iPhone 5 - reklamace

Odpovědět
Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

takze chlapi asi po tydnu co to lezelo (iphone5 duvod reklamace vyse) mi prisla smska z tmobilu ze si mam vyzvednou opraveny telefon na prodejne. Kdyz jsem dorazil tak mi borec oznamil ze vadna baterie se neprojevila, nicmene vsechny ostatni "vymyslene" ano a tudiz mi dali funglovku...za dva mesice mi konci zaruka. Uz jsem se chystal koupit sestku, tak aspon to muzu v tomhle "hektickem" obdobi odlozit a v klidu si ji koupit az v prosinci :-))

Lagger
Host
Host
Příspěvky: 67
Registrován: čtv črc 17, 2008 1:51 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Lagger »

Co byly ty "vymyšlené" závady? :D Zajímá mě to, jak se mohly projevit, když byly vymyšlené :D
iPhone 2G 8GB

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

No tak ja jsem halasil vadnou baterku a borec tam sam od sebe dopsal vadne home tlacitko, vypadky wifi site, obcasne nefukcni bluetooth, slaby signal a obcasne vypadky hovoru. Udajne byla vadna zakladova deska nebo co.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Petrt »

smirnoff99: nedočetl jsem se, zda tvůj telefon spadal do vyhlášeného programu výměny baterie. Můj ano a ITS mi za dva dny baterii vyměnil. Šel jsem ale přímo k ITS a nikoliv k TMobilu (odkud můj telefon pochází). Z Britexu jsem měl obavy.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

Petrt: prave ze spadal, dle stranek applu a imei tam spadal. Resil jsem to pres tmobile pac jsem trosku doufal ze by mi mohli dat novej. Ja pred tim psal do ceskyho servisu v brne a tam mi rekli ze baterie meni, ale az po tom co baterka vyhodi chybu, jinak ze ac spadam do programu tak ne!

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Petrt »

Smirnoff99: měl jsem problém s tím, že mi sem tam padla baterka skokově z cca 40% na 15%. Nedělalo to vždy. V ITS jsem týden předtím reklamoval manželčin tel, tak jsem šel s mojím rovnou tam.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

Ahoj lidi,chtel bych se zeptat ze u vodafone jsem reklamoval datovy kabel + sluchatka,lezelo tam uz 29 dnu a zitra je posledni den. Zadny sms jsem nedostal ze se mam stavit,nevite co se stane kdyz oni nemaji pro me usb kabel + sluchatka? Diky za odpoved.

tomiczek
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 30, 2014 1:24 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tomiczek »

Nejsem si jistý, ale dle mě máš nárok na odstoupení od smlouvy (vrácení peněz), telefon si kupoval jako celek...

edit

Máte někdo zkušenost s reklamací power buttonu? Docela se mi hýbe, je možnost na reklamaci?

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

jako myslis ze mam vratit iphone a odstoupit ze smlouvy? To asi tezko ne.. ?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Nejspíš to myslel tak, že pokud nestihnou reklamaci vyřídit do 30 dní, tak máš nárok na odstoupení od smlouvy a požadovat peníze zpět. Akorát nevím, jak to klapne v případě reklamovaného příslušenství.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

tomiczek
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 30, 2014 1:24 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tomiczek »

Treba nekde zjistit, ale kupoval si to jako jeden celek, tak by po uplynuti doby, co maji na vyrizeni reklamace - dnu - melo jit odstoupit od smlouvy, ale nevim.

Co ten powerbutton? Ma to cenu zkouset reklamovat?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Určitě, hodně lidí reklamovalo PB.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

Jasny,ale u prislusenstvi asi je jinak... zkousel jsem najit na netu a nic :D asi mi to daji maximalne novy kabel a novy usb :(

tomiczek píše:Treba nekde zjistit, ale kupoval si to jako jeden celek, tak by po uplynuti doby, co maji na vyrizeni reklamace - dnu - melo jit odstoupit od smlouvy, ale nevim.

Co ten powerbutton? Ma to cenu zkouset reklamovat?

tomiczek
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 30, 2014 1:24 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tomiczek »

Abychom si rozumeli, powerbutton funguje, jen se proste hybe, ma vuli, stejne jako prepinac rezimu (u volume buttonu)... Nekdy se mi stava, ze se mi homebutton pri dvojkliku zasekne, respektive z nejakeho duvodu se zapne siri... Ale to je fakt nahoda, jednou za dva tydny. Diky za odpoved

strychova.petra
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 30, 2014 11:14 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od strychova.petra »

Zdravím Vás tu všechny :)

Jsem majitelkou iPhonu 5 z 11.12.2012... zakoupen u T-Mobile... letos v říjnu.. se projevila závada u Sleep Button (ano zjistila jsem si, že mám pravděpodobně tu "špatnou" serii :D :) ) Tato závada nebyla jediná... výdrž baterie byla opravdu zoufalá. Tak jsem odnesla mobil do T-Mobilu a byl odeslán do Britexu. Po 5 dnech jsem si jej vyzvedla zpět a v pořádku... V průběhu měsíce z ničeho nic začal padat signál, poté začal být problém u hovorů, kdy mne druhá strana neslyšela. Později se projevila DALŠÍ závada a to, že v mobilu chrastila jakási uvolněná součástka... ale fakt CHRASTILA... o další týden později se odchlípnul displej na pravém boku. Ano, šla jsem znovu do T-Mobilu. Ano, telefon byl 20.11.2014 odeslán znovu do Britexu...
V pátek jsem si jej byla vyzvednout s tím, že oprava byla zakončena VÝMĚNOU. Ha! Super. Byl mi předán telefon s foliemi. Tak si říkám, že dobrý. Ale pořád mi něco vrtalo hlavou... jak to že nemám prodlouženou záruku?!.. Aha po zjištění na různých fórech a atd. jsem zjistila, že se jedná o pouhou refundaci. Takže pánové se nudili a všecky možný součástky si hodily do nový krabičky a já mám jakože nový iPhone! (super tuhle práci chci dělat také"!!).. No telefon mám u sebe teď 3 den. A zaznamenávám, že mi opravdu rychle ubývá baterie a ANO zase mi něco chrastí v telefonu a není to norální opravdu...

Vážení, řekněte mi jak si myslíte, že dopadnu? V čtvrtek se chystám ho jít opět už po 3 reklamovat... a mohu Vám říct, že mne to už přestvá bavit.
Díky za veškerý rady a názory! :)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od iTukan »

- baterie se usadí
- chrastění viz FAQ - http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f= ... 89#p585181
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

tomiczek
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 30, 2014 1:24 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tomiczek »

strychova.petra píše:Zdravím Vás tu všechny :)

Jsem majitelkou iPhonu 5 z 11.12.2012... zakoupen u T-Mobile... letos v říjnu.. se projevila závada u Sleep Button (ano zjistila jsem si, že mám pravděpodobně tu "špatnou" serii :D :) )


Co byl za problém s power buttonem, prosím?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Petrt »

Power button reaguje jen na jedné polovině či nereaguje vůbec.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

Ahoj lidi,reklamoval jsem iphone 5 u t-mobilu (casto mi pada signal,wifi,bluetooth). Dneska mi volal nejaka pani z t-mobilu ze iphone je poskozenym padem,ze pokud chci opravit tak za 8.tisic neco bych dostal novy,to jsem odmitl. Chtel bych se zeptat jak oni muzou zjistit ze iphone je poskozenym padem?( to oni urcite vymyslili,protoze iphone neni nejak viditelny ze je poskozenym padem... )

RiKy
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 22, 2013 4:52 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od RiKy »

A spadl, nebo ne.

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

nespadl.

dominco
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 09, 2014 11:29 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od dominco »

Dobrý deň,
som čerstvým užívateľom iPhone 6, predtým som mal 5s. Tým, že používam teraz 6-ku, 5-ka pekne krásne bola v krabici, pripravená na predaj, čakajúca na svojho nového majiteľa. Jedná sa však o to, že tým, že sa telefón iphone 5s nenabíjal, nepoužíval, vybil sa natoľko, že nejde zapnúť. Zrejme bude chyba v U2 IC čipe, čo som sa dočítal na nete. Je pravda, že som používal aj necertifikované príslušenstvo, takže všetko sedí. Absolútne nereaguje na vloženie nabíjačky (skúšal som ich viacero) a teda nenabieha. Telefón je ešte v záruke vyše roka, tak ho skúsim zajtra zaniesť do Telekomu na servis. Len ma zaujíma, čo asi mám uviesť do porúch, resp. či je možné, že odhalia v servise, že bolo používané neoriginálne príslušenstvo a tým pádom mi záruku neuznajú. Ďakujem za Vaše tipy, skúsení iPhoňáci :-)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mike-biker »

Každopádně pokud je pravda na tvé straně a máš čisté svědomí, tak nesouhlasit s vyřízením reklamace a chtít důkazy. Nicméně doporučuji vyřídit osobně na prodejně, měli by mít fotodokumentaci.
Takto se to nedá odhadnout, co tam našli.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

Dekuji,pozkusim si kdyztak :)

Tomstr22
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 06, 2014 9:37 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Tomstr22 »

Zdravím a prosím moc o radu,

Pořídil jsem od známého iphone 5 kupovaný u Vodafone v červnu 2013.
Dal jsem do něj novou nanoSIM od mého operátora (t-mobile), a vše vypadalo skvěle. Signál plný, mobil krásně funguje. Pak jsem si ale všiml, že když mám např. zapnutá 3G data, někdy se stane, že se nejde dovolat druhé straně - ozve se akorát, že je "volaný účastník dočasně nedostupný". Druhá strana má ale mobil normálně zapnutý a přijde mu akorát SMS, že jsem se mu nedovolal. Pak se mi to stalo asi 3x i bez zapnutých dat. Nainstalován iOS 8.1.2, vše jinak funguje skvěle.
Děje se to tak jednou z 10-ti hovorů (přijde mi že vždycky, když třeba delší dobu nevolám). Neměl někdo podobný problém?

Takže by mě zajímal váš názor, jestli nechat reklamovat? Říkám si, jestli to třeba není tím, že tam je "cizí" simka od jiného operátora? :D (asi blbost co?!).
Nebo jestli to prostě není spíš chyba operátora než telefonu?

Dokážu s tím žít (díky neomezenému tarifu mě to až tak nebolí), ale za ty prachy mě štve, že to není dokonalé - nový kus bych určitě nedostal a na opravu bych čekal kdoví jak dlouho. Co myslíte?

P.S: Asi neexistuje nějaká appka na "diagnostiku funkčnosti", že?

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smrdaky »

Tomstr22 píše:nejde dovolat druhé straně - ozve se akorát, že je "volaný účastník dočasně nedostupný". Druhá strana má ale mobil normálně zapnutý a přijde mu akorát SMS, že jsem se mu nedovolal.


Tome, tohle je s pravdepodobnosti hranicici s jistotou problem volaneho, nikoliv tebe jako volajiciho. Volany je bud mimo signal anebo prenasi data na pozadi (ani o tom nemusi vedet) a neni na 3G, cimz se v tu chvili mu nejde dovolat a jevi se nedostupnym. Pokud mu zavolas z jineho telefonu, dostanes na 99,99% stejnou hlasku.

Chyba u tebe by byla, kdybys vubec neustavil spojeni a nedostal zadnou hlasku...

tomiczek
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 30, 2014 1:24 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tomiczek »

Ja mam taky 5kovy iphone z cervna 2013 a jednou za cas se mi stane (min. 1 do tydne), ze se mi neumi nikdo dovolat, pritom na mobilu mam signal. Po hodine mi treba prijde sms, ze mi nekdo volal.

Tomstr22
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 06, 2014 9:37 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Tomstr22 »

Díky za odpovědi. Taky jsem si říkal, že bude problém spíše u volaného, nebo "někde na cestě". Ještě jednou jsem pak teda detekoval, že se mi někdo nemohl dovolat (a přišla mi jen SMS, že mi volal. Ale to se mi občas stávalo i u staré 4S). Ale na druhou stranu - např. včera a dnes byla všechna mé volání v pořádku, tak třeba si jen ta nová SIM-ka sedala. :)

Na reklamaci kašlu - po tom co jsem četl o Britexu (se vším respektem k lidem, kteří tam pracují) bych se bál, že telefon bude ještě v horším stavu. Jestli to, že se 1/10 nedovolám napoprvé, ale až na podruhé vzápětí, je jediný zádrhel, tak reklamace pro mě nemá význam.

radimpesna
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 25, 2014 8:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od radimpesna »

Zdravím
Potřebuji poradit mám iphone 5 16gb kupovaný u t-mobilu 1.10.2013.Můj problém je ten že telefonu dnes přestal fungovat fotoaparát prostě v žádné aplikaci jakoby není a v aplikaci fotoaparat od apple je jen černo a funguje jen přední kamerka pokud přepnu z přední zpátky na zadní aplikace se uplně zasekne.Např v aplikaci snapchat je jen přední kamera a zcela tam chybí tlačítko na přepnutí na zadní fotoaparát.Byl proveden restore a problém stále trvá.Tak teď nevím co s tím.Jak jsem se tady dočetl mnoho z vás dostalo nový iphone.Ale trochu se bojím že tohle nebude můj případ má totiž trochu promáčklý horní levý roh od pádu (není to ten roh u foťáku).Telefon jsem kupoval od někoho z bazosu a asi po týdnu jsem si všimnul že když poklepu prstem v oblasti fotaku tak tma jakoby něco chrastělo jakoby tam bylo něco ulomené.Nicméně asi měsíc a půl to fungovalo bez problému až dneska z ničho nic přestal.Dále mám občas problém že při zapnutem LTE mi uplně vypadne sim karta a chce to znova pin.(nevím jestli mám u reklamace hlasit i toto).Co myslíte uznají mi to?

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od next751 »

Ako to my mame vediet? Vyskusaj a uvidis.

radimpesna
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 25, 2014 8:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od radimpesna »

Ptam se jen jestli měl někdo podobnou zkušenost a to jestli mu uznali reklamaci i když byl po padu.nejspiše to s tím nesouvisí protože to je dávno co spadnutí a do teď nebyl žádný problem

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Většinou padané zamítají. Musíš vyzkoušet sám.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od all_in »

prosim lidi,reklamoval jsem iphone 5 30.11.2014 u vodafone. Dneska jsem tam byl a oni jeste nedostali,pokud zitra se stavim brzo rano,a nemaji jeste vraceny tak dostanu zpatky penize? Nebo to oni na to maji 30 dnu takze az 31.12 budu mit narok? Dekuji za rady.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mirmo80 »

Zajtra, kym maju otvorene, maju cas to doriesit. Takze siel by som vecer, resp. pred zaverecnou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

radimpesna
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 25, 2014 8:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od radimpesna »

tak telefon mi vyreklamovali a úspěšně jej opravili výměnou fotoaparátu.Takže jsem nedostal jako ostatní nový kus, ale jsem rád, že mi to vůbec opravili :D

1234567981
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 08, 2015 1:33 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od 1234567981 »

taky jsem dneska vyzvednul opravený telefon, byť jen z části. Mam iphone 5 a reklmoval jsem červný rámeček kolem displaye a vadnou baterku - když mam zapnutý data a telefon používám třeba na facebook, nebo safari, už se mi povedlo ho z plnýho nabití vybít za cca 3hodiny a to sem víc nedělal, wifi byla radši vypnutá, BT nepoužívám. Prej v servisu nic zvláštního nenaměřili, ale že prý uměj flashnout appla líp než my doma, čemuž opravdu nevěřím. tak aspoň obrazovku mam spravenou, né že bych dostal novej kus...a zprasili mi folii :-/

netex
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 3:12 pm

iPhone 5 signal/reklamace

Příspěvek od netex »

Zdravím, mám takový problém mám iPhone 5 zakoupený od Vodafone a mám problém se signálem u T-M sim někdy mám jednu čárku někdy 3 a kamarád normálně plno.Včera jsem například zapl 3G a hodilo mi to jednu čárku a nezapl se ani Edge. Chtěl bych ho dát reklamovat, ale dole u repráčku mám ťuknuté oba rohy tak nevím zda by mi to vzali na reklamaci když to tam mám. Děkuji za případné odpovědi. :)
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne pát dub 10, 2015 4:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto sem, příště vyhledávej, zbytečně založené téma.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Unown »

A jak my to máme tady vědět? Je to na posouzení přijímajícího technika.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mirmo80 »

Zobrat ho zoberu, pretoze musia. No ako to dopadne ti tu uz nikto nepovie. Musis len vyskusat.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Clon »

netex: a prozradil bys nám, jaký máš iOS? Pokud to tedy není tajné. Ale jestli chceš poradit - není to zrovna informace k zahození
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět