IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Odpovědět
hrubyk
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:23 pm

IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od hrubyk »

Ahoj,
po výměně zadního krytu Iphonu 5,mám nefunkční kompas a gps,nevím,jestli to má spojitost.Nestalo se něco podobného již někomu?
Co jsem vyčetl z netu,tak jsem nejspíš bohužel kompas zmagnetizoval tím,že jsem na místo
Obrázek,kde má být nemagnetický šroub,dal magnetický.Nevíte jak to napravit?Když jsem šrouby přehodil na správné místo,tak je to bohužel beze změny.
Děkuju za každou myšlenku.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od mike-biker »

A provedl jsi potom hard reset? Jinak pak zkus otázku hodit na odborné fórum APPLE.
Bude asi potřebná nějaká kalibrace, nebo odmagnetizace. Ale nejsem odborník.
O tom šroubu vím - vždy když vyměňuji LCD, tak nadávám - blbě se tam dává. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

hrubyk
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:23 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od hrubyk »

jj provedl,bohužel bez úspěchu.Přesně tak,dává se tam hodně špatně:-(Bohužel jsem při výměně neměl ponětí,tak snad tímto příspěvkem někomu pomůžu,aby neudělal stejnou chybu.Prodávají magnetizéry-demagnetizéry,ale nevím, k čemu bych měl přiložit,jestli k tomu kompasu?díky,víc hlav,víc ví,myslíš to macforum?

delonge86
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 106
Registrován: sob dub 26, 2014 9:09 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od delonge86 »

A co GPS anténa co je prisroubovana dvěma sroubkama do vrchní části? Jednou jsem ji taky utrhl bohužel.
iPhone 8 Plus 256GB Space Grey
iPad 128GB

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od Tony1 »

- tak tak jak píše kolega delonge86 prověř GPS antenu
- dále tam kde je šroubek tak na desce je malý čtvereček a to je čip GPS kompasu zkontroluj zda jsi ho nepoškodil třeba šroubovákem už jsem měl pár desek kde byl třeba ulomený rožek tohoto čipu.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

hrubyk
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:23 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od hrubyk »

Díky moc oběma za reakce.Ano je přišroubována dvěma šroubkama, jen to zkusím ještě víc dotáhnout,protože jsem se dočetl,že třeba u S3 to výrazně pomohlo signálu GPS, když se dotáhnou všechny šroubky zadního krytu.
Na fyzický stav kompasu se podívám.Má spojitost nefunkční kompas s gps bez signálu, kromě toho,že mě to neukazuje správný směr?
Objednal jsem si INTERCONNECT FLEX CABLE, i když vypadá,že je v pořádku, který také doporučují při ztrátě gps vyměnit, tak doufám,že to bude tím.

tactillius
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned pro 13, 2015 11:55 am

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od tactillius »

Jak to dopadlo, u mě teda vzhledem k nefunkčnímu gyroskopu vyměnou za jiný telefon.?

martinservis
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 24, 2010 8:58 am

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od martinservis »

Vadny kompas ic je to to male bga a je nutno dat novej jinak kompas nepojede je to docela casta zavada po padu a vymene lcd, Demagnetizace nepomuze bohuzel. Jinak tento ic taky zpusobuje vyskratovani napajeni baseband ic a pak je telefon v dfu a nejde prehrat popripade modra smrt a podobne veci .

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od Tony1 »

@martinservis správně moc správně, vidím že se zde na fóru vyskytl osvícený člověk :-)). Jen dodám že poškození tohoto čipu vede i k bootovací smyčce a brání spuštění systém v iPhone.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od mirmo80 »

@Tony1, martinservis: a vy ste schopni to vo vasich podmienkach aj opravit? Alebo taketo nieco uz musi ist do servisu?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

martinservis
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 24, 2010 8:58 am

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od martinservis »

Tony1 no jo uz delam servis telefonu od dob NMT :-D .... Mirmo80: no v podstate se s tim musi do servisu (mam servis :-D ) je potreba kvalitni pajeci stanice a ano jsem schopen tento ic vymenit za novy kus.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od Clon »

Tak super, ze tu mame noveho servisaka :-)
A otazka na telo - ceny oficialnich servisu jsou krute ---- jake ceny jsou ty tve?
Kuprikladu vymena baterie treba na iP5?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

martinservis
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 24, 2010 8:58 am

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od martinservis »

Baterie Iph5 cca 400-500 pro zname cena je vetsinou podle nakupu a kurzu eura objednavam v Nemecku

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od Clon »

To je vcetne prace tedy? A my vsichni z fora ted budeme vsichni tvi znami, nebo jen pro osobne zname :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

martinservis
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 24, 2010 8:58 am

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od martinservis »

ano vcetne prace a ano pro cleny fora neni problem :-)

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od Tony1 »

mirmo80 právě že většina servisů jsou je měniči dílů a je jen málo těch co se pustí do hledání závad na součástkové úrovni, a hlavně dovedou toto opravit či vyměnit a je jedno zda kondenzátor čip nebo jinou součástku. Vše je někdy dost časově náročné a ne pokaždé se podaří :-)).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

hrubyk
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:23 pm

Re: IPHONE 5 nefunkční kompas a GPS

Příspěvek od hrubyk »

Ahoj,
tak u gps byla závada v tom flex kabelu,byl vadný u toho konektoru, takže gps už frčí a kompas stále ne,ale ten už mě tolik nemrzí a řešit to jedině výměnou,jak jsem se tady dočetl nebudu.
Děkuju moc všem za příspěvky a pomoc!!

Odpovědět