Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5)

Odpovědět
stone
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 26, 2015 7:29 am

Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5)

Příspěvek od stone »

Zdravím všechny příznivce jablek :)
Mám na Vás prosbu. Dovedl by mi někdo poradit kde je problém? Na iP5 mi přestal při hlasitém odposlechu, videohovoru Skype apod. fungovat mikrofon. Ani Siri mě neslyší. Neví někdo z Vás v čem by mohl být problém? SW to nebude, zkoušel jsem tovární nastavení, ale prd, tak předpokládám, že chyba bude v HW. Přestal fungovat pod iOS 8.4 , teď jedu na 9.1. Bohužel nevím, zda-li se v těchto případech aktivuje nějaký konkrétní mikrofon, tak nevím na co se zaměřit.
Díky moc za každou radu.
PS: Ještě jsme si vzpomněl, že cca 14dní před tím než toto začalo zlobit mi iP padl na horní hranu. Ale po pádu vše normálně fungovalo.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od Clon »

Verim,ze za tu dobu, co ti nikdo neodpovedel, sis ve volnych chvilich precetl neco na fóru - resi se to tady porad dokola.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike-biker »

Problém bude patrně v dolním dock konektoru, jehož součástí je i mikrofon.
Ale bez servisního zásahu se budeme jen dohadovat.
Nicméně dá se snadno i v domácích podmínkách vyměnit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od cuting »

Nedávno jsem podobný problém řešil na iP6. Některé app - Siri, diktování, FaceTime ani video z přední kamery nahrávání zvuku nešlo, ale např. video ze zadní kamery a nebo diktafon a nebo zvuk z Google překladače zvuk slyšel. Zkoušel jsem také vše možné ale nakonec jsem telefon vyreklamoval, dostal jsem výměnou nový a v servisu mi řekli, že je to vadným chipem, který rozděluje nahrávání zvuku v různých aplikací. Což jsem si pak ověřil i na apple discusions. Takže pomůže jen výměna telefonu a pokud není již telefon v záruce, tak odborný servis. Kolik to ale mimo záruku stojí, to netuším.
 Apple hračky 

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike-biker »

Tady kolega ale píše, že to nejde ani přes SKYPE, ani SiRi, což s GSM chipem nemá nic společného.
Jiná situace by byla, pokud by neslyšeli běžný hovor, ale Face Time atd. ano.
Bude to s největší pravděpodobností vada mikrofonu - samozřejmě může být v háji i celý modul na desce.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od cuting »

Já ale nemluvím o GSM chipu ale o nějakém chipu uvnitř telefonu, který rozděluje zvuk z mikrofonu do jednotlivých aplikací. Mikrofon je funkční, ale jen v některých aplikacích. Že něco takového uvnitř telefonu existuje jsem nevěděl. Jen uvádím, co mi řekli v servisu.
 Apple hračky 

stone
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 26, 2015 7:29 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od stone »

TO Clon: Věř mi, že Vaš fórum sleduju už hodně dlouho a než jsem uvedl svůj dotaz a prosbu o radu, tak jsem vše tady pečlivě prolezl. Ale bohužel na řešení podobné závady jsem nenarazil.
To Mike-biker a Cuting. Díky moc za reakci a snahu pomoc. Projevuje se to naprosto stejně jak popisuje Cuting - "Některé app - Siri, diktování, FaceTime ani video z přední kamery nahrávání zvuku nešlo, ale např. video ze zadní kamery a nebo diktafon a nebo zvuk z Google překladače zvuk slyšel." S největší pravděpodobností se tedy bude jednat o závadu na tom chipu a obávám se, že tohle doma nevyřeším, protože to bude asi záležitost základní desky. Nebo se nachází někde jinde? Pokud by ten chip byl součást nějakého modulu, tak by to nebyl problém vyřešit. Udělal bych výměnu sám, jen jsem neuměl pořádně určit co tuhle závadu způsobuje. Ještě jednou díky

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike-biker »

Aha, ale to jsi předtím nepopsal, že na něco mikrofon reaguje. Pak samozřejmě není chyba v něm, ale v čipu na desce.
Obávám se, že toto bude problém.
Zkus ještě kontaktovat Tonyho - Tony1.
Je to borec na HW, ten by ti poradil více. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

stone
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 26, 2015 7:29 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od stone »

Díky moc. Zkusím mu napsat SZ.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od Beavers »

Jako nováčkovi se ti kontakt přes SZ nepodaří, pokud se v tomto nic nezměnilo.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od Clon »

stone: mimochodem treba zde http://forum.iphone.cz/hledani-proiphon ... 20mikrofon
Ale nejlepsi volba stejne bude Tony1 :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike.007
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 22, 2010 10:01 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike.007 »

Dobrý den,

mám trochu jiný problém, mám iphone 6.
Asi před 3 měsíci se mě stalo, že při telefonu mě nebylo slyšet, musel sem zapnout hlasitý odposlech ( v tuto chvíli sem byl slyšet dobře). Následovala reklamace u T mobile, odpověď: reklamace je neoprávněná, způsobeno prachem, vyčištěno vše fungovalo. Po 3 měsících se úplně stejná závada projevila znova, následovala další reklamace u T mobile, a dnes mi paní volala pokud souhlasím můžou mi tel opravit za 10 000,-, že závada je způsobena mechanickým poškozením. Nejsem si vědom jakéhokoliv mechanického poškození. Můžu poprosit o jakoukoliv radu jak pokračovat ?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike-biker »

Získat fotodokumentaci o tom poškození. Pokud máš ťuklý rámeček, tak to samozřejmě budou okecávat.
Ale můžeš zkusit soudního znalce.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mike.007
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 22, 2010 10:01 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike.007 »

snad do konce týdne to budu mít na papíře, naskenuji a dám to sem

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od cuting »

Mike 007 : jestli se jedná o iP6, tak bude jistě ještě v záruce. Pak bych se s nimi nebavil o ničem jiném, než o výměně telefonu za nový a nebo o odstoupení od smlouvy, protože se závada opakovala. Operátoři jsou vycvičení v kličkách, ale tady na ně nemají prostor
 Apple hračky 

mike.007
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 22, 2010 10:01 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od mike.007 »

ano je to IP6, a je v záruce, první reklamaci neuznali že se jednalo znečištění prachem ( nechápu kde, nosím jestě IP 5 a ta je úplně v poho) a teď mi řekli že reklamaci stejná jako první neuznávají, jediná možné řešení je oprava za 10 tis ) tak nevím co mám dělat jak dojde telefon zpátky na prodejnu

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od cuting »

V žádném případě nepřistupovat na nějakou, jakoukoliv diskusi o penězích. Chyba je evidentně v přístroji a jestli byla tato závada již jednou řešená a opakuje se, máš právo na odstoupení od smlouvy a nebo na fungl nový telefon. Ti lidé jsou profesionálně a dobře školení na dělání problémů a strašení. Ale právo je na tvé straně. Dám ti radu, která se mě osobně už vyplatila. Zeptej se na konkrétní jméno člověka, se kterým jednáš a zapiš si ho. Před ním, aby věděl, že se chystáš jemu osobně, ne T-Mobilu, ale jemu dělat problémy. Stažený rektál o práci dovede divy. Nedej se. T-mobile to nic nestojí, přístroj ani NESMĚJÍ rozdělávat a "opravovat", to může dělat jen Apple. A ten zpravidla mění telefony v záruce kus za kus. T-Mobile si chce jen ušetřit práci a vydělat strašením.
 Apple hračky 

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od Tony1 »

Pánové děkuji za důvěru, ale tak jak jsem psal už v jednom vlákně ne pokaždé pomůžu. A teď něco k problému, hlavně jak píše cuting nedej se a se stanoviskem reklamace nesouhlas, a ať ti zdokumentují mechanické poškození jak psal mike pro budoucí zhodnocení soudním znalcem. Pokud kývneš na opravu za 10000,- tak myslím že to dopadne tak, že servisní středisko iPhone bude Apple reklamoval a v případě uznání reklamace ti prodají reklamovaný iPhone za 10000,-. Když Apple reklamaci operátorovi neuzná a iPhone mu naúčtuje tak to bude přesně výměna poškozeného za refurbished a cenu 10000,- a v podstatě taky za to zaplatíš. Takto se hájí proti neoprávněným reklamacím spojených s výměnou kus za kus, už to tu někdo psal ve spojení s Českým servisem kde to dotyčný technik reklamujícímu přímo sdělil a netajil to.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

stone
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 26, 2015 7:29 am

Re: Nefunkční mikrofon - hlasitý odposlech, Skype apod. (iP5

Příspěvek od stone »

Díky všem za rady a pomoc. Vzhledem k tomu, že se jedná o chip na základní desce a telefon již v záruce není, tak to asi řešit nebudu a se závadou se prostě naučím žít.

Odpovědět