nefunkční kamera po oprave

Odpovědět
Oskarek23
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 27, 2012 8:19 am

nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Oskarek23 »

rozbil jsem display u Iphone 4S, nechal to opravit od té doby mi nefunguje kamera(ani světlo), přední funguje. Někde sem četl že někdo rozebral iphone složil a taky mu nefungovala kamera, proto mám celkem podezření že něco udělali špatně. Máte někdo podobnou zkušenost? Nabídli mi že za 1000 můžou tu kameru objednat, to mi příde relativně málo. Já mam pocit že je třeba jen špatně připojená ale nevyznám se v tom... díky za rady

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Marek »

Odniesol by som im to tam a požadoval opravu, nakoľko urobil chybu niekde servis. Bude to len odpojené
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Oskarek23
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 27, 2012 8:19 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Oskarek23 »

Teď už jim těžko dokážu že kamera fungovala:( měl sem vyzkoušet přes pc jestli funguje...no snad to nějak dopadne

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od M29 »

1000 Kč za kameru??? To je naopak nějak moc, ne? Tak půlka by byla odpovídající.

Před nějakým časem jsem něco podobného řešil u iPodu Touch, zákazník pak platil jen ten náhradní díl, právě proto, že se nedalo dokázat, kdy přesně kamera přestala fungovat. Práci měl zdarma jako kompenzaci z naší strany. Ono to někdy chce trochu vstřícnější přístup.

PeterSmith24

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od PeterSmith24 »

Ono, jestli je to po pádu, může se při opravě projevit jakákoliv další závada :/. A kamery jsou dost náchylný. Není to častým jevem, ale stát se to může. Každopádně bych to zkusil v jiném servise. Ovšem nevím přesnou diagnostiku se kterou jsi odešel, takže těžko soudit.

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Roman_Pe »

Reklamácie opravy, nejakú dobu musia mať záruku na opravu. Proste si musíš stáť za svojim tvrdením, že tak si ho prevzal a len teraz si si všimol. Keď nebudú chcieť spolupracovať tak pohroz ČOI-kou.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od M29 »

Roman_Pe: Sorráč, ale NEMEL NESMYSLY. Garance na opravu je min. 3 měsíce, ale pokud to tam nesl na opravu skla/displeje, tak zcela logicky (pokud to nemá v papírech), nemůže reklamovat kameru. V tom mu ani ČOI nepomůže. Pokud si při převzetí přístroj zkontroloval a nezjistil nefunkčnost hned na místě a tedy nepřevzal přístroj z opravy, tak má smolíka. Stát si na tvrzení, že si něčeho nevšiml... no.. zkoušeli jsi tohle udělat s nějakým policistou? "Pane strážník, já si tam toho zákazu zastavení nevšiml, sundejte mi tu botičku a nedávejte mi pokutu..." Tak to natoč... rád bych se pobavil :-D
Pokud jsou trochu slušní, tak to vezmou a opraví jen za cenu dílu s upozorněním, že příště si to musí jako zákazník hlídat, konec konců je to jeho přístroj. Aspoň tak to děláme u nás. Nepovažujeme zákazníky za lháře, kteří nás chtějí odrbat :-) a opravit víc věcí, než zaplatí. Ale na druhou stranu, nikdo nemůže po servisu chtít, aby opravoval závady, které prokazatelně nezpůsobil.

makomar
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 82
Registrován: čtv črc 12, 2012 10:29 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od makomar »

Ahoj, netuším o jaký servis se jedná a jakou mají kvalifikaci.
Proto se jen podělím o svou zkušenost. Když jsem si naposled opravoval HW v telefonu zapojil jsem si kameru špatně a taky mi nefungovala. Nejdřív jsem se bál že jsem si ji pokazil, ale bylo to jinak. je celkem reálné že kamera je špatně připojená na základovku.

moje chyba se projevovala tak, že kdyz jsem zapl fotoaparát tak jsem měl "zašeděné" všechny tlačítka a neměl jsem obraz... aplikace jinak najela

Doporučil bych ti trvat v servisu na kontrole zapojení konektoru kamery :) (hodně zdaru)

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Roman_Pe »

M29: Tak to teda nemáš pravdu ty, ja sa s tebou nemienim hádať ale nakoľko pracujem v servisnom stredisku, tak viem jak to chodí v servise. My máme záruku na opravu až 6 mesiacov. To záleží už len na servise jakú dobu majú na reklamáciu opr. Reklamácia opravy sa vsťahuje i na nefunkčný iný diel totiž v servise mohli urobiť niekde chybu a pre to to nefunguje a pokiaľ to kontrolór kvality uzná ako reklamáciu opr. No a keď spomenie ČOI tak verím tomu, že sa im nebude pre jednu blbú kameru naťahovať s ČOI a uznajú to. Nejedná sa o mega sumu tak by som tam problém nevidel. Nie raz som reklamoval a odvolával na ČOI tak viem jak to chodí.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od M29 »

Roman_Pe - Však jsem psal, že min. tj. MINIMÁLNĚ 3 měsíce, pokud některý servis poskytuje delší, tj. 6 měsíční záruku, není to nic proti ničemu, ale ze zákona je garance na servisní práce 3 měsíce. Takže pravdu mám.

Podobně s ČOI. Zákazník při převzetí podepisuje předávací protokol, kde je uvedeno, že přístroj odzkoušel a převzal. Pokud nalezne závadu později, pak se může jednat pouze o tzv. skrytou vadu, ale to problém kamery není. Takže opět smolík. Ale jak jsem řekl, pokud se ukáže, že je vadná, není problém doúčtovat další náhradní díl a jako bonus zákazníkovi neúčtovat práci. Ale je to opravdu nadstandardní přístup, protože i pro ČOI je potvrzený předávací protokol závazný. A slušný servis se ČOI nebojí, nemá proč. Je to tak 2 roky, co na nás jeden "zákazník" vyhrožoval a nakonec poslal ČOIku a výsledek? ČOI závady v postupu reklamace neshledala a onen zákazník nakonec zaplatil pokutu ve správním řízení. Ukázalo se totiž, že to je vykuk, co si nastudoval pár paragrafů a nechával si opravovat šrot, co si vydražil na aukru. A ne každý servis se ČOI lekne, takže i ČOI začlo být podezřelé, že těch podnětů k šetření bylo nějak moc (byť některé byly uzavřeny smírem, protože servis to s ČOI nechtěl nějak antagonisticky řešit). Škoda jen, že škoda nebyla přes 5 tisíc a že to nemohlo být řešeno jako žaloba, ale jen jako přestupek.

Jinak je to jak píšeš, většinou jde jen o opravu za pár stokorun a servis to řešit nebude, raději zatneš zuby, ale princip takového jednání je podle mě nesprávný a proto ho nepodporuju. Přijde mi to jako dost nefér.

PS: Ty zadní kamerky u iPod Touch 4 a iPhone 4/4S jsou dost šuntový. Po opravách skla a LCD je to hned další nejčastější závada, Apple by se měl nad jejich kvalitou zamyslet.

nency
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 15, 2014 2:17 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od nency »

Mám stejný problém s Iphonem 4s. Nechala jsem si vyměnit přední kryt a cca od té doby (nekontrolovala jsem hned všechny aplikace, zda fungují) mi nefunguje zadní kamera spolu se svítilnou. Jelikož šlo o opravu "na dálku", rozhodla jsem se to neřešit. Po několika měsících jsem se rozhodla zajít do jiné opravny a s kamerou něco udělat. Bohužel bylo zjištěno, že kamera je v pořádku a chyba je tedy pravděpodobně softwarová.

Aplikace kamery se spustí, ale naskočí načernalá obrazovka a aplikace se "kousne". V případě svítilny mi zmizela možnost aplikaci zapnout.

Takže byla náhoda, že vše přestalo fungovat zrovna po té opravě? Popř. neporadí někdo co dál? Obnovit nastavení jsem už zkoušela:-/

tomlu
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 111
Registrován: ned pro 25, 2011 10:24 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od tomlu »

možností může být několik, třeba poškozený konektor nebo konektor špatně zacvakli, když telefon opravovali, v nejhorším případě opravář poškodil modul s kamerou a nepřiznal se
iPhone 6 64GB Space Gray / poslední verze iOS
iPad Air 32GB Wi-Fi Space Gray / iOS 9.1
iPhone 4S 32GB Black / iOS 9 - prodáno

nency
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 15, 2014 2:17 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od nency »

Ze začátku jsem nevěděla zda je problém softwarového nebo hardwarového charakteru. Dnes jsem byla v opravně a nechala si celou kameru vyměnit za novou a tedy i funkční, ale bohužel problém přetrval. Opravář mi telefon tedy vrátil zpět s mou původní kameru a s tím, že chyba musí být v softwaru...(nic si neúčtoval). Jak říkám, je to jedna velká záhada:)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od mike-biker »

Chyba není v SW, ale zřejmě někdo při té opravě utrhl nějaké součástky z desky.
Obrať se na Tonyho, ten mi podobný problém opravil. Je šikovný a schopný.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

nency
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 15, 2014 2:17 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od nency »

A mohu požádat o kontakt? Určitě se mu ozvu a pak dám echo, jak to dopadlo;-)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od mike-biker »

iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

diverti.mento
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 05, 2015 1:27 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od diverti.mento »

Dobrý den, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Mám Iphone 5S - asi 4měsíce. Problém - zadní kamera černá obrazovka. Přepnutí na přední kameru - funkční. Když přepnu znova na zadní, obraz se sekne - zůstává z přední kamery - nahoře se objeví hláška, že je blesk vypnutý, a že je telefon přehřátý a musí napřed zchladnout. Svítilna nefunguje. Na apple lince mi řekli, že mám přeinstalovat software přes itunes, že bývá občas problém, když se dělá aktualizace přes wi-fi. Software zaktualizovaný přes itunes - beze změny. V Českém Servisu mi řekli, že mám udělat tovární nastavení, že to bude aplikací. A dávat aplikace postupně ručně. Provedeno - beze změny.

Reklamace by byla asi problém. Bohužel chvíli po zakoupení mi telefon spadl a musela jsem nechat vyměnit přední desku :( Ale jsem už tak zoufalá, že to uvažuji zkusit..... i když mít repasovaný telefon by nebyla asi výhra. Možná oprava by byla lepší.

Celkové mi telefon blbne od začátku - na pár čísel mi nešly posílat sms. Nebyly čísla blokované, vypnutý i message...atd atd. bylo by to na story. Nevěděl si s tím nikdo rady. Po továrním nastavení, chyba pořád, jen jiné čísla.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od mike-biker »

Což o to, camerka není problém. Stojí ca 300 Kč - samozřejmě originální díl, žádný paskvil z eBaye.
Odkud jsi?
Ohledně těch SMS, máš novou kartu od operátora?
Zkusil bych:

1) restore přes DFU - to už jsi asi dělala
2) nová SIM karta, nebo karta od jiného operátora
3) kdy byla měněna ta deska? Je na ní záruka?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

diverti.mento
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 05, 2015 1:27 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od diverti.mento »

Jsem z Uh. Hradiště. Ono to spíš vypadá, že je něco v telefonu. Četla jsem někde, že se to stalo někomu v USA na 6 a vypadá to na software. Právě i kvůli té hlášce, že se přehřívá telefon, ale horký není. Chtěla jsem vědět, jestli se to někomu stalo a jak to vyřešil

Simku jsem měnila, mazala čísla, znova zadávala v různých tvarech. na lince volali do Ameriky, že se s tím jeste nesetkali, fakt jsme zkusilo kde co. .....ale to by asi bylo na jiné vlákno a ne pod kamerou.

Na desku určitě záruka bude. Měněna tak před měsícem a něco. Mám doklad. Jsou tam solidní, už mi pomohli víckrát i s PC. Ale začalo to blbnout po měsíci, ale zadní. To bych spíš čekala, že bude blbnout přední kamera. Jenže, když se měnila, tak mi asi reklamaci neuznají.

Radik
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 14, 2016 4:24 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Radik »

Zdravím, ja mám problém s kamerou na iPhone 6. Nejde mi zadná kamera (je čierna obrazovka). Kamera bola reklamovaná a vymenená, ale po pár dňoch problém opäť nastal. Spravil som DFU reštart, nastavil iPhone ako nový a stále problém pretrváva, resp. občas funguje. Neviete mi pomôcť?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: nefunkční kamera po oprave

Příspěvek od Clon »

Reklamuj znovu. Kde jsi reklamoval?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět