Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Odpovědět
tOplOaDer
Host
Host
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 08, 2014 6:20 am

Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Příspěvek od tOplOaDer »

Zdravím,

po pořízení SE jsem byl překvapen hlasitostí sluchátka, protože starší 5S ho má fakt strašně potichu a parkrát byl problém slyšet druhou stranu. Jelikož chci dát 5S matce, chci aby byla hlasitost stejná.

Neřešil někdo z Vás nízkou hlasitost sluchátka v 5S? Zkusil jsem jehlu, vyčistění, restore, nic nevcyhazí, takže asi HW problém??

Ale vůbec nevím kam s tím jít a jak to popsat a kolik by za to chtěli, tak se ptám pokud někdo má zkušenosti, prosím napiště, díky

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Příspěvek od Freaders »

Klasika, do sluchátka jelikož je to magnet se dostane kovový prach a špony. Nevím kolik můžou chtít za výměnu, ale sluchátko samotné stojí kolem 100kč.
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

tOplOaDer
Host
Host
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 08, 2014 6:20 am

Re: Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Příspěvek od tOplOaDer »

Koukám na to, mám chuť se do toho pustit sám dle https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+5s+ ... ment/21991

Myslíš, že to bude řešit výměna kus za kus, nebo že možná bude stačit jen vyčištění?

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Příspěvek od Freaders »

Já bych to neriskoval, když už to budeš rozebírat tak to rovnou vyměň. Samotné časté rozebírání je celkem risk (poškození flex kabelů a tak).
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka

Příspěvek od airmt »

Je nějaký rozdíl v samotné kvalitě a hlasitosti sluchátka mezi SE a 5S? Samozřejmě pokud jsou oba v dobrém stavu.

tOplOaDer
Host
Host
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 08, 2014 6:20 am

Re: Iphone 5S vs. SE - nízká hlasitost sluchátka | Po výměně

Příspěvek od tOplOaDer »

Tak jsme si pohrál a zjistil jsem, že zvuk 5S je kvalitní a hlasitý jak se starým sluchátkem tak s novým vyměněným, ale jakmile zacvaknu displej (predni cast) zpatky na telo pristroje, tak se hlasitost deforemule a desne snizi.. Nevite nejaky řešení nebo čím to může být? Stačí aby jeden z rohů (libovolnej) nebyl docvakly a zvuk je výbornej, ale jakmile si všechny roky sednou a dolehnou, tak zvuk je slabej :( Nějaký nápad?

Odpovědět