iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Odpovědět
JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od JoU »

Já i po třetí jsem dostal stejně cvakající telefon. V ceskyservis.cz mi technik řekl, že jim "oni" posílají jen tyto telefony na výměnu - to mi nepřijde normální :x
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

hurrican
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: ned dub 04, 2010 4:11 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od hurrican »

Zdravim, funguje vam HDR aj pri prednej kamerke. V specifikaciach sa pise ze HDR by mala disponovat aj predna kamera, ale ked napr. volam cez Facetime a za mnou je modra obloha tak mna zaostri ale obloha je biela (ako bez HDR) pritom ked som to skusal zo zadnou kamerou tak tam to pekne funguje tak isto ako ja pri fotaku. Iphone 6 64GB.

Reiden
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 12, 2014 12:55 pm

iPhone 6 plus slabá výdrž baterie

Příspěvek od Reiden »

Zdravím,mám tu takovou otázku ohledně životnosti baterie iPhonu 6 plus.
Ráno okolo 7. jsem se vzbudil,sundal telefon z nabíječky a zapnul wifi....tu jsem měl zapnutou cca 3 a půl hodiny (žádná extra činnost,puštěných pár písniček,nějaké to odepisování na FB messengeru), potom jsem opustil dům,takže jsem vypnul wifi a zapnul mobilní data. Až cca do 19:00 jsem mobilní data nevypnul a telefon jsem používal stylem zamčená plocha>odemknout>odepsat na messengeru>zamknout....řekněme jednou po 4-5 minutách...+ pár fotek,ale jinak nic. V cca 19:00 už jsem byl na 20% baterie. Je to normální nebo je s telefonem něco špatně? iP 6+ jsem si koupil právě kvůli výdrži baterie takže mě tohle docela zarazilo. Četl jsem vyjádření pár lidí a jejich baterie na 6 plus vydržela daleko víc. Případně,kdybych šel s iPhone přímo do apple v Praze,vyreklamovali by mi ho? Je stále v záruce,tak by snad měli ne? (jediný možná trochu problém je to, že fyzicky nemám doklad o koupi,mám ho jen naskenovaný v PC...bude to stačit?) Jsem z Teplic, tak abych se netáhnul až do Prahy zbytečně :-) tak kdyby se vyjádřil někdo kdo tomu hoví/kdo má taky zkušenosti s 6 pluskem :-) díky :-)
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne čtv kvě 14, 2015 6:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno sem.

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BaX »

Doklad o nákupu, který je naskenovaný má stejnou platnost jako originál. Apple (resp. Apple Authorized Service Provider) bere záruční opravy dle IMEI/Sériového čísla.

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

1. rok záruky - Apple a prodejce
2. rok záruky - prodejce (Není-li definováno jinak, např. nákupem na firmu apod.)
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Manek49 »

Messenger je docela žrout, jestli jsi celej den každejch pět minut odepisoval, tak ti to skoro celej den svítilo a řek bych, že takovýhle vybití není až tak nenormální. Jaký hodnoty máš v nastavení - využití baterie?

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Unown »

Se podívej do nastavení, která aplikace ti žere nejvíc baterie. Ale já si myslím, že je to úplně normální. Možná ještě dobrý. Já kolikrát mám 20% kolem 6 odpoledne... Navíc nezapomeň, že messenger ještě čerpá polohu - to je další baterie z GPS. Nedej bože, jestli máš na pozadí pusteny počasí a nebo online výsledky třeba...

Reiden
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 12, 2014 12:55 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Reiden »

tenhle den byl jenom příklad,i jindy mi zkrátka ta baterie přijde docela dost "neslavná"...např. moje přítelkyně má obyčejnou 6ku a baterie jí vydrží tak stejně co mě,ne li i víc :-/ hodnoty baterie e screenu:
Obrázek

Reiden
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 12, 2014 12:55 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Reiden »

Unown píše:Se podívej do nastavení, která aplikace ti žere nejvíc baterie. Ale já si myslím, že je to úplně normální. Možná ještě dobrý. Já kolikrát mám 20% kolem 6 odpoledne... Navíc nezapomeň, že messenger ještě čerpá polohu - to je další baterie z GPS. Nedej bože, jestli máš na pozadí pusteny počasí a nebo online výsledky třeba...


Polohu mam u messengeru vypnutou. A že by u 6 plus bylo normální,že tě baterka horko těžko dostane přes jeden den středně aktivního používání to smad ne pro boha :sorry: . Další uživatel 6 pluska píše: "já nějaký vypínání neřeším. 4G zapnuté nonstop. Když nejsem doma nebo v práci kde mám wifi tak se připojí přes mobilní data, nějaké vypínání aplikaci a aplikace na pozadí vůbec neřeším. S výdrží jsem spokojen. Vydrží mi s velkou rezervou jeden den. Automaticky nabíjím každý večer i když mám třeba 50%. Používané aplikace fb, fbmess, twitter, instagaram, mail, youtube, tapped out, Tapatalk ve vetsine pripadu."

To se přece s výdrží mojí baterie nedá vůbec srovnat :-/

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jadro »

Tyhle hodnoty se ti nelibi? 5 h vyuziti, 22 h pohotovost a zbyva ti 45%... Jinak FB, Messenger, WhatsApp, Viber apod jsou nejvetsi zrouti, hlavne kvuli Push notifikacim. Zalezi taky na dalsim nastaveni GPS, nastaveni jasu obrazovky atd.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jackherrer »

lidi pls pokracujte o vydrzi baterie ve vlakne tomu urcene, tady jste offtopic, diky
iPhone 6 výdrž baterie
I will maintain an attitude of open-mindedness.

toomacz
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 17, 2015 1:52 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od toomacz »

Mám iPhone 6 Plus skoro 3 měsíce a musím říci, že maximální spokojenost ... jediný problém co jsem zatím měl, byla nafouklá baterka, která vytlačila displej - odnesl jsem na reklamaci a do 4 dnů byl nový kus - nyní vše OK ..... to byla opravdu první a jediná negativní věc ... co je ovšem problém u spousty lidí, je právě odlepování displeje - z mého okolí to má opravdu hodně lidí ....

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Gekko gecko »

Má někdo zkušenost , jaká verze je z dlouhodobého hldiska používání lepší? silver s bílým předkem, nebo space gray s černým? prostě na které se ty mikroškrábance který se člověk dříve či později stejně nevyhne, lépe ztratí.
Mě se děsně líbí ta první tedy silver ceny u solidních prodejců, tedy ofiko dovoz jsou třeba mironet 18.290 akorát silver jako na potvoru nemají, tu má třeba czc i když o trochu dráž konkrétně 18.886kč
Z jiného obchodu iphone raději ne viz. nabídky známých a neznámých na heureka v případě iphone by to byl patrně problém, kdyby nebyl určen pro evropu či česko, tak jako to bylo u předchůdců

Dělám si na 6ku s 16GB v silver zálusk, fotky mě prozatím nechávaly chladným, ale potom co jsem ji nedávno vyzkoušel naživo, jak skvěle padne do dlaně, výborně se používá a prostě ten pocit z držení oblého těla, že se raštím přes kapsu a těch téměř 20k do toho rád vrazím, naživo je to fakt jiná káva a ty proklínané plastové předěly které jsou nutné, se mi naopak líbí.
Protstě at vezmete do ruky jiný podobně koncipovaný a zaoblený foun třebas samsungy atp, tenhle pocit při sržení jako u ip prostě mít nebudete, zkoušel jsem je vedle sebe, takže to kydání hnoje když se začal prodávat od kritikl, to je hnus zaoblená krabička jako galaxy, mě nechávají absolutně chladným, vím prostě svoje ale tohle každý majitel 6ky ví a je zbytečné tu tím ztrácet čas.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jadro »

Mel jsem obe varianty Silver a Space Gray v 6+. Space Gray vypada nadherne vypnuta. Predek vypada jako jeden kus. Silver zase lepe ladi k bilemu iOS, takze vypada lip zapnuty. Co se tyka viditelnosti, tak u Silver jsou mene videt otisky prstu. Skrabance na tom budou stejne. Osobne ted mam Space Gray, ale kdybych si mel znovu vybrat, vzal bych si Silver.
Jen si dobre zvaz tu pamet. Nerikam, ze to nejde, ale znamena to nejake obeti (castejsi synchronizace a cisteni obsahu).

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Gekko gecko »

jasně ale víš mě těch 16gb bude stačit ip jsem měl v roce 2007 2g ještě s 4mi tuším nebo snad osm, už se nevzpomenu, no a pak 4ku a 5ku obé v 16gb a měl jsem zaplněnou ani ne polovinu, filmy na mobilu neprovozuji, hudbu občas, primárně internet,mapy navigace no a hry veskrze logické (bubbles,tetris,solitaire či pár závodních) takže v tomhle směru jsem si jist, ale dík za postřeh.
Ta space grey bude asi náchylnější ale zase když to tak vezmu mi přijde o něco hezčí, na prodejně měly obě a ta šedá je doslova luxus, bílá možná už trochu tuctová vzhledem k tomu že to dělá kde kdo ještě nevím no.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Dcera vždy chtěla tmavý, nyní má bílý.
Náchylnější byl iPhone 5 v černé - tam se snadno poškozovala zejména ta hranka. Ale APPLE se poučil a od 5s už je to jedno.
Jde jen a jen o pocit.
Já osobně mám Space Gray iPhone 6 Plus a jak je takový antracitový - ne zcela černý, působí nějak luxusněji. :wink:
Silver a Gold mi přijdou takové jemné - zženštilé. :oops:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jenkyn46
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 21, 2015 11:29 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jenkyn46 »

Tak se mi zhruba po 20-ti dnech vrátil telefon z reklamace z Alzy (cvakající displej v dolním pravém rohu) a vyřešili to opravou a už nic necvaká, tak snad to tak zůstane :pardon:

Ale uvažuju, že ho vyměním za 64GB verzi, 16GB opravdu není nic moc a to jsem na 16GB telefonu (Nexus 4) jel doteď bez problémů :D

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Clon »

Já jsem z těch, kterým kapacity nikdy není dost :-) 16GB jsem nikdy neměl
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

fun_thomas
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 17, 2014 6:59 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od fun_thomas »

Používá tu někdo iPhone 6 bez fólie nebo skla? Zajímala by mě odolnost skla, zda vydrží bez poškrábání normální běžné používání. Osobně iPhone 6 vlastním už cca půl roku, od začátku na něm mám buď ochrannou fólii nebo sklo, ale už delší dobu uvažuju o jeho sundání, protože kdykoliv si vemu do ruky "holý" iPhone někde v prodejně, ten pocit je z toho hned úplně jiný. Díky za zkušenosti.

luckaa89
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 23, 2015 8:36 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od luckaa89 »

AHOJ :) prosím o radu.. měla jsem už asi 4 kusy iphonu 6 (střídala jsem i barvy)... z mall.cz, z alzy, z applu, od operátora (T-Mobile).... problém je, že pokaždé mi cvakal displej.. napřed mi to dělalo v rozích na všech třech kusech, cvakaly mi okraje telefonu apod... dala jsem reklamovat, poslali nový zatavený kus ve folii, zase byl stejný problém, poté jsem zažádala o vrácení peněz... Teďka mám asi tři týdny od T-Mobilu.... 16 GB, stříbrný... všecko v pohodě, necvakají mi rohy, ale prostředek displeje... když prostě vemu telefon mezi palce a ukazováčky (palce mám nahoře, ukazováčky pochopitelně dole), a chci telefon zmáčknout, prostě je tam nějaká vůle, že to do něčeho naráží, nevím jestli je to tím jak te tenký displej, oproti iphonu 5s (který jsem měla dřív)... neomezuje mě to nijak a při běžném používání by na to nikdo nepřišel.. ale když to prostě zmáčknu, cvaká to, celý střed displeje.. nevíte někdo co s tím? nechci to už reklamovat, zažila jsem si toho až až, navíc to nejsou rohy jako dřív... koupila jsem si i tvrzené sklo, ale dělá to stále.. při zmáčknutí ten displej do něčeho vevnitř naráží... dělá Vám to taky někomu? díky :/

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jackherrer »

fun_thomas píše:Používá tu někdo iPhone 6 bez fólie nebo skla? Zajímala by mě odolnost skla, zda vydrží bez poškrábání normální běžné používání. Osobně iPhone 6 vlastním už cca půl roku, od začátku na něm mám buď ochrannou fólii nebo sklo, ale už delší dobu uvažuju o jeho sundání, protože kdykoliv si vemu do ruky "holý" iPhone někde v prodejně, ten pocit je z toho hned úplně jiný. Díky za zkušenosti.


mamce sem tedka na 6 folii ani sklo nelepil, protoze kdyz mela 5S tak si neustale stezovala ze ma folii poskrabanou, sklo od zaggu prasklo po jednom dni ani nevedela jak (skoro to nebylo videt, ale prasklo - smejd).. ma tam 2 skrabanecky, ale fakt jen miniskrabance treba 2-4 mm, ale musis ten telefon prelestit a podivat se hodne pozorne proti svetlu abys je nasel. bezny okem pohledem neviditelne, iphone dostala na vanoce.. takze cca pul roku a musim rict, ze sklo je fakt kvalitni a az na ty dva miniskrabanecky naprosto nic..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jadro »

Mam 6+ a uplne v pohode. Nosim ho v kozenem pouzrde Senna a displej jak novy. Predchozi kus jsem nosil bez niceho a presne jak rika jackherrer, byly na nem asi dva mikroskrabance viditelne po vylesteni pod urcitym uhlem

Luckaa89: mel jsem jednu 6ku a 3 6+ a krome posledniho kusu mi displej cvakal na vsech... Je to casta vada.

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

To cvakani displeje posledni dobou zacinaji resit "opravou" na misto vymeny... Nevim co presne s tim provedli, nekdo tvrdi ze je to otazka praveho sroubku ale v protokolu bylo napsano "aretace displeje"... Mno a uz to nedela... Mozna maj akorat problem to pri vyrobe kvalitne poskladat dohromady...

luckaa89
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 23, 2015 8:36 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od luckaa89 »

Ladin: uvažuju že bych zkusila koupit ten šroubovák na iphone a sama si to utáhla nebo nevím... jak jsem se dívala na videa na youtube jak tam mění celý displej, oddělají šroubky, dají přísavku na displej, potom to ještě podeberou nějakým nářadím a není tam nic vevnitř, jen ta baterka vlastně, dřív mi to ''cvakalo'' kolem rohů ale teďka to je střed celého displeje - jen ne rohy.. jakkdyby to prostě do něčeho naráželo vevnitř jak se snažím ten displej lehce prohnout zatlačením... pochybuju že by pomohlo utáhnout ty šroubky, ale asi to zkusím... nechce se mi to už reklamovat, pokaždé to bylo to stejné, akorát teďka mi to už aspoň nedělá v rozích... když člověk telefon normálně běžně používá, nevyvíjí žádný tlak na ten displej, jen vlastně dotyk, tak nepříjde na nic... ale štve mě to ...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Clon »

Já bych do toho nelezl - záruka je záruka a přijít o ni je podle mého blbost.
Já ovšem nevidím jeden jediný důvod mačkat telefon proti sobě prsty uprostřed displeje. Ty prý taky ne. Tak proč to děláš? Používej telefon tak jak se má telefon používat a nezkoušej co vydrží, co nevydrží a další harakiri. Já sám jsem to ještě ani nezkoušel. A co třeba televize - ta ti takto uprostřed necvaká???
Já být tebou, jsem šťastný, že už v rozích necvaká.
A i kdyby jsi do telefonu vlezla - jistě tam najdeš nějakou mezeru - budeš tam strkat molitan nebo kus gumy z duše? Na prostředku jistě žádné šroubky nebudou.
No ale pokud se cítíš "zdatnější" než servisáci, co to mají rozdělané každý den - směle do toho! Člověk se učí celý život :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Aparat »

Folii jsem nikdy na zadnym iPhonu nepouzival, pouze pouzdra a display jsem poskrabanej nikdy nemel...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Vlasovým mikroškrábacům, které jsou vidět jen pod určitým úhlem a osvětlením se stejně nevyhnete.
Ale přínos vidím zejména v ochraně před pádem, byť to působí samozřejmě jen částečně - stejně jako helma na kole, či pásy v autě.
Osobně mám iPhone v originál koženém pouzdře od APPLE a dopředu jsem zakoupil tvrzené sklo s "doživotní" zárukou.
Jen odbočím - pokud APPLE zavede u modelu iPhone 6s a 6s Plus "Force Touch", jestli bude možné použít ochranné sklo či folii bez problémů?!
Naposledy upravil(a) mike-biker dne čtv kvě 28, 2015 7:51 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Anndy »

Ja nepouzivam folie na ziadnom iphone (teda od ip4) a nie je problem. Par mikro skrabancov sa objavi po dvoch rokoch, ale nic co by vadilo pozeraniu sa na display. Co sa tyka padov, skor to vzdy odnesie hlinik. Puzdra nemam rad, lebo nicia pekny design a zaroven su tie telefony este objemnejsie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

Tak trochu OT, ale týká se to šestky ... http://www.mobilmania.cz/bleskovky/halo ... fault.aspx
Zdá se to jako elegentní řešení 2v1, ochrana displeje a tlačítko Zpět.

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

mike-biker píše:Vlasovým mikroškránecům, které jsou vidět jen pod určitým úhlem a osvětlením se stejně nevyhnete.
Ale přínos vidím zejména v ochraně před pádem, byť to působí samozřejmě jen částečně - stejně jako helma na kole, či psy v autě.
Osobně mám iPhone v originál koženém pouzdře od APPLE a dopředu jsem zakoupil tvrzené sklo s "doživotní" zárukou.
Jen odbočím - pokud APPLE zavede u modelu iPhone 6s a 6s Plus "Force Touch", jestli bude možné použít ochranné sklo či folii bez problémů?!


Asi myslíš pásy v autě :lol: musel jsem reagovat...

jinak k téma, osobně používám plastový obal z ebay za 2USD a sklo, taktéž za podobné peníze... A nemůžu si stěžovat, vše chrání, tak jak má (škrábance, ne dopad) a nezvětšuje to výrazně objem.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Děkuji, ostudné překlepy jsem opravil.
Omlouvám se.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Asi chlápek neslyšel o něčem jako swipe back, že? To je masáž ta jeho reklama jak prase.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jirik2806 »

Pro luckaa89: Docela se dívím a hodně to tady čtu,že spousta lidí má problém s cvakánín displeje. Já měl šestku asi půl roku a ta byla naprosto a po všech stránkach čistá a spolehlivá,pak jsem ji prodal a koupil plusko a musím říct a zaťukat,že je taky v pořádku a to jsem ho detailně prohlédl a promačkal a nic. Pevnej jak skála. Každopádně Tobě bych poradil určitě opět reklamovat. Vykašli se na to jestli jsi už tolikrát reklamovala prostě já bych to udělal když budu mluvit sám za sebe,protože telefon za 20 litrů by měl odpovídat kvalitě a taky z psychického hlediska žít v tom,že mě nějak cvaká displej nebo třeba HB bych prostě já nesnesl. Jsem velkej puntičkář. Hlavně dobře pořid a pak sem písni.

já jsem si koupil tvrzené sklo H9 o tloušťce 0,2 mm na mé plusko a neměl jsem ho tam ani minutu. Musel jsem ho okamžitě odlepit,protože to tak ničilo vzhled a hlavně i používáni celého iPhonu bylo horší a jiné,proto sklo letělo ihned do koše. Takže se mě potvrdil můj nesouhlas co se týká lepení jakýchkoliv opičáren na displej.
Už nikdy více a vždy jedině displej na ostro.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Clon »

No, to je pravda. Ale jsou tu tací, kteří reklamovali 12x. Mě by asi piclo.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jirik2806 »

To bych se vykašlal na celej Apple!

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Buď výrobní vada nebo špatná montáž, těžko říct, ale v práci máme v regále momentálně 9ks s lupajícím displayem. Předtím byly taky, ale to už nevím, kolik jich bylo dohromady, ale dohromady jich je celkem dost, kterým lupe display.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

luckaa89
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 23, 2015 8:36 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od luckaa89 »

jirik2806: taky jsem na tohle puntičkářka, ale asi už to nebudu řešit.. to bych byla nonstop bez telefonu, dělá to každá šestka, kdo říká že ne, tak kecá, běžně na to nikdo nepříjde... můžu ho normálně používat, nic to nedělá, necvakají dolní nebo horní rohy, jen prostě když zatlačím na displej a mačkám opakovaně proti sobě po celém displeji, tak to displej vevnitř do něčeho naráží a prostě to duní.. asi je ten displej tak tenký (oproti 5s) nebo nevím ...když to zatlačím prsty proti sobě cítím vůli a pak to prostě do něčeho naráží... není to zvuk cvakání myši, nevím jak to popsat.... bych musela měnit a reklamovat do nekonečna než bych se dočkala telefonu.. šestka se jim hold nepovedla... :no: :(

tomlu
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 111
Registrován: ned pro 25, 2011 10:24 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od tomlu »

nevím jak jiní ale když mám prostě bezvadný kus tak proč bych ho haněl, mě prostě nic necvaká a basta - a že sem se o to několikrát pokoušel ale nedal si říct a prostě necvaká - už to zkrátka není exkluzivní přístroj prémiové kvality protože při takhle masový výrobě se hold zmetky vyskytujou a při použití nevhodných materiálů nebo postupů při výrobě je to pak najednou ještě třeba o řád vyšší a pak to může dopadnout takhle což je u přístroje za min. 20t Kč průser
iPhone 6 64GB Space Gray / poslední verze iOS
iPad Air 32GB Wi-Fi Space Gray / iOS 9.1
iPhone 4S 32GB Black / iOS 9 - prodáno

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

Metalgirl píše:Asi chlápek neslyšel o něčem jako swipe back, že? To je masáž ta jeho reklama jak prase.

A co nenativní iOS aplikace, do kterých vývojáři tuto funci neimplementovali?

jirik2806
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: stř bře 11, 2015 2:34 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jirik2806 »

Přesně tak jak píše tomlu: nechápu jak může luckaa89 tak trochu hanět názor druhého. Proste když nápišu,že jsem měl šestku v bezvadným kusu kde jsem ji měl opravdu velice dobře až do sebemenších detailů zkontrolovanou a nic mě nikde necvakalo,tak to myslím vážně. Teď mám plusko a je to to samé. Perfektní kousek. Asi jsem mel jen holt štěstí na dobré kusy. Jinak si nemyslím,že by se šestka nepovedla,já neměl jedinej problém a kdybych nechtěl jen z mého rozmaru zkusit plusko,nechal bych si ji třeba 5 let. Je to krásnej a super iPhone který spatřil světlo

edit

Pro luckaa89 Ještě mě napadlo,jestli Tvůj problém s cvakáním displeje není v tom,že máš repasovaný kousek,protože originální kus přímo z krabičky je nejlepší,ale jasně chápu máš od krabičky špatný kousek a už se to s Tebou táhne. U repasu je jen displej,baterka a šasy nové,jinak je to splácáný z jiných iPhonů. Každopádně ať dobře dopadneš a jsi spokojená.

luckaa89
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 23, 2015 8:36 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od luckaa89 »

jirik2806: promiň ale ty jsi natvrdlý ?? nemám žádné repasované kousky, pokaždé jsem měla úplně nový zatavený ve fólii, teďka mám jak jsem psala úplně nový od operátora, a já psala, že TO NENÍ CVAKÁNÍ, zkus trochu číst, že to je zvláštní zvuk, když proti sobě tlačím prsty displej, že tím tlakem vevnitř na něco naráží a nějak to divně duní, není to zvuk cvakání myši jak jsou videa na youtube - iphone 6 clicking displej , apod apod.. ! já jsem spokojená, jiné to nebude, a toto dělá každému když zatlačí na displej a tlačí ho proti sobě prsty opakovaně jakkdyby chtěl ''promáčknout'' uprostřed nejsou šroubky a co jsem viděla je tam pod tím jen baterka takže to asi naráží do toho, ten displej je tenký, a já tohle už neřeším, v normálním používání mě to neomezuje, jen když zatlačím prsty proti sobě a mačkám displej trochu silněji ''dovnitř'.. !! pokaždé byl můj telefon úplně nový, pokaždé jsem žádala vrácení peněz a kupovala v applu, alza, mall, teď mám ten T-Mobile.. asi jsi moc velký puntičkář, sorry. Ten displej NECVAKÁ !!!!!!! pouze když silněji zatlačím prsty proti sobě a opakovaně zasebou to dělá nějaký dunící zvuk jakby to dovnitř naráželo, displej mi všude krásně zapadá a nikde nevystupuje.. toto asi ani nedokážeš pochopit.. a necvakají rohy, dolní horní nic..
EDIT: když trošku víc zatlačím prsty proti sobě ten displej (rozsvícený) tak na displeji mám po zmáčknutí flek, tak jak na televizi jak víc zatlačíš, to není přímo cvakání, ale dunění jak je ten displej tenký a jak ho mačkám proti sobě vevnitř do něčeho naráží.
Naposledy upravil(a) jackherrer dne pon čer 01, 2015 12:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: hlavne klidek, zadne napadani!

Odpovědět