iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Odpovědět
mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Také bych to neřešil, pokud ovšem nejdeš na soutěž krásy a čistoty LCD panelů. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

sideA
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 30, 2013 1:58 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sideA »

Na sutaz krasy sa s tym nechystam, iba mam obavy ze po uplynuti zaruky sa progres malej chyby prejavi na > ploche. Predsa to je ,,premiovy" produkt za este ,,premiovejsu" cenu, kde by sa chyby namali vyskytovat. Kazdopadne diky za nazor, zatial to riesit nebudem.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od SteveJSF »

Já nightshift vubec nepouzivam. Kdyby jo, tak stejne je to v podstate degradace barevneho podani toho displeje, takze nic extra bych v tom nehledal.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Saddako »

Mám problém s iPhone 6s Plus. Když dělám fotografii zadním fotoaparátem, tak je fotografie protáhnutá. Je to vidět hlavně na lidech, kteří mají při "portrait" režimu protáhlejší těla a i u "landcape" kde jsou občas vidět posuny do stran... Fotografie jsou dělané integrovanou aplikací.
Setkali jste se s tím?
Jak je řešená reklamace a případná výměna? Telefon je od operátora TM.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Od TM musíš jedině do Britexu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Saddako »

Tak jsem šel nakonec do iStyle. Co jsem četl a slyšel recenze na Britex, tak by to byla snad až ta nejposlednější alternativa. V iStyle telefon prodavač prohlédl, překontroloval že opravdu dělá zmiňovanou chybu. Přehráli jsme na prodejně SW aby se ověřilo, že se nejedná o SW problém a nyní čekám na vyřešení reklamace. Opět jsem se přesvědčil, že v iStyle skutečně pomohou.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od trminek »

Nedávno to zde někdo řešil a pokud máš telefon od T-mobile, který mimo jiné jako málo který prodejce drží při prodeji na IČ záruku i ve druhém roce, tak pokud reklamuješ ten telefon v prvním roce záruky kdekoli jinde než u nich nebo jejich smluvního servisního partnera tak ve druhém roce záruky nebudeš mít na záruku u nich nárok. Tedy za předpokladu že dostaneš jiný kus.

Doplnění: omlouvám se, neřešilo se to na tomto ale jiném foru, ale podstata je v porušení jejich záručních podmínek.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Saddako píše:Tak jsem šel nakonec do iStyle. Co jsem četl a slyšel recenze na Britex, tak by to byla snad až ta nejposlednější alternativa. V iStyle telefon prodavač prohlédl, překontroloval že opravdu dělá zmiňovanou chybu. Přehráli jsme na prodejně SW aby se ověřilo, že se nejedná o SW problém a nyní čekám na vyřešení reklamace. Opět jsem se přesvědčil, že v iStyle skutečně pomohou.

Jen pokud ti vymění jednotku a v budoucnu budeš chtít odstoupit od kupní smlouvy, tak ti TM řekne, že to nepůjde, páč jsi vyměnil tu jednotku v servisu, který oni nemají jako smluvní a nedostaneš z nich peníze. A ano, jak píše kolega nademnou, padne ti druhý rok záruky, který drží v našich končinách TM na ten telefon.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

Přítelkyně má 16GB iphone 6S a v nastavení fotek má zapnutou optimalizaci fotek v závislosti na velikosti dostupné paměti. To chápu tak, že staré fotky se smažou a v telefonu zůstanou jen náhledy. Aby mohla fotit i dál. Ale když chce teď fotit, tak ji to píše, že nelze pořídit fotografii, protože není dostatek místa. Chápu tu optimalizaci špatně? Fotky má zálohované do icloudu - 50GB úložiště. Předpokládám, že když smaže nějakou fotku z telefonu, tak smaže i tu z icloudu. Lze to nějak vyřešit?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sharkee »

použitím neAplle cloudu, například Dropbox, Google Photos, Onedrive aj.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

Takže optimalizace úložiště skutečně nic neoptimalizuje? Já jen, jestli není něco špatně nastaveno. Moje představa je taková, že na icloud budou všechny fotky a v telefonu jen ty nejposlednější.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Prave takto nefunguje a preto v podstate do dnes nechapem ako funguje 50 GB iCloud kniznica a 16GB iPhone.
Pouzi flickr.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

A jak to tedy funguje? Toto píšou na stránkách supportu:

Kapacitu zařízení můžete ušetřit také tím, že zapnete volbu Optimalizovat úložiště zařízení v Nastavení. Když je funkce Optimalizovat úložiště zapnutá, Fotky budou v případě potřeby automaticky uvolňovat místo tím, že nahradí původní fotky a videa verzemi s velikostí přizpůsobenou zařízení. Všechny původní fotky a videa budou v plném rozlišení bezpečně uloženy na iCloudu, ze kterého je můžete kdykoli stáhnout. Přečtěte si více informací o správě úložiště fotek a videí.


Takže tomu skutečně nerozumím.

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mrzic »

Že na iCloudu budou fotky a videa v původním rozlišení a v iPhonu budou v optimalizovaném rozlišení pro iPhone, tzn. komprimované, tzn. že budou mít menší velikost.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

Ahoj lidi, mam dotaz k fotaku u iphone 6s. Tak nejak se mi trochu zasekava... kdyz ho zapnu tak v drtive vetsine pripadu na 2-5 sekund nejdriv cerna obrazovka nebo zamrzly predchozi foceny snimek a pak se teprve normalne rozbehne... Pritom jine appky ktere fotak vyuzivaji..(ruzne scanery, ctecky atd) problem nemaji... Nejaky zkusenosti, napady a rady. Diky

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Znamy bug. Pri kazdej aktualizacii iOS dufame v jeho odstranenie. Vlastne som zvedavy ako je to teraz pri verzii 9.3.3
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

Nevím, ale já ten problém neměl dřív ani teď s iOS 9.3.3.

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

mirmo80 píše:Znamy bug. Pri kazdej aktualizacii iOS dufame v jeho odstranenie. Vlastne som zvedavy ako je to teraz pri verzii 9.3.3

Tak mne to dela i v ios 10 b3 Jedenden je to ok a pak se to zacne sekat...

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

Tak som si prechádzal ponuku operátora a narazil som na celkom zaujímavú novinku.

Obrázek


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Leonko »

na jakú ? si sa dnes zobudil po 2 mesiacoch ?

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

No popravde asi áno. Strašne sa zato hanbím že mi to nejako ušlo. Poslednú dobu som sledoval ip 7 / 7 plus. A keďže ja už mám 7 tak som 6S chcel vziať dcére a toto mi prišlo nejaké divne no.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Leonko »

nj :) už sú iba 32 a 128 6Ska. :wink:

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mirmo80 »

@cleo.25.gr: a čo také vážne sa stalo, že sa chceš hanbiť? Neblázni :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Carloss21 »

Zdravím, mám asi měsíc 6S a po dvou týdnech jsem si všiml že mám v levém horním rohu prach pod displejem. Nejdříve tam bylo jedno smítko, říkal jsem ok - mohlo se to stát při výrobě takže jsem to moc neřešil. Během ale posledních pár dnů tam přibylo dalších asi pět malinkých smítek. Otázka je - co teď ? Volal jsem do Applu a tam mi pán řekl ze to je na výměnu displeje a ze to posílají do Holandska a budu min. 3 týdny bez telefonu. Jenže já nechci měsíc novej telefon posílat hned někam na reklamaci. Kupoval jsem ho v Alze úplně nový a když jsem volal na tu jejich infolinku tak mi paní řekla ať tam přijdu a technik se na to podívá. Nejradši bych byl kdybych dostal nový kus ale to se jim moc chtít nebude. Co myslíte vy ???

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Zkus to u té Alzy s tím, že bys chtěl hned výměnu za nový a uvidíš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sharkee »

Dnes se mi stalo, že mi asi po 3 minutách přestala jít hudba do sluchátek pro běhu. Pomohl až restart iPhonu (6S plus, nový týden). Stalo se vám to někdy někomu? Z 6S tohle neznám. Tohle byl první běh s Pluskem.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Ahoj,chtel bych se zeptat,jestli iP 6 plus používá optickou stabilizaci i při focení. Díky za odpověď.
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

Odpovědět