Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Odpovědět
Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Dave »

Ahojte,

Máte někdo zkušenost s odstoupením od kupní smlouvy kvuli 3x stejné závadě, už mi byl 2x vyměnen telefon a ted mám třetí a pořád je to stejné. Chci ho poslat na odstoupení, ale je kupovaný na apple.cz a nevím jak to funguje?

Díky
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Poslat do servisu s pozadavkem na to, aby pouze vyplnili zpravu a neopravovali. Pak kontaktovat Apple linku, poslat jim podklady. Nevim jestli to tak je porad, ale ja jsem se musel domlouvat s centralou v UK, nebo Irsku kam me z CR prepojovali. Takze komunikace v AJ.

EDIT: servis samozrejme Applu. Takze Cesky Servis, ITS, iOpravna atd.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od sharkee »

Zákazník má právo komunikovat v českém jazyce, pokud byl nákup prodej v Česku.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od teekex »

Domnivam se, ze pokud je telefon (nebo cokoliv) kupovane/prodavane v CR tak se to ridi zcela dle nasich zakonu. Prilis nesleduji novinky v obcanskem zakoniku, ale nevidim duvod resit neco s nekym jinym nez na pobocce obchodu, kde jsem zbozi koupil.

Postupoval bych dle nize uvedeno:
Právo odstoupit od smlouvy kupujícímu náleží v případě:
a) podstatného porušení smlouvy,
b) opětovného výskytu stejných odstranitelných vad (minimálně 3 stejné vady),
c) většího počtu různých odstranitelných vad (minimálně 3 různé vady najednou, popř. 4 postupně),
d) nesplnitelné jakosti zboží při převzetí, např. při dodání padělku,
e) fikce podstatného porušení smlouvy v důsledku nevyřízení oprávněné reklamace ve lhůtě 30 dnů (popř. individuálně smluvené delší lhůtě).
(POZOR: „Vyřízená“ reklamace se ne vždy rovná reklamaci uznané.)



O jaky problem se konkretne jedna?
Pri komunikaci s reklamacnim pracovnikem daneho obchodu/pobocky bych mu v ramci sepisovani protokolu oznamil, ze z duvodu vyse uvedenych nepozaduji opravu ani vymenu, ale odstoupeni od smlouvy (vraceni penez).

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Dave »

hele uz mam treti iPhone a u vsech mi zacne cca po 2-3 mesicich se divne hejbat a cvakat homebutton a pak zacne i otisk prstu cist treba az na po treti. tak proto. ted mam zase novej, zatim je to v pohode ale obavam se ze to bude za par mesicu zas to stejny.

jde mi prave o to ze apple.cz pobocku jako takovou nema, je to online store. kdyby pobocku mel tak bych to resil klasicky. ale nebyl jsem si v tomto pripade jistej.
Tak v pripade ze se mi to stane znovu, tak to dam do toho ceskeho servisu na posouzeni.

Dekuji Vam :-)
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

Ahoj vsichni, mam podobny problem, jiz 2x jsem reklamoval posunutou predni kameru, k tomu mi jeste u toho vycvakaval displej. Posledni kus co jsem dostal byl super prvni 4 mesice, pak se ta kamera zas posunula... Je tu nejaka sance, ze dostanu zpet penize pri dalsi reklamaci? Precejenom se jedna spis jen o kosmetickou vadu (kterou jsem na druhou stranu ja sam nijak nezpusobil, ten telefon mi jedinkrat nespadl a jinak vypada jak novy...). Nezkousel jste to nekdo? Ta kamera me fakt toci, vypada to hrozne hnusne a radsi bych teda poridil 6s.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od misha »

ted to neberte jako popichovani a ani neresim reklamaci jako takovou. ale pokud mate 3x stejnou zavadu, nemuze byt chyba trebas v tom, ze neco delate spatne? to, ze narazite na spatny kus je samozrejme realne i nekolikrat za sebou. ale spatny kus s tou samou zavadou potreti s tim, ze zavada se objevila po nejake dobe... troufl bych si tvrdit, ze chyba bude u vas.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

To si nemyslim. Ta kamera se na 6kove rade posouvala. Jen ma proste smulu, ze se mu sesly 3 kusy. Mamka mela taky super kus a kamera se posunula az tak po 3 mesicich
Jestli je to kosmeticka vada je jedno. Pokud to uzna servis jako vadu a je 3x stejna, odstoupeni je mozne

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

Můžu se tedy zeptat na přesný postup, jak odstoupit, dělal jste to někdo? Psal jsem do ITS a ti mi nazpět odpověděli, že musím nejdřív zavolat do Applu. Tam teď zavolat nemůžu, nejsem v ČR a nemají zahraniční číslo. Pojedu brzo do ČR jen na týden, tak chci radši dopředu vědět, jak to probíhá. Díky!
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Ja volal na Apple linku, ale tam mi jen rekli, ze nejdriv musim mit zpravu ze servisu s uznanou vadou. Pak at dam vedet.
Takze dat iP do servisu s pozadavkem NEOPRAVOVAT a pouze vystavit servisni protokol. Pokud v protokolu bude uvedeno, ze ja tam zavada, tak pripravit vsechny servisni protokoly, kde je tato vada uvedena. Zavolat na Apple linku, sdelit jim pozadavek odstoupeni a pak uz postupovat dle domluvy s nimi.

MekliCZ
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 02, 2016 9:04 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od MekliCZ »

Ty servisní protokoly ani nejsou potřeba, Apple si nechává vše evidovat u sebe a když jim voláš, stačí jim sériovka, oni si to podle toho najdou.

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

Dnes jsem volal. Potvrzuji, ze je nutne komunikovat v AJ, prepoji vas z CZ linky (prip. je mozne, ze ceska linka zustane na telefonu a zajisti preklad, ja to nepotreboval). Servisni protokoly jsou nutne, sam Apple si je neni schopny dohledat (nebo je liny, jedno z toho); reklamoval jsem 3x v ITS. Telefonat trval pres pul hodiny s tim, ze aktualne mam zaslat fakturu a servisni protokoly na mail nekomu z podpory Apple International a zitra se domluvime, jak dal postupovat.

Musim uznat, ze to neni zrovna prijemne, te pani z UK jsem na lince musel 3x vysvetlovat, proc ten iPhone chci vracet a mam podezreni, ze to stejne nepochopila. A to mam anglictinu slusnou... Snad to dopadne dobre.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Preju pevne nervy. S Apple International jsem to resil necele tri mesice.

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

3 mesice? Co tam tak dlouho trvalo? :o
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Neustale se na neco doptavali. Vzdy mi naplanovali hovor treba za pet dni. Kdyz jsem to v tu dobu zrovna nevzal, neslo jim zavolat (cislo sice bylo v kazdem mailu, ktery mi poslali, ale odsud z CR nefunkcni). Takze cekacka dalsi tyden (cekali na stejny den a stejnou hodinu). No a kdyz uz jsme se dopracovali shodneho nazoru a bylo schvalene odstoupeni, meli problem mi to poslat na ucet. To jsme zase resili nekolikrat (zajimave, ze opacnym smerem si Apple ty prachy umi stahnout dost rychle, v mem pripade).
Takze asi tak no

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

Update situace pro ty co to zajima — je to dost o nervy. Probehly dalsi 3 telefonaty (z toho jeden jsem musel byt na lice 45 minut, z nichz 40 jsem jen cekal a poslouchal jejich hudbu), ktere nevyresily vubec nic. Jen me ma na ted starost customer relations, ktery uz mi 2x volal s tim ze ceka na vyjadreni a ze se omlouva. Hrozne zbytecne to natahuji, tam neni co resit protoze mam proste ty 3 stejne vady na papire; v sobotu odletam do Svedska na delsi dobu a tipuju si teda ze do te doby si vadny iPhone nevezmou, tak me zajima jak to bude dal. Ten pristup me teda fakt zarazi.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Takze to ma stejny prubeh, kterym jsem si prosel ja :-(

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Razr »

Tak penize konecne prisly v patek. Trochu zvlastni je to, ze posilaji pres SHA platbu, takze mi moje banka strhla jeste 300 Kc za prijeti, ale resit to asi nebudu. Takze nakonec to trvalo 1 mesic s tim, ze z toho tyden a pul trvalo nez platba vubec prisla. To nutne mnozstvi a delka telefonatu je ale hruza, tohle uz opakovat nechci :)
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Gratuluji. Rozumim, mam to dost podobne. Proto to asi delaji :-)

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

Já se pokouším o to samé u 6 Pluska, ale servis mi to vrátil, že se neprojevila závada - telefon není kupovaný u apple.cz nýbrž iStyle. Řeším ho kvůli cvakajícímu HB - teď řve natolik, až je otravné to mačkat. Dokonce jsem kvůli tomu přestal používat funkci srolování obrazovky (2x zmáčknutí). Zvláštní, že výměna (2x) probíhala naprosto pohodově bez problémů.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Mel jsem stejnou zkusenost. Dokud jsem reklamoval, menili v pohode. Jakmile jsem chtel jen zpravu pro odstoupeni, tak se taky cukali

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

A jak to dopadlo nakonec?

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

No kus, ktery jsem reklamoval pred tim, mel stejne vady. Tak jsem naskenoval zpravu, poslal jim ji a dotazoval se proc to minule uznali a ted ne. Pak mi volali a zacali resit co s tim. Nakonec sepsali zpravu tak, aby to bylo uznane

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

Tak pokračování mého příběhu... Taktéž bych řekl, že k zasmání.
Telefon jsem poslal do Český Servis se cvakajícím HB (ale jako extrémně) s videem, kde je chyba jasně patrná + průvodní dopis, kde jsem napsal, že chci vypracovat servisní zprávu (nic o výměně apod...) dnes koukám na jejich systém a tam čeká se na díl. Tak tam volám a nejprve mi potvrdí, že je závada uznána a řekli, že přijde nový telefon. Hned jsem oponoval, že nechci nový telefon, ale pouze servisní zprávu - slečna se šla poradit. Po chvíli telefonát a že stejně nemám nárok na odstoupení od smlouvy, že je to 2. reklamace - lež. Mám totiž již 2x doloženou reklamaci. Poté mi tvrdí, že dopis nenašla, takže to nemohli vědět... Zase se šla poradit. A 3. telefonát již probíhal v duchu opakující se gramofonové desky. Byl mi přečten můj průvodní dopis, který začíná slovy - prosím o vypracování servisní zprávy. A že telefon je již objednaný a že mi ho zašlou. Mohl bych se prosím zeptat na radu, jak postupovat. Zda zaslaný telefon převzít, či nikoliv? Děkuji moc.

ČOI beru jako standartní krok, protože toto se skutečně nedělá.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od cuting »

Nějak mi uníká, o co ti vlastně jde. Dostaneš nový telefon s plnou dvouletou zárukou. Jestli chceš ale vrátit peníze, protože už se ti iPhone prostě nelíbí a máš 2 reklamace, pak jim to jasně napiš a nespekuluj s nějakou jejich zprávou.
 Apple hračky 

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

Aha, tak teď jsi mě rozesmál. Zaprvé telefon rozhodně nebude mít novou dvouletou záruku. A zadruhé si přečti název toho to tématu - odstoupení od kupní smlouvy, tudíž potřebuješ servisní zprávu u poslední závady.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od cuting »

tak se nezlob :)
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Metalgirl »

Nepřebírat, pokud to přebereš, vlastně souhlasíš s tím, jak byla reklamace vyřešena. Asi bych se obrátila na http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava- ... sporu-adr/ Jo a doložil jsi jim předchozí dvě servisní zprávy? Pokud to je třetí uznaná vada stejného charakteru, tak prostě trvej na odstoupení od kupní smlouvy. Máš na to nárok.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

Děkuji za radu Metalgirl. Pokud to dobře chápu, tak oni (ČS) neposuzují odstoupení od kupní smlouvy, já pouze chci po Český Servis vypracování servisní zprávy o závadě. Předkládat budu všechny zprávy až reklamačnímu oddělení, kde jsem telefon zakoupil - prodejci.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Presne tak. CS ma jen vypracovat zpravu. V ni musi byt, ze telefon ma uznanou HW zavadu

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Metalgirl »

Je to tak, ty chceš prostě jen servisní protokol, kde závadu potvrdí a že vzniká nárok na odstup od kupní smlouvy a neopravený telefon ti mají vrátit zpět. Ty pak s prodejcem, jestli jsi kupoval přímo u Applu, tak s Applem dohodneš samotný odstup od KS. Servis ti měl vyhovět, když jsi jim to tam uváděl a měl jsi zákonný nárok (3x uznaná stejná vada nebo 4x uznaná různá vada) na odstup od kupní smlouvy, který jsi měl doložit dvěma předchozími servisními protokoly. Tak neměli objednávat nový kus a měli rovnou vystavit protokol o neopravitelnosti.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od gulii »

Doplňuji, jak celá situace dnes skončila.

Samozřejmě Český Servis absolutně ignoroval veškeré mé žádosti o vystavení servisní zprávy a stále si trval na svém. Proto jsme se přímo obrátil na referenta reklamačního oddělení iSetos. Ten si vyžádal všechny reklamační protokoly z předešlých reklamací (2x) a posléze mi napsal, že telefon (opravený) mohu přijmout, že mi bude vystaven dobropis. Telefon jsem po převzetí odeslal do iSetos a dnes mi byl dobropis vystaven. Chápu to jako jejich dobré gesto, jelikož by mi to dle zákona nemuseli vůbec uznat (díky opravenému telefonu). Takže jak se Český Servis zachoval podrazácky, tak iSetos naprosto parádně a musím vyzdvihnout vřelý přístup pana referenta.

Tolik k mé zkušenosti. Děkuji všem za rady a pomoc.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Jadro »

Gratuluji. Vitej do klubu ;-)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od Metalgirl »

Tak super a za pár dní ho máme u nás. :D iSetos nám ho pošle, pokud ho nemá od konkurence. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: Reklamace - odstoupeni od kupni smlouvy- apple.cz

Příspěvek od meisterochmi »

Dobrý den,

koncem září jsem koupil iPhone 6S na Alza.cz. V prosinci jsem zpozoroval vadné pixely na displeji a samovolné restartování přístroje. 22.12.2016 jsem si v Českém servisu vyzvedl nový kus. Druhý den sem si všiml, že nový kus má také vadné pixely. Kontaktoval jsem servis a byl mi dán druhý nový kus. to bylo 5.1. 2017. Dnes jsem si všiml, že displej má zase vadné pixely.

Už mě to nebaví řešit a tak bych chtěl odstoupit od kupní smlouvy. Nejprve je tedy musím zajet do servisu s tím, že chci pouze protokol o vadě zařízení. Poté se musím obrátit na Alzu, kde budu požadovat odstoupení od kupní smlouvy.

Máte někdo zkušenosti s tím, jak to Alza řeší, jak to probíhá, rady apod.?

Děkuji za rady.

Odpovědět