vypnutí s pc

Odpovědět
iphone man

vypnutí s pc

Příspěvek od iphone man »

Ahoj ve středu se na moravě a v čechách prohnala pořádná bouřka a když jsem měl iphone připojenej k pc tak asi blesk udeřil do vedení a pc se vypl, když byl k němu připojenej iphone-nevadí iphonovi, když jse vypíná a zapíná s pc?? Jo a nevadí iphonovi že do vedení uhodil blesk, když byl zaplej pc a do něj zapojenej iphone??
PS: I pc i iphone fungují správně ale nemůže se chyba způsobená bleskem objevit třeba až za měsíc nebo za rok či 2?? Jo a kdo se díval ve čtvrtek na novu 7stupeň: konec světa, tak viděl že amíkům by se to stát nemohlo byla tam bouře 7 stupňe, která mimochodem ještě neexisutje a je jenom 6st. a elektřina pořád jela!!!! :mrgreen:

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od Julek »

pokud neprobíhá restore tak vypnutí PC nevadí určitě ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od scorpi »

@iphone man

Stav se na Masaryčce, střelím ti přepěťovku. Mám je v každé zásuvce v celým kvartýru :wink:

iphone man

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od iphone man »

to scropi: Já taky mám 3 přepěťový ochrany ale jestli tomu aspoň trochu rozumíš, tak víš že přěpěťovka je jen když je přepětí v secundě zpusobene treba tim, ze vypnou nějakou velikou továrnu v blízkosti a tím vznikne špička. Ale proti bleskum moc neni
PS:Jo a když udeřil blesk, tak jsem měl i iphone i pc v přepěťové.
to Julek: Jo a když jsme už u toho odpojování od pc tak když odpojuji iphonka, tak ho můžu jenom "natvrdo" Odpojit nebo přes odebrat bezpečně hardware? protože některý sonyericssony se musí bezpečně odebrat jinak se mohou poškodit.

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od scorpi »

Dovolil bych si tvrdit, že tomu "tak trochu" rozumím, protože je to jeden z produktů naší firmy. Pokud se budu bavit o kvalitních přepěťových ochranách s varistory a ne o prodlužkách s tavnýma pojistkama, tak věz, že je schopna zachytit i bleskový výboj (3 762 joulů a nárazový proud 103 500 ampér, max přepětí: 6000 V) :wink:

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od Julek »

1) do levé ruky uchopíme telefonu
2) do pravé ruky mezi ukazováček a palec uchopíme kabel
3) následně táhneme lehce telefon proti a kabelu
4) měl by jsi pozorovat jak s kabel od telefonu odpojí

tohle je nejlepší způsob jaký znám, doporučuje iphone.cz

existuje v bodě 3 ještě jeden způsob a to že táhneš kabel proti telefonu

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

michal27

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od michal27 »

V bode dva a tri je jeste tato modifikace.
http://www.kaspr.cz/data/kaspr/products ... %20022.jpg
Kdyz to proste nejde, tak toto zarucene pomuze :D

iphone man

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od iphone man »

to scorpi: NJN ale já mám po celým baráku belkin přepěťovku ale jestli chceš ochranu rptoi blesku tak si kup přímo do pojistek a stojí min. 12 tísíc.
to julek: JJ ale jak jsem měl vědět že v tu sekundu udeří blesk a vypne pc!! Takže potvrzuješ že se nic nemohlo poškodit, když to teď funguje a jako jestli to nemuže přestat fungovat třeba až po půl roce.

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od terry »

@ iphone man:
Takže potvrzuješ že se nic nemohlo poškodit, když to teď funguje a jako jestli to nemuže přestat fungovat třeba až po půl roce.


Hochu,.. tohle ti nezaruci nikdo - vubec nikdo.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

v3li

Re: vypnutí s pc

Příspěvek od v3li »

Myslím ,že kdyby se něco stalo s kompem na na USB by nebylo 5V ale nějaká pekelná špička tak by buď vyhořely napájecí obvody a už by si ho nikdy nenabil a nebo by se spálil celý. Vzhledem k tomu ,že ti PC šlape tak myslím ,že ani k jednomu nedošlo.

Odpovědět