Trhaný multitasking.

Odpovědět
jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Zdravím všechny tady na fóru,chci se jen zeptat,po instalaci iOS9 mám trhaný multitasking. Jen ten přechod po dvojím kliknutí na HB,jinak při swipování do leva a zpět je vše OK. Když dám živou tapetu z nastavení,tak se to trhá celé,když dám obyčejnou,tak se trhá jen při tom přechodu po dvojím kliknutí na HB. Třeba je to blbost,ale dost mě to sere. Zkoušel jsem obnovit všechna nastavení a nic. Mám iPhone 6 Plus iOS 9.0.2
Díky všem.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od sharkee »

Nedostatek RAMky. Jediné řešení je asi koupě iP6S+.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Ale v iOS8 mě to nedělalo? To šlo hladce. Není přece možné,aby u rok starého modelu se tohle dělo. Kdyby to bylo 5/5S neřeknu,ale 6 Plus???

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

Souhlas, já mám 9.1 na 4S a nic se mi netrhá.

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

9.1 je holt asi jiná liga

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

Je svižnější, než 9.0.x, ale že by zase o tolik, aby to dělalo zásadní rozdíl v tom škubání, tak to asi ne. Nicméně jedním si jsem jistý - OT nemusí měnit 6+ za 6s+ :-)

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

OT nemusí měnit 6+ za 6s+ ???
Omlouvám se,ale nerozumím,jak si to myslel?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

OT To byl sarkasmus k radě sharkeeho

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Petrt »

Na iP6 s 9.0.x jsem měl stejný problém, na beta 9.1 je rychlost mnohem lepší, nicméně plynulosti rozhraní 8.4 to stále nedosahuje. Např. i taková blbost, jako je vysunutí panelu "airdrop:xxxxx" je na iP6 trhanější, jak na iP5 s iOS8.4.
Krásná plynulost iOS je už asi vyhrazena jen aktuálním modelům :-(

pegas: rád bych ten tvůj iPhone viděl. Vím jak se 8.4 i 9.0.2 na iP4s seká a 9.1 až takové zlepšení nebude. Ani AIR není na 9.1 tak plynulý, jak býval (a proti 4s má HW zcela jinde) ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

Věř nebo ne. Mám pouze 12 aplikací, žádné hry, Facebook atd., všechny data na cloudu, takže v telefonu 0 dat, 8,9 GB volných a telefon chodí naprosto plynule.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Smrdaky »

pegas píše:Souhlas, já mám 9.1 na 4S a nic se mi netrhá.


V 4S je iOS9 o dost osekany, aby nesekal... Gui zde bezi daleko rychleji jak v iOS8 !!!

A rekl bych, ze mu neskube 'multitasking', ale animace a efekty.., to jde castecne vypnout, ne?

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Multitasking mám sekaný jen v přechodu do něj kdyz kliknu dvakrát HB. Kdyz mám obyčejnou tapetu,tak swypování doleva a doprava jde krásně,ovšem jak dám animovanou tapetu,neboli živou,tak se to seká celé,dokonce trošku i celý systém. Ale to už jsem tady psal,takže opravdu nevím co je na tom nejasného. Dost mě to sere,proto jsem se na to tady ptal. U ios8 to vše bylo OK a krásně šlapalo jen do té doby,co jsem si stáhl tu devítkovou lůzu do iPhonu.
Někdo tady psal,že je to RAM. NO TO SNAD NÉ U PŮL ROKU STARÉHO PLUSKA. A POKUD ANO,tak ať jde celej posranej Apple pěkně do hajzlu. JÁ SI PŘECE KVÚLI HLADKOSTI SYSTÉMU A STABILITĚ NEBUDU KUPOVAT KAŽDEJ ROK NOVEJ IPHONE ZA 25K!!! JENOM ABYCH ŽIVIL JEJICH HLADOVÉ KRKY A PAK BUDOU UKAZOVAT,jJAKÉ MAJÍ VÝSLEDKY! KU..Y! Omlouvám se,ale tohle me dost vytáčí! Promiňte mě prosím.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

Klid, HW to fakt není. Zkus čistou obnovu (ne ze zálohy).

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Myslíš obnovit všechna nastavení?
Nebo smazat data a nastavení a raději začít úplně od začátku? To první jsem zkusil a nic.
Tak že bych to kompletně smazal a začal od nuly?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od pegas »

Jo to jsem myslel.

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Dobře,zítra to tedy zkusím. Jako nový iPhone.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Jadro »

A pokud to nezabere, tak co dat normalni tapetu? Srovnavas jabka a hrusky. Na iOS8 jsi Live wallpaper urcite nemel.

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Arcane »

Opravdu to není problém RAMky, ani ničeho jiného, než neschopnosti Applu dodržet slib o vyladěném iOS9. Nic víc v tom nehledej. Můžeš dělat restore jak chceš, ale prostě na některých zařízeních jede systém plynuleji než na ostatních. Částečně s tim pomůže iOS 9.1. Každopádně musíš jen čekat a doufat, že Apple brzy vyladí a optimalizuje iOS tak, aby běžel minimálně tak, jako iOS8.

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Hm,myslel jsem si to. Na Apple už mám delší dobu dost špatný pohled.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od sharkee »

Tak na 2GB iP6S je systém iOS 9.0.2 netrhaný, narozdíl od 1GB iP6. Mé osobní zkušenosti. V čem iOS blbne, je vyhledávání ve SpotLight aj, to rozhodně ano.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Arcane »

Velikost operační paměti nemá v žádném případě vliv na plynulost animace. iOS 9 není zkrátka nejlépe optimalozavný na každé zařízení a Apple na tom (snad) pracuje. I na 6S se najdou místama trhané animace.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od sharkee »

To by mě zajímalo, odkud pramení tvé přesvědčeni, že RAM nemá vliv na plynulost.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Myslím si také ,že ramka má vliv na stabilitu a hladkost systému. Velké aktualizace iOS budou čím dál náročnější,že i 2gb nebude stačit. Bohužel.

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Arcane »

Pramení z prostých faktů o tom, jak RAM funguje a k čemu slouží. Vyšší RAM samozřejmě znamená lepší výkon, ale ne ve smyslu jak máš na mysli ty, tedy plynulost animace. V RAM se uchovávají otevřené aplikace, procesy na pozadí, jádro OS apod. OS nespotřebovává nijak objemné množství RAM. Kdyby to bylo jak řikáš, tak vlastně ani samotný systém si neporadí s celou kapacitou, co by potom zbylo na ostatní aplikace?

Kdyby to bylo jak řikáš, že 1GB ram nestačí na plynulý app swticher, tak jak by bylo možné, že 4S s poloviční pamětí to zvládá v pořádku? Tady NEJDE o velikost paměti, ale o optimalizaci samotného systému! Tak nešiř zbytečně bludy.

Samozřejmě nevím co konkrétně způsobuje trhanost systému. To ví jen páni v Applu a klidně to může být špatný memory management. Nicméně s kapacitou paměti problém není. Jediný rozdíl mezi 6s a 6s+ bude ten, že uspané aplikace se ti budou rychleji probouzet, resp. nebude potřeba je znovu načítat. To samé u záložek v safari. Zkrátka budou čekat ve volné paměti. Ale na rychlosti a plynulosti animací to nepoznáš. To můžeš říct maximálně o CPU/GPU.

A proroctví, že s dalšími updaty nebude stačit ani 2GB jsou také uplně zcestné. Vše se netočí kolem té magické kapacity :)
Naposledy upravil(a) Arcane dne pát říj 16, 2015 5:14 pm, celkem upraveno 2 x.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od Petrt »

V iStyle jsem si hrál s 6s a překvapilo mě, že animace vysunutí AirDrop menu seká skoro stejně jako na iP6 :-D. Neodladěnost posledních iOS na starší iPhony mě irituje, ale že budou problémy na rok starém mobilu mě dostává do kolen ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od jirik2806 »

Díky Arcane,nesirim bludy,můj příspěvek znamenal zároveň otázku jak se věci mají.
Díky za odpověď a vysvětlení. Jsem zase o něco chytřejší.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Trhaný multitasking.

Příspěvek od kotelník »

Ono je to taky dost relativni. Kazdy vnima sekani jinak. Stejne jako ostatni neduhy os ci hw...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět