Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od toncek »

Ahoj,

asi jako spousta lidí tady na fóru, mám doma stále originální iPhone 2G z roku 2007, který už ale více jak 2 roky nepoužívám a leží mi ve stole. Ovšem byl bych rád, aby mi vydržel co nejdýl. Proto by mě zajímalo, jak se starat o baterku. Zapnout ten telefon občas a nechat ho nabít a vybít?

Nebo nějaký jiný přístup?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od mike-biker »

Stačí jednou za 2-3 měsíce plně nabít a poté nechat poklesnout na 30-40% a znovu plně nabít + vypnout.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od rony »

Tiez to tak robim, rozhodne mu neurobi dobre ak bude trvale vypnuty cele mesiace. Ja ho tiez raz za cas vyberiem, zapnem, necham tak, nabijem a zasa vypnem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od stZ »

Pokud se nepletu, tak ma li-ion baterku a tam je podle poznatku, nejlepsi skladovani na cca 60-70% kapacity. Skladovani na 100% nabiti, neni uplne to nejlepsi. Tyhle baterky zadny pametovy efekt nemaji, tak ignoruj rady nabit do 100%...timto tem baterkam udelas vic skody nez uzitku, ale nic dramatickyho to taky neni.
12 Max

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od Petrt »

stZ: pokud bude nabíjet jen na 60-70% kapacity, bude to muset dělat častěji - u nepoužívaného telefonu, kde bude "brzy" baterka stejně KO, je to akorát opruz. A raději jej budu mít na 100%, jak dlouhodobě na 0%. Stačí ji nechat na nule pár měsíců a může ji vyhodit.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od Metalgirl »

Mám doma staříčký iPod Touch 1G z roku 2008 a jednou za cca 2 měsíce ho vytáhnu z šuplíku, nabiju, nechám chvilku zapnutý, vypnu ho a dám zpět do šuplíku.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od Beavers »

I já to tak dělám s iPhone 2G. Sice jej nepoužívám, ale když mě to popadne (když mám vzpomínací touhy), zapnu ho a připojím k nabíječce. Po nabití zase vypnu, strčím do šuplíku a pomalu zase zapomínám... :)
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jak se starat o baterii nepoužívaného iPhone 2G

Příspěvek od ls8 »

Dlouho tu nebyla diskuze o baterkách :)
Uchovávat Li-Pol akumulátor ve stavu 100% nabití není dobrý nápad. Doporučuji zabrousit někam na modelářská fóra, kde to autíčkáři a letadýlkáři dost intenzivně řeší. lepší nabíječky Li-Pol akumulátorů proto mají speciální režim nabíjení "storage", který akumulátor nabije asi na polovinu, což je údajně kapacita vhodná pro dlouhodobé skladování. Při dlouhodobém skladování ve 100% nabitém stavu prý uvnitř akumulátoru dochází k nějakým procesům, které mohou vést až k vnitřnímu zkratu a samovznícení akumulátoru.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že stará baterka skladovaná v nabitém stavu se ti minimálně nafoukne.
google: iphone swollen battery

Viz např. http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=20&t=12258
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět