reklamace iPhone 6

milanlv
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 25, 2013 8:36 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od milanlv »

Ved to mi je jasne, kryt je uplne novy, to poznat , ale musi byt aj doska nova, alebo vedia prehrat firmwer tak, ze vyr. cislo a IMEI sedi s cislom na obale. To sa snazim zistit.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

Tak když to sedí, tak nejspíš to dokážou nějak udělat, už jen to, že dle desky vygravírují na obal IMEI. To není žádný problém.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Chr1s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pát črc 15, 2011 2:59 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Chr1s »

milanlv píše:Prosim, poradte mi . Ako rozoznam repasovany iphone 6 od noveho. Mal som reklamaciu, poslali mi len telefon, udajne novy. Vsetko je super len neviem , ci je to repas alebo novy kus. Vzadu na kryte je IMEI aj vyr. cislo, vsetko sedi s udajmi v telefone. Vyzera ako novy len bol poslany v mojej povodnej krabici s tym , ze zaruka je opat 2 roky. Vopred dakujem za rady.


Vážně ti na tom tolik záleží, jestli je to nový telefon nebo "nový"? Ty sám to nepoznáš okem, takže bych to vůbec neřešil. :) Užívej funkčního kousku :Yahoo!:

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od kotelník »

To je peklo, když se iphone stane duvodem žít!
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Křenda
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 2:51 pm

iphone 6 home button

Příspěvek od Křenda »

Zdravím, omlouvám se jestli jsem založil téma na které už tady odpověd je, ale mám Iphone 6 asi 2 měsíce a po 20ti dnech mi začalo praskat v HB, nedělá to furt, když se trošku promačká tak to přestane praskat, ale po chvilce nepoužívání už to praská zase.. na chod telefonu to nemá vliv, ale je to vcelku nepříjemné..Mám telefon z Electroworldu a není operátorský, tudíž by neměl být Britex servis..Poradíte mi někdo jak se toho otravného praskání zbavit? nebo mám zkusit reklamovat? :( :) Děkuji za odpověd :good:
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne pon srp 10, 2015 8:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Není třeba pro každou věc zakládat téma zvlášť, přesunuto sem.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

Jen nechápu, HB jasně zlobí, dělá, co nemá, proč už jsi nešel reklamovat a musíš se ptát na to, jeslti máš jít reklamovat. Prostě jdi reklamovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Křenda
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 2:51 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Křenda »

Děkuji za odpověd, jen se trochu bojím,že budu čekat měsíc a oni se mi potom vysmějou..

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

Rozhodně to není standardní chování tlačítka. Většinou se to vyřizuje rychleji, než 30 dní. Být tebou, neváhala bych.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Kasi
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 12, 2015 10:22 pm

Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Cesky servis

Příspěvek od Kasi »

Zdravím,
měl bych na Vás dotaz. Minulý týden se u mého iPhonu 6 plus nějakým způsobem porouchal vibrační motorek. Projevovalo se to tím, že vibrace byly hrozně hlasité, jako by to tam rezonovalo nebo tak něco. Volal jsem tedy na linku Apple, aby mi doporučili nějaký servis. Z doporučených servisů od Apple jsem měl nejblíže Český servis, kam jsem ho tedy minulý pátek odvezl. Popsal jsem závadu, dostal reklamační protokol s tím, že mi přijde info na mail, až bude iPhone hotový a bylo mi řečeno, že nejspíš bude vyměněn za nový (vím, už jsem tu četl, že to nejsou nové telefony, ale repase). Dnes mi přišel od nich skutečně mail, ale v protokolu je napsáno, že byla provedena výměna vibračního motoru. Všude na fórech jsem četl, že vždy mění při reklamaci telefon za jiný kus a že snad ani opravovat iPhony nemohou. Tak jsem trochu znejistil. Je to takto v pořádku? Trochu se po přečtení některých zkušeností bojím, aby nebyl po servisu odřený atd. Moc děkuji za Vaše názory. Zítra bych si ho měl jet vyzvednout.....
Naposledy upravil(a) iTukan dne čtv srp 13, 2015 6:41 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přesunuto sem

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od mirmo80 »

Ak nebude odrety, ja by som bol len rad. Mas spat svoj original a nie skladacku. Na mieste vsetko skontroluj a je to.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Kasi
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 12, 2015 10:22 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Kasi »

Tak jen pro Vaši informaci: dnes jsem telefon vyzvedl a problém stále přetrvává. Buď ten motorek v reálu nevyměnili nebo je to něco jiného, každopádně to technik ani nezkoušel, protože jinak by nemohl tvrdit, že je to hotové a v pořádku. Nicméně jsem si telefon vzal a budu raději řešit v jiném servisu. Nijak mě ničím dobrým v České servise nepřesvědčili. Už vůbec jsem třeba nepochopil, jak mohou na ten telefon po servisu přilepit nějakou lepící páskou reklamační protokol, takže po sundání tam zůstanou na telefonu kousky lepidla. Telefon za 20 000 Kč a oni ho ani do ničeho nedají. Ach jo.....

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

Na kterou pobočku jsi ho donesl? Zkus ještě Český servis v Praze nebo istyle service v Praze.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Kasi
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 12, 2015 10:22 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Kasi »

Prave, ze to byl Cesky servis v Praze a jsem totalne nespokojeny. Mam v planu zkusit ted iStyle, tak snad to tam bude lepsi nez tady.....

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

Určitě zkus, hlavně ale nechoď do neautorizovaných servisů.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Skyro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 162
Registrován: čtv zář 02, 2010 9:43 pm

iPhone 6 reklamacia - odstavajuci kryt

Příspěvek od Skyro »

Zdravim. Mam problem so svojim ip6. V rohu pri tlacidlach hlasitosti odstava sklo displeja od plechu. Je to citit na dotyk aj na pohlad je vidiet ze ked sa na danom mieste pritlacia k sebe tak to vyzera tak ako by malo. Telefon mam cca 2 mesiace, uz od novosti sa ozyvalo puknutie pri pritlaceni na lavy spodny roh telefonu. Takisto vsetky tlacidla okrem home sa vyklaju v puzdrach - neviem ci je to normalne...zda sa mi ze to zacal robit az par dni po kupe.

Okrem toho sa objavuju pri pisani textov cez safari zriedkavo horizontalne ciary cez text - napriklad aj pri pisani tohto prispevku.

Telefon je kupeny k pausalu od orange. Chcel by som vediet, ci je mozne ho reklamovat aj v autorizovanom servise apple alebo iba u orange, kolko trva vybavenie reklamacie a ako su na tom repasovane kusy ktore davaju. Nechcem totizto nejaky pouzivany shit ako nahradu za fungl novy iphone. Jailbreak neni ani nikdy nemal. Bol noseny v puzdre a nikdy nespadol.

Chcel by som aj vediet ako pripravit iphone na servis - nechcem nahravat fotky na icloud, je mozne ich cez itunes zalohovat do pc? Kontakty, poznamky a ine samozrejme zalohujem na icloud...

Ak by sa dalo a reklamoval by som v servise, je nutne toto nejako hlasit orangeu?

Posledna vec : je mozne dostat nahradny telefon? Od orangeu/servisu.

Predom dakujem za odpovede :)
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne sob zář 19, 2015 9:32 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma tu již existuje, není třeba zakládat další, sloučeno.
iPhone 6 Gold 16 GB
MacBook Pro 13'' 2015
Magic Mouse 2

PtM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 12, 2012 11:45 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od PtM »

Ževraj pri utopenom iPhone je možný swap za nejaký poplatok. Je niečo také možné aj s ohnutým iPhonom?
iPhone 3G 16GB White
iPhone 4 32GB Black
iPhone 5 32GB Black

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Jadro »

Melo by byt. Jmenuje se to Exchange program

PtM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 12, 2012 11:45 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od PtM »

Viete mi k tomu podať viac info? Koľko to stojí? Ako mám postupovať? Prípadne nejaky link kde sa to píše.
diky
iPhone 3G 16GB White
iPhone 4 32GB Black
iPhone 5 32GB Black

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

reklamace iPhone 6

Příspěvek od Jadro »

Stacilo by pouzit vyhledavani tady na foru, nebo Google.
Nabizi jej napriklad iStores:
https://www.istores.cz/exchange/
Ceny napr. zde:
http://www.servis-iphone-praha.cz/?i=1033/exchange
Idealne bych se obratil na nektery z oficialnich servisu Apple:
Cesky servis, iOpravna, ITS

mixky
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 10, 2011 2:04 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od mixky »

Zdravim, mam iPhone 6 kupovany v DE a prikoupenou Apple Care. Od cca rijna mam o cca 1mm "zamacknute" Vol Up tlacitko a posunutou predni kameru (http://www.macobserver.com/imgs/teaser_images/20141201iphone6_crescent_sq.jpg) Nedavno mi IP snadnul na zem. Myslite, ze ma cenu zkouset reklamaci napr. v Ceskem servisu nebo se mam rovnou vydat do Apple Storu?
iPhone 7, 128GB, Black
MacBook Air 13" (2013), 128 GB, 8GB RAM

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Unown »

S posunutou kamerou mi v Apple store vyměnili přední panel během dvou hodin...

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od eXell »

Posunutou přední kameru jsem reklamoval v iStyle Revoluční. Za týden jsem dostal nový kus - spokojenost.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od kotelník »

Ja pred tydnem v ITS a za dva dny novy.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od jeenik »

Funguje to i v USA? Když bych tady koupený iP6S reklamoval tam, poběží mi tu s ním 2 letá záruka?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od mike-biker »

Ne, jen jednoroční, ale nevím, zda přijímají reklamace ze zemí EU.
Teoreticky by mohli.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

reklamace iPhone 6

Příspěvek od jeenik »

Ta záruka myslím zda poběží v EU? A pak si ještě nejsem jistý zda LTE má stejné specifikace pro Čechy?

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Unown »

Apple přijímá reklamace se zemí mimo EU. Respektive tu roční mezinárodní.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od jeenik »

Jasny, když tam teď pojedu, zreklamuji, dostanu na počkání výměnu, pokud to uznají, tak až se vrátím, tak mi tu poběží pořád 2 roky záruky. Možná i předplacené 3 roky u Datartu?

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Jadro »

No u te trilete v Datartu si nejsem tak jisty. To by bylo lepsi se zeptat primo jich. Jestli to maji treba na IMEI, tak by to pak mohli zamitnout. Lepsi se ted zeptat nez se pak dohadovat

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Metalgirl »

No otázkou je, jeslti nepříjde i o ten druhý rok záruky, který nese prodejce na svých bedrech. Ono totiž jde zjistit, odkud vyměněný iPhone je a zdejší prodejce by mohl mít problém s vyměněným kusem třeba z USA.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Smolic76
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 19, 2016 12:20 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Smolic76 »

Dobrý den...chci se zeptat...mám iphone 6, který mi po poslední aktualizaci kleknul a je nepoužitelný. byl kupovaný na firmu tudíž zaruka jen rok a samozřejmě se to stalo po záruce, je nějaký způsob jak to řešit jako reklamaci...děkuji za rady a info...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: reklamace iPhone 6

Příspěvek od Clon »

Co se tyce reklamace, tak pochybuju. Ale jeste NIKDY jsem necetl, ze by nekomu kleknul tel po aktualizaci. Moc divne. Co ted dela tel kdyz jej pripojis k iTunes v pc? Chova se nejak? Pokud jej iTunes vidi, proved znovu obnovu - nejlepe z DFU.
Jak jsi tu ouvodni aktualizaci provadel?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

devils46
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 24, 2015 10:13 am

Reklamace iPhone 6

Příspěvek od devils46 »

Ahojte, Mám dotaz jestli telefon reklamovat u prodejce ( electroworld ) nebo využít tu roční záruku u apple.

Můj problém:

Přední kamera je posunutá do levé strany. Takže je vidět kus šedé ( takový měsíček ) Hledal sem na internetu a reklamaci buď řeší ihned výměnou celého předního panelu a nebo vám dají hned nový zařízení. Telefon mám cca půl roku koupený. Vzhledem tomu že telefon můžou mít měsíc na reklamaci tak nemám náhradní a navíc jedu na dovolenou kde telefon potřebuji.

Řešil někdo stejný problém ? a mám si zajít teda do istyle kde bych využil tu roční záruku nebo do electroworldu?
děkuji za rady.

tady je ten článek "iphone 6 má další problém" https://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2014/1 ... -pohybuje/

Kameru mám ještě víc posunutou do boku než na obrázku.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od rony »

Electroworld je oficialny predajca Apple? Ak ano, mal by respektovat podmienky rocnej celosvetovej zaruky Apple. Ak nie, tak pokial vyuzijes to od Apple, tak porusis obchodne podmienky pre uznanie reklamacie u predajcu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

devils46
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 24, 2015 10:13 am

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od devils46 »

Tak já doufám že electroworld je oficiální prodejce apple jinak by nemohl iphony prodávat ne? Spíš mě jde o to jestli reklamaci vyřeší na místě výměnou telefonu za nový. nebo budu muset čekat měsíc.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od mirmo80 »

Budeš čakať. EW je APR, nie Apple Store.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od Clon »

Na miste vymenou za novy jedine Apple Store - Drazdany nebo jinde v byvale NDR nebo NSR :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od rony »

asi musim upresnit, vyuzit rocnu celosvetovu zaruku mozes uplatnovat len priamo u Apple, nie u predajcov samozrejme.
Takze u nas plati, ze reklamujes tam, kde si kupoval. Sposob vybavenia reklamacie je potom dany predajcom. :-)

V preklade: Electroworld ti ho kus za kus nevymeni ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

devils46
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 24, 2015 10:13 am

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od devils46 »

takže když půjdu do iStyle v brně (olympia) tak můžu využít roční záruku? a dostanu kus za kus? ale záruka u electroworld bude stále platná ne?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Reklamace iPhone 6

Příspěvek od mike-biker »

Ne, já bych tě s tím vyhodil a poslal do EW.
Jinak - jak se to projevuje při selfíčkách?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět