Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Odpovědět
joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od joxerveliky »

Zdravím všechny,
dnes jsem dostal od prodejce baterií z Číny nepotěšující zprávu, kde uvádí, že kvůli novým poštovním nařízením již nelze odesílat baterie ani leteckou ani námořní poštou. Peníze za nákupy mi samozřejmě byly vráceny, nicméně co teď? Máte někdo stejnou aktuální zkušenost?

edit: našel jsem tenhle článek, nicméně je z roku 2010 a do teď mi baterky chodily normálně, nechápu :(

http://www.pina.cz/2010/06/07/konec-lev ... ii-z-ciny/
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od cuting »

Bezpečnost. Baterie jsou výbušné, to je všeobecně známá skutečnost a poměrně dost už jich bouchlo a nadělali pěknou paseku. Spíš mne překvapuje, že ti ještě chodily. DHL, EMS a další už samostatné baterie nevozí několik let. Co teď ? Prostě si ji koupit o pár stovek dražší u autorizovaného prodejce
 Apple hračky 

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od joxerveliky »

Ano, bterie mi chodily zcela normálně a bez komplikací už od iPhonu první generace. Za tu dobu jsem jich vyměnil po známých spousty. Pár jsem jich také objednal i pro macbooky a zatím vždy dorazily.

Koupit baterii u autorizovaného prodejce? Autorizovaní prodejci Apple výrobků baterie oficiálně vůbec neprodávají. Baterie neprodávají oficiálně ani autorizované servisy (přišly by tak o peníze za výměnu). České internetové obchody, které baterie nabízí, si nechávají baterie dovážet úplně stejně z Asie a všechny předpokládám také poštou.
Musí tedy existovat způsob, jak baterie dostat z Asie do Evropy. I autorizované servisy Apple používají "originální" baterie vyrobené v těch samých továrnách v Asii (Apple žádnou svou továrnu na baterie nemá) a tak je musejí nějak dopravit.

Na druhou stranu v článku se píše, že se prodejci s blížícím se příchodem takovýchto nařízení dobře dopředu zásobují. Takže nejspíš jako malo-odběratel mám prostě pouze smůlu a nezbude mi, než čekat na další ochabnutí kontrol.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem velmi rád, že tomu tak je.
Baterie z Číny dovážím již několik let, ovšem ne ebayové šmejdy, ale originály. Je k tomu nutná certifikace, platím ukrutně drahou dopravu DHL, DPH a clo. Proč bych měl být takto znevýhodňován či diskriminován. Ať to platí pro všechny - stejné podmínky.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od joxerveliky »

mike-biker: A na to jsem se přesně ptal :)
Je tedy zřejmé, že baterky z Číny přepravit lze. DHL tedy umí tato nařízení obejít, což bude nejspíše díky flotile vlastních letadel, tedy i plného nesení rizik spojených s přepravou baterií. Logické je, že přepravné bude pak oproti běžné letecké dopravě mnohonásobně dražší. Žádnou diskriminaci v tom nevidím, je to přece volba kupujícího. Naopak, pokud by platila striktně pravidla pro všechny, nepřepraví baterie ani DHL.

Co se týká označení "originál", tak je myslím trochu zavádějící. Apple žádné baterie nevyrábí ani neprodává. Všechny replacement baterie jsou tedy druhovýrobou. Samozřejmě se mohou výrazně lišit kvalitou provedení, avšak z mé zkušenosti není vodítkem kvality ani cena, ani obchod. Ať už koupím baterii na eBay, Aliexpress, DealExtreeme, či jiném obchodě, vždy mi dorazí to samé. Ať koupím baterii za 3 nebo za 15 dolarů, vždy mi dorazí to samé. Viděl jsem i údajnou replacement originál baterii, kde byl zřetelný důraz na velmi kvalitní potisk, provedení konektoru i přesnější tvar těla baterie, ale podle vyjádření uživatel se ani tyto nerovnaly původním.
Pokud se ti však podařilo najít dodavatele certifikovaných baterií, které se kvalitou zcela rovnají původním, tak gratuluji a jedině dobře. Zůstává však otázkou, zda za období životnosti telefonu vyměnit jedenkrát baterii za špičkový replacement v ceně 30 dolarů, nebo 2x až 3x za "ebay šmejda" v ceně 3 dolarů. Obě filozofie si najdou své příznivce i odpůrce.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od rony »

joxerveliky ale mikebiker nehovori o tom, ze "finta" ako to obiste je v posielani cez DHL. Pise jasne, ze ten tovar musi prejst certifikaciami. Takze zmenilo sa zrejme najma to, ze takyto tovar musi byt certifikovany pre EU.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Konec nákupu náhradních baterií z Číny?

Příspěvek od joxerveliky »

A o jaké certifikace tedy jde? Každá baterie, kterou jsem kdy zakoupil, nesla loga všech možných certifikací. DHL s tím nějak spojena zřejmě také bude, jinak by nebyl důvod nenechat si poslat certifikovanou baterii výrazně levnější sledovanou běžnou air mail zásilkou.
Prosím tedy o podrobnější objasnění.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

Odpovědět