iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Odpovědět
Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Arcane »

Ceny jsem proto přepočítal abyste si mohli udělat představu o tom, kolik to bude stát u nás. Operátoři neudělají nic jiného, než že to přepočítají a dají bud do nějakého balíčku nebo něco a cenu nějak zaokrouhlí.Vždy ale tyto ceny v německu byly na paru nebo nižší než byly v česku, takže menší ceny, než ty které jsem napsal bych u nás nečekal.

Nepřítomnost 4k videí je naprosto zcestná. Nejen že ty videa jsou neskutečně velká, ale ani nemáš na čem ty videa přehrát. 4K je ještě daleko budoucnost, i když se to přes ten marketing nemusí zdát. Full HD a jemu podobné tu ještě dost let budou.

Jestli jsem si něco odnesl z keynote, tak to, že když bych chtěl časem koupit jiný mobil než 5sko, které mám ted, tak budu nucen koupit si pádlo. Nechápu, že nepokračovali v tom co začali. Celou dobu je to o ovládání jednou rukou, o tom jak palcem dosáhente do růžku a pak si začnou vymýšlet věci jako dvakrát si tapni HB a celý systém ti sjede dolu, protože se k němu jednou rukou nedostaneš. Design mi nějak extra nevadí, ale myslim si že předchozí serie působí luxusněji.
Naposledy upravil(a) Arcane dne úte zář 09, 2014 9:46 pm, celkem upraveno 1 x.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Jo a hodinky budou až napřesrok, o tom se Tim tiše nezmínil. :D
Asi musej šetřit a tam to spláchli jednou Keynote. :wink:

Jen si rýpnu, dlouhou dobu se tu víceméně spekulovalo o podobách, které jsou poměrně přesné a teď mi přijde, že snad většina čekala, že to bude ještě chodit pro pivo, nebo očekávání bylo tak velké?
Vždy po představení nových telefonů zavládla mírná skepse až zklamání - a to i u mimořádně povedeného iPhone 4.
Naživo bude určitě krásný.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od smoldik »

Hlava vychladla a prvotní nadšení střídá rozum.

Už druhý den mám daný inzerát, že prodám iPhone 5 a pár potenciálních kupců. Ale asi jej stáhnu.

Větší displej (bral bych max 4,7") ok, ale přesto to pro mě není žádný tahák. Lepší foťák pro mě není už vůbec žádný tahák, nefotím. Apple Pay se do Evropy ještě dlouho nepodívá, takže neřeším. Výdrž baterie u 4,7" modelu nijak zásadně vyšší není. Když vezmu v potaz, že iPhone 5 mi pořád šlape a fičí rychle jako ďas, nevidím rozumnej důvod jít do šestky. Možná ještě změním názor, ale spíše ne.

Hodinky zvážím, celkem běhám, tak se možná budou hodit. Dlouho jsem po nějakých koukal (Jawbone, FitBit, FuelBand), ale vždy mi vadila absence měřiče tepu, což Apple vyřešil. A to že to jde propojit s iPhone 5 je super. Ale zatím je to taky 50 na 50. Jestli je koupím, tak asi jedině v USA, protože věřím, že narozdíl od iPhonu to bude dávat smysl a cenový rozdíl bude v řádech tisíců.

Můj pohled. :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Leonko »

No ja musím predýchať a potom sa budem rozhodovať, dizajn je otrasný to nech sa na mňa nikto nehnevá. Počkám si ešte na výsledky testov baterky a uvidí sa.

Strašne sú tie telefóny aj obrovské. IP6+ je dokonca o 1.2 centimetra väčší než LG G3, a je ešte aj väčší než Note 4 a ten má 5.7 palcov (http://www.phonearena.com/news/Apple-iP ... on_id60509). To ale robí Touch ID, ale je to škoda.

admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 216
Registrován: čtv říj 11, 2007 3:16 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od admin »

Live demo iPhone 6


Zobrazit video na http://youtu.be/hCf35BEkyUM
Kód do fóra: [youtube]hCf35BEkyUM[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

havrdaj
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 680
Registrován: stř led 23, 2013 10:16 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od havrdaj »

Dobry maly plus. Horizontalni rezim menu.

rhinos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: sob pro 28, 2013 8:48 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od rhinos »

nechci se hadat co clovek to nazor a jine potreby.
Ale 4K v pohode prehravam na smart TV i v notasu.Pravda je ta ze notas je sluzebni urcen pro Cad/Cam a graficke nasazeni takze tomu odpovida i hw konfigurace.
4K je pro me zajimave v tom ze v nem mohu uz pri nataceni delat zoom bez znatelne ztraty kvality a hlavne pri upravach mam v ruce pomerne velmi kvalitni zdrojove video.
Ale to je jen na okraj :)

Abych se priznal kdyz se blizilo predstaveni tak jsem si rikal...no co bude 6s ale jak se to blizilo byl jsem cim dal vice natesen...
Cekal jsem lepsi baterku,lepsi rozliseni,telo mene nachylne na poskozeni pri beznem pouziti atd....ale i presto....
Uvidime az si to skutecne bude mozno osahat...nicmene iP5s zrejme pujde do sveta.

osoba
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 320
Registrován: stř srp 10, 2011 2:32 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od osoba »

Jak se zapina multitasking kdyz 2xhb je na dostupnost vrchnich ikonek?
iPhone 5s 32gb
iPad 3 16gb
iPad mini 32gb
iPhone 1.gen iOS 1.1.2
iPhone 3G

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od smoldik »

2x tapnout je one hand mod, 2x zmacknout je multi-tasking
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Arcane »

Ten kovový kroužek kolem HB snímá kdy dáš prst na HB, aby mohl zapnout snímání otisku, tak stejně tak když 2x poklepeš na tlačítko, tak to sjede. Fyzicky tlačáítko vůbec nemačkáš.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Leonko »

Tu sú cenovky a dátumy vypustenia do predaja v niektorých krajinách.

http://www.phonearena.com/news/Apple-iP ... rs_id60529

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jeronimo »

Řekl bych, že reakce spousty lidí budou trochu zkreslené, neboť bylo (bohužel) již téměř vše odhaleno předem, kromě pár detailů a nebylo se na co těšit. To pozoruji i u sebe a byl jsem zvědav, co bude představeno dále.

Mé aktuální názory...

plusy
  • Jsem rád, že iP6 znovu dostal oblé tvary. Pamatuji, že iP 3G se mi lépe držel v ruce, což se o mém současném iP4 říci nedá. Nemluvím o vzhledu, ten je v obou případech fajn, jde o praktičnost;
  • vítám kovová záda namísto skla, které je křehké;
  • a samozřejmě i praktičtější okraje než u 5S, kde jsou škrábance velmi znatelné hlavně v černém provedení telefonu;
  • měna umístění On/Off button, při tak velkém přístroji.

mínusy
  • velikost "menšího" iP6;
  • jen srovnatelná výdrž baterie s předchozí generací, nuda, stále to samé, i když chápu, že zde se vývoj zbrzdil;
  • cena

rozpačitost
  • kamerka vzadu, s vystouplou čočkou si říká o brzké poškrábání a zajímalo by mě, zda se nebude houpat, když bude ležet na stole při stisknutí kláves;
  • nebudou matná záda méně odolná proti poškrábání?
  • Payments - obava, že bude v naší krajině problém s bankami a registrací platebních karet.


rhinos píše:...nepritomnost nataceni 4K videi ktere ma uz hodne androidu je krok zpet... Mam androida s touto vychytavkou a vim o cem pisu...

Ahoj,
jaký je praktický důvod natáčet domácí 4K video na mobilním telefonu, respektive proč Ti nedostačuje Full HD s 60 fps? Bez narážky, relevantní dotaz.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Sphyn0x »

Porovnaj si 1080p z iPhone a 4k z nejakého mobilu. Na monitoe krásne vidno rozdiely v kvalite, ale že by som to potreboval tak to ne. Mne stačí 1080 60fps a 240fps slow-mo. Skôr mi vadí 8mpx.
///M

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Pantani »

Kdysi jsem hledal důvod proč přejít ze 4S, výhodou byla velikost telefonu, ale jinej důvod jsem prakticky neměl. Donutil mě Apple, protože bylo jasný, že bude končit jeho podpora a dostal jsem dobrou nabídku na 5S. Teď zase nevidím důvod proč kupovat 6 - je to pádlo - vlastnost pro kterou nenávidím všechny ty divný Androidí mobily, nabízí jen o 25% větší výkon (GPU nepoužívám - hry nehraju) takže zanedbatelný, NFC tu nepoužijeme ještě 2 roky takže kvůli tomuhle to taky přeskočím, má vystouplou čočku - proč proboha?? nestačilo udělat ten telefon s původní tloušťkou? navíc by mohla být větší baterka, rychlejšímu 3G se místní operátoři smějí až se za břicha popadají.
Takže zůstává jediné: že mě zase postupem času Apple donutí klesající podporou. Chci, aby prodeje byly pod očekáváním a aby Apple vydal nějakou verzi "mini", protože tohle je úlet. A cena? Pořád stejný, ale to jsme očekávali - pouhým přepočtem 1 USD = 1 Euro lze dojít ke konečné ceně ₊/- 500,- což platilo úplně pokaždé.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od next751 »

Ako vidim, tak 650 dolarov = 700 eur. Novy kurz, parada...... Trosku prehanaju.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Anndy »

Zarazilo ma, aspon podla snimkov na keynote a rozne po nete - na co je najvacsi iphone (6+) ked na nom vidim to iste mnoztvo info, ako na velkom(6) a normalnom(5)? Akurat je to vacsie.
Vie mi to niekto vysvetlit rozumne?
Obrázek
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Lipon »

ma podobne pocity jako Pantani; velky mi prijde uz 5s, 4s byla akorat; tvarove se mi asi vic libi 6, trochu to evokuje 3G(S), ktery se mi drzel a pouzival asi zatim nejlip
to zvetsovani na ukor ergonomie neni uplne muj salek caje

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od rony »

Anndy - nejdem riesit VELKE telefony, no poviem ti to z mojej pozicie.

ZRAK. Skus ukazat svoj retinovy 5S niekomu nad 60 rokov a donut ho vnimat to jemne rozlisenie :-)

Mam kolegu, ktory NEVIDI detaily v ikonkach pocasia. Ja tiez mam na mojom 5S zvacsene pismo v Nastaveniach -> Pristupnost.

Takze ak je to vacsie 6+ len nazoomovane, tak SKVELE pre DOSPELYCH. Deti a ludia tak do 30tky to nepochopia a s radostou pracuju na tom, co som ja, kolega a dalsi dospelaci uz dosiahli - neschopnost bezbolestne citat jemne malicke pismo na malickych obrazovkach ;-)

Ak by som teda vnimal 6+ ako iPhone pre aktivnych dospelych ludi, ktori sa doteraz prilis aktivnemu vyuzivaniu iPhonu vyhybali lebo ich boleli oci zo sustredania uz po par minutach, tak snad toto ocenia.

Je to mimochodom aj dovod preco mam iPad. A aj na nom ZOOMUJEM texty na weboch na celu sirku stlpca.

Praktickost nositelnosti uz je kompromis toho cloveka - bud nosi na citanie ipad a maly telefon alebo vacsi telefon.

Ja nateraz ocenujem 5S ale na rovinu hovorim, ze nevyhladavam moznosti ho intenzivne pouzivat prave kvoli namahavosti citania.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak ale potom sklamali tych, ktori volali po velkom telefone, lebo ze na malom je malo miesta. Teraz je tam rovnako malo miesta. Btw. mne uz bude pomaly 40. A podla mna to ten tvoj dovod neobol, to by ho urcite spomenuli. Na to je to moc narcisticka firma.
Mozno mierne OT, ale ja som prvy krat sklamany. Nikdy som nemal taky pocit, ze tolko nelogicnosti apple spacha.
1. Velky a este vacsi tel. Ked mne by rozum hovoril aktualny a veelky a podla mna by nikto nebol nespokojny
2. Ze vacsi ma ficuriny navyse; viac textu neukaze, ale avatary v spravach hej - ako keby to neslo aj u mensieho,....
3. Nepochopitelna snaha o min. hrubku ked je to kontraproduktivne - vydrz, vystupla cocka, hnusny design zozadu (pasy)
4. Az ocividna snaha o mega zarobky (je to legitimne, doteraz to ale viac skryvali) - vynechanie 32GB a ponechanie 16 - to je uz vysmech zakaznikom ako od samsungu
5. A to netrvdim o tragickom pomere velkost zariadena vs. Velkost displaya.

Jedine, co sa tento rok snad podarilo aspon podla parametrov zatial, je novy ios a osx. Na tie sa tesim uz od wwdc

Edit: uplne chapem, ze sa tam Johny Ive neobjavil ani na sekundu. Lebo by sa musel hanbit.
A to nespominam hodinky - sa nedivim, ze sa na tom nechcela podielat ziadna hodinarska firma. S hodinkami to ma spolocne akurat to, ze to vie ukazovat cas.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od rony »

Neviem povedat clovece, ani Pristupnost nikdy nijako zvlast vyrazne neriesili. Naviac toto je mozno len prvotny dojem. No ja sa nateraz minam s tymito novinkami, iPhone mi nateraz imponuje dizajn 4 az 5S, nevylucujem zmenu pretoze uplne prvy klasicky iPhone je pre mna nadalej velky vzor a 6 ho rozvija. Zdielam tvoj pocit, ze vacsi a este vacsi je take divne - skoro ako keby viac pocuvali fanusikov handroidov ako iPhonistov. Ako keby chceli naprazdno dokazat, ze aj my vieme z jedneho modelu telefonu urobit tri naraz a rozpustit ich v ponuke ostatnych. Viac mi imponuje system JEDEN telefon vladne VSETKYM OSTATNYM. Zjavne im nevyslo plastak a normalny. A toto teraz je neviem co za pokus ;-) Nevylucujem, ze nakoniec bude 6ka normalne ovladatelna v ruke - to sa mi stalo s 5S.

Hodinky sa riesia inde ale toto je tak mimo mna, ze dokazem iba povedat, nateraz ich fakt nepotrebujem pouzivat a zaujalo ma nanajvys, ze je verzia pozlatena a ma saphire glass, no toto co ukazali, v Svajciarsku sa ozyva o Alpy dlhikansky rehot zo sidiel hodinkovych firiem :)

Podla mna dostal Tim Cook nejaku maniu vnucovat svoj vkus do tychto veci, resp. nechat po sebe nejaku ciaru. Zaroven akoby chcel pocuvat, co ludia chcu. Nie je to zle, no pomaly robi naozaj iba to, co chcu. Tak sa obcas robia nezmysly. Pre mna je blbost drobit svoj produktovy segment a imponovalo mi, ked sa toho drzali napriek dlhorocnej kritike vsetkych "odbornikov" na marketing.

Ale tentoraz som skor subjektivny - i6 nemam v plane kupovat, hodinky toboz nie (setrim si na dalsie skutocne hodinky do zbierky). Ohlasene iOS8 a OS X budu a tesim sa na ne. Cakam na nove modely mac mini a bajnu TV, ktora ale zrejme nikdy nebude.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od djha53k »

No takže oproti mému One+1 žádný zázrak :(

Cena: trojnásobná
Výkon: poloviční
Tvar: líbí se mi zaoblené tvary, ale ten vystouplý foťák je teda hnus... furt jsem doufal, že by mohl být o ten půl-milimter tlustší aby to bylo hezky zarovnaný
Baterka: fakt nechápu, proč nemohl bejt o milimetr tlustší, čímž by zmizel ten vystouplý hnus-foťák a zároveň by bylo otrošku víc místa na baterku

Shrnuto podtrženo: opět si iPhone nekoupím... snad se Apple probere ze strnulosti po úmrtí Jobse a přijde s něčím opravdu novým, zatím bohužel :(
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

Erdak
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob kvě 07, 2011 5:33 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Erdak »

Škoda, vzhledem a zvětšením se podlě mě vytratila osobitost iPhonu, 6tka vypadá kromě jakblka vzadu jak jakýkoliv Samsung. O funkcních toho bylo řečeno už hodně, většina novinek tu bude fungovat stejně až za x let, a ke 4K, to je stejně jen marketingovej tah v honění si pinďourů, kvalitní FullHD video je úplně dostačující pro 98% lidí. Stejný nesmysl jako 32mpx fotak, kterej dělá stejně dobrý snímky jako kvalitní 8mpx...
Pro mě osobně bohužel trochu krok zpátky...
iphone 3G
iphone 3GS
Iphone 4S
Iphone 5C
iphone 6
Iphone 7 plus
Iphone 8 plus
Iphone 13 mini
Ipad 2 (původní, čekám kdy přestane fungovat abych mohl koupit nový, ale still working :D )
Watch 5
Airpods

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od McJobs »

Ked si kupujem iPhone ocakavam ze to bude mat pekny cisty minimalisticky dizajn, predok je stale pekny ako kazdy iPhone ale nehnevajte sa, ta zadna strana je ultra hnus, tuctovy telefon bez elegancie. Steve Jobs nebol vystudovany dizajner ale mal aspon prirodzeny vkus a ked bolo nieco hnusné tak to bez servitok povedal a prepracovalo by sa to

5.5" iPhone, RIP Think different, SAMSUNG vytvori phablet kategoriu v 2011, spopularizuje ju a Apple to o tri roky okopiruje, ved akcionari sa potesia. Uplne popretie povodnej filozofie. Cudujem sa ze sa Phil Schiller neprepadol pod zem, kedze pri predstaveni iPhonu 5 zas kydal na velke telefony.

Za dalsie, ak som si v minulosti chcel kupit iPhone, vedel som ze dostanem to najlepsie a ak som chcel nieco lacnejsie mal som minulorocny model. Dnes musi clovek studovat specifikaciu, kedze napriklad 5.5" model OIS má a 4.7" nie

Co je ale najsmutnejsie, ta znacka straca lesk a povodne hodnoty sa vytracaju. Tim Cook z toho robi obludnu korporaciu na peniaze. Skupil Beats, najima celebrity z kazdeho odvetvia a robi rozhodnotia orientovane pre zisk.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

pablo666
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 668
Registrován: pon pro 28, 2009 1:32 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pablo666 »

Veru,s touto edíciou iPhonou sa Apple vracia hodne nazad.Pokial sa nenájde nejaký vizionár akým bol Pán Jobs tak Apple už nebude tak zaujimave pre ludí.Práve tým že nikdy sme nevedeli čím nás prekvapí bol pre vačšinu z nás tak zaujimavý.Škoda že sa uberá nesprávnym smerom :-(
iPhone 11 pro 256gb space grey
iMac 21,5 (Late 2012) osx Mojave
iPhone 7 Black 256gb. O2 sk
iPhone SE Gold 128gb O2
Macbook late 2007,13'3 White,3gb ram ,HDD 250gb,OS X LION
iPhone 4S White 32gb iOS 7.1.2 JB-Pangu 1.0.0
iPhone 3GS 16gb iOS 5.1.1 JB Jailbreakme.com

rhinos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: sob pro 28, 2013 8:48 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od rhinos »

ten "zadek" je fakt hnusnej....kryt to sice zakamufluje ale je to skoda.
To ze je Ip6 ocesanej je take pro me dost nepochopitelne a jedine vysvetleni je podle me zisk....
naopak opusteni velikosti je pro me jednoznacne plus.
4" na volani OK ale na ostatni veci pro me KO.
mimochodem 5.5" palce se do kapsy vejde pomerne velmi v pohode....

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Arcane »

Co se týče velikost obsahu systému na větším displayi, tak na Apple stránkách je předvedeno, že si můžete buď vybrat mezi zoomem, kdy budete mít stejně velko obrazovku jako byla do ted, jen s většíma ikonama nebo jestli využiejte nového místa.
http://www.apple.com/iphone-6/display/

Co se týče 4k, tak je to neskutečná zbytečnost, která vám sežere veškeré místo v mobilu a stejně si to nebudete moc na ničem pořádně přehrát. 4k tu ješt mnoho let nebude standardem.

Frankie_Lamps
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 18, 2014 3:32 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Frankie_Lamps »

Mě nejvíc nadchlo z celé akce album U2 pro uživatele iphone! Víc než nové mobily, takže tak :D

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Sphyn0x »

Erdak píše:Stejný nesmysl jako 32mpx fotak, kterej dělá stejně dobrý snímky jako kvalitní 8mpx...

32mpx mi netreba, ale nechávať 8mpx po 3. rok je už blbé. Keď som fotil s Galaxy S4, ostrosť bola niekde úplne ide oproti 5S, až som nechápal.
///M

hurrican
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: ned dub 04, 2010 4:11 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od hurrican »

Mna by zajujimalo ako to bude s vykonom medzi 6kou a 6plus. Ano pisali ze procesor je o 25% a GPU o 50% vykonejsie oproti 5s. Len ked maju obe zariadenia (6/6plus) rovnaky procesor na rovnakych frekvenciach tak musi byt jasne ze 6plus bude pomalsia vzhladom na rozlisenie (napr. pri hrach), alebo myslite ze by mohla mat 6plus vyssie taktovany procesor napr. aby tam nebol ziaden rozdiel

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od next751 »

Podla mna zvysili vykon o tie percenta, aby 6 plus stihal.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Leonko »

Inak 6 Plus má 2 GB ram, a menší ma 1 GB, čo absolútne nechápem :D aspoň teda na GSM arene to tak majú vo špecifikáciách.

jjaro
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 16, 2014 7:25 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jjaro »

Necítím se na odborné hodnocení designu a technických parametrů IP 6 a 6+. Za sebe však mohu konstatovat, že si ani jeden nekoupím, protože mé potřeby nesplňují. Velikost tel. je pro mne důležité kritérium, jelikož jej potřebuji mít neustále při sobě, nenosím ho v kapse , ale na opasku a v nějakém pouzdře. Proto rozměry 5 a 5S již pro mne jsou limitující. Kromě toho popsaná technická zlepšení nepovažuji za nijak oslnivá. Připojuji se tedy k těm zklamaným a jako dlouhodobý uživatel IP si počkám na příští rok. Jestli ovšem Apple bude pokračovat v dosavadním trendu, budu s těžkým srdcem hledat jiného výrobce.

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mrzic »

Nekde jsem cetl koment: skoda, ze neudelali i iPhone 6 Minus s 4" displejem.
Nechapu, proc nesli cestou iPadu, kde je stejny HW a lisi se jen velikosti displeje :-(
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Ralfik
Host
Host
Příspěvky: 99
Registrován: úte zář 09, 2008 2:50 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ralfik »

Ani omylem neco tak velké, co je k tomu dohnolo, 4 palce je max pro telefon, aspon pro me.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jadro »

Souhlas, to me stve nejvic. Ze ani 6 a 6 Plus nemaji stejne vlastnosti... Tim spis jestli se potvrdi, ze 6Plus ma 2GB RAM

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Saddako »

Stejne vlastnosti (krome velikosti displaye) nemela ani rada iPhone 5s a 5c
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

havrdaj
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 680
Registrován: stř led 23, 2013 10:16 am

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od havrdaj »

Pravda, na druhou stranu dobre vypadala. I ze zadu.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Saddako »

Jsem rád, že mám 5S 32GB a nemám proto potřebu do tohoto pádla jít :)
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od HOFA »

Cítím to tak jako,že se nám ten parník začíná potápět :(
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iPhone 6 a 6 Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Jadro »

No jo, ale 5S a 5C byly jakoby jine modely. Tyhle jsou stejne, tedy jen na prvni pohled. Chapal jsem to tak, ze budou stejne a jen si kazdy vybere jestli radsi mensi, nebo vetsi. Ale tak to nakonec neni

Odpovědět