iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Odpovědět
Karootka
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: úte zář 30, 2008 1:02 pm

iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od Karootka »

Zdravím, stretli ste sa už niekto s týmto problémom?

https://discussions.apple.com/thread/57 ... 5&tstart=0

Podobný problém sa mi vyskytol po tom ako som vyšše 2 hodín používal iphone ako hotspot (asi sa prehrial telefón?) z ničoho nič sa na obrazovku zjavily pásy, telefón sa začal dookola reštartovať.

Toto sa mi deje pravidelne, riešil som to zakaždým tak, že som telefón pripojil na chvíľu na nabíjačku a už potom fungoval pár dní v pohode.

Dnes po skončení hovoru sa mi zobrazila modrá obrazovka a telefón sa opäť nabehol do restartovacej slučky (opäť pomohlo napojiť telefón do nabíjačky).

Neviete ako riešiť tento problém? Ide o sw alebo hw chybu?

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od Tony1 »

Dle toho co vím tak by se mělo jednat o závadu NAND paměti. Pokud máš možnost tak reklamuj. Na netu jsem viděl nějaké video o tom že se to při této závadě stává hlavně při zátěži iP. Toto vše je jen "ale asi" u iP5 jsem se s tím nesetkal u 5s jo ale tam to má jinou příčinu.
Naposledy upravil(a) Tony1 dne ned úno 07, 2016 2:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Karootka
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: úte zář 30, 2008 1:02 pm

Re: iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od Karootka »

No telefón už má cez 2 roky, takže reklamácia nepripadala v úvahu. Ako je v nadpise uvedené, tak sa jedná o iPhone 5S

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od Tony1 »

Oalá sorry to jsem v nadpisu přehlédl tak pokud je to iP 5s tak dvě možnosti
- první se zeptám nebyl měněn u iP lcd? pokud jo tak jde o poškození cest na desce záměnou jednoho šroubku při vkládání stínícího plechu konektorů lcd
- druhá možnost poškozený řadič LCD jde o malinký čip nad konektorem lcd
- a pokud ani toto nepomůže tak jde o chybu NAND čipu jak jsem zmiňoval u iP 5.
Prve dvě vady jdou reálně opravit poslední jde ale je k tomu potřeba programátor paměti.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

miso03
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: ned črc 05, 2009 1:37 pm

Re: iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od miso03 »

Mal som presne toto iste. Telefon nebol nijak opravovany, takze zamena skrutiek nepripada do uvahy. Na zaklade chybovych logov a googlenia som dospel k zaveru, ze je to spominana NAND pamat. Telefon bol vtedy este v zaruke, no prvykrat mi ho vratili s tym, ze chyba sa u nich neprejavila. Po tyzdni sa mi to stalo znovu a vratil som im ho v restartovacej slucke, kedy som po 30 dnoch dostal novy telefon. Prva bluescreen sa objavila po 30min spustenej navigacie pri vonkajsej teplote cca 30 stupnov. Nasledne blue screen a restarty boli cisto nahodne, dialo sa to pri 100% baterky aj pri 20% baterky.

Karootka
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: úte zář 30, 2008 1:02 pm

Re: iP 5s - blue screen a problém s restartovanim

Příspěvek od Karootka »

V podstate presne ako vravíš, mne sa bluscreen objavil len raz za celu dobu(už takto fungujem s telefónom asi 3 mesiace).

Možnosť nejakej opravy teda nepripadá do úvahy?

Odpovědět