4S )

Odpovědět
ganmiki
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 30, 2016 4:58 am

Samovolné vypínání při nečinnosti ( 4S )

Příspěvek od ganmiki »

Ahoj, začal mi zlobit můj dědeček. Hledal jsem nějaké info, ale veskrze jsem našel jen problémy s baterií, což není můj případ, tak ho s dovolením popíšu.
Najednou bez nějakého pro mě možného důvodu se mi vypíná 4S, nejprve jsem šel logicky po baterii, koupil jsem novou, problém přetrvává, vyzkoušel jsem celý Iphone uvést do továrního stavu, odhlásit icloud a pak znovu natáhnout zálohu, problém přetrvává, vyčistil jsem nabíjecí konektor, nic, sundal zadní kryt a "vyfoukal" prach a bordel, nic. Dalším testováním jsem zjistil, že se tak děje v závislosti na délce nečinnosti, pokud ho používám a "zhasnutej" je pár minut tak se po zmáčknutí home button hned rozsvítí, čím je pauza ponechání v nečinnosti delší tím také trvá po zmáčknutí home déle než se rozsvítí, třeba i 2s, další fází je, že se už nerozsvítí a lze ho spustit pouze restartem, tedy současným zmáčknutím home a power tlačítka. Trošku si lámu hlavu co s tím, závada mi přijde spíš jako sw než hw, když je tam ta vazba na to "spaní", ale nenapadají mě další kroky co ještě zkusit.
Díky za případné rady, nebo zkušenosti se stejným problémem.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Samovolné vypínání při nečinnosti ( 4S )

Příspěvek od mike-biker »

Obávám se kamaráde, že bude nějaký problém na desce.
Každopádně pro tvůj klid zkus restore přes DFU bez obnovy.
Pokud i pak přetrvává problém, je čas na změnu. :wink:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

ganmiki
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 30, 2016 4:58 am

Re: Samovolné vypínání při nečinnosti ( 4S )

Příspěvek od ganmiki »

Díky za návrh. Zkusím, každopádně ještě jsem si teď všiml, že na ikony skupin na ploše jsou podbarvené modře ( mělo by být šedě, koukal jsem na ostatní 4s co máme v rodině a ty to mají šedivé ) a když přecházím ze stanby režimu zmáčknutím home button tak pod nápisem "odemkněte přejetím" je také taková modrá bublina, tak jsem zkusil nahrát tapetu znova a už je vše normálně šedé, tak nevím nemohla být třeba nějak seknutá ta plocha? Budu to teď přes noc sledovat.

edit

Další zjištění, v nastavení se mi nezobrazuje "využití baterie", existuje na to nějaká apka?

ganmiki
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 30, 2016 4:58 am

Re: Samovolné vypínání při nečinnosti ( 4S )

Příspěvek od ganmiki »

Takže resumé, restore jsem již nedělal, teď po posledním zásahu v pondělí ( znova nahraná tapeta, vyhození všeho z multitaskingu ) mi iphone jede bez výpadnu, nová baterie drží, jediné co nefunguje je funkce "využití baterie" v nastavení, ale na to prdím, tak nevím kde se co pokakalo, možná nějaká divně řachlá apka v multitaskingu, nebo ta plocha?

Odpovědět