iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Odpovědět
airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od airmt »

Chtěl bych se zeptat, jestli pozorujete nějaké změny v množství přerušených hovorů na iPhonech 5S/6/6S, hlavně ve srovnání se staršími generacemi (např. 4S a 5). Na mém aktuální telefonu to padá docela dost, např. 5 (možná až 10%) hovorů spadne ve chvíli, kdy to ani jeden z volajících ukončit nechce. Případně nastane situace, kdy se s volaným třeba pár vteřin neslyšíme. Kolega (volá cca 20-30 hod. měsíčně) s 5S a ještě pár dalších s různými staršími iPhony tvrdí totéž. Je to lepší v novějších generacích?

Nemám na mysli, že to spadne při jízdě autem 130kou po dálnici nebo v metru, tramvaji nebo při volání kdesi na horách apod. (= špatný signál). Spíše případy kdy je zjevné, že to je spíše telefonem (volání z místa, kde je dobrý signál a přesto hovor vypadne).

Díky za reakce!

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od TDa »

Mám iPhone 5S, měl jsem 4 a 5,
Mám doma jen jednu čárku 4G/LTE (a 4/5 čárek E v určitých místech) a opravdu *OBČAS* hovor spadne, na dřívějších iPhonech nebyl problém, protože LTE neuměli (iPhone 5 uměl jen určité pásmo, ale to v mojím okolí nebylo). Na druhou stranu, i když mám jen 1 čárku LTE, tak internet valí pořádně a v telefonu se slyšíme perfektně

*Občas = opravdu velmi vzácně, můžu volat i hodinu v kuse bez přerušení a nemusím se bát, že za tu hodinku signál jednou určitě vypadne, nic takového

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od airmt »

Jo, tak to já s 4S taky - můžu telefonovat i hodinu v kuse bez problému. Tam by mi výpadek po 20 min. nevadil. Spíš mě štve když to vypadne právě při tom kratším hovoru (např. 2minutovém), když jsme oba v centru velkého města a na jednom místě (= dobrý signál). Štve mě to totiž když řeším něco pracovního a my se neslyšíme/nemůžeme se dovolat/padá hovor, u soukromých věcí mi to až tak nevadí.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od Saddako »

iP6 v Praze zcela bez problémů... Ani nevím kdy mi naposledy spadl hovor (pokud nepočítám špatný signál jedné enbo druhé strany).
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od iTukan »

iP6 taky bez problémů zatím v každé lokalitě, hovory nepadají.
Mám trochu jiný a pro mě zásadní problém, pokud jsem v jednom místě (bohužel zrovna práci), tak mi tak 90% příchozích hovorů přijde jako SMS, že mi někdo volal a byl jsem mimo signál. Přitom to dojde přesně v okamžiku, když mi někdo volá a obrazem mohu zavolat zpět. iPhone mi leží na stole se signálem LTE 4/5 a přesto to dělá toto. Děje se to jen v jedné lokalitě. Nemůžu pořád přijít na to, čím to je. :x
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od Petrt »

Naposledy mi hovor spadl na iP4 (při tom "správném" uchopení). Na 5/6/6s nikdy nic. Manželka s iP5s občas vykecává hodinové hovory a jedině tehdy si "stěžuje", že je operátor odstřihl.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od korwin »

Tento problem se mi projevuje na různých telefonech, nejen Apple jiz nekolik let, co začali 3G sítě. U TM častý problem, v lokalitách se slabším signálem, kde internet jede, ale na hovor je to malo, tak to takto blbne. Dlouhodobě testovano okoli Florence a Vyšehradu v Praze :(
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

PP289
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 26, 2011 8:36 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od PP289 »

TDa píše:Mám iPhone 5S, měl jsem 4 a 5,
Mám doma jen jednu čárku 4G/LTE (a 4/5 čárek E v určitých místech) a opravdu *OBČAS* hovor spadne, na dřívějších iPhonech nebyl problém, protože LTE neuměli (iPhone 5 uměl jen určité pásmo, ale to v mojím okolí nebylo). Na druhou stranu, i když mám jen 1 čárku LTE, tak internet valí pořádně a v telefonu se slyšíme perfektně

*Občas = opravdu velmi vzácně, můžu volat i hodinu v kuse bez přerušení a nemusím se bát, že za tu hodinku signál jednou určitě vypadne, nic takového

Síla LTE nemá na volání žádný vliv, LTE je pouze na data, při volání se iPhone přepíná na Edge/3G podle dosahu. Existuje sice VoLTE, ale pouze v testovací fázi na Samsungu Edge+ někde u Karlových Varů tuším.
iPhone SE 64GB Space Grey

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od Gekko gecko »

S pádem hovoru jsem se zatím nesetkaa ale pozoruji jinou věc.
Když začnu vytáčet kontakt, trvá tak 5-6sec než ve sluchátku zazní vytáčecí tón, je to normální?
Používám operátora Mobil.cz (T-Mobile) a zapnutý režim LTE.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od iTukan »

To mi dělá na O2 taky. To je právě ta doba, než se přeladí z LTE na 3G/E, aby se dalo telefonovat.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od Gekko gecko »

Jasně rozumím ti, trochu jsem to tušil pro hlas zatím lte můj operátor nenabízí.
Když přepnu na 3G nebo 2G je ta prodleva asi 2sec.
Mám LTE zapnutý od zacatku a už jsem si na to zvykl.
Doma používám Wi-Fi a venku je LTE dobre, navíc v bytě mám díky němu i silnější signál 3 z 5 než u 3G tam je to 1-2 z 5
Bydlím v novostavbe a okna do vnitro bloku takže signál trochu horší, zase je tu ale na NZM a hluk z hlavní vůbec není slyšet.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

tactillius
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned pro 13, 2015 11:55 am

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od tactillius »

Tak já bydlím na vesnici a mám Iphone 5s, dobrý je zmínit síť, já mám kaktus (tedy t-mobile) někdy telefonuji docela dost často a dlouho, výpadky jsem nepozoroval nikdy a zatím nikde :-), podle mě záleží na stáří iphonu a té síťi plus přesný model já mám A1457

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od Gekko gecko »

Můj iPhone 5s Silver je také A1457 v Nastavení/Obecné/Informace je Model ME433CS/A a Operátor T-Mobile CZ 23.1 Sít Mobil CZ
iPhone je starý rok a FW modemu 6.01.00
Výpadky hovoru taktéž nepozoruji.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 5S/6/6S a pády hovorů

Příspěvek od jeenik »

Jake zkusenosti mate s volanim pres LTE a pres Wifi (T-Mobile)? (iP6S) Inzerují, že by to melo byt lepsi nez normální volání, ale já moc dobré zkušenosti nemám. Hlavně druhá strana říká, že pozoruje výpadky na mé straně, já druhého slyším bez výpadků. Tak jsem to obojí vypnul a nyní je to v pohodě...

Odpovědět