Utopený iPhone

KENNY0908

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od KENNY0908 »

tak ak ja sa podelím o svoj príbeh ako je už u mna zlozvykom vo vani ležím 4 hodiny pokial neni voda studená a hram sa na čomkolvek čoho dovodom bolo že som už utopil mp3jku 2 mobily PSP a včera aj iphone .... Našťastie iphone sa len tak šmykol po vodnej hladine ale aj napriek tomu mi dolný indikátor z červenal a nešiel mi reproduktor a pisalo ze ci ma dat flying mod lebo nieco rusi signal .... iphone som vypol vybral simku vytriasol vodu a dal dost vysoko nad radiator aby sa nic neroztavilo ..... rano som ho zapol a funguje uplne ako predtým žiadny problem len dufam ze to tak bude aj nadalej a dufam ze sa mi nepokazi nanom nieco ine lebo potom by som mal problemi s reklamaciou takze zatial tolko a newiem ci mam fakt stastie ale ako som pisal utopil som mp3jku nokiu N70 nokiu N73 hraciu konzolu PSP a teraz aj IPHONE 3Gs 16gb a vsetko vzdy chvala panu bohu fungovalo normalne .... nastastie vsetky ostatne veci som uz popradal takze nikdy nezistim ci po nejakom case skorodovali .... jedine iphone uvidime ako dlho bude žiť... ;-)

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od masklin »

KENNY0908 píše: .... nastastie vsetky ostatne veci som uz popradal takze nikdy nezistim ci po nejakom case skorodovali ....


To se máš čím chlubit :roll:
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Rojen

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Rojen »

Utopil jsem iphona ve vltavě.
Po vysušení a vyčištění konektorů iphone naběhne, ale obrazovka je jen bílá.
Je možné, že je něco zoxidované pod tou kovovou ochranou deskou? jak mmám postupovat? do servisu ho dávat nechci. to si raděj koupím novej.

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od masklin »

Jak jsi psal dřív, tak jsi ho rozebíral, nevypadl ti nějaký konektor?
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Sphyn0x »

KENNY0908 píše:tak ak ja sa podelím o svoj príbeh ako je už u mna zlozvykom vo vani ležím 4 hodiny pokial neni voda studená a hram sa na čomkolvek čoho dovodom bolo že som už utopil mp3jku 2 mobily PSP a včera aj iphone

Ja vás nechápem.Nikdy, opakujem nikdy si neberiem iPhone (alebo iný mobil alebo elektroniku) blízko vody.Či už je to na záchode, v kúpeľni..atď
///M

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od masklin »

To já si často lehnu do vany a buď v iPhonu přes Airvideo, nebo na noťasu pouštím filmy. Je to parádní relax.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Sphyn0x »

Ja by som to robil tiež, len sa hrozne bojím, že mi spadne do vody.A nedávajte mi tu odkazy na tému: Chcete počúvat hudbu z vaším iPod,iPhone aj pod vodou?
:lol:
///M

Rojen

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Rojen »

tak iphona jsem složil a nefungoval. Naštvaně jsem s ním flákl o stůl a hle displej začal normálně fungovat :D
Jedinej problém mám u horního tlačítka na zapnutí a repráku. Nicméně to vyřeším kontaktolem kterým ho pořádně vyčistím...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

V tom případě jsi genius a můžeš si na to otevřít servis. :mrgreen: To bude pak: Tisíce děkovných dopisů!

Rojen

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Rojen »

To tedy :) Horní talčítko vyřešeno!

Teď již zbejvá pořešit reprák...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Nejásej, uvidíš za čas. I když ti přeji, aby ti to pomohlo.

Rojen

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Rojen »

no minimálně jsem si na papír zazálohoval kontakty...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Proč na papír? To by udělala ještě tak moje babička. Ty nemáš PC a Outlook?

majqooo

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od majqooo »

tak mam taky problem..dneska mi zmokol/navlhol iphone a nesiel mi reprak ked mi ktosi volal..tak mi to nedalo a som ho rozobral podla tohto navodu http://www.powerbookmedic.com/manual.php?id=10 ....poodpajal osm tie kabliky a ked som zapajal naspat tak sa nezapne len mi obcas zavibruje ale nezapne sa..mohlo nieco na nom odist?..alebo je to len zle pozapajane?..diky za pomoc...nebol niak moc mokry ani nic take iba nanho naprsalo...

Kiko818

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Kiko818 »

Pred par dnami som bol na party a polozil som si na stol iPod touch ,ked som sa isiel na neho pozriet bol mokry a neisiel na nom displej... nepametam sa sice ako moc bol mokry lebo som bol mierne v nalade zobral som ho utrel vodu z povrchu vypal a dal do tasky ... na druhy den asi za 12 hodin som ho zacal susit s fenom... zapal som ho az na druhy den od vtedy co som ho susil (dva dni od namocenia) islo mi na nom vsetko v pohode okrem tlaciatko power a toho na pridavanie hlasitosti ... obidve robia to iste pridavaju hlasitost a ked ich pustim zamknu ipod... tak si myslim ze ipod bol obliaty iba z vrchu tak je sanca ze tie senzory alebo co to je mozu byt stale biele... mohol by som s tym ist na reklamaciu? ja som ich aj pozeral a nevidel som ich cervene... teda videl som iba jeden v dierke na sluchatka a ten bol biely...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

U iPhone je druhé čidlo vlhkosti v datovém/nabíjecím konektoru, pokud je u iPodu, posviť si tam a vezmi si lupu. Reklamovat to můžeš, ale nezmiňuj se o tom, žes ho vykoupal. Jak se už tady mockrát psalo, nech si vystavit potvrzení o tom, že čidla vlhkosti jsou bílá, jinak máš smůlu. Ale to jsi tady jistě četl.

dzakyb1
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pon říj 12, 2009 5:53 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od dzakyb1 »

Ahojte,ked tak sledujem tuto temu,spomenul som si ze aj ja som mal obliaty iPhone.Asi pred mesiacom sa mi zhora tam kde je konektor sluchadiel vyliala vodka 40% (alkohol).Najprv mi nefungoval zvuk z reproduktoru,to bolo predpokladam sposobene tym ze vodka spojila kontakty v konektore sluchadiel.No po tom,co som ustami vysal vodku z konektoru,zvuk zacal fungovat,a mobilu doteraz nic nastastie nieje.Chcem len vediet ci sa mam niecoho obavat.Tej vodky sa nevylialo vela,mozno 3cl.Vdaka

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Vodka nevadí, je to líh, vadit v ní může pouze voda, čili těch 60%. Ale jak známo, tak se dělají prací lázně ve směsi lihu a vody a líh se tam přidává kvůli rychlejšímu uschnutí vypraného předmětu (takto se např. sušily filmové negativy, když bylo naspěch).

icefiresr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: ned dub 05, 2009 3:21 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od icefiresr »

KENNY0908 píše: .... nastastie vsetky ostatne veci som uz popradal takze nikdy nezistim ci po nejakom case skorodovali ....


Nabuduce skus utopit sam seba, pre spolocnost tu bude isto vacsi prinos ako predaj tych zariadeni :wink:

Bery1996

Vytopený iPhone

Příspěvek od Bery1996 »

Ahoj,chtěl jsem se zeptat .. Vytopil jsem iPhone...dal jsem ho opravit a volaly mi že telefon je vyčištěný ale že se pořád vypíná a zapíná..Mátě někdo takové zkušenosti? Nevíte co by to bylo? :wink:
Všem děkuju..;)

Ještě říkal že si s tím pohraje s PC..tak uvidím..Pak napíšu jak vše dopadlo..Díky

nedelej doublepost.Jackie

Sime

Re: Vytopený iPhone

Příspěvek od Sime »

Mel by si mit zaruku na opravu. Pokud tam mas i nadale problemy tak jim to vrat at to opravi.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Vytopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Vlákno o utopených iPhonech tady už máme. Pro kristapána, hledejte nejdříve než založíte nové téma, i když jste v Poradně. ČTĚTE PRAVIDLA!!!!!


Přesunuto do již existujícího tématu. sweet22

ROFLiXuS

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od ROFLiXuS »

Dnes sa svami podelím o toto... mojou velkou šikovnostou vo velkom teple som sa šiel kúpať na jazero... ale blázon som si nechal telefon v plavkách... nakolko som na to zabudol tak som sa okúpal asi na 5 min aj s iphonom ;) takže som vybehol rychlo na breh ked som si nanho spomenul a vylial som zneho vodu nakolko som bol mimo zdroja kde by som ho rozobral kašlal som na to ... som na SOŠ elektrotechnickej a neverím že len tak lahko sa dá oddrbať DPS ... mal som pravdu... ale došiel som domov... skúšal som ho zapnúť nič... dal som ho poriadne presušiť... stále nič... iphone ani necekol ... dnes po dlhej dobe čo bol na nabíjačke ma tak napadlo ... otvoril som ho a do celého vnútrajška som nastriekal kontox aj to najmenšej dierky... a stále nič tak som ho drbol na nabíjačku a kašlal som na to... a večer pozerám že IP sa zapol... ale naneštastie nejde podsvietenie , čidlo zhasnutia pri sluchatku ani sluchatko... ale nechám ho ešte presušiť... lebo sa vytvorili od kontoxu mapky ;) ale inak iPhone plne funguje ;) a stačilo na to 10 dní ;)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Na to, že studuješ na SOŠ elektrotechnickej jsi dost naivní, když si myslíš, že ho zachráníš. :wink:

ROFLiXuS

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od ROFLiXuS »

No pozri telefon funguje už 100% takže som si veril asi dobre ;) keď sa telefon utopí nič tragicke sa mu nestané len mu zoxiduje cele vnútro.... toto dokáže poriešiť kúpel v kontoxe alebo v dačom inom čo to zničí...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Když tomu věříš....

Cudlas

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Cudlas »

jinak jiste ze utopeny Iphone muze prezit.... ... moje zkusenost.....

pred rokem jsem jej utopil ve vane a rekl si, ze uz nikdy s nim k vode nevlezu.... vysusil jsem ho fenem, pak na okne, na topeni.... vse fungovalo ok... i kdyz ve vode byl jen par sekund...

po pul roce mi zase otrnulo a iphone se ve vane koupal podruhe..... :) uz jsem to bral trosku klidneji, zadne skakani nahaty po koupelne atd... zase se rozjel...

pak to bylo zase vsechno ok....do doby nez jsem ted v lete cistil bazen... voda se na poustela a ja kdyz vylezl ven, az jsem vodu vypnul, zjistil jsem, ze iphone lezi na dne bazenu... 2 minutky... a udnesl to tentokrat horni reproduktor a dotykova plocha .. jinak vsechno ok......

a je to asi mesic a bohuzel muj iphone skoncil opet ve vode... tentokrat kdyz jsem prisel k pracce v ktere neco mlatilo, usmival se na me.... to jsem cekal, ze je konec.. preci jen se tam koupal asi 15 minut..... a?

telefon jsem rozdelal, polozil na slunko.. po totalnim vysuseni nefungoval LCD, vymeneny a telefon se je zase OK :))) je to proste nezmar.... snad uz jej po 5te plavat nenecham.....

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Ale ty už začni uvažovat o tom, že se půjdeš utopit. Prostě jsi Čudlas :twisted:

pepinko747
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 29, 2009 12:30 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od pepinko747 »

ja som utopil iphone asi pred rokom , bol 1 min. vo vode , po vysuseni isel az na to ze sa sam od seba vypne a po 3-5 min znovu sam zapne a to 1 az 3 krat dene . neviete o aku suciastku by mohlo ist,co by mohlo byt porusene??? diky

johny03

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od johny03 »

tak to trosku nechapu
muj iphone, ktery se nikde nekoupal, jenom ho trosku ostrikla voda, tak nefunguje vubec a tady nekomu spadne do bazenu, vypere ho v pracce a funguje, to je fakt k pos*ani

ricko

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od ricko »

Ahojte , je tu strasne vela tem na utopeny Iphone ...priznam sa uz som utopil 2 iphony a asi 4 ine telefony , plus vytopil obrovsky pocet zariadeni od projektorov ,plaziem , svetiel po digitalny videopult :lol:

Zhrniem fakty :
1) najdolezitejsi fakt
ci bol Iphone vo vode zapnuty alebo vypnuty (to plati pre vsetky utopene elektricke zariadenia , okrem fenu vo vani )
1.1 ) vypnuty - ak tam nebol tyzden je na 99 percent opravitelny
1.2) zapnuty - zavisi to od dalsich faktorov
1.1.1 - iphone ma pevne osadenu LiPo Bateriu prilepenu o kryt , je neustale pripojena minimalne na chip , ktory ma nastarosti power buton a systemovu zbernicu, kontakty su pripajkovane a nedaju sa v priebehu kratkej doby odtrhnut (iphone 2G som otvoril nozikom do 2 minut (hrca srobov) , iphone 3GS nozikom do 30 sekund minut ale k beterii je to dalsich 1 min )
1.1.2 - t.j neodporucam iphone po spadnuti do vody vobec otvarat , narocne a casovo zbytocne
2) Trochu teorie :
2.1 - Dosky plosnych spojov v Iphone ako aj ine su pri vyrobnom postupe v zaverecnej faze zalakovane dostatocnou vrzstvou laku , t.j. odolavaju akejkolvek vode pomerne dlhu dobu
2.2. Velmi dolezita vec je este ci je bola voda slana (more) alebo sladka (rieka)
2.3. Morska voda zlikviduje aj vypnuty Iphone , zapnuty na 100 percent (doporucujem v tomto pripade nestracat cas nicim , telefon zahodit a dat si panaka )
2.3.1 Morska voda sposobi okamzitu oxidaciu vsetkych casti obvodov pod napatim (spoji nozicky chipov ), prepojovacich konektorov ,paskovych konektorov proste vsetkeho co bolo v danom momente pod napatim , nasledne do 48 hodin zoxiduje vsetko ostatne az po pliesky anten , srobiky (testovane na vlastnom 3GS vo vrecku plaviek , cca 2 minuty kupania v morskej vode )
2.3.2 Pri vypnutom Iphone a Morskej vode v momente zoxiduju obvody zbernice a neskor vsetko ostatne
2.4. Kedy je sanca ?
2.4.1 pri sladkej vode
2.4.2 Iphone nebol uplne pod vodou dlhsie ako 30 sekund
2.4.3 po vitiahnuti este bezal
2.5 - Co robit ako prve ( zvysuje sance na prezitie )
2.5.1 Otocit Iphone displayom dole jemne nizsie castou kde je sys. konektor (display je zo zadnej strany nema ziadne obvody spojeny je paskovym vodicom zamedzime stekaniu vody na dosku , smerom ku konektoru je menej dolezitych veci :-))
2.5.2 pri otocenom iphone spravit hard reset - Home plus power niekolko sekund (je to najrichlejsia metoda ako ciastocne vypnut Iphone )
2.5.3 Jemne ho rozobrat (chce to dobru zrucnost hlavou dole )pri iphone 2G prajem dobru zabavu , pri 3G 3GS - jednoduche vylupnutie displeya nozikom z dolnej casti od sys. konektora )
2.5.4 - odtrhnut bateriu (jednoduche pri 2G prstom odtrhnut kable) pri 3G staci dat dole hlavnu dosku (su tam kontakty cca 6 srobov a jedna apple zarucna nalepka ) 4G som este nerozoberal :-)
2.5.5 - nechat vysusit , najlepsie prudom vzduchu (ventilator , !!! nie fen a teply vzduch)
2.5.7 - precistit Dosky (je nato specialna alkoholova zlucenina - v predajnach elektro suciastok , v nudzi aj vysokopercentny alkohol ) precistit paskove kontakty a konektory (kontox)
2.5.8 - Pomodlit sa a zapnut :-) (pripajkovat baterku 2G , 3G poskladat )

----------
Zaver :
8.8. Vsetky zariadenia , ktore som utopil a neboli zapnute (z projektora som vylial 2 litre dazdovej vody) po vysuseni , vyalkoholovani do dnesneho dna funguju a neprejavila sa ziadna zavada
8.9 !!!!! vsetky telefony aj Iphony po utopeni som uz nikdy nerozchodil :(

P.S. Servisne problemy :
Na kazdom telefone je poznat stopy vniknutia vody , nieco vzdy zoxiduje

!!! Vnutro telefonu zoxiduje napriklad aj vtedy ak ho nosite do vlhkeho prostredia napr. do kupelky pri sprchovani , rano pri cisteni zubov a tak
telefon sice funguje ale neskor po roku ho pri inej zavade v servise vyhodnotia ako utopeny

Topeniu zdar : povodne som chcel nieco k jailbraku na 3G IOS4.1 ale namotal som sa

Rojen

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Rojen »

Hezky sepsané! Doplním jen, že na čištění mě nejlépe vyhovoval kartáček.
Jinak IP má čidla vllhkosti podle kterého v servisu poznají jestli navlhnul...


Nicméně mám dotaz: Před časem sem psal, že jsem iP utopil ve vltavě. Nakonec se mě ho podařilo rozchodit (z části) jenže se mě nepodařilo zprovoznit reprák. Sám reprák (na volání) je funkční, ale prostě nic do něj neleze nejspíše. Co se týče sluchátek + spodního repráku tak ten funguje. Dále mě po čase odešel foták. Záklopka je stále zavřená a nic :( Moje otázka tedy zní, jesli má cenu dávat tel do servisu a jestli mě tohle vše opravěj a na kolik to tak vyjde. Dík moc.

babca
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 02, 2008 8:45 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od babca »

A ta "speciální sloučenina" je isopropylalkohol.
4x iP 2G 16GB US + 2x iP 3G 16GB US 4.0 + 2x iP 3GS 32GB US 4.1 SB + iP4 16GB 4.1 GP JB + iP4 32GB 4.3.3 RS JB

haniczka

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od haniczka »

mě dneska syn těžce iphona polil kakaem... :( tak snad to prežije!!! zatim ale funguje :wink:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

OT: Ten syn nebo iPhone to přežije? :twisted:

haniczka

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od haniczka »

Citace smazána, necitujeme předchozí příspěvek. Viz pravidla. Beavers.

syn rozhodně, ani pořádně nevěděl co se stalo :D
a iphone to je ve hvězdách

Norpal

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Norpal »

tak to já před půl rokem vypral svůj iP... jakou mu dávate šanci...?

schmiedy
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 744
Registrován: čtv úno 28, 2008 4:29 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od schmiedy »

Samozrejme jako machyrek jsem si vzdy daval Iphone na stul v hospode, ale kdyz mi ho polil kamos poprvi, tak jsem se neponaucil, pak mi ho polili celyho celym pulitrem pive a nastesti iphone nema klvesnici a rychle jsem ho utrel, asi stesti, hodinu se mi sam zapinal voice over, ale pak ok. Ted uz je to mesic a pul a porad v cajku, tak snad uz je to zazehnane... :( od te doby uz takovy frajer nejsem a iphone mam porad v kapsicce u kalhot.. :)
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....

anims

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od anims »

Tu ip4ku? Spise obdivuju to ze jste takovi machri a potom politi si to nenechate vycistit :-) protoze vam to muze umrit nebo zacit blbnout klidne i po pul roce ci roce :-) Jsem rad si tu vylevate srdce clovek aspon potom vi od koho nema kupovat ip :-D

btw. ne "poprvi" ale poprve :-D

KokonCZ

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od KokonCZ »

Hoj lidi ,
tady se člověk fakt zasměje :D . Až mi přijde ten můj tak si budu dávat bacha :D a asi se do něj kouknu jestli ho ten přede mnou nevykoupal . A pokud s nim polezu do vany , tak si radši za pár stovek nebo kolik to stojí koupím ten vodotěsnej pytel . Tohle forum je fakt zábava číst :) , jen tak dál lidi .
Snad se tu časem neobjevím s vyprávěním jak sem se koupal s :iphone: :D .

Odpovědět