Kvalita hudby na iP 5S

Odpovědět
Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Dysiew »

Slečna si koupila Xiaomi Redmi 2 a na té čínské ludře hraje hudba ve stejných sluchátkách o neuvěřitelný kus lépe než v iPhonu 5S. Protože nerozumím parametrům hodby, popisuju rozdíl jako mezi reproduktorkama v notebooku a bedničkama se subwoofrem. v iPhone plochá, v Xiaomi živá, a to kterýkoliv hudební žánr, poslouchám vše možné. Sluchátka mám staré Jays j-Jays a slečna nějaké Phillips za 3 stovky, v obou je ale rozdíl mezi telefony obrovský.
Je to dáno hardwarem iPhonu, nebo je to jen nějakým softwarovým nastavením?
Pomůže například, když si stáhnu nějakou speciální aplikaci, nebo mám smůlu?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od rony »

lepe moze byt rozne, je to hlasitejsie, pocujes sirsi rozsah zvukov, je tam viac basov alebo?

mam za to, ze iPhone potazmo iPody maju za skoro etalon prenosneho prehravania hudby.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od sharkee »

Jedná se o totožné soubory? Nemá to Xiaomi zapnutý nějaký ekvalizér?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Pantani »

Osobně jsem výstup na svým 5S považoval vždycky za vynikající, ale asi mi něco uniklo...
Pokud tvůj 5S nemá vadnej výstup, tak s tím nic nenaděláš. A vyzkoušíš to samozřejmě jedině porovnáním s jiným 5S.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od PP289 »

iPhony mám otestované od 3G po 6 co se týče výstupu a patří mezi to nejlepší, co jsem kdy slyšel. Mezitím jsem měl několik telefonů od Sony, Samsungu a nic nehrálo líp. Nevím jak Xiaomi, ale silně o tom pochybuju.
Sluchátka 3G-5 => Phonak Audeo 112
5S-6 => Fidue A73 http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/fidue-a73/
iPhone SE 64GB Space Grey

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Jadro »

Muj osobni dojem je, ze tu jde o to, ze Xiaomi bude mit nejaky Ekvalizer (audiofil cti kurvitko) a tim padem prijde Dysiewovi zvuk bohatsi. Ve skutecnosti je to, ale upraveny zvuk. Cista verze, kterou produkuje iPhone se mu pak zda plocha...
Dysiew: hafo lidi si iPhone porizuje prave kvuli tomu, podle tebe, plochemu zvuku ;-) Jestli se ti libi upraveny zvuk, je to v poradku. Staci ti pouzit Ekvalizer. Bud primo v Nastaveni - Hudba, nebo stahni nejaky z App Store

Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Dysiew »

Hm, tak to bude v tom případě tím ekvalizérem. Mám k počítači bedničky Logitech X-230, které podle mě hrajou na tu cenu dobře a přehrajou všechny zvuky, které je třeba (bez ekvalizéru). A tak mi to přišlo, že to přehrál Xiaomi s ekvalizérem. Např basy mi přišly u iPhonu jako prdění, některé ani nejsou slyšet. iPhone vadný zvuk nemá, 5ka mi hrála stejně.
Jestli je to jak říkáte, tak mám v tom případě špatné oboje sluchátka. Ty jedny jsou laciné, ale Jays tehdy stály asi 1400 tak jsem si myslel, že jsou OK. Ekvalizér u Xiaomi asi právě způsobuje, že špatná sluchátka hrajou živěji = víc jak dobrá sluchátka u iPhone = víc jak má hudba opravdu znít.
Když už se mi tu vyjadřují lidi kteří tomu rozumí, nemáte tip na nějaké dobré špunty do/kolem 1500? Používám je hlavně s iPhonem a iPadem. Nejlépe mi jich napište víc, ať mám nějakou možnost si vybrat...
Díky!

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Petrt »

X-230 jsou na tu cenu mizerné bedny (myšleno na hudbu - mám je u počítače). Na špunty v dané ceně se spíše mrkni do fóra AVMánia, jsou tam na to přímo sekce.

Taky bude záležet, jaký zvuk ze sluchátek očekáváš. Basovější nebo neutrální. Chceš mít na sluchátkách ovládání a mikrofon?
V dané ceně ti nic nedoporučím, ale jsem strašně spokojený s Etymotic HF3 ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od PP289 »

Dysiew píše:Jestli je to jak říkáte, tak mám v tom případě špatné oboje sluchátka. Ty jedny jsou laciné, ale Jays tehdy stály asi 1400 tak jsem si myslel, že jsou OK. Ekvalizér u Xiaomi asi právě způsobuje, že špatná sluchátka hrajou živěji = víc jak dobrá sluchátka u iPhone = víc jak má hudba opravdu znít.

K první větě - ano máš. K poslední větě - nesouhlasím s ní. S ekvalizérem nikdy nezní hudba tak, jak má znít. Pouze si dobarvuješ nekvalitu. Ideální je nedobarvovat kvalitu.
iPhone SE 64GB Space Grey

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Petrt »

PP289: ale každý má jiný vkus a i když budeš mít EQ vypnutý, tak volbou sluchátek si stejně "dobarvíš" hudbu tak jako tak (pokud tedy nepoužíváš čistě neutrální modely).

Ale na druhou stranu, pokud Dysiew hledá něco za 1500Kč, tak mu to asi může být jedno. Já si v této hladině nevybral (ani špunty, ani uzavřené)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od PP289 »

Kolem těch 1500 doporučím třeba MH1C nebo Xiaomi Hybrid. Myslím, že pokud mu jde o basy, tak hybridní technologie mu bude vyhovovat.
iPhone SE 64GB Space Grey

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Petrt »

Ty Sony byly, dle zkušeností majitelů, takový malý zázrak (na původní ceny). Ale ten kabel ;-(. Ten je tragédie a ne každý měl koule jej vyměnit. Navíc se dívám, že prodej skončil.

edit: aha MH1C se koupit nedají, ale MH1 ano. Cena pár stovek. Asi nejkomplexnější diskuse je zde.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od sharkee »

K sluchátku za 1000 Kč je tady téma, hledal bych tam. Osobně doporučuji AKG.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od Jadro »

Dovolim si upozornit, ze v clanku, na ktery odkazuje Petrt se pise, ze verze MH1 funguje pouze s telefony Sony Erocsson u jakehokoli jineho zarizeni vubec nehraji... Takze minimlne otestovat pred koupi ;-)

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od PP289 »

Ano je to tak, MH1 jsou sluchátka pouze pro Sony. Já doporučoval MH1C, ty fungujou na všem.
iPhone SE 64GB Space Grey

texno_lover
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 19, 2013 7:12 am

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od texno_lover »

taktiež odporúčam Sony MH1C mal som ich k pribalene k Sony Xperia T, maju fakt super zvuk za tu cenu, ked porovnám origo sluchatka pribalene k iphone 6 a tie sony tak tie apple earpody hraju oproti nim otrasne

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od PP289 »

K xperii T nebyly MH1C, ty se přibalovaly pouze k Z1.
iPhone SE 64GB Space Grey

texno_lover
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 19, 2013 7:12 am

Re: Kvalita hudby na iP 5S

Příspěvek od texno_lover »

Ja som to mal zo zahranicnej distribucie a k tomu boli ako darcek

Odpovědět