Utopený iPhone

sasaj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 211
Registrován: pát lis 09, 2007 7:54 pm

Utopený iPhone

Příspěvek od sasaj »

hoj ptam se za nekoho jineho ale presto se zeptat nevite co udelat s utopenim iPhone ve vode?? (klasika vyschnout dat na topeni atd) ale nevite jestli se to da jeste zachranit nebo nevite o nekom kdo to nejlepe v PrAZE dokaze otevrit a osusit ty spoje atd poradne aby to zase fungovalo?

fajnman

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od fajnman »

ot: co jsi delal? :-)

testxxx

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od testxxx »

rozebrat a nechat vyschnout pokud ho nerozeberes a nechas vyschnout sance na preziti je nulova

Antabelus
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1218
Registrován: ned bře 09, 2008 11:22 am

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Antabelus »

Osobně už tak nedávám velkou šanci na přežití :D i když tu nějaká je... :D

7luke.com

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od 7luke.com »

Hned po utopení se MUSÍ vyndat baterka :!:

susty

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od susty »

no ono samotne namocenie iphone do vody by mu uskodit nemalo, pokial ho odpojis od napajania (baterky). Voda plosnemu spoju v skutocnosti neskodi. Mam to odskusane na plosnom spoji grafickej karty. Kedysi som si kupil grafiku radu titanium od geeforce no a na tu dobu bola namna moc draha (vtedy okolo 9000sk). a ked som ju mal potom predat tak mi to bolo luto, tak som ju ocistil od prachu tym sposobom ze som jej dal dole chladenie a celu komplet vyumyval pod vodou(jak nova). No mal som ju takto vo vytrinke vyse roka az kym ma kamarat nepresvedcil nech mu ju nepoziaciam zatial kym si nekupi druhu(jeho sa pokazila). Moje slova boli ze napojde lebo bola umyvana vo vode - no a hadajde.Grafika plne funkcna :D
Cize pokial iphone namocite do vody, rychlo date prec bateriu, a enchate vysusit obyvody aby nezacali korodovat tak by tomalo byt ok. Jedine co ta voda moze ponicit je baterka a ta na zaklade vodivosti odpali cely iphone.

daneczech

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od daneczech »

Na topení bych ho nedával protože se můžou některý plastový časti (jestli tam jsou-myslim ze kryt anteny je plastovej, mozna kecam, kdyztak me opravte) pokroutit...

testxxx

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od testxxx »

susty7 píše:Voda plosnemu spoju v skutocnosti neskodi.



dobry vtip :lol:

s0ny

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od s0ny »

OT: není nad starou dobrou N3310, která vydržela uplně všechno. Dalo se s ní pomalu i potápět. :lol:

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Boog »

kdysi jsem mel zkusenost s drobnymi prodejci mobilu - pouzivali na to takovou ultrazvukovou vanicku, zkus navstivit nejblizsiho prodejce mobilu (nemyslim vodafone, t-mobile nebo O2). Videl jsem, jak takhle kolikrat zachranili utopeny mobil, jednou dokonce i utopeny v nejake zumpe :)))
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

nene

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od nene »

To ale asi do té ultrazvukové čističky - vaničky nalili denaturák a vytěsnili tak vodu . Slivovice by iPhonku taky udělala dobře, ale aspoň 60%. :D

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Boog »

nene píše:To ale asi do té ultrazvukové čističky - vaničky nalili denaturák a vytěsnili tak vodu . Slivovice by iPhonku taky udělala dobře, ale aspoň 60%. :D


samozrejme, ze to nejdriv nechali vyschnout :-D
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

7luke.com

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od 7luke.com »

testxxx píše:
susty7 píše:Voda plosnemu spoju v skutocnosti neskodi.

¨
dobry vtip :lol:


jj, pokud to není pod proudem ! daleko horší je slaná voda, když třeba mobil spadne do moře, tak se doporučuje okamžitě vyjmout baterii a minimálně IHNED vykoupat telefon ve sladké vodě (umyvadlo) :lol:

s0ny

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od s0ny »

Slaná voda je opravdu nejhorší a doporučuje se ho utopit hned znova v normální vodě. Možná ještě lépe v destilce.

ZhulenosAires

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od ZhulenosAires »

Mě se líbí Vaše rady, fakt - hlavne rychle odpojit baterku... Viděli jste vubec někdy iPhona? Pravě se mi stala strasna věc. Spadnul jsem do vody s IP v kapse... 10km od domova v přirodě na kole. Jasne ze sebou mam naradi na rozebirani IP... ono totiz kamenu je vsude dost. A ono rozebirani doma taky nic moc... Spis nic, nez moc... Zkuste si to nekdy, chytraci.. na youtube to vypada jednoduse a lehce... az budu mit čím vyfotit, poslu vam fotku zadniho krytu... no iPhone je zrejme v 3,14či. ... mejte se

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Dave »

a jéjej aby ses nám nepo...
kdo ti za to může že padáš do vody s ip v kapse?
deláš jak kdyby sme tě tam my házeli, neměl sis ho kupovat když chceš "rychle vyndat baterku"

...takový lidi miluju :D
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

ZhulenosAires

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od ZhulenosAires »

edit drsny: prispevek byl smazan protoze mimo vulgarismu neobsahoval nic jineho. uzivatelo ZhulenosAires bylo udeleno varovani

Lanex

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Lanex »

podle videí na youtube se zdá že IPhone vydrží pod vodou nějakých 7s než to do něj zateče, až potom zdechne. takže bych si dovolil tvrdit, že když mi IP spadne do záchodu (:D) a hned ho vyndám, tak mu to tolik neuškodí...

Kombain

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Kombain »

Me iphone propad takhle jednou večer v Norsku na molu z kapsy rovnou do škvíry mezi prknama. Ve vodě byl asi 17minut než jsem ho našel. Šance na život asi nulový,co? :roll:

pacholek

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od pacholek »

kdyz se neco utopi (elektronicky pristroj) tak to nemusi nutne znamenat konec... dulezite je to donest do servisu kde to nalozej do jiny kapaliny atd atd (nevim neznam tio presne) ale resilo se to tu... nekdo hodil iphona do rybnika a jediny co to odneslo bylo tlacitko homebutton... ktery koupil na ebay a je vysmatej

Freddy_cze

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Freddy_cze »

S tím rybníčkem to byla moje přítelkyně.. ale moc vysmátý jsme nebyli.. Odnesl to sice jenom home button, takže to vypadá jednoduše.. ale: koupil jsem flex cabel jak mi i v servise poradili, oni ho vyměnili a nic.. pořád to nefungovalo...

Takže pak už zbývá asi jenom logic board.. a ten už jsem si fakt za ty velký prachy kupovat nechtěl,abych testováním zbytečně nevyhazoval další prachy.. takže mi leží doma a odpočívá...a utratil jsem nejen za iphona, ale i za kablíček kterej nepotřebuju!

pacholek

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od pacholek »

tak to sry :( sem si nejak ulozil do pameti ze to byl happyend :/

Kiwisek

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Kiwisek »

Tak mne se ho dnes to toho zachodu hodit podarilo :D

Pomerne bleskurychle jsem ho vytahl, rekneme cca po vterine. iPhone fungoval, jen trochu blikalo podsviceni. Vypnul jsem ho, poradne vytrepal a dal do tepla vyschnout. Po necele pulhodince jsem zjistil, ze se sam zapnul a nejede podsviceni. Takze jsem ho fofrem rozebral a poradne vysusil. Problem byl na HF konektrou k podsviceni, ktery stihnul za tu pulhodinku BRUTALNE zoxidovat. Poradne jsem to ocisitil, vyfoukal vsechno tlakovym vzduchem a dal dohormady a zaplatpambu slape.

Plyne z toho pouceni, kdyz vam spadne iPhone do vody, tak opravdu FOFREM rozebrat a ocistit a vysusit. Nenechavejte ho jen tak vyschnout. Nemusite se bat, ze prijdete o zaruku, protoze o tu prijdete ve chvili, kdy do vody spadne, jsou tam dva indikatory z nichz jeden jsem mel nadherne ruzovy a to byla fakt chvilka.

spawn133
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 08, 2008 8:35 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od spawn133 »

Hmmmm.... ak mozem, poradim asi takto. Pokial sa vam iphone utopi, aaa nemate ho cim otvorit,- cim skor ho ponorite do destilovanej vody , tym mate vecsiu sancu ze prezikeje :wink:

:idea:
Pre mudrcov.... Destilovana voda nie je vodiva, neobsahuje mineraly ktore su vodive... preto doporucujem... aa potom len dufat ze nebol az prilis dlho utopeny....

:lol:

Maximus-CZ
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 674
Registrován: pát srp 01, 2008 7:29 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Maximus-CZ »

jo jo, .. nevodí, a navíc skoro neoxiduje, jestli vůbec ... když budete sebou nosit vždy vaničku a půl litru destilovaný vody, tak se skoro nemusíte iphona ve vodě bát .... dokonce jsem viděl i video, jak si chlap vzal iphona, a ponořil ho do vody, a hrál si s nim pod tou vodou asi 5 minut, pak ho vytách, vyklepal z něj vodu ( za z něj tekla proudem) a vše OK.... prostě destilka rullez
iPhone 3G 8GB 2.1 Quickpwned->2.2 Sn0w unlock->3.0 Ultrasn0w Unlock->3.1.2 Ra1n Unlock->prodán
iP 4 Konečně doma!!
iPad 2 16 GB WiFi White 7.0
Povolení Multitasking gest na iPadu bez JB a přes Windows

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od spachal_tmp »

Vcera se mi povedla zajimava akce ;), vstaval jsem z auta (je vyssi) a iPhone mi vypadnul z kapsy. Letel asi metr a pul, zaskakal si na asfaltu a neomylne pristal v louzi. Sice jsem ho temer okamzite zvednul, ale i tak byl ponoreny cely :|. Bral jsem to jako osud ;), otrel o kalhoty a cekal co bude. Nestalo se nic, vypada to ze slape jak hodinky, krome teda toho pomlaceneho plechu vzadu a vrypu do displaye (zrovna pred tydnem jsem strhnul starou folii a na nalepeni nove nezbyl cas, skoda).
Nerikam ze tohle prezije kazdej kousek, asi jsem mel spise jen stesti, ale je to prakticky dukaz, ze iPhone muze ponoreni do vody prezit :].

hectorko

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od hectorko »

vcera mi iphone je**l do zachoda. beskovo som o vytiahol, povedzme ze sekunda, no bol potopey cely. na displeji zacala vyskakovat hlaska s nekompatibilitou eadsetu ci nieco take, zbezne som ho rychlo osusil a vypol, vybral simku. to bolo vcera v noci.

dnes, cca po 12 odinach som do neho pichol sluchadla a co nevidim, iphone bol zapnuty, musel sa zapnut sam, zatial som vsetko vyskusal a vyzera, ze funguje. viem, ze to je klamlive, preto prosim poradte, co mam robit???

nemam tu prakticky ziadne nastroje, jedine co mam je svajciarsky vreckovi nozik. cha a s tym asi moc nenarobim :(

prosim pomoc

Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Goyer »

Chapu, jsme lidi, kazdemu se nekdy neco stane, ale tak kdyz uz tu delate takove srandy, tak si ho normalne nechejte pojistit jako navigace treba za litr na 2 roky, kdykoliv cokoliv a mate novy, nevim co resite, vy destylati :-D

Hairstile
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 10, 2008 1:55 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Hairstile »

...na silvestra mi Iphone 3G taky spadnul do zachoda ani poradne nevim jak se mi to povedlo byl jsem celkem zlitej. Hned jsem ho vytah a vypnul pres noc sem ho nechal na topeni... Rano jsem ho zapnul a bezi v pohode

domca456

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od domca456 »

ot: vy jste vsichni instalateri nebo co ze vam to furt pada do zachodu ? :D

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

OT: Ne, ten jeden byl asi hospodskej. :lol:

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od dodo_mt »

OT: ja okolo takychto nebezpecnych miest chodim veeelmi opatrne. :D

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Gekko gecko »

No nevim proc bych mel i na Ha..haj... tahat s sebo telefon,i kralove tam chodili samo tak proc by me mel iPhone doprovazet fakt netusim....navic tam stejne neni signal :lol: :lol:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od dodo_mt »

OT ja si dlhe chvile sprijemnujem hranim alebo surfovanim po nete a signal mam :mrgreen:

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

OT: Jen nechápu, odkud mu do toho záchoda vypadnul, nedokážu si to představit, když pomyslím, co se na oné místnůstce většinou dělá.

Cudlas

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Cudlas »

ja kdyz se pred mesicem valel ve vane, taky mi ten sčot jak jinak do ni zahucel. okamzite jsem vystartoval z vany ven, vytrepal vodu.... vsechno zdalo se jelo. Jak jsem pozdeji zjistil, prestal fungovat reproduktor. Sluchatka slapala, takze jasny problem v konektoru nahore, pres ktery se dovnit dostala voda a spinala kontakt. vypnul jsem ho a dal k topeni. Po 10 minutach se rozjel a slape ... zatim.... uvidime, jak dlouho, ale slape ... nastesit.

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od h4wk3y »

nejlepsi je jak rikate destilka nebo je opravdu dobry nejlepe cisty lih.. pekne vytesni vodu a jeste ke vsemu se lepe odpari...

btw. tech zachodaru je tu opravdu nejak hodne :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

OT: :lol: Jo, "záchodáři" - mohli by si dát hromadně šavlový tanec. :lol:

jankacek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 03, 2008 5:39 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od jankacek »

tak se mi podarilo dostat trochu vody (no vody spis mala kapka) do repraku (ani ne tak dovnitr jak na tu sitku kovovou) a ted to hraje mega potichu :D nevite co stim?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od Beavers »

Zřejmě je ta mřížka teď ucpaná blankami vody. Zkusil bych na měkké podložce iPhonem dolní stranou trochu klepnout, aby se voda uvolnila, případně nasaď na ústa okolí mřížky a vyviň podtlak (opatrně prudce nasaj zevnitř vzuch), uvidíš, zda dojde ke zlepšení. Pokud ne, dostala se voda až na membránu, ne-li dál a tím je zamezeno hladkému chodu kmitačky. Tím odsátím by to ale mohlo pomoci, jinak čekej až voda vyschne. Zkus pustit nějaké hlasité zvuky a použij v ekvalizéru basový rejstřík, možná se kmitačka uvolní a tlak vzduchu membrány vodu vyrazí z mřížky. Doufám, že šlo opravdu jen o kapičku (i když nechápu, jak se ti to mohlo podařit). Nedojde-li ani pak ke zlepšení, bude to na servis.

Odpovědět