iPhone 5 - reklamace

Odpovědět
PiiiRKO
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: stř pro 04, 2013 4:12 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od PiiiRKO »

Hah, já mam telefon od cz T-Mobile a ted jsem v USA, normalne jsem přišel do apple store se závadou sleep/Wake buttonu a oni mi řekli ze mi daji nový kus :)

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od JanGottwald »

No ono je spíš divné to, že by měla dostat nový kus. Telefony Apple se v záruce neopravují a vyměňují se za tzv. refurbished kusy. Takže první co bych udělal u těch amatérů z T-mobilu, že bych požadoval nový kus.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od cuting »

"refurbished" znamená opravený firmou Apple, respektive autorizovanými techniky, kteří na to mají od Apple certifikát. Nikdo jiný nemá právo iPhony v záruce jakkoliv opravovat, tedy ani T-Mobile. Zpravidla Apple dává nový kus, ale mohou vám dát i právě tento opravený = refurbished. A vy to ani omylem nepoznáte. Ale máte na něj stejnou záruku, jako na nový. Pokud je opravený - refurbished firmou Apple.
Jinak, když už jsi zmínil refurbished - je škoda, že u nás se neprodávají takto opravené telefony a nebo i macy a další. na stránkách apple.com ve státech je docela slušný výběr . http://store.apple.com/us/browse/home/specialdeals
 Apple hračky 

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smrdaky »

Opravdu? V CR iphony prodane telefonnim operatorem jsou v rezii telefonniho operatora, jak si vyresi zaruku, ma precnasmlouvany svuj (jiny) servis, nez iphony prodane primo applem...

Proste pri reklamaci bych pozadoval uvedeni do puvodniho stavu, na naklady prodejce, pokud nefunguje, odstoupil bych od smlouvy.

Ps: Od 1.1.14 myslim v CR jiz neni automaticky pravni narok na vymenu za novy bezvadny kus pri vade (rozporu) s kupni smlouvou, pokud je to neprimerene vade veci a staci drobna oprava.

Bez nahledu na servisni protokol nelze soudit...

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Dobrý den. domlouvám si výměnu kus za kus. Mám jb a chtěl bych se zeptat, jestli ho musím odstranit hned před tím než servisu poskytnu sériové číslo nebo až před návštěvou servisu.
Děkuji za odpověď

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od ls8 »

Stačí před předáním do servisu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Dobrý den.
Před rokem v říjnu 2013 jsem si zakoupil mobilní Apple iPhone 5 u mall.cz. Dnes jsem ho reklamoval v Českem servisu a dostal jsem hned nový kus.Chtěl bych se zeptat, jestli mám na nový přístroj u mall.cz znovu záruku 2 roky, nebo jestli záruka pokračuje od zakoupení starého přístroje (říjen 2013).

Děkuji za odpověď.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od marseli »

dle NOZu pokracuje ta puvodni.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od ls8 »

Jenomže když koupil vloni v říjnu, kupoval podle starého OZ.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Pro jistotu jsem jeste napsal maila na mall.cz. Tak snad odpovi. Ten novy OZ plati od roku 2014 ?

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Unown »

Ano

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od marseli »

Tak se omlouvam, jede to za stareho NOZu. Ale na ten novy kus co dostanes uz zacne platit novy NOZ.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smrdaky »

O co opiras tvrzeni, ze se meni podminky smlouvy uzavrene za stareho OZ?

Formulace "stareho NOZu" je oxymoron ;-)

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Ted jsem se uplne ztratil. Myslite ze bych tedy mel na mobil znovu zaruku 2 roky ? Kdyz jsem kupni smlouvu uzaviral kdyz platil stary OZ ?

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smrdaky »

Podle me to mozna nevi ani prodavajici a ani ja, ale je to pravdepodobne - ale proc to ted resit? Ocekavas, ze ho za 23 mesicu zase vymenis?

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Chtel bych ho prodat. A chtel bych vedet s jakou ho mam nabizet zarukou. Apple zaruka na jeden rok plati. To jsem si overoval. Jen furt tapu jak je to u prodejce.

shauntey
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 24, 2014 9:09 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shauntey »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mám dělat. Dne 15. 9. jsem reklamovala u T-mobilu iPhone 5, koupený v únoru 2013, nefungovalo sleepbutton a špatně reagoval dotykový display. Dnes jsem si u T-mobilu vyzvedla opravený iPhone, tlačítko a display v Britexu vyměnili. Když jsem iPhone v prodejně T-mobile prohlížela, všimla jsem si, že je na display asi 5mm oděrka. Řekli mi, že mi tohle nikdo jako vadu neuzná. Začali mi nabízet paušál na měsíc zdarma. Že prý to můžu nechat poslat do Britexu, kde to bude ležet až 60 dní a stejně to neuznají a já budu platit 500 Kč za dopravu. Tak prosím, nevíte někdo, jaké mám možnosti? iPhone měl od začátku fólii, kryt a ještě jsem ho nosila v koženém pouzdře.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od iTukan »

Pokud měnili displej a je na něm oděrka, neměla jsi ho přebírat a žádat bezchybnou výměnu displeje. Pokud jsi ho převzala a nenechala zapsat závadu při převzetí, budou tvrdit, že jsi to udělala až po předání. Použili zastrašovací metodu. Člověk si má trvat na svém...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

shauntey
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 24, 2014 9:09 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shauntey »

Dohadovala jsem se tam s nimi minimálně půl hodiny, říkali, že to není "viditelná vada", a že do 7 dnů mám právo na reklamaci opravy. Když tam tedy zítra půjdu, a vzali by mi to zpět, mám chtít, aby to poslali do servisu znova? Bojím se, že budu 2 měsíce bez iPhonu, neuznají to, budu mít oděrku na display a ještě zaplatím dopravu.

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od meisterochmi »

Dnes mi prisel mail z mallu kde se pise ze na telefon je znovu zaruka 2 roky.

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

Zdravim mam iph5 koupeny v prosinci 2012 u tmobilu, dle programu apple mam narok na vymenu baterie a je fakt ze mi obca s dost blbne. Minimalne 2-3x v tydnu mi to pri 35% nabiti uplne zdechne a nejde zapnou, pri napichnutu na nabijecku je tam hned 40%. Navic mi dost casto vypadava signal. Nemate nekdo podobnou zkusenost s baterkou a nevite jaka je sance ze mi to tmobile vyreklamuje. Zname nedavno vymenili kus za kus a to ji nefakcilo jen horni tlacitko a mela to mesic pred koncem zaruky. Zitra to chci odnest do tmobilu, tak bud vdecny za kazdy feedback! Diky

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od iTukan »

Pokud to spadá do programu výměny baterky a jinak s tel. nic nebude, vymění baterii.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

barri
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: stř lis 23, 2011 9:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od barri »

Já měl svůj ip5 také v programu špatných baterií, dal jsem v T - mobilu reklamovat a uvedl jsem více vad a uznali mi jen jendu a baterie to nebyla. Díkybohu jsem dostal nový.
 iPhone 5s 16GB - Space grey
 iPod Shuffle 2GB - Gold
 Retina Macbook Pro 2014

elkarotka
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 08, 2014 10:01 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od elkarotka »

Program výměny baterie bych vůbec neřešil přes OP, ale normálně to poslal do VSP. Psal jsem jim email a odepsali, že se stačí zastavit a do půl hodinky je to hotové ;).

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

A jak dlouho ti trvalo nez jsi ho mel zpet? Ja mam nastesti jeste 4sko, tak mi to nejak extra nevadi, ale ta petka je preci o dost sviznejsi. ;-)) jako samozrejme ze uvedu vicero vad, ktery se se aspon parkrat projevily a uvidm no. Snad mi aspon vymeni tu baterku, pac to vzdycky zdechne kdyz to clovek nejmin potrebuje. Ale i tak mi vydrzi max 3,5-4h vyuziti.

elkarotka
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 08, 2014 10:01 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od elkarotka »

Jak píši - ještě jsem tam nebyl, ale dle infa po emailu stačí přijet a za půl hodinky mi vrátí tel s novou baterkou.

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

@elkarotka ja to psal @barrimu. VSP mam ponekud z ruky a proc to nezkusit pres operatora kdyz je to jeste v zaruce?! Z ceskyho servisu v brne mi napsali ze vymena by trval max pet dni a ze vadna baterie se musi projevit na nejakym testu! Jinak uz jsem ho hodil do tmobilu a borec tam sam od sebe napsal 6 nejcastejsich vad + tu vadnou baterku a napsal tam odstoupeni s tim ze bych si pak doplatil na 5sko popr na 6tku, ale ta asi jeste nebude. Rikal ze petky ted spis opravuji, ze uz nemaji moc kusu na vymenu, tak uvidim no. Pak dam vedet jak jsem dopadl...

elkarotka
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 08, 2014 10:01 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od elkarotka »

Test ano, ten VSP udělalo tak, že mi poslalo odkaz na online test, ten jsem zapl v telefonu a za 10s měli výsledky u nich v sezimáku. Samozřejmě pokud je tam více závad a chceš měnit, tak není o čem, špíše mi šlo o tu samotnou baterii.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od iTukan »

o výměně baterií iP5 tu máš celé vlákno - Program výměny vadných baterií v iPhone 5
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

fsoft
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 11, 2014 9:48 pm

Reklamace iPhone 5 - nedá se mi dovolat

Příspěvek od fsoft »

Zdravím,

měl bych dotaz, jak mám postupovat při reklamaci mého iPhona 5. Problém je v tom, že se mi nedá dovolat, tj. někdo mi chce volat, ale mobil mu zahlásí, že jsem nedostupný, přitom to není pravda - tj. telefon mám zapnutý, signál skoro plný. Potom mu ani nepřijde SMS že jsem nedostupný.

Aktualizace na poslední iOS 8 taky nepomohla

Telefon jsem kupoval nový od T-Mobilu, kde mám i paušál, ale telefon nebyl ke smlouvě ani dotovaný. Telefon tedy donesu do prodejny T-Mobilu?
Na netu jsem se dočetl, že na dobu, co bude reklamace, mi zapůjčí jiného iPhona. Je to pravda? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky moc za pomoc

Pavel
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne ned říj 12, 2014 8:00 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto sem, do již existujícího tématu.

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Reklamace iPhone 5 - nedá se mi dovolat

Příspěvek od Dave »

iPhona ti urcite nepujci, budes rad ksyz ti pujci dotykac.
kazdopadne to tam normalne odnes se zarucakem a reklamuj. jeste bych mozna byt tebou zkusil nechat vymenit simkartu.

kazdopadne urcite vypni find my iPhone a iCloud pred tim nez ho das do reklamace, jinak ti ho poslou zpet bez opravy.
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od charlie77 »

S tímhle jsem reklamoval taky pětku a dostal jsem fungla.
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Smirnoff99
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 07, 2014 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Smirnoff99 »

Minuly tyden jsem v olomouci v tmobilu reklamoval iph5 ostatne jak jsem psal vyse, nahradni iph ani omylem, jen se pousmali. Jinak mi bylo receno ze udajne britex nahradnimy iph5 uz moc nedisponuje a ze bud to opravi nebo uznaji aspon 3 z mych 6ti nahlasenych vad a budu moci odstoupit od smlouvy a bud mi vrati prachy, nebo vymena a doplatek za iph5s. Co je pravdy na tom jak a kolik kusu iph5 ma britex na pripadne vymeny nevim!

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Johny004 »

Dej to do iopravny. Ta uz dela i operátorská zarizeni.
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od jackherrer »

I will maintain an attitude of open-mindedness.

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Johny004 »

Jaktoze s tim začali ? Ted jsem volal do Českého servisu a delaji jen v prvním roce záruky
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Clon »

Na strankach ale maji ze delaji zarucni i pozarucni servis i od operatoru, o prvnim roce ani zminka. Tak by si to snad meli dat do poradku.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cRiminal
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: ned úno 12, 2012 9:01 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od cRiminal »

Zdravým všechny, dneska jsem dostal od vodafonu vrácen mobil kde byl opraven dock flex a na pruhy na zádech mi řekli že to je normální opotřebení. Nejde to moc vidět když je to vyfocené, vypadá to jak promáčklé od baterie dva svislé pruhy. Co si o tom myslíte vy?

Fotky:

http://screenshot.cz/OGF0E/
http://screenshot.cz/GS1JD/
http://screenshot.cz/QM5UN/

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od iTukan »

A v čem ten telefon nosíš, nějaký obal?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

cRiminal
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: ned úno 12, 2012 9:01 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od cRiminal »

V kapse bez obalu, nemám rád obaly.

Odpovědět