iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Odpovědět
airus
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 21, 2015 12:23 pm

iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od airus »

Zdravím.
Dneska se mi dostala možnost koupit si iPhone 5 64gb výhodnou cenu. Ovšem prodejce říkal že iPhone z ničeho nic nešel zapnout, protože prý odešla baterie. Dá se nějak diagnostikovat, co všechno v něm odešlo? Můžu iPhone bez baterie (nebo poškozenou baterií) připojit přes DFU mod k PC? Díky.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od Clon »

Akorat ze baterka vetsinou neodchazi z niceho nic.
Chce to zkusit pripojit k tomu pc, co to bude delat. Pred koupí!!!
Tezitko lze poridit i levneji.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

airus
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 21, 2015 12:23 pm

Re: iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od airus »

Když to připojím k PC tak to nic nedělá. A když připojíš jakejkoliv iPhone bez baterky na nabíječku, udělá něco?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od Clon »

Tak to netusim. Ja takovy iP jeste nemel. Tedy bez baterky. A ty tam jako nemas baterku vubec, nebo je jen spatna? Myslim si, ze telefon se spatnou baterkou bych dal napred jako nabit a pak bych jej zkusil pripojit k pc a myslim si, ze alespon nejak by se chovat mel. Cihla ani tezitko (nebo iP totalne mrtvy) se asi nebude chovat vubec nijak. Snad ti odpovi zdejsi servismani.
Nicmene jak jsem pochopil - telefon uz jsi koupil. Pokud ano, zkus se domluvit se zdejsimi servismany - treba ti pomohou. Pokud to neni totalka.
Mimochodem (vzhledem k poctu tvych prispevku) - mas v tom pc vubec iTunes?
EDIT: kdyz jsem si ted precetl vsechny tve prispevky, tak mam dojem, ze bud mas neuveritelny pech, nebo "kupujes" iPhony "zdarma nebo za odvoz". Moje petka ma baterku 2 roky a je plne funkcni. Spis bych si tipnul, ze te prodejce (kamos?) voje..bal. Chces funkcni iPhone? Nekupuj nefunkcni. Baterku pred smrti bys mohl poznat uz i ted (z tvych predchozich prispevku).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od mike-biker »

airus píše:Když to připojím k PC tak to nic nedělá. A když připojíš jakejkoliv iPhone bez baterky na nabíječku, udělá něco?


Standardně pokud je úplně mrtvá či vadná baterka, nebo tam není, pak se neustále restartuje.
Objeví se jablko, zmizí, zase se objeví atd.
Jediný způsob jak vyzkoušet telefon je připojit funkční baterii.
Nejsem si sám jist, zda DFU něco zmůže. :Search:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

airus
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 21, 2015 12:23 pm

Re: iPhone 5 nejde zapnout (odešla baterie?)

Příspěvek od airus »

V servisu mi na to neřekli nic, jen že by tu baterii mohli za 1000 vyměnit. Itunes mám, a baterku jsem ve starším iPhonu už měnil, poznat jestli je iPhone úplně KO umím, ale když mi odešla baterka poprvé, tak i s nabíjecím portem :D Takže čistě nefunkční baterku jsem v iPhonu neměl, pouze starou. Díky za pomoc všem, ale nakonec jsem ho poslal dál.

Odpovědět