iPhone 5 - reklamace

Odpovědět
netex
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 3:12 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od netex »

iOS 8.3 mám dělalo to právě i u 8.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Clon »

Tak pokud je tel jeste v zaruce, dal bych ho reklamovat. Asi to bude nejaka HW zavada.Ťukancu bych se nebal.Jak ho mas dlouho? Pokud do roka - delej vsechno pro to, abys reklamoval u Českeho servisu. Pres operatora to asi nebude idealni.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Dotaz na reklamaci

Příspěvek od meisterochmi »

Dobrý den,
mám iPhone 5S, 10 měsíců starý. Poslední dobou pozoruji, že při běžném používání (Whats app, Safari, Instagram, Gmail app) se mi mobil zahřívá a baterie padá o 3 nebo 4 procenta dolu. Sleduji i výdrz v nastavení, která se snížila o hodinu - hodinu a půl. Při běžném používání na wifi jsem měl výdrž okolo 7 hodin, nyní mám kolem 5 hodin. Na datech jsem měl vždy kolem 5 hodin, nyní mám kolem 4 hodin. Jas mám pod polovinou, aktualizace aplikací na pozadí jsou vypnuté, sledování kondice také off, nesleduji videa z youtube a hudbu teď také neposlouchám. Zkoušel jsem restore a obnovení ze zálohy. Také jsem několikrát nechal mobil úplně vybít. Zlepšení se nedostavilo. Chtěl bych se zeptat na váš názor nebo zkušenosti s tím, jestli je to důvod na reklamaci (výměny kus za kus).

Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) meisterochmi dne stř črc 15, 2015 10:51 am, celkem upraveno 1 x.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Máš jednoduché, zajdi za prodejcem, od kterého jsi to koupil, popiš mu přesně to samé, co tady nám, prodejce zašle do servisu a tam se dovíš 100% odpověď, zda je iPhone vadný nebo ne.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Tomato
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 18, 2014 10:30 pm

displej blbne

Příspěvek od Tomato »

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55BFED23

nevíte čím by to mohlo být? a jestli mi to na reklamaci vezmou? Jsem v zahraničí a reklamovat to budu moci až 17.8 kdy přiletím. Telefon jsem dostal u vodafonu k tarifu. Nespadl mi a z ničeho nic mi začal blbnout. Začalo to konektorem sluchátek a teď tohle. Je možné že se tam dostalo trošku potu při běhu..
displej sem tam vypadá normálně ale pak se začne zas takhle nějak zbarvovat sad
když zaklepu na zadní stranu nebo zmáčknu displej někde tak se to zlepš

BaX
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 812
Registrován: ned pro 27, 2009 3:55 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od BaX »

Možná uvolněný konektor, možná oxidace. Pokud je v záruce, musí ti přístroj na reklamaci "vzít". Vada je evidentní :)
    iPhone 7+ 128GB
    iPad 2 WiFi 16GB iOS 7

Tomato
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 18, 2014 10:30 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Tomato »

Telefon je ještě rok a půl v záruce cca. Blbé je, že jsem ted v Thajsku kvůli treninku a reklamovat budu moci až v toho 17.8. Bojím se aby se ten iphone ještě víc nezničil nějak :(. Jinak mám jít k vodafonu jako k prodejci a nebo mohu do istylu ? :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Můžeš i rovnou do českého servisu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Tomato
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 18, 2014 10:30 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Tomato »

A neztratím tím pak tu záruku kvůli tomu, že jsem to dal do nějakého servisu a ne přímo do vodafonu aby se s tím oni poprali?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

'Český servis je autorizovaným servisem pro Apple. Ale jak chceš, můžeš skočit i do Vodafonu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Tomato
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 18, 2014 10:30 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Tomato »

někdo mi říkal, že mu nechtěli vzít reklamaci, protože byl ten telefon už otevřen v nějakém servisu a tak mu propadla u zaruka. bojím se akorát toho proto se radši ptám. nemam s tim zadne zkusenosti :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Tak to byl jedině u neautorizovaného servisu, tam potom s tím mají problém. Ono totiž není servis a servis, sám píšeš v nějakém servisu, co to byl za servis, víš? Jsou totiž autorizované servisy, které mají povoleno dané MT rozebírat a pak jsou neautorizované, do kterých by dal jedině masochista svůj mobil v záruce, rozebráním MT u neautorizovaného servisu záruka padá.Ale jak říkám, chceš mít jistotu, klidně skoč i přímo k Vodafonu a dej jim to tam na reklamaci a oni ať to pošlou, kam uznají za vhodné. Akorát se tím jen prodlouží doba vyřízení, nic víc. Nikdo ti za to uši trhat nebude. ;)

http://www.ceskyservis.cz/sluzby/servisni-sluzby/apple/
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

kornovec
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 23, 2010 6:44 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od kornovec »

Dobrý večer,

mám I5S zakoupený v istyleu 04/2014.
10/2014 jsem telefon reklamoval na špatnou funkci Touch ID v Českém servisu a dostal jsem do 3 dnů nový kus. Nyní poslední dobou pozoruju, že mi vrže HB a na stisk je tam jakoby dvojstisk. Stejně to začalo u původního telefonu kde časem přestal fungovat HB Touch ID.

Moje dotazy zní:
1. je to důvod k reklamaci, když všechno funguje (zatím) jak má, jen mě ten dvojtek otravuje :-/
2. můžu s tím jít rovnou do českého servisu, když je roční záruka od apple prošlá a běží mi jen ta dvouletá z istyleu?
3. na ten nový vyměněný kus se nově 1 letá záruka asi už nevztahuje? resp. běží na něj ta z původní koupě (04/2014)?

Díky za odpovědi,
K.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mike-biker »

1) Můžeš to samozřejmě zkusit, pokud je to pro tebe nepřijatelné. Ovšem počítej s tím, že ti "závadu" pravděpodobně neuznají. Ovšem my zde jen hádáme, je to výhradně v pravomoci servisu.
2) Zkusil bych tam zavolat, standardní postup je v druhém roce záruky reklamovat tam, kde jsi zakoupil.
3) Výklady byly a jsou různé, ale záleží na tom, zda jsi s novým kusem dostal nový záručák?! Pokud ne, běží původní záruka.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět