Program na správu telefonu

Odpovědět
JuraS.
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2015 8:06 am

Program na správu telefonu

Příspěvek od JuraS. »

Páč iPhone bude od Ježíška můj první pak v tom trochu tápu. Na "neinteligentní mobily" i na androida existuje několik programů co více nebo méně umí s telefonem pracovat. Umí číst sms, soubory v telefonu, upravovat telefonní seznam, zálohovat a pod. byly i programy co uměli některá nastavení telefonu udělat pomocí počítače. třeba vybrat hudbu a označit ji jako tón při volání, při sms, apod. Uměli i v telefonním seznamu vytvářet skupiny a celé to nastavit. Teď používám MypPhoneExplorer. Je něco podobného pro iPhone 6/ iOS 9.x ?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od Beavers »

Základním manažerským programem pro Apple produkty jsou iTunes. S tím tedy počítej a připrav se na to, že je budeš muset mít. Je to tedy program i pro správu iPhone telefonů, nic nerozhoduje o tom, jaký typ máš. Kdysi, v začátcích iPhonů, existoval neoficiální (čínský) program iPhone PC Suite, který uměl i něco navíc, ale nainstalované iTunes stejně byly nutností. Doporučuji ti, abys prolezl celé toto fórum a možná něco najdeš. Vyhýbej se warezu, na to si tady nehrajeme - ostatně to ses dozvěděl již z pravidel fóra. Do vánoc máš ještě dost času na to, aby sis mnohé věci nastudoval a nekoukal pak na iPhone jako na zázrak.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od pegas »

Jelikož jsi nováček, tak si jen dovolím doplnit, že i bez iTunes se dá s iPhonem žít. Já dělám veškerou správu dat (hudba, fotky, soubory atd.) přes cloud (v mém případě Google). Neodrazuji tě používat iTunes, jejich přínos a význam je neodiskutovatelný, pouze říkám, že to jde i bez nich ;-)

JuraS.
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2015 8:06 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od JuraS. »

iTunes mám nainstalovaný, připravený aplikace a hudbu. Jen nevím co to umí s telefonem když ho nemám. A taky nevím co soft "přechod z androidu na iPhone" zvládne. Vyčistil jsem si telefonní seznam, prastaré smsky. prostě bych rád připojil telefon a nastavil vše rychle. Na hraní s telefonem jsem už trochu starej. Žádný hry. jen potřebný softy. Grrr. Škoda že na iPhone není "stavy a průtoky řek" co používám na androidu. nebudu stahovat por iPhone nic co není odzkoušeno. Už jen podle ceny to není samsung za 4 litry...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od sharkee »

@pegas. Bohužel jsou aplikace, kde to nejde bez iTunes. Jsou aplikace, kam se musí přes iTunes natáhnout dokumenty a jina možnost neexistuje. Například aplikace iprojection od Epsonu pro projekci přes iOS zařízení a stránkování přes Wi-Fi.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od pegas »

Díky za info, já jsem se s tím ještě nesetkal, takže už několik let jedu bez iTunes.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od sharkee »

a stejně je to třeba u videa, které chci přehrát s VLC offline
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od rony »

Par veci najdes na nasich Navodoch. Treba tomu venovat trosku casu, mnoho navodov vobec nikdy nebudes potrebovat.

u iTunes je skor otazka, postupne ktore veci by si potreboval riesit a tu ti poradime odskusane postupy. Vospolok, co si popisal, tak chces soft na komunikaciu s iPhonom a tym je prave iTunes. Velmi obecne povedane, iTunes je multimedialna centrala, ktorou si iPhone nasosava z jej kniznic multimedii a aplikacii.

Vo velkej vacsine sa da predychat bez iTunes, no napr. ak nechces zalohy telefonu do iCloudu, tak mozes si nechat robit image obsahu do pocitaca a to robi automaticky iTunes.

Dost rozsiahle by bolo s tebou prechadzat moznosti spravy hudobnej kniznice atd. takze tam by som sa obmedzil len na konstatovanie, ze ak mas doma lokalne mp3ky, musis ich usporiadat do iTunes a dost zalezi aky neporiadok v ID3 mas :)

iPhone teda mozes pomerne bez problemov pouzivat bez iTunes ale casom niektore veci uz postupne mozes skusat skusat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od mike-biker »

JuraS. píše:iTunes mám nainstalovaný, připravený aplikace a hudbu. Jen nevím co to umí s telefonem když ho nemám. A taky nevím co soft "přechod z androidu na iPhone" zvládne. Vyčistil jsem si telefonní seznam, prastaré smsky. prostě bych rád připojil telefon a nastavil vše rychle. Na hraní s telefonem jsem už trochu starej. Žádný hry. jen potřebný softy. Grrr. Škoda že na iPhone není "stavy a průtoky řek" co používám na androidu. nebudu stahovat por iPhone nic co není odzkoušeno. Už jen podle ceny to není jebka samsung za 4 litry...


Počítej s tím, že samozřejmě budeš zezačátku tápat, to je vždy.
Ale odpovědi na téměř všechny otázky zde najdeš a pokud si nebudeš opravdu s něčím vědět rady, rádi ti pomůžeme.
To je smysl tohoto fóra.
Kontakty, SMS, maily, hudba, filmy - vše jde přenést.
S maily a kontakty lze pracovat i přes webové rozhraní pomocí iCloudu, ten je v podstatě jedinečný.
Nepřeneseš nastavení a data aplikací - což jsi asi pochopil, že není možné.
Na stahování aplikací je vestavěný App Store.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Program na správu telefonu

Příspěvek od ananas »

V google play na androide existuje aplikacia "move to iOS", ktora jednoducho prenesie obsah telefonu s Androidom do iphonu.

https://support.apple.com/en-us/HT201196

Odpovědět