Reklamácia iphonu Orange slovensko

Odpovědět
bobiko111
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: pon zář 13, 2010 3:00 pm

Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od bobiko111 »

Čo budú po mne chcieť pri reklamácii? Fólie mám dať dole?


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od 1sefko »

Fólie dole nedávaj. Minimálne si ochrániš iPhone pred prípadným poškriabaním. Ale pri reklamácii ich na to výslovne upozorni a požiadaj, aby to zapísal preberajúci zamestnanec aj do protokolu. Hlavne trvaj na tom, aby do protokolu zapísal doslova a do písmena, že mobil je úplne nepoškodený bez jediného škrabančeka na displeji aj na tele iPhonu a že je v stave ako nový. Čím viac o skutočnom stave preberaného mobilu zapíše preberajúci zamestnanec do protokolu, tým viac a lepšie môžeš argumentovať, ak by Ti prípadne vrátili iPhone poškodený, poškriabaný a podobne. Ešte odporúčam mobil detailne nafotiť zo všetkých strán priamo v predajni, prípadne aj aby bolo vidno na niektorej z fotiek toho zamestnanca. Pred rokom som mal v Orange veľmi zlú skúsenosť s reklamáciou, kde mi na úplne novom mobile brutálne poškriabali v servise displej a snažili sa mi nahovoriť, že som im taký mobil odovzdal. Lenže nerátali s tým, že bol so mnou pri odovzdávaní mobilu na reklamáciu kamoš, ktorý so súhlasom preberajúceho pracovníka natočil so svojim mobilom celú reklamáciu na video aj s bezchybným stavom mobilu aj s vyjadrením preberajúceho zamestnanca. Toto som pustil riaditeľovi pobočky Orange a museli mi na mobile vymeniť displej za nový. Lenže táto celá procedúra trvala skoro tri mesiace.
iPhone 5s 64GB Space Grey iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak

bobiko111
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: pon zář 13, 2010 3:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od bobiko111 »

ďakujem pekne , tak s reklamáciou asi počkám lebo mi ho tam mal zaniesť otec a ja idem na operáciu, ďakujem za rýchlu reakciu :)


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

bobiko111
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: pon zář 13, 2010 3:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od bobiko111 »

Tak naštastie vybavene bez problémov , 2 týždne ho mali a na den presne na predajni v Bytči, výmena swap novy telefonik je super , som spokojny :)


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od serwo »

Zdravím,

prosím o radu. Ak mám telefón kúpený od iného predajcu ako Apple (operátor alebo nejaký napr. eShop), záruku si nemôžem uplatniť u Apple asi, však? Ide o to, že žijem mimo SR a ak by som si kúpil telefón v SR u predajcu, tak mi ho v Apple v inej krajine nezoberú na reklamáciu? Ďakujem.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od rony »

mozes mat (teoreticky) problem ak si zaruku uplatnis v ramci rocnej zaruky Apple a neskor, ked budes ten reklamovany pristroj uplatnovat u povodneho predajcu (u operatora), par takych pripadov tu uz ludia diskutovali, ze im to potom operator odmietal. Zalezi na obchodnych podmienkach Orange.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od serwo »

Takže ak si kúpim telefón povedzme z Alzy, tak reklamáciu si môžem uplatniť jedine tam a nie u Apple?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od rony »

hm, dolezite je vediet kto je ten u koho nakupujes.

Ak je predajcom APR, tak su moznosti reklamacie odlisne ako ked je to trebars mobilny operator.

https://locate.apple.com/sk/sk/

APR
Prémioví predajcovia spoločnosti Apple sú uznávaní spoločnosťou Apple za poskytovanie vynikajúcich služieb zákazníkom so zameraním na riešenia spoločnosti Apple, servis a technickú podporu.


Apple Shop
Obchody spoločnosti Apple sú obchody navrhnuté spoločnosťou Apple, ktoré sa nachádzajú v priestoroch vybraných predajcov spoločnosti Apple a iných maloobchodných predajní. Mnohé zamestnávajú konzultantov riešení spoločnosti Apple – školených zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí vám pomôžu nájsť to najlepšie riešenie.

Alza je "iba" Apple Shop.
mzone je APR
Orange nie je nic z toho, takze reklamaciu riesis vzdy iba u nich. mozes skusis medzinarodnu Apple zaruku ale asi porusis reklamacne podmienky aorange.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od serwo »

Prosím vás, ak si kúpim iPhone na Slovensku, aká je záručná doba? 1 alebo 2 roky?

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od SilverSurfer »

2 roky

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od mirmo80 »

Len doplnim ze samozrejme ked nakupis ako bezny zakaznik. Ak je nakup na ico moze platit nieco ine.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od serwo »

Takže ak si iPhone po roku overím cez check warranty na Apple serveri, tak malo by mi to vyhodiť, že je ešte v záruke? Pokiaľ viem, Apple poskytuje len ročnú záruku a 2-ročnú dáva keď tak distribútor či?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od mirmo80 »

Check warranty po roku ukaze ze uz v zaruke nie je. Ale to plati len pre Apple v US. U nas je zaruka dva roky a znasa ju ten kde nakupis.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od SilverSurfer »

mirmo80: to je tusim rocna medzinarodna zaruka, ktora plati po celom svete, nie len v US, nie?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od mirmo80 »

Jj sorry, v kazdom oficialnom Apple store.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne pon pro 04, 2017 11:20 am, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od serwo »

Aha, dík. Takže ak si ho objednáte z českého Apple Store, platí záruka 2 roky. OK

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od mirmo80 »

Presne tak. Ale dvojročnú záruku (resp. druhý rok) potom uplatníš len tam kde si kúpil, alebo v autorizovanom servise. U iného predajcu nie. A kto vie ako by to v prvý rok prijali v ofiko Apple napr. v Nemecku. Ale asi by to vzali. A rovnako mám skúsenosť, že mi SK oficiálny servis swiss potvrdil, že by zreklamoval iPhone z US a dokonca by akceptoval aj Apple Care+.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Příspěvek od Anndy »

Hej. Swiss sa zlepšili. Už dlho berú aj mobily u operátorov kúpených na záručný servis a reklamácie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět