iPhone 5 rozbité sklo

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Jasne, ja som to kupoval na ebay.com, je to o dosť lacnejšie ako odtiaľto.
Odporúčam keď nechceš lepiť viac ako 2 až 5 skiel tak tento set (podľa výrobcu stačí 10ml na 4 až 6 nalepení):
Biela: http://www.ebay.com/itm/White-OEM-iPhon ... 19e0103c1c

Čierna: http://www.ebay.com/itm/Black-OEM-iPhon ... 19e07990d5

Máš tam v tom základné náradie, 3M pásku, sklo a UV lepidlo.
Ak by si ešte niečo nevedel, tak napíš, rád poradím.
P.S. na kúpu vecí z ebay.com treba mať paypal (ak nemáš tak sa zaregistruj na paypal.com a pridaj svoju kreditku k účtu , za pár dní máš pridanú kreditku a môžeš platiť, ale musíš mať povolené internetové platby)
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Roman_Pe »

Na tu lepidlo treba UV lampu alebo to zaschne aj samo len dlhšie?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

iSaryk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 176
Registrován: sob lis 19, 2011 10:06 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od iSaryk »

@WebScript: jsi dobrej:)
iPhone 5S 32GB SG, MacMini 2010, iPad3 32GB, AppleTV3

sanoo
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 28, 2013 11:18 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od sanoo »

WebScript, vdaka za link, uz som si jeden set objednal. Mam adepta na opravu, dotykova vrstva funguje, ale ma odlupnutu pravu hornu cast - obrazok tu: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=e7dccf072b11c9c461843c21b4ad237b

Bude sa to dat opravit iba s tym kitom? Urcite najprv skusim vymenu iba skla a ked to nahodou nevyjde, tak az potom by som kupil cely predny panel. Ak by tam aj bolo vidno ten odlupeny roh, to sa da prekryt nejakou ciernou paskou.

Este sa chcem spytat ohladne tvojho postupu, konkretne cast s drziakom. Aky to je drziak, je potrebny? Da sa to urobit aj bez neho? UV lampu mam.

Velka vdaka za pomoc.

mork4
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 271
Registrován: úte zář 28, 2010 3:02 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mork4 »

ja mam takisto odlupeny spodok, a pojdu aj dalsie casti, kedze rozbity telefon veselo nadalej pouzivam..tak som zvedavy ci sa to bude dat nejako...a s tym drziakom tiez neviem co mal na mysli, dufam ze sa to bude dat spravit i bez toho :) gl
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Fúúú, pokiaľ vám funguje dotyk a LCD nejaví známky poškodenia, tak by to malo ísť opraviť. Dá sa to spraviť bez držiaku, ale je to viac náročné na prenosť (aby ste mali presne display tam kde treba). Ale ak máte šikovné ruky, tak to určite zvládnete :)
Ja som skúšal UV lampu, myslím si, že som niekde videl aj ako to robili s inou lampou, ale ja by som to neriskoval. UV lepidlo by teoreticky mohlo v letných dňoch vytvrdnúť aj na slnku (asi cca 2 až 4 krát viac času treba na vytvrdnutie). UV svetlo aktivuje UV lepidlo, bez neho sa to neprilepí, preto treba UV lampu alebo v letných dňoch by teoreticky malo stačiť aj slnko (najlepšie cez obed keď najviac "pečie")
Tony1, iSaryk: Díky :) Snažím sa vo voľnom čase robiť čo najviac pre Apple komunitu, lenže nie všetko môžem teraz zverejniť pre širšiu verejnosť :)

P.S. ak si niekto rozbije aj LCD od iPhone 5, ktorý teraz niekedy kúpil a nechce sa mu prísť o záruku tak sa oplatí na ebayi vydražiť genuine display s prasknutým sklom a vymeniť iba sklo (investícia ak už má základ (UV lampu, UV lepidlo) je pod cca 45 eur podľa ceny rozbitého displaya) vymeniť, nemali by to spoznať v servise ak to šikovne vymeníte a nepoškodíte vnútro telefónu ;) POZOR ale musí napísať, že je LCD funkčné, inak vám je to oničom :)
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Tony1 »

K vytvrzení UV lepidla bych doporučoval UV lampu, protože vytvrzení je závislé na určité vlnové délce světla a to by sluneční světlo nemuselo dosáhnout navíc UV lepidlo je celkem tekoucí a ve spojení s časem a nezafixováním LCD by sklo mohlo ujet. Já mám UV lampu vyrobenou že sodíkové výbojky ale určitě postačí UV lampa na vytvrzení umělých nehtů.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Však to som písal :P Mimochodom v lete stačí dať do držiaku a potom na slnko :) Ja som to hodil na strechu a potom o cca hodinku som to bol kuknúť a vytvrdlo (podobné UV lepidlo, nebol to display z iPhone 5).
Tony1 to lepidlo nieje AŽTAK tekuté aby to mohlo "ujsť" pokiaľ je človek veľmi opatrný ;)
Ohľadom tej UV lampy na gelové nechty - stačiť musí, gelové nechty sa tiež lepia UV lepidlom (iným), keby bolo treba špeciálne z tej tvojej výbojky tak by to výrobca napísal :P

P.S. už by som to asi neskúšal vytvrdnúť slnkom, lebo už slnko nieje také intenzívne.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Tony1 »

UV lampa ze sodíkové výbojky není nic speciálního to je spíš z nouze cnost navíc jsem ji vyráběl cca před 6-8 lety kdy UV lampy stály hodně peněz a nebyly k mání. :D
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

No vidíš :D A teraz stačí kúpiť tú najlacnejšiu na UV gelové nechty :) Aj keď to bude tak trošku úsmevné, že si chlap kupuje UV lampu na robenie gelových nechtov :D Vždy lepšie ako platiť opravu displaya, kde ti vo väčšine lacnejších servisov dajú nekvalitnú čínsku kópiu, ktorá zažltne :) Takto to je ako zadarmo a ani servisák to nespozná ak to človek kvalitne nalepí.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od M29 »

UV lampy se dají koupit vcelku levně. Kupoval jsem ji ženské, protože dělá nehty jako kosmetička. Levný modela za 600, dražší za 2x a mají i nějaké malé levnější asi za 400. Ale osobně bych do toho nešel... Raději to nechám Ferdům Mravencům ;-)

PS: Dávat zákazníkovi levné kopie se nevyplatí ani pro jednoho. Jednak z toho kouká reklamace a stejně se to bude muset měnit a druhak zákazník bude naštvaný, že to řeší 2x a bude mít pocit, že byl ošizen. Takže nejvíce levných šuntů se proto prodává na eBayi a na Aukru, kde prodejci počítají s tím, že prodají jednou a dost.

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Sklo nemusí byť AŽTAK tvrdé, ale nieje dôvod strašiť ľudí. Na čírom skle nieje takmer nič náročné a nedá sa tam takmer nič pokaziť ;)
Uznávam, sklo z Ebayu sa nemusí rovnať kvalite originálu, ale pri bežnom používaní nevidím dôvod na reklamáciu, keďže každé sklo sa môže rozbiť a aj poškriabať. Keby to bol display tak čiastočne s tebou súhlasím. Jediný problém môže nastať pri použití nekvalitného lepidla alebo pri neodbornom lepení.

Vždy je to lepšie ako neautorizovaný servis, ktorý nikdy neviem čo za "originál" mi tam dajú a cenu dajú 2x drahšiu ako je hodnota predného panela :) Kvalita skla je menej podstatná, dôležité je LCD, ktoré sa tu nemení a ostáva originál
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od M29 »

WebScript - To není o strašení, to je realita. Bohužel k nám na servis často chodí lidi s tím, že chtějí vyměnit "jen" sklo na iP4, že si koupili celý panel na eBayi a po 2 měsících ho majíošoupané. Není výjimkou, že jsou na skle pruhy a škrábance jako by po něm někdo přejel smirkovým papírem. Kdo neviděl, asi neuvěří a skla jsou stará jen několik málo týdnů. Když už si někdo pořídí takový levný šunt, tak ať si pak na to koupí paklík folií, protože ty levná skla nevydrží ani tolik co folie. Ostatně, není folie jako folie a když i Číňan vám nabídne folii za 5USD a za 1 USD, asi mezi nimi bude rozdíl...

PS: I u kopií LCD panelů jsou originál LCD, jen často 2. jakosti, ale originály jsou vždy.

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Mňa zaujíma sklo a preto som písal, že ja som si kúpil sklo a kvalita je na nerozoznanie, za mňa to je všetko. Ak niekto chce nech si kúpi aj plastový sáčok a nech si ho tam nalepí, ja nemôžem nikoho donútiť kúpiť také alebo hentaké sklo. Mňa nezaujíma váš servis, vám to môže byť akurát tak jedno, maximálne si zarobíte. Je rozdiel si kúpiť lacný predný diel za cca 25USD (sklo + LCD + náradie a poštovné) alebo SAMOSTATNE (bez digitizéra) sklo za cca 15USD :) Za tých 25USD je samozrejmé, že musia ušetriť aj na skle.
Však píšem, že odporúčam použiť fóliu a to je jedno, či je to originál predné sklo alebo kópia.
P.S. Neviem o čom sa tu bavíme, začína to byť tak trošku OT alebo boj servisáka presadiť opravu v neautorizovanom servise (či ste autorizovaný servis? :) ) vs domáci kutil, čo za pár šupov si chce aspoň dokým si našetrí opraviť iPhone.
P.S.2 Je rozdiel iPhone 5 predný panel a iPhone 4 predný panel (samozrejme, že aj ostatné modely) :)
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

mork4
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 271
Registrován: úte zář 28, 2010 3:02 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mork4 »

Mna by inak celkom dost zaujimalo, podla coho sa da odlisit original display a najeky fake z ciny. Samozrejme pred tym ako sa namontuje do telefonu. Ci je tam nejake seriove cislo alebo nieco podobne.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Je to trošku OT, ale dúfam, že to moderátorom nebude veľmi vadiť :)
Rozoznáš to takto:
- Cena: Predsa nemôžeš kúpiť originál za zlomok ceny. Originály sa pohybujú väčšinou medzi tými drahšími čiastkami
- Hodnotenie predajcu: Treba si prečítať komentáre na predajcu, väčšinou ak predal viac ako 20 predných panelov tak určite niekto napísal pozitícny alebo negatívny ohlas práve na ten predný panel. Ak tam napísali, že je to nekvalitná skladačka, ktorá im zožltla tak už vieš ;)
- Kvalita spracovania: Snaž sa pozrieť čo najdetailnejší záber na display, lacné displaye majú väčšinou inú nálepku vzadu displaya (často nemajú sériové číslo alebo ho majú ale je vytlačené na inom povrchu ako by mal byť).
- Konektor: Skús sa pozrieť konektor a jeho flex kábel. Malo by na flex kábloch byť bielym napísané niečo ako "© Apple 2010" (Na iPhone 4 to je tak tuším, že napísané, rok je samozrejme podľa toho kedy bol daný model predstavený)
- Počet kúpení: Ja by som osobne kupoval iba od niekoho, kto má viac kúpení, čiže by mal mať aj viac hodnotení. Potom tam treba zase pozrieť hodnotenia :) Viem, že niektorí na fóre budú hovoriť, že si ich ten predávajúci mohol sfalšovať, ale predsa 150 hodnotení by si nesfalšoval. A ešte treba pozrieť aj koľko mal on predajov a jeho predchádajúce predaje (bolo by podozrivé keby numizmatik (zberateľ mincí) zrazu začal predávať displaye)
- Rozum: To je to najdôležitejšie. Netreba chcieť za každú cenu ušetriť, hlavne keď človek nakupuje raz za čas a ešte nevie odhadnúť o akú kvalitu danej kópie sa jedná

P.S. Ja si nemyslím, že na eBayi nájdeš 100% originál za tebou dobrú cenu. Dokonca aj 99% servisov používa kópie, Apple originál predné panely nepredáva, takže nieje možné bez ukradnutia z fabriky alebo vymontovania z kúpeného iPhone získať originálny display. Preto ja by som moc neriešil či je to originál alebo nie (na 99% kúpiš aj tak kópiu s nápisom "Genuine") ale by som pozeral kvalitu spracovania tej kópie (pokiaľ nezoberieš tých najlacnejších tak sa dajú nájsť predajcovia čo do svojich predných panelov dávajú značkové displaye z rovnakých fabrík ako ich odoberá Apple, ale tam aj tak nemáš záruku aké bude sklo, či to bude Gorilla Glass (tvrdé sklo, ktoré Apple používa do predných panelov) alebo niake lacné).
Ak uvažuješ nad kúpou predného panela (vrátane displaya) a potom by si ho chcel dať na reklamáciu, tak na to zabudni :P Takmer každý servisák keď sa pozrie dovnútra tak rozozná originál od kópie a zruší ti záruku. Ak to chceš dať do záručnej reklamácie tak odporúčam vymeniť iba to sklo ako som písal, vtedy to nemá šancu zistiť ak to správne nalepíš a bude ťa to stáť oveľa menej.
P.S. jediná možnosť ako si so šťastím kúpiť originálny display je kúpiť s rozbitým sklom (ALE musí byť funkčné LCD a dotyk (pri iPhone 5)) a vymeniť sklo. Samozrejme, že je tu šanca (hlavne pre toho kto nerozoberal nikdy iPhone a display nevidel zo zadnej časti), že kúpi kópiu a v tom prípade prerobí peniaze :pardon:
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Marek »

WebScript píše:P.S. ak si niekto rozbije aj LCD od iPhone 5, ktorý teraz niekedy kúpil a nechce sa mu prísť o záruku tak sa oplatí na ebayi vydražiť genuine display s prasknutým sklom a vymeniť iba sklo (investícia ak už má základ (UV lampu, UV lepidlo) je pod cca 45 eur podľa ceny rozbitého displaya) vymeniť, nemali by to spoznať v servise ak to šikovne vymeníte a nepoškodíte vnútro telefónu ;) POZOR ale musí napísať, že je LCD funkčné, inak vám je to oničom :)


Ak by ste niekto chceli, mám doma jeden predok z iP5, ale iba čisto rozbité sklo a display ktorý je ok. Kamarátovi som menil celý predok a toto mi ostalo. Na cene sa určite dohodneme, len nejake drobné :)
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Tony1 »

Zde jsou dvě videa které jsem ve volnější chvilce vytvořil a je vidět rozdíl mezi obyčejným sklem a gorilla glass.

http://www.youtube.com/watch?v=S7w_87ePy6o
http://www.youtube.com/watch?v=k7izsNCAA-Q
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Môžem vedieť cenu skla s nápisom "China"? Pre aký model iPhone bolo sklo určené? Nieje China ako China :) Koniec koncov obidve sklá sú pravdepodobne robené v Chine, len každá možno v inej fabrike, takže nápis "China" je zavádzajúci :) Malo by to byť "Replacement" "Gorilla Glass"
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

holajs
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 30, 2008 11:50 am

iphone5 praskle sklo

Příspěvek od holajs »

Cau,

Vcera mi vypadl iphone a prasklo sklo(predni), displey je v poradku a chtel bych je vymenit, co mi doporucite v Brne? rikal jsem si istyle maji tam dneska otevreno, nebo cokoliv jineho neco pomer vykon/cena :D a kolik to tak stoji

Dekuji za odpoved

EDIT:
hm tak jsem nasel ze sklo je spojeno s displeyem a oprava je celkem draha kolem 6tisic, mate nekdo v Brne zkusenosti v servise kde mi to udelaji nejlevnej
Naposledy upravil(a) iTukan dne sob zář 07, 2013 9:39 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přesunuto, sloučeno... naposledy, příště to rovnou smažu
iPhone 3G 16GB
iPhone 5 32GB
iPad 3th.
iPad mini



Lenost, je matka pokroku!

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Dá sa vymeniť iba sklo (v obchode ti to neurobia lebo to nevedia, stačí si objednať UV lepidlo, UV lampu a sklo, maximálne po výmene ti odporúčam fóliu aby si nepoškrabal to sklo) alebo celý predný panel (riskuješ, že tam budeš mať nielen lacné sklo ale aj lacný display, na ktorom sa môžu skôr objaviť mŕtve pixely alebo žlté fľaky). Ak meníš iba sklo tak pôvodný originálny display ti ostáva aj s dotykom, iba krycie sklo sa mení. Ak meníš celý predný kus tak riskuješ nekvalitný display (ako som už písal mŕtve pixely, fľaky, zažltnutie).
Výmena displaya stojí dosť (okolo 150 - 180 eur), výmena skla stojí pár eur (od 30 do cca 50 - 60 podľa toho, čo všetko doma máš ale musíš si to vymeniť sám).
Rozhodni sa sám čo je pre teba prednejšie. :)
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

holajs
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 30, 2008 11:50 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od holajs »

mohl by mi nekdo prosim doporucit servis v Brne? hlavne aby servis menil za stejny displej co ve vyrobe a aby byla dobra cena Dekuji
iPhone 3G 16GB
iPhone 5 32GB
iPad 3th.
iPad mini



Lenost, je matka pokroku!

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od TDa »

A může být Břeclav?

holajs
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 30, 2008 11:50 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od holajs »

asi jsem se rozhodl pro exchange, vymenu displeje jsem nasel nejmin zhruba za 5000Kč a uz to bude poskladanej kockopes bez zaruky, takhle by mela pokracovat zaruka z prvniho kusu
iPhone 3G 16GB
iPhone 5 32GB
iPad 3th.
iPad mini



Lenost, je matka pokroku!

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od M29 »

holajs - No, nevím, kde a jak jsi hledal, ale u nás to děláme cca za 4K.

holajs
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 30, 2008 11:50 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od holajs »

jasny hledal jsem okoli ale uz proste ztratis zaruku a nevim neverim ze to bude retina z vyroby a hlavne jsem si kupoval mobil kvuli retine a na prvni miste kvuli ios, priplatim par tisic a mam mobil se zarukou kde starej skoncil a mam ho kratko, smula pro me :D chyba se uci posrany 3G mi spadlo tolikrat a nic a ted toto :D
iPhone 3G 16GB
iPhone 5 32GB
iPad 3th.
iPad mini



Lenost, je matka pokroku!

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od WebScript »

Dobré rozhodnutie :) Ďaleko lepšie než zvoliť pozáručný servis, ktorý ti nakecá niečo a dajú ti tam lacnú kópiu :) Originál nieje možné zohnať, iba kópiu. A kópie majú svoju kvalitu, dopredu nikdy nevieš čo ti tam servis dá a máš po záruke :) Takto to máš so zárukou.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

sanoo
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 28, 2013 11:18 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od sanoo »

Tak som to skusil, ale fiasko neskutocne :D vsetko by mozno aj vyslo, ak by som sa nerozhodol vynechat niektore kroky z toho videa. Po tom, ako som ocistil displej, som ho uz dalej nerozoberal a snazil som sa priamo nalepit sklo. Stale tam boli bubliny a nevedel som ich ani za toho pana vytlacit, tak som sklo odlepil a chcel som dat znovu lepidlo, le uz to bolo vsade roztecene, nevidel som poriadne ci tam dalsie bubliny su alebo nie, no robil som to na 4xa nakoniec som uz bol rad, ze to tam vobec je, bubliny hore dole. Len ked som to dal zapiect pod uv lampu,neskoro som si vsimol, ze sklo som dal trochu krivo,ale uz to neslo odlepit. Citil som sa ako pat a mat :D a este predtym pocas odlepovania displeja (robil som to zubnou nitou) som zrejme nahrial displej viac ako bolo treba, tak som tou nitou z neho v pravom dolnom rohu zacal stahovat i dotykovu vrstvu, to je len taka folia tenka. Kazdopadne vtedy este displej fungoval, ale po tych maturitach s lepidlom tym, ze som displej este dalej nerozoberal, nieco zatieklo medzi displej a zadny podklad a uz tam bol flak, ktory nesiel vycistit.
No a potom, ako uv lepidlo vytvrdlo (s displejom kusok nakrivo) som to skusil pripojit a displej uz bol poskodeny, isli cezen ciary a dotykova vrstva vobec nefungovala. Videl som sice kto mi vola, ale dvihnut sa nedalo. Tak som si to dnes dal opravit v nitre v mlynoch za 188€, som spokojny, vymena bola za 20 minut, displej je na pohlad retina a kvalitu skla neviem posudit, ci je to gorila alebo nie.
Ale nevadi, skusil som a keby som trochu opatrnejsi, snad by to aj vyslo. Ak by niekto chcel, mam este z toho uv lepidla.

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od thiefik »

já jsem zkoušel tenhle experiment na 4s white sklu který bylo stejně na odpis, zkoušel jsem jak dobře pude dolů sklo. a nešlo to teda vůbec, místo skla se rozlámalo lcd.. nicméně dělal jsem jsem to fénem a ten má prostě nízkou teplotu takže to lepidlo nepovolí a 4s má tvrdší lepidlo než 5

sanoo: které lepidlo jsi použil? to lepidlo od toho týpka vypadá že nemá moc bublinek.. já mám v plánu koupit loclite uv čiřé až budu dělat 5ku

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mike-biker »

Výměna samotného skla je neskutečná prasárna - pokud se zadaří, tak se za pár týdnů stejně toto dobytčí fušerství projeví.
Ale je to jen mobil - nejde o život. I když je to jako pustit do opravy luxusního Mercedesa ožralého dobytka s kleštěmi a letlampou. :evil: :evil: :evil:
Být nešťastníkem, co mobil po takové "opravě" koupí, tak ho otřískám původnímu majiteli o hubu. :bad: :bad:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

sanoo
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 28, 2013 11:18 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od sanoo »


M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od M29 »

thiefik - Naprosto stejná zkušenost našeho technika :-(

Kdyby někdo chtěl, tak tu mám tak 2-3 kousky iP4 LCD s prasklým sklem a dokonce i jedno iP5 na odzkoušení, že to není taková trivka :-))

PS: Jestli má nějaký Ferda Mravenec zájem, stačí za ně něco nabídnout...

mork4
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 271
Registrován: úte zář 28, 2010 3:02 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mork4 »

Tak ja som dnes dokoncil "opravu" displaya na iphone 5. Sklo bolo rozlamane na male casti ale display fungoval. Najskor som ho nahrial teplovzdusnov pistolov a potom som za pomoci naradia jemne daval kazdu jednu crepinu von, az som sa cudoval ako to islo dobre. Cele som ho vycistil toluenom od stareho lepidla. Potom som na sklo z ebayu, nalepil pomocov 3M obojstranej pasky, tu hornu cast pre kameru, boky na ten pliesok co je na displayi a spodok na home button. Zatial vsetko bez problemu az som sa cudoval. No a teraz prislo na rad lepenie samotneho displaya. Nevedel som kolo lepu tam mam dat, tak som spravil odoka takeho hadika po celom skle a svacol som tam display. Zacal som vytlacat bubliny vsade to slo pekne vytlacit az na vrch, pri ktorom sa mi dial taky jav ze ked som display drzal pritalecny ku sklu tak tam bublina nebola, ale akonahle som ho pustil tak asi do 10 sek sa zacali tvorit. Napadlo ma ze tam je asi malo lepidla, tak som to este odlepil trochu tam strekol a spravil znovu to iste. Bubliny uz neboli vyzeralo to paradne, sice som bol celi zalepeny, ale s radostou som to vlozil do UV lampy (na nechty) na 2 180 sekundove intervali. Po tom ako som to vytiahol bol display neuveritelny pevny a vsetko drzalo. Bol som v uzase. Ale teraz prisla ta smutnejsia chvila. Ked som zapol display isiel, ale spominany vrch s ktorym boli problemy vyzera ako na fotke co prikladam. Neviem coho to moze byt nasledok, ci toho ze je tam tenka vrstva lepidla medzi sklom a disp. alebo naopak hruba fakt neviem. No nato ze som to robil prvy krat, a vobec sa nepovazujem za sikovneho som spokojny, a myslim si ze dalsi disp by bol lepsi. Mam doma este jedno sklo, tak skusim nieco vydrazit na ebayi a snad to bude lepsie :) tolko moja skusenost s opravou len skla na rozbitom displayi.

Foto: http://imageshack.us/g/1/10320326/
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Roman_Pe »

A taký dotaz. Mal si to niečím zaťažené keď si to mal pod tou lampou?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

mork4
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 271
Registrován: úte zář 28, 2010 3:02 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mork4 »

Nie nebolo to zatazene.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Roman_Pe »

Tak to bude asi týmto. Písal si, že keď si po zlepení pustil tak že sa ti vytvárala bublina alebo čo. Tak to bude tým, že aj keď si tam dal viac lepu tak že to nevyriešilo tvoj problém. Ja by som v tvojom prípade dal všade dokola štipce (kolíčky na prádlo) a tak by to zostalo všade pritlačené a rovnomerne. Tebe to jak schlo tak sa to pomaly oddeľovalo a preto tam vznikli tie čiary a na rohoch tie svetlé miesta.
Môj názor.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

mork4
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 271
Registrován: úte zář 28, 2010 3:02 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od mork4 »

Moze byt. Ale preco mi to nespravilo v strede potom ? A to s tymy stipcami dobry napad neviem preco ma to nenapadlo :D...idem to zanovu rozlepit a zalepit zase snad bude dost lepidla.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Roman_Pe »

To že prečo to neurobilo aj v strede, tak to ani srnka netuší a ani ja. Ale tie štipce fakt vyskúšaj a daj vedieť jak to dopadlo :)

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Tony1 »

Pánové toto je zapatlaný osvit od toluenu, jde i plochu pod LCD která vše osvicuje a v podstatě můžeme vidět to co zobrazí LCD. Jde o toto http://www.ebay.com/itm/LCD-Display-Bac ... 2c71613990
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: iPhone 5 rozbité sklo

Příspěvek od Marek »

mork4 keď chceš, môžem ti poslať, mám jeden kus celého displaju aj s popukaným sklom, za nejaké drobné ti ho hodím a môžeš to skúsiť znova.
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Odpovědět