Utopený iPhone

majko_007

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od majko_007 »

Mna najviac nastvali, ked som chcel reklamovat iPhone. Reklamacia by bola uspesna, ale vratili mi iPhone s textom: Nesplna reklamacne podmienky, pozitivny indikator vniknutia kvapaliny. Viem ze sa to uplne nehodi do tejto temy, ale nechcem otvarat novu tak to sem napisem. Ide o to, ze mam pozitivny indikator vniknutia kvapaliny, ale mobil mi nikdy do vody nespadol, ani si nepamatam ze by bol vystaveny nejakej tecucej / kvapkajucej vode. A kvoli tomuto som prisiel o reklamaciu. Neviete co s tym?

sosso
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 26, 2008 1:35 am

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od sosso »

presne toto sa mi stalo teraz tiez.. nikdy sa mi na iphone nevyliala tekutina, ale tiez mi ho z reklamacie poslali s tym, ze vraj je zasiahnuty neznamou tekutinou :(

Pavuk

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Pavuk »

Mňa tak odfajčili v siemense. Odvtedy si už žiaden siemens u mňa ani nevrzol. A v budúcnosti ani benq. Može to byť sparením vo vačku, že sa tam vyzráža voda alebo volaním počas dažďa-nemusí doňho napršať ale vzdušná vlhkosť to môže spôsobiť.

alenka

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od alenka »

Prosím o radu. Utopila jsem v neděli iphone ve vaně (voda s pěnou do koupele), pod vodou byl ani ne sekundu. Usušila jsem (a holka hloupá :roll: ) jsem myslela, že je vše OK, protože fungoval, jen zlobil reproduktor - který jsem vysušila fénem (+ od té doby skladuji v teple a občas dám fénovou kúru).

Rozborku neumím (a návodů z youtube jsem se bála), takže vnitřek nijak vysušen nebyl.

V neděli vypnut. V pondělí jsem zapnula kvůli pracovním údajům v telefonu. Zjistila jsem, že reproduktor funguje, vše je OK. Až na to, že:
- při vypnutí se telefon znovu restartuje, tj. nejde vypnout
- čas od času (2-3x denně) mi napíše, že "toto příslušenství není kompatibilní" a zda chci zapnout fly mode.

Dnes přes noc jsem ho nabila a zůstává stále jen problém s restartem a fly modem.

V servisu mi včera řekli, že mi ho vezmou na "diagnostiku". Víc nic. Takže mi přišlo zbytečný ho tam dávat (pokud mi něco nebude fungovat, zjistím to - nepotřebuji je na to a platit za diagnostiku 500,-).

Jenže mám stále pochybnosti, že něco dělám špatně. :( Můžete mi prosím poradit? (nejsem žádný odborník, ani ničitel mobilu, nikdy se mi tohle nestalo :oops: ).

Díky moc.

Pavuk

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Pavuk »

jedine rozborka pomôže a potom vypláchnuť v destilovanej vode, následne v liehu a dôkladne vysušiť ale bez použitia fénu! Sušil by som aspoň 2 dni-vrstvené plošné spoje nevyschnú tak rýchlo. takže skús osloviť niekoho technicky zručného vo svojom okolí či by ti s tým nehelpol.

Hlavac_Michal

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Hlavac_Michal »

Cau vsichni co mate a rozumite iPhonum.
ja si ted jeden utopenej e zvedavosti koupil jesi nepude opravit a zajima me jedna vec a to kdyz se tel utopi-co vsechno se na nem muze posrat-
jestli jt jenom zakladni deska bo jeste neco jinyho co nejde opravit doma na koleni.
/ted nemyslim repro ci mike/
diky za odpoved :)
mnozi muj comment ohodnoti jako lame,ale jeste sem snim opravdu neprisel do styku

alenka

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od alenka »

Pavuk píše:jedine rozborka pomôže ... takže skús osloviť niekoho technicky zručného vo svojom okolí či by ti s tým nehelpol.


Díky, dala jsem ho do servisu a mám ho funkčního zpět. Vyčistili, vysušili, vyměnili dock konektor a reproduktor... Za hloupost se holt platí.

VŠEM DÍKY ZA RADU.

99momo99

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od 99momo99 »

Ja som moj iPhone utopil asi 10x a stale funguje nebolo to tak ze som ho hodil do miski s vodou alebo tak nejak ale ked chodím na štvorkolke po potoku tak vačky sú totalne mokré a aj iphone a zatial som nemal žiaden problém :wink:

Enduros

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Enduros »

Tak i já se přidávám k těm co se povedlo namočit iphone :(.
Včera jsem s kámošema vyrazil na diskotéku, byla tam Pěnová party. Mno a jelikož mě nenapadlo vzít si radši jiný telefon tak iphonek zůstal v kapse ... mno tak se oslavovalo atd. atd. Byl jsem úplně zmáčenej od pěny od hlavy až k patě a už když se schylovalo ke konci tak jsem si vzpomněl na svůj telefon v kapse :-s byl úplně mokrej tak jsem ho radši hned vypnul (jelikož jsem byl 20km od domova a ne zrovna ve stavu kdy bych mohl montovat telefon). Ráno ho tedy zkouším zapnout a bez odezvy :-s mám iPhone 1. generace a černý plastový kryt už jsem sundal a vysušil, teď koukám na nějaké videa z Youtube že bych ho vymontoval celý. Máte ještě nějaké rady? Vyplatí se v případě pěny ho máchat v destilce a lihu? Nebo raději bez experimentů a dojet si do servisu?

Fr3sh

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Fr3sh »

byl bych pro servis, prece jenom nevic co vse je v ****

Deyf
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 28, 2009 10:22 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Deyf »

Přidávám se k těm co jim iPhone spadnul do vody, bohužel sem neměl to štěstí jako většina a jelikož nemám nikde poblíž servis a netušil sem jak ho rozdělat tak se mi spalila baterka a už nejde zapnout ani nereaguje na pripojeni :cry:

OT: kdo ho chce na náhr. díly rád mu ho prodám
OT2: kdo prodá iPhone do 5000,- at se mi ozve přes PM

EDIT 9.7.09:

Tak dneska jsem jen z hecu zkusil iPhone připojit k PC s vědomím že už ho nikdy ani nazapnu a co se nestalo? iPhone se začal nabíjet :o
jenže když ho chci zapnout svítí jen jablko, když ho vypnu tak ho vypnu ale nemůžu přijít nato jak ho zprovoznit.

Zkoušel jsem TENTO NÁVOD ale bohužel se mi iPhone neresetuje ale jen vypne. Díky za každou radu a omlouvám se jestli jsem moc OT, jsem tu nový.

EDIT 10.7.09 - 0:42

iPhone mi už zase jede tak jak má :lol: :D vyřešil to DFU mode, Shift + Restore na FW 3.0 a Jailbreak přes redsn0w a paráda jede uplně všechno :))

Lanex

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Lanex »

No baterka se ti určitě nespalila, ale o tom jindy. iPhone je poměrně těsný stroj, takže pokud spadne do vody, nemusí to znamenat jeho smrt. Je blbý, že nejde ihned odpojit baterka, ale ono stejně, pokud se na plošnák nějaká voda dostane a něco provede, je už na vyndavání baterky stejně pozdě. Zpět k té těsnosti. Chci říct, že voda se do iPhone dostavá celkem špatně, a také se špatně dostává z telefonu ven. Sušení iPhona trvá velice dlouho, třeba 10 dnů, než uvnitř opravdu vyschne. A během té doby může dělat cokoliv, hlásí neznáme zařízení, rozsvicuje se bezdůvodně každou minutu display, vypnete ho - sám se hned zapne, žere baterku jako prase. Postupně se uklidní. To jsou zkušenosti několika mých kamarádů :)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

Někde jsem již napsal, že nejlepším těsněním je díra a není to vtip! Voda vám pronikne kamkoli i do sebemenší škvírky, ale tou samou se již nedostane ven. Kde je toho příčina, nevím, ale v praxi to mám odzkoušené např. na anténních krabicích, které byly součástí dipólu. Jakmile jste ji dokonale utěsnili, aby vám nenapršelo do kontaktů, tak po čase jste mohli zjistit, že je uvnitř vlhko a svork? kabelu zrezivělé. Proto bylo nejlepší zespodu vyvrtat třeba dvě díry. Voda se dostane do utěsněného prostoru i jäko pára, kde pak uvnitř zkondenzuje ve vodu. Dírami pak může vytéci.
iP není dokonale utěsněn. Vstup pro sluchátka, vstup pro nabíjecí kabel, reproduktory, mikrofon - to jsou zároveň vstupní místa pro vlhkost.
Vždyť ani každé tzv. vodotěsné hodinky nejsou ve skutečnosti vodotěsné, pouze vodě odolné. A to díky těsnicím "O" kroužkům kolem spodního víčka a kolem hřídelek a tlačítek ovládacích prvků. Nevěřte tomu, že iPhone je třeba jen vodě odolný (water resistant), nikde to není napsáno.

designed
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 23, 2009 2:33 am

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od designed »

Je mozne, ze po navlhnuti iphone v pohode fungoval este par dni, az do uplneho vybitia baterie a po vypnuti uz ho neslo ozivit? Lebo ja mam nejaky taky problem - ze sa vypol kvoli uplnemu vybitiu baterie a uz ho neslo vobec zapnut potom, ani sa nenabija, ani nic. Ked je bez kablu, vobec nic nereaguje. Ked je na kabli a zapinam ho, tak sa objavi jablcko, no po minute zhasne. Do DFU modu ho ide dat, ale tiez len na kabli - po odpojeni skape. Vyzera to na nieco, ako keby baterka uplne zdochla - no vobec si niesom isty, ze by to bolo utopenim, lebo o tom neviem - pripadne ci to nemohlo byt aj prehriatim [v aute na slnku]. Diky za pomoc..
Actual:
iPhone 6s 64GB / 9.1 + JB
History:
iPhone 6 16GB / 9.0.X + JB
iPhone 4s (repete) 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 5s 16GB + JB
iPad 3 32GB / 7.0.4 + JB
iPhone 5c 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 4s 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 3Gs 16GB / 5.0.1 + JB
iPhone 3G 8GB / 3.2 + JB [umrela zakladna]

Krtko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 397
Registrován: úte zář 02, 2008 10:37 am

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Krtko »

skús ho nechať na nabíjačke dlhší čas a potom ho odpoj a vyskúšaj či pôjde zapnúť.

Lanex

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Lanex »

dej ho na 14 dní do šuplíku, on se potom probere :)

jofos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon úno 02, 2009 11:46 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od jofos »

Padla tu otazka ze co vsetko sa moze pokazit ak je fon utopeny. Mal by som jednu odpoved : pozri sa na to z opacnej strany, co vsetko dokazes vymenit ak je to pokazene? Dlho som hladal, ale okrem par ponuk na aukcnych serveroch som nikde nenasiel logic board. Ostatne suciastky sa daju v pohode a relativne lacno kupit. No, urcite aj ten LB ale cena je uz vyssia.
iP X
MBP 13" M1, MBP 13" 2010 + 2011 / TC 1TB / aTV4

GMawe

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od GMawe »

nechci nic zakriknout ale asi pred dvema mesici sem utopil iphone 3G pri bouracce v potoce byl tam dlouho,vypnul se sam,tak sem ho nechal susit v supliku asi tejden a z niceho nic fungoval a vsechny funkce taky, takze bud stesti nebo tento postup stacil :wink:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

Já bych řekl, že jsi jedním z těch, co měli velkou kliku. Nechci být špatným prorokem, ale nemysli si, že to musí být nastálo. Koroze uvnitř může pokračovat dál a rozleptá tištěné spoje. To, že teď funguje, může znamenat jen to, že se uvnitř vodou nic nezkratovalo a neodpálilo. Svým povídáním jsem tě nechtěl strašit, jenom varovat, abys věděl, co se může (a nemusí) stát. Ale šuplík není žádné zázračné místo, jako jsou údajně v pyramidách ve dvou třetinách jejich výšky místa, kde působí zázračné síly.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Paly »

Pripajam sa k ludom, ktory prisli o iPhone utopenim :( :D vcera som si na moj iPhone 3G vylial nesytenu vodicku a moj biely kamarat odisiel do kremikoveho neba :( Nech mu je tam dobre.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

solivary

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od solivary »

Česť jeho pamiatke

petr_

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od petr_ »

Pokud bys ho hned odnesl do servisu, možná by se ještě oživil.

Pexynka

Záhadně voda v iPhonu

Příspěvek od Pexynka »

Nevím jak se to stalo, opravdu netuším, ale přestalo mi jít podsvícení displeje z ničeho nic. Po delším zkoumáním jsem máčkla na displej a je vidět, že je pod ním voda. Teď ale netuším co dělat. Zatím jsem ho nechala vyplý. Ale zase vyndavat baterku už je pozdě..

7luke.com

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od 7luke.com »

Joooo, to je u nás v ČR normální - nikdo nikdy nic neví, nikomu nic nikdy nespadlo, nikdo nikdy nic nepolil..... a to, že servis nechce uznat reklamaci a napíše: "mechanické poškození", znamená, že servis je blbec.

Foun bys měl(a) svěřit odborníkovi (opravdovému odborníkovi) či odborné firmě. Sam(a) s tím neuděláš nic.

Pexynka

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Pexynka »

Ale já opravdu nevím! :D Jen jsem šla domu v děšti a nevím jako jestli je to možný, že by se přitom do toho nalila voda. (?) No, možný je všechno.

Tak to je na nic. To budou zas prachy. :D

ProchY01x

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od ProchY01x »

Ahoj, tak jsem se také přidal k nešťastníkům s utopeným telefonem - tak se podělím o zkušenosti.

1) Každopádně - když se opijete málem do bezvědomí (jako já) a přijde vám dobrý nápad si vlézt do vany oblečen a v botech, tak vyndejte z kapsy telefon - nedělá mu to dobře:)

2) No, to se přihodilo ze soboty na neděli. A když jsem procitl a vylezl z vany, tak iPhone pochopitelně neprocitl. Tak jsem ho dal vysychat a hned v pondělí jsem ho vzal do servisu. Tam mi rovnou řekli, že oprava (vysušení, očistění od oxidace, případně přepájení) může vyjít až na 2000,- bez daně. A vůbec není jisté, že ožije.

3) Po 4 dnech jsem tam volal jak to vypadá. Bylo mi řečeno, že se telefon neprobral, že je zalitý komplet všude (koupal jsem se s ním prý skoro 2 hodiny), ale že to ještě zkusí.

4) Za další týden (dnes) volali oni, že telefon oživili, jen baterku bylo třeba vyměnit - všechno ostatní funguje jak má. Cena včetně baterie asi 1850,- (včetně daně). Jen na displeji, když je hodně bílé pozadí, tak je taková mapka hnusná. Ta prý buď zmizne, nebo se s ní smířím, nebo musím vyměnit displej.

To je asi tak všechno. Nakonec jsem z toho vyvázl ještě lacino, i když už jsem byl smířen s tím, že si budu muset pořídit nový 3GS - tak příště:-)

Juramac

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Juramac »

O.T. Ja to rikam porad - NECHLASTEJTE LIDI :mrgreen:

TommyS

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od TommyS »

Ty máš teda štěstí :)

ackblack

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od ackblack »

Dneska mi spad iPhone do záchodu. Vyndal sem ho a otřel a snažil se ho vypnout. Při vypínání běhaly přes display čárky a pak se vypnul. Bohužel mi nešel rozebrat tak sem koukal sem co stim a našel sem že je dobrý dát do do pytle se suchou rýží, že rýže vytáhne všechnu vlhkost. Prej to přes noc stačí tak uvidíme. Zkoušel tohle už někdo?



Tak to mi to jede bez problemů. Buď ta rýže pomohla nebo to prostě vyschlo.

Scoobyk

iPhone v kafi

Příspěvek od Scoobyk »

Tak už i mně se povedlo iPhone utopit a to v kelímku s automatovou kávou. Naštěstí je kelímek úzkej, takže iPhone do kávy nezaplul celej, ale jenom horní částí po tlačítko na ovládání hlasitosti.
Zrovna jsem ale byl v autě na cestě, tak na místě prošel pouze provizorním vysátím kávy ze všech otvorů mou pusou a muselo mu to na dalších šest hodin stačit. Normálně dál fungoval.
Po dvou hodinách přestal jít reproduktor, takže jsem musel telefonovat na handsfree. Přidalo se k němu horní tlačítko, vypínání zvuku a půlka kolébky na zesilování. Viděl jsem to dost černě.
Doma jsem položil iPhone na stůl a naproti němu v přiměřené vzdálenosti položil a pustil fén. Po takovémto vysušení reprák znova funguje, jediný co není jak má, jsou tlačítka, která fungují na slovo, ale to dávám za vinu zoxidovaným kontaktům (kdyžtak mě opravte) a horní se mi propadlo téměř až do samého nitra iPhonu, ale mačkat se dá.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: iPhone v kafi

Příspěvek od Beavers »

Scoobyk píše:...jediný co není jak má, jsou tlačítka, která fungují na slovo, ale to dávám za vinu zoxidovaným kontaktům (kdyžtak mě opravte) a horní se mi propadlo téměř až do samého nitra iPhonu, ale mačkat se dá.

To jsi asi nepoužil fén, ale horkovzdušnou pistoli :lol: Pozor na záměnu!

slonik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: sob úno 06, 2010 5:37 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od slonik »

Jen k tý baterce, podle mě se za cenu záchrany života iPhona vyplatí ten kryt nějak opatrně rozbít a tu baterku vyndat.....
iPhone 5 8.1.3 nonJB + iPad 3 8.2 nonJB

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Gekko gecko »

Co jsem slyšel tak u 2G modelu baterie bez poškození okrajů hliník krytu vyměnit prostě nejde,takže po výměně je nutné jej dát nový je to tak ne?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

lotr.jrr
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 18, 2010 11:18 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od lotr.jrr »

Čau lid. Teď mi spadl iPhone do záchoda (naštěstí před vykonáním potřeby, takže jsem pro něj bez odporu ihned šáhnul a během pár vteřin jsem ho vylovil), samozřejmě jsem ho hned po vytažení rozebral a vyndal jsem baterku.
Když jsem ho považoval za vysušený, tak jsem ho dal zase dohromady, normálně se zapnul, naběhl (z toho usuzuji, že by snad neměl být nějaký větší HW problém), ale nereaguje na dotek, tudíž nemůžu zadat PIN ani telefon odemknout. Chtěl bych se jen zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost (že je třeba jen něco blbě zapojené) nebo jestli myslíte, že to bude tou vodou...

Dík moc

Pierre
Host
Host
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 09, 2009 1:05 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Pierre »

Jak tak koukám, tak snad každý měl v iphonu vodu :D. Mě se to stalo také kvůli mému zvyku naložit se do vany a pak tam pařit iphone hry :D. No a jednou mi vyklouzl, ale naštěstí jsem ho stačil celkem včas chytit, takže zajel částí, kde je home button asi 3-4 cm pod vodu. Taky mi nešel reprák, ale když jsem ho asi po 40 minutách fénování zase zkusil, tak už šel a vlastně všechno ostatní taky šlo bez problémů.

Nejlepší jsou ty videa na youtube, kde vždycky házejí iphone do sklenice s vodou a píší k tomu, že je vodotěsný a jak se s nim nic nestane apod... Jinak některý příběhy tady jsou celkem síla :)
iPhone 5 32 GB white, iOS 7
iPad s retina displayem 64 GB white, iOS 7
iPod nano 4 GB silver, 2. generace
iPod nano 16 GB blue 6. generace
Apple TV

MacBook pro 13'' 2,4 ghz (mid 2010)
twitter: ptrbndr

AndyWarhol

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od AndyWarhol »

Dobrý den,
před 14 dny jsem utopil můj iPhone 3G, chvíli šel a tak po 10 minutách nic. Tak jsem jej sušil, pak byl v servise, kde jej rozebrali, vysušili, prováděli různé diagnostiky (tedy aspoň to tvrdili) a oznámili mi, že telefon je na dobro zničen (zákl.deska zničená). Doma jsem do něj dal SIM kartu, zapnul ho a vše funguje v pohodě! Jen vibrace ne. Mám tedy dotaz, čím to může být způsobeno a co by bylo příp.potřeba opravit? A cena aspoň přibližně?
Děkuji..

TommyS

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od TommyS »

První co si měl udělat tak iPhone vypnout a odpojit baterii... Jestli to v tom servise dobře nevyčistili tak ti zákl. deska zoxiduje a iPhone je v háji... Jestli si technický typ tak rozdělat a čistit kontoxem,ale jestli ne tak do servisu :)

Josef_Strnad
Host
Host
Příspěvky: 56
Registrován: stř črc 15, 2009 1:41 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Josef_Strnad »

Ahoj, mám možnost dostat iPhone 2G který zmoknul a po vysušení funguje jen horní polovina displeje, je nějaká možnost co sním udělat aby neskončil jako těžítko, a nemuselo se měnit něco z HW :roll: ... ??
iPhone 4S white - zábava na hodně dlouhou dobu :-)

Pítr24

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Pítr24 »

Otázkou je, jak vypadá základní deska a kontakty. Druhou věcí je to, za kolik ho kupuješ, pže jestli to odnesl jen touch a vše ostatní je OK, tak stejně musíš vyměnit komplet displey, což je rámcově kolem 4k.

Josef_Strnad
Host
Host
Příspěvky: 56
Registrován: stř črc 15, 2009 1:41 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Josef_Strnad »

No mohl bych ho mít tak do 500 kč ale asi by to bylo zbytečné a nebo se pokusit obrátit ikonky do horní části a používat to jako navigaci nebo tak .....
iPhone 4S white - zábava na hodně dlouhou dobu :-)

Odpovědět