Hlasitější a "kvalitnější" zvuk iPhone 1. generace

7luke.com

Hlasitější a "kvalitnější" zvuk iPhone 1. generace

Příspěvek od 7luke.com »

Sundal jsem kryt antény (vůbec to není poznat 8) ), odstranil jsem ty dvě síťky (pro repro + pro mikrofon) z druhé strany krytu a je to mazec :shock: :shock: :shock: akorát je i nahlas klávesnice, když píšu sms :roll: :lol: doladíme :lol:

Pokud chceš hlasitější a kvalitnější zvuk z repro, čti dále....


Obrázek



-----------------


Draci na stránce http://www.modmyifone.com/forums/showth ... p?p=830791 je zajímavý poznatek:

Like Bassir says, couse the volume boost wont make any defferant. This is my experiance after trying it on 3 iPhones...
Poke a hole "Not into ur speakers" but there is a thin piece of plastic just under the speakers i try it out and, it's true it actually is around 45-60% louder :-)

Vypadá to, že když se něco z iphone vyhodí, tak je hlasitější...

Já přemýšlím nad implementací lepšího repro, ať to nechrastí :-) Kua snad kluci na linkách v Číně už něco vymysleli, nebo třeba sehnat náhradní díl - repro pro 16GB verzi? :-)
Naposledy upravil(a) 7luke.com dne sob říj 03, 2009 2:31 pm, celkem upraveno 7 x.

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od geoRG77 »

OT: Čau Luke, to je ale náhoda po letech :D

O tom že 16GB iP má hlasitější repro se psalo už tady: viewtopic.php?f=3&t=3891

Já chci taky lepší repro, ten stávající mě irituje doslova, to i C100 měla lepší zvuk :x

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Čau draku :shock: 8) Nedávno jsem si na Tebe vzpomněl :D Navíc tady na fóru vidím i kluka z madaj.net, toho si zas pamatuju ze své Motorola tuning éry :D má tady někde dred o svém podcastu s vyzváněními pro iP :D a pak ještě jenicekk, kterého si pamatuju ze symbianfora z éry SX1 :D

a teď k tématu:

JJ ten dred jsem viděl, já chci ale rozpumpovat myšlenku HW moddingu :D A to by nebylo aby se to nějak neudělalo, 16GB mít nemusím jinak bych neměl nejmenší problém si ho koupit :roll: :D

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

HW metoda - plast?

WORKED, THANKS! If this was old news, I had not seen it before. In addition to loudness, fidelity also seemed improved (obviously not as muffled by the plastic/styrofoam). For those who have commented that it makes no sense to tinker with something so expensive -- bad news guys. This is more like a car than an appreciating asset and once the 3G version is released their value will plummet even more. Preserving the family Ford won't make you rich or wise -- drive it.
----
Works great! Thanks a lot.

----

návod :shock: :arrow: http://www.engadget.com/2008/01/18/ipho ... h-needles/


SW metoda?

:arrow: http://www.tuaw.com/2007/12/05/boosting ... er-volume/

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od geoRG77 »

Asi zkusím tu HW metodu, špatný zvuk mě na iPhonu celkem štve, zpočátku jsem si (jako asi každý) myslel, že má 2 reproduktory :?

Vypadá to na nějaký filtr (proti vodě/špíně), který tlumí zvuk o 40%, čemuž bych i věřil protože na maximální hlasitost to vůbec "nedýchá".

Obrázek
Obrázek

Sice je tolik pozitivních reakcí, ale stejně se tam bojím strčit tu jehlu :lol:

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

tak to dej do ruky někomu jinému, at´ jablíčko odpaní za tebe :mrgreen:
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od Julek »

hlasitost je mizerná ale podobné zásahy bych nedělal už proto že iPhone je jeden z mála mobilů co jsem měl a není pod displejem prach... proto si myslím že podobné věci tam jsou oprávněně... pamatuji jak jsem nokie rozebíral a čistil jako blázen pořád dokola ..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Já se toho moc nebojím, iPhone je můj 37 telefon a problém s prachem jsem měl hlavně u Nokií, i když tam samozřejmě filtry mají taky... nebudu se do ničeho hrnout a dám tomu čas a hledání po internetu. Každopádně najít ekvivalent repráčku do iPhone s lepšími parametry, to by byl gól... víte jak je to s impedancí apod., že někdy zapojíte sluchátka a málem vám to urve hlavu, jindy zapojíte jiná a jsou potichu :|

jenicekk

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od jenicekk »

No me osobne asi nejvic vadi reakce lidi kterym iphone prezentuji, kazdej rika co je to za chrastiko, mas to rozbite? To mi dost vadi jim rikat,nee to tak ma kazdej, myslim ze soudruzi z applu to nevychytali, ale na druhou stranu tam ten filtr bude opravnene a jsem zvedav jak bude vypadat iphone po 2 mesicich pouzivani bez toho "filtru"

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od drsny »

on je tam ten reprak hlavne na zvoneni a jine alert zvuky, poslouchat pres to muziku asi neni uplne dory napad.

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od scorpi »

Tak jsem neodolal a dle návodu jsem ten filtr defloroval. iPhone neoněměl a navíc je opravdu o hodně hlasitější, tak že jsem ho uslyšel i v Tescu při nakupování, což jsem si před tím mohl nechat jen zdát, pokud jsem iPhona měl po kapsách kalhot :wink: :lol:
Naposledy upravil(a) scorpi dne ned kvě 04, 2008 3:38 pm, celkem upraveno 1 x.

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Zbývá otázka, jestli se má vůbec (případný) prach šanci dostat do zorného pole.... no jak jsem psal... spousta lidí na internetu si pochvalují díry, že došlo k zlepšení, chce to ještě čas a zkušenosti odvážných :wink: jinak samozřejmě nechci na tom pouštět alba, ale jde mi o to, ať to reprezentuje (navíc taková mašina)... nahoře jak cituju ten anglicky psaný post, tak píše, že se zlepšila nejen hlasitost, ale i "kvalita" zvukového projevu.... teď, pokud tam nedám marimbu apod., tak je to zvonění nejpříšernější ze všeho, co jsem za poslední dobu slyšel.... zlaté čínské telefony v tomto (zvuk repro)....

edit1: OT: jj, pokud je v kalhotách, tak je to OK :lol:

edit2: :arrow: :arrow: tady je k tomu obsáhlá diskuze, vyplývá z ní něco, že se nemůže porušit repro, že je tam air tunel.... jak je známo, zvuk potřebuje prostor, zkuste na subwooferu z 5.1 sestavy ucpat hadrem ten jeho výdech - ani si neškrtne...




edit3:

Udělal jsem výtah z :arrow: poslední strany diskuze a jak tak sleduji, brzy do toho asi osobně jdu taky :)

I did it and it worked!!! Awesome trick! I don't care if i void my warranty. With a phone of a low speaker, is like having no phone. so...

---

The ringer volume and speaker phone volume was so bad on my phone from day 1 that as much as I love this phone I was about to get rid of it, best phone in the world is no good if you can't hear an incoming call to use it on !!! I have posted this problem on every site I am a member of, half a dozen times on each with NO fixes offered by anyone.
And now I find out all I had to do was punch a couple of holes???? LOL..
All I can say is "THANK YOU" for this fix.. I can now keep my phone..

---

This does work......

With the holes that u really cant puncture, dont force it! only do the holes that are easy to slide through!

To get clearer, better sound PUT YOUR EQUALIZER TO BASS REDUCER...

---

The actual speaker on the iPhone is recessed about half an inch from where the membrane is, so don't worry about damaging the actual speaker. I've had my antenna cover off and can confirm this.

---

YESSSSSSSSSSSS it works, Plus i put the speakers few inches from my lips and i can feel the air comming out.

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

tak ještě jedna reakce :)

holy crap. not even kidding... it wasnt software, but indeed hardware...

speakerphone, ipod, ringtones, and basic sounds are sooooooooooo much louder. very very impressed....


im just really pissed that apple but that flap there...
whata bunch of tards jk


obrázek :arrow: otevřený iphone

zvláštní: podle těchto dvou obrázků mi příjde, že je tam ještě nějaký výdech (nádech) do boku:

http://www.partproduction.cz/iphone/roz ... _drzi.html

http://www.partproduction.cz/iphone/roz ... ovana.html


tady přímo odstraňuje filtry (šlo by dát filtr třeba z jiného materiálu :idea: )
:arrow: MODMYIFONE (repro)

a další - SW věc pro větší hlasitost: VolumeBoost 1.1.4. (ještě nemám instalované nic na screeny :) ):

Obrázek






Doufám, že nikdo nenabyde dojmu, že tady moc spamuju, podle mě je téma poladění špatného reproduktoru moc důležité :roll: :wink:

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od geoRG77 »

Tak jsem propíchal co šlo, nastavil EQ bass reducer a poprvé jsem se zvukem spokojený :mrgreen:

Jen se mi to nezdá (subjektivě) hlasitější.

EDIT: Teď fakt "dýchá".

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Já jsem sundal kryt antény (vůbec to není poznat 8) ), odstranil jsem ty dvě síťky (pro repro + pro mikrofon) z druhé strany krytu a je to mazec :shock: :shock: :shock: akorát je i nahlas klávesnice, když píšu sms :roll: :lol: doladíme :lol:

No a ty síťky právě působí hrubým plastovým (+rezonujícím) dojmem, docela humus... Navíc je na nich i poměrně silná lepící vrstva, která tomu dává korunu :roll: někdo na cizím fóru psal to samé a mě se to potvrdilo - špatně dotažené finální HW zpracování.

Teď je to tedy brutalita, začalo to opravdu vyzvánět, že to jde slyšet i v kapse. Zvuk fakt míň rezonuje (ověřeno na pár testech).

SW booster jsem tedy nedával, v budoucnu asi zkusím dát z vnitřní strany krytu baterie jiné síťky (buď z jiného telefonu nebo třeba já nevím punčochu :lol: )

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od geoRG77 »

Jak si sundal kryt antény bez poškození?

Obrázek

EDIT: Hotovo 8) Celkem jsem se klepal, abych nezajel nožem do krytu, ale celkem to šlo... ta síťka má devastující dopad na zvuk, to je až neuvěřitelné. Tak konečně nebude iPhone dělat ostudu svému jménu při přehrávání hudby, jupí :wink:

michmartin

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od michmartin »

Dotaz na 7luke.com:
Pokud si sundal i síťku z mikrofonu , nemá to vliv na citlivost ? ( přebuzení )...
Vyzkoušej a dej nám vědět - děkujeme .
Naposledy upravil(a) michmartin dne ned kvě 04, 2008 9:42 pm, celkem upraveno 1 x.

morri21

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od morri21 »

vyborne ze si nas o tomto projekte informoval, urcite sa mi to zide..mozno este dnes sa do toho pustim :)

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Chci dát na youtube video, jak to hraje nahlas.... chlapi fakt mazec... ještě zkusím jinou síťku, ale zatím jsem happy a unavený...

Otvíral jsem to podle tohoto videonávodu:

http://www.youtube.com/watch?v=X1z0pw2VK7M

Ale bacha! Jako vždy každý dělá něco na vlastní zodpovědnost, mrzelo by mě, kdyby si třeba někdo podělal kryt nebo něco jiného... U mě nic poznat nejde, až na super hlasitý zvuk z repro :D Oni to asi vývojáři původně měli v úmyslu hlasité (i když ten ekvalizér stejně na kokota :x ) a pak to podělá blbá síťka v krytu :shock:

no a jméno projektu jsem si vymyslel, aby to působilo zajímavě v přehledu témat :oops:

Když se třeba v Goldwave správně připraví song na zvonění, tak je to brutální luxus (aby nechrastily basy) 8)

pro geoRG77 - draku právě ten obrázek sundání krytu antény jsem viděl taky, ale to se mi nezdá, protože tam je kovové okolí konektoru. Já to dělal tedy podle toho youtube viz kousek výše...

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od geoRG77 »

Luke, a používáš bass reducer EQ? Já už nějak nemám potřebu nic upravovat (a to ani na vyzvánění, kde se asi EQ neuplatňuje).

morri21

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od morri21 »

Mission Completed. Je to brutal. Konecne normalnejsi zvuk.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od rony »

vidim, ze sa tu zbieraju rovnaki sialenci co aj za cias T720 otvarali telefony :-) moju T720 som vlastnorucne otvaral a vymienal repracik :)

a tu to nikoho nenecha :)

mam prosbu: tato tema sa ostro vyvija, mohol by to niekto na zaver zrozumitelne zosumarizovat?

hovorim to preto, aby nahodou ludia nepchali ihly do dierok pre repraky, co sa mi momentalne zda, ze NIE je to spravne riesenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

Mohl bych udělat "návod pro odvážné" včetně videa. Momentálně bohužel strašně málo času :oops: Jinak po světě hlavně frčí to OPATRNÉ propíchávání dírek jehlou (proděraví se tím síťka).

michmartin píše:Dotaz na 7luke.com:
Pokud si sundal i síťku z mikrofonu , nemá to vliv na citlivost ? ( přebuzení )...
Vyzkoušej a dej nám vědět - děkujeme .


Telefonoval jsem teď 2x a nezeptal se :roll: ale někdo psal toto:

One side is the Mic, I took out both sides and now people say they can here me so much better

Jedna strana je pro mikrofon, dal jsem pryč oba filtry a nyní mi lidé říkají, že mě slyší o mnoho lépe.

peco30

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od peco30 »

Len potvrdim ze po drstraneni blan je to ozaj lepsie!!' Vcera som iPhone otvoril pomocou obcianky netreba ani iFixit a zadekloval tak ze to vobec nieje vidiet ze bol otvoremy. Takze mozete do toho spokojne ist. Len si myslim ze tie dierocky bude treba casto cistit lebo ked sa zanesu tak zase vsetko len utlmuju. Na mojom predoslom iP 8 GB boli take zanesene ze zvuk skoro ani nebolo pocut.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zedjunior

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od Zedjunior »

Takže píchat do reproduktoru a mikrofónu se už smí? :mrgreen:

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od rony »

neviem co mas na mysli :)

ale aby sme tu neplietli ludi: pod tymi dierkami je nejaka folia, ktoru staci prepichnut. cize neprepichuje sa repro, co je pod foliou.

vseobecne povedane: ani rony do toho nepojde, kym si to 100x neoveri.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

susty

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od susty »

no chcel som si dat dolu kryt,ale bezuspesne.tak som skusal prepichnut tie otvory ihlou,no mam strach.ako hlboko ta ihla moze ist?

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od scorpi »

No já ho nakonec sundal dle návodu výše a to řidičákem :lol:
Jinak mezera mezi folií a reprákem je dost velká, není potřeba se bát :twisted:
Měl jsem to napřed propíchaný, ale nakonec jsem to sundal úplně. Rozdíl je opravdu velmi znatelný. Pokud mám ajfoun vedle sebe a přijde mi sms, tak se skoro pokaždé leknu :lol:

susty

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od susty »

dik za radu idem nato, len dufam ze sa tam potom nebude dostavat prach v dakej vacsej miere. lebo ta ochranna folia tam z dakeho dovodu asi je

morri21

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od morri21 »

ja tam ocrannu foliu nejaku dam, ale urcite nie taku ako tam bola...je to totalny plast, ktory strasne rezonuje a dost slabo prepusta zvuk....aj ked neviem kde taku foliu zozeniem :)

susty

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od susty »

ak by niekdo mal daky dobry napad zaco najefektivnejsie zamenit foliu tak by to bolo super

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od rony »

namatkou ma napada nejaka tenka latka
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od scorpi »

No díky Ronymu mě napadl tyl. Tyl je taková ta lehoulinká látka, ze které se vyrábí baletní sukénky. Běžně k dostání v Galanterii, metr prý stojí asi kilo. Když koupím za páďo půl metru, udělám vám všem nové blány :lol:
Naposledy upravil(a) scorpi dne úte kvě 06, 2008 5:45 am, celkem upraveno 1 x.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od parmin »

Nebo hedvabi - bily hedvabny satky taky stoji par korun, jsou tenky a pritom prach nepropusti. No, jsem moc zvedavej, jestli tohle tema dospeje k nejakymu jednoznacnymu zaveru. Ja uz jsem docela nacatej a pripravenej, ze budu upravovat...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

dkn0l

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od dkn0l »

me nejde sundat ten zadni kryt.. zkousel jsem to obcanku a akorat jsem si ji odjebal.. :D kdyz to propicham, ma to stejnej efekt?

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od parmin »

Co jsem zatím četl a viděl videa, tak někdo propichuje, někdo odstaňuje. Co je lepší? Předpokládám, že větší efekt dosáhneš odtraněním. Na druhou stranu musíš sundavat kryt a po odstranění se Ti tam taky bude usazovat víc prachu. O pár příspěvků výše je tip, jak by to šlo řešit - kdybych se tak nebál, asi bych šel do toho odstranění a zakrytí nějakou tou látkou.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

7luke.com

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od 7luke.com »

filtry kolikrát bývají i v náhradních krytech... já jsem ještě pořád nadšený z té změny :)

susty7: OMG to je logické že tam ten filtr z nějakého důvodu je! :roll: Akortát že ten origo je divný :roll:

dkn0l

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od dkn0l »

no, takze kdyz to odpanim spendlikem :D, tak to pomuze a z venku nebude nic poznat, jeste jedna otazka, kdyz sundate ten cernej kryt a sundate ten plast, da se tam pak vratit, nebo se tam musi dat neco jinyho? a je tam aspon trosku mezera mezi tim plastem a reprackem abych ho neposkodil?

jenicekk

Re: Reproduktor iphone 8GB - projekt Amiga :)

Příspěvek od jenicekk »

jak nejlip sundat ten cerny kryt, strcit neco mezi sedej a cernej kryt a timpadem mezeru rozevrit, nebo to zacit pacit z druhe strany od konektoru? co je mirnejsi na poskozeni krytu, vzdycky tam musi zustat nejaky otlacek.

Odpovědět