Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od ls8 »

O životnosti baterií (správně akumulátorů) a o tom, jak se k akumulátorům chovat, bylo nejen na tomto fóru napsáno mnoho. Pouze na ukázku posílám pár fotek, co taky může baterka v telefonu udělat.

Obrázek

Obrázek

Jedná se o můj starý iPhone 3GS (47. týden 2009), který v rodině používáme jako záložní telefon, když někomu zrovna nefunguje ten jeho, nebo jako iPod pro děti třeba do auta. Delší dobu (cca rok) teď ležel v šuplíku, občas jsem ho nabil a zase uložil. Pak byl najednou měsíc denně používaný, tedy také denně vybitý a večer nebo přes noc zase nabitý. Staré baterce se to evidentně nelíbilo a rozhodla se, že se nafoukne až zevnitř roztrhá kryt. Telefon kupodivu ale stále funguje.

Obdobná věc se mi před pár měsíci stala také na MacBooku (late 2008). Už delší dobu jsem pozoroval horší výdrž akumulátoru, ale notebook používám jako náhradu za stolní počítač, mám ho v práci připojený na velký monitor, externí klávesnici a myš. Najednou se ale ozvala rána jak z poplašňáku, baterka se nafoukla a spodní kryt notebooku odletěl od zbytku těla. Notebook dál pracoval, samožřejmě jsem ale hned koupil novou (originál za 3000Kč, snad vydrží zase pár let).

1/ Neskladujte dlouhodobě baterie zcela vybité.
2/ Neskladujte dlouhodobě baterie zcela nabité.
3/ Nejméně 2x za měsíc proveďte plný nabíjecí cyklus (vybít nadoraz a hned nabít), a to i u notebooku, který máte jinak stále připojený na napájení.
4/ Pravidelně sledujte výdrž akumulátoru, pokud kapacita klesne na 50% stavu nového, nechte ho vyměnit za nový.
Naposledy upravil(a) ls8 dne pát bře 29, 2013 9:34 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od rony »

vravis, ze nemam prestat pouzivat moj iphone z r 2007? :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od ls8 »

Jasně! Ten můj po výměně baterky a krytu bude taky ještě někomu sloužit.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

peteter
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 11, 2013 11:45 am

Re: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od peteter »

mozem potvrdit len mne bohuzial dokazilo dosku ohlo ako luk :)

PeterKiss

Re: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od PeterKiss »

Tak tak moj iPhone 3G je doma a vyzera uplne rovnako ale ja som ten iphone hodil na podkrovie takze neviem ci by sa dal este rozbehat :-)

Adomm1234
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 27, 2013 5:15 pm

Re: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Příspěvek od Adomm1234 »

Je to možno čudné, ale ja stále používam iPhone 3G ako primárny smartphone, lebo opravujem 4Sku :D . A je to úžasný smartphone, len dúfam, že sa mi s tou batériou nestane to čo Vám :D ...

Odpovědět