Utopený iPhone

petische

Utopený iPhone

Příspěvek od petische »

jenom se podelim o muj zazitek s utopenym iphonem.. predevcirem mi bohuzel taky spadl do zachoda, byl tam asi sekundu, navic v kozenem pouzdru, ale namocil se cely. otrela jsem ho, vypnul se. snazila jsem se vygooglovat, co mam delat. sacek s ryzi mi nepripadal moc dobrej napad, takze jsem bezela do t-mobilu. tam mi rekli, at to odnesu do servisu. tam jsem dorazila cca 2 hodiny po utopeni a dneska mi ho vratili a je uplne v poradku! stalo me to teda 1300,-, ale cert to vem, za blbost se plati.
pokud se vam nekomu podari utopit iphone v okoli hradce kralove, doporucuju kelcom na velkym namesti v hk.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Beavers »

Nechci malovat :evil: na zeď, ale jakou máš jistotu, že ho vůbec rozebrali a zbavili vlhkosti? Moje otázka je navýsost skeptická, ale radovat se předčasně se někdy nevylácí. Počkej pár týdnů, dokud platí záruka na opravu, a sleduj, jak se chová. Koroze totiž postupuje pomalu, ale zato nekompromisně. Přejeme ti, abys s ním neměla problémy :)

schmiedy
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 744
Registrován: čtv úno 28, 2008 4:29 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od schmiedy »

Tak se musim taky podelit o svuj pribeh. Minuly patek jde pritelkyne v teplakovce na zachod, zavre se a najednou slysim jak krici na zachode. Jdu se tam podivat a ona otevre, vyvaleny oci a drzi jeji mesic stary iphone 4. Ze ji vypadl z horni kapsy u teplakovky, ze ho necitila, ze ho tam ma, do zachoda, tak jsem ji ho hned vytrhl z ruky a vypl ho, mezi tim jeste problikaval displ, pak se tocilo klasicky jablko, nekolikrat hardrestart. Ihned hledani sroubovaku, ale ona ma novejsi serii a ma hvezdicovy sroubky, letim do obi, je pul 10 vecer, ale nikde je nemuzu sehnat, jeste chlapik mi rika, at ho rovnou ten telefon vyhodim, tak jsem mu arogantne rekl, ze asi telefon za 15 litru jen tak nevyhodim, dal jsem ho neresil.. :( Rozhodl jsem se, ze pouziju cokoliv abych sroubky povolil, jelikoz jsem si rikal, ze na ebay sezenu novy. Otevrel jsem iphone nozem, ani jsem sroubky neponicil, odpojil baterku, ktera pekne smrdela, tak jsem si rikal, ze asi shorela, nechtel jsem nic riskovat a hned ten vecer objednal novou z ebaye. Telefon jsem nechal bez baterky a zadniho krytu volne shnout jen tak na vyplim topeni, lehce jsem ho po prvnim otevrenim pofoukal studenym fenem. Dnes prisla konecne baterka, rychle a suprove dodani za 10 babek. Parametry baterky jsou stejny, od originalu k nepoznani. Podotknu, ze telfon byl ve vode cely cca 3 sekundy a ze ctyr cidel je jen to v sluchatkovym konektoru lehce naruzovele, jinak ve vnitr a u doku jsou stale bila. Pripojil jsem ji, jak byla a zapl telefon. Cekal jsem co se stane, jestli vubec se zapne, jestli najede, rozvisti, co nepujde. Cekal jsem, ze odesel displej, nebo jas, ci reproduktor nebo i cely telefon. Ale telefon cely najel a po vyzkouseni vse funguje.

A ted trochu i moje otazka. Myslite si, ze je sance, ze telefon odejde postupem casu, ci ne? Jestli ho mam nechat odborne vycisti, ale kdo mi da zaruku, ze ho opravdu nekdo radne vycistil a osetril od budouci koroze? Zatim vse funguje, ale dobry pocit z toho nemam... takze se ptam co dal. Rad prijmu jakykoliv nazor.. :)
Sorry za delsi text... :)
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Tony1 »

V každém případě vyčistit, jde jen o rozebrání a v podstatě prohlédnutí zda někde nezačíná koroze v první řadě konektory, popřípadě proprání v ultrazvukové pračce s isopropylalkoholem. V iPhonu 4 jsou skoro všechny čipy zakápnuté lepidlem i s okolními součástkami, tak že nehrozí aby se dostala voda pod ně, ale tam kde kapka vody uvízne mezi kontakty a prochází jimi proud tak díky elektrolýze vzniká oxidace a ta následně způsobuje přechodový odpor v obvodu a je tu problém. Dle mého je kritických prvních 10 dnů provozu od vysušení, ale podařilo se mi rozjet i několik telefonů (ne iPhone) kde oxidace byla dost rozjetá a telefon nefungoval a byla v něm dokonce i baterie. Samozřejmě následovala informace majiteli že je to bez záruky do budoucnosti.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

schmiedy
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 744
Registrován: čtv úno 28, 2008 4:29 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od schmiedy »

takze i pokud jsem odpojil baterii, nechal iphone vyschnout tyden, tak porad tam muze byt nekde trochu vody a zacne probihat elektrolyza? nasledna oxidace? Na rozebrani a naslednou koupel si netroufam...bud to necham na servis, nebo doufat, ze se to nepo... :( tomu servisu, ale taky prave neverim, tady neni zaruka, ze to opravdu udelaji.. :(
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Tony1 »

Je to jen můj odhad, což v jednom případě může odpovídat a v Tvém to nemusí být v takovém rozsahu. Pokud je to tak jak popisuješ ze voda byla jen slabě v baterce, tak bych to tak strašné neviděl. Když budeš volit servis tak lépe větší s nějakým ohlasem.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

anims

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od anims »

Taky se mi podarilo zachranit uz par phounu v ultra vaničce ale nemuzes pocitat ze to pojede vecne. To same plati i proto kdyz stim nic neudelas muze se to projevit az v radech mesicu. Servisy na tydle zachrany vetsinou nedavaji zaruky ale najdou se vyjimky.

7luke.com

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od 7luke.com »

Čidla vlhkosti sem zásadně patří. Je k tomu založen speciální topic v návodech (viewtopic.php?p=392024#p392024). Každý budoucí post tam podléhá schvalování moderátorům.

Obrázek

Casendin

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Casendin »

Mně taky spadl Iphone 3G do vody, ale do bazénu. Ihned jsem ho vyndala a snažila se ho vypnout,ještě napsal upozornění, že je možné, že se objeví šum, ale bylo to špatně vidět, zmáčkla jsem tlačítko pro vypnutí, ale bohužel display nefungoval a nereagoval na můj prst a Iphone se sám vypl. Asi za 10 minut začal vibrovat. Asi 3 minuty vibroval a zase přestal. Nechala jsem ho 2 dny vyschnout a zkusila jsem ho připojit k PC přes USB. Display sice slabě, ale přeci ukázal, že se nabijí, ale radši jsem ho ještě odpojila, kdyby nebyl úplně vypnutý. Ráda bych věděla, jestli něco takového udělal i jeho Iphone.

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Marek »

Moje staré 2G bolo utopene 4 krát a vždy šľapalo super :D
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

BadBoy007
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 28, 2010 4:33 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od BadBoy007 »

tak stala sa mi taká vec utopil som ipod 2G. zo začiatku srašne blbol a teraz blbne iba power button. samo od seba sa zapína a niekedy neraguje na stlačenie. ipod spadol zapnutý do vody. do klasického 15l vedra s vodou, trochu zašpinenou od malty. bol tam cca 7-8 s. čo mám robiť??
je ešte v záruke, kupoval som ho v pixmanii.

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Dodo »

Tak zaruku uz nemas, kedze cidla vlhkosti budu cervene.
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Sphyn0x »

A aj keby neboli, tak pixmania :D Reklamácia sa cez nich rieši hrozne ťažko..
Neviem teraz, či je to Francúzsky obchod alebo aký..
///M

alpacino

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od alpacino »

dobry den,mam utopeny iphon,daval som ho do roznych servisov kde by oprava stala 200-300 eur po pol roku som ho dal znovu do servisu kde vycislili opravu na 50 eur.Chcel by som sa spytat na vase nazory ci to nieje nahodou nejaky podvod a ci sa vobec oplati dat opravit utopeny iphon.Dakujem

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Tony1 »

Na utopených telefonech a je jedno zda je to iPhone či ne spousty servisů vydělává. V podstatě není žádné riziko pro servis většinou stačí vyčistit, proprat v UZ pračce a pak se uvidí zda naběhne či ne. V případě že naběhne, tak nikdo neručí že bude nadále fungovat bez následující závady. Pokud ti servis po opravě iPhone nabídne záruku třeba na 1/2 roku, tak bych to bral za těch 50 EUR, samozřejmě iPhone musí fungovat.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Takovou záruku nikdo nedá, mobil po vytopení a ošetření sice může fungovat, ale kdykoli může deadnout. :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

kenamjac

Re: Utopeny iPhone

Příspěvek od kenamjac »

Lanex píše:No baterka se ti určitě nespalila, ale o tom jindy. iPhone je poměrně těsný stroj, takže pokud spadne do vody, nemusí to znamenat jeho smrt. Je blbý, že nejde ihned odpojit baterka, ale ono stejně, pokud se na plošnák nějaká voda dostane a něco provede, je už na vyndavání baterky stejně pozdě. Zpět k té těsnosti. Chci říct, že voda se do iPhone dostavá celkem špatně, a také se špatně dostává z telefonu ven. Sušení iPhona trvá velice dlouho, třeba 10 dnů, než uvnitř opravdu vyschne. A během té doby může dělat cokoliv, hlásí neznáme zařízení, rozsvicuje se bezdůvodně každou minutu display, vypnete ho - sám se hned zapne, žere baterku jako prase. Postupně se uklidní. To jsou zkušenosti několika mých kamarádů :)
. jo tak presne tohle se mi deje. casto to hlasi, ze ,,toto zarizeni neni vhodne pro iphone ,, ale jake zarizeni?co to mele?! navic displej se mi takz rozsveci kazdou minutu , coz zere baterku jako prase a k tomu iphone kdyz vzpnu, ihned se sam zapne. mobil jsem ale neutopila. muze to byt slabou baterkou?uz ji tam mam 3 roky a musim kazdej den nabijet. cim to teda je? diky

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Tony1 »

Zkus vyčistit zdířku kam zapojuješ USB kabel s konektorem, třeba štětcem nebo zubním kartáčkem.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

fish1
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: pon kvě 09, 2011 6:35 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od fish1 »

Z piatka na sobotu teda 28.4. sa mi utopil...asi na 20 sekund do zachodovej misy, hned som ho rozobral a 24 hod sušil. Teraz som ho poskladal, nabehol ale asi iba hodinu, po hodine zhasol a obrazovka nefunguje. Funguje však dotykovka to znamena, že ked pretiahnem prstom v časti odblokovať normálne sa odblokuje počuť ten zvuk odblokovania. avšak na obrazovke stále tma. aj ked stlačím sleep button, normálne sa uspí ale nevidím iba počujem ten zvuk na uspávanie. Nemal ste niekto podobný problém?

Teo Kubík
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 22, 2015 4:05 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Teo Kubík »

Ahoj utopil se mi IPhone 6 ve slané vodě. Byl tam zhruba 15 s a nešel zapnout má nějakou šanci.
Naposledy upravil(a) iTukan dne ned úno 22, 2015 7:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: příště bez té jedovaté zelené barvy...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Ihned servis. Jako při infartktu - čím dříve, tím lépe.
Slaná voda je obzvláště agresivní. V ŽÁDNÉM případě nezapínat.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Musilek
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 26, 2015 5:56 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Musilek »

Ahoj, můj mladší bratranec má/měl iPhone 5s a když byly s rodičema na dovolené, tak po hodině a půl co se koupal v moři zjistil že má iphone v plavkách. Teď bude dostávat iPhone 6 a já jsem myslel že bych si opravil to 5s. Nevíte na kolik by to zhruba vyšlo?

tomlu
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 111
Registrován: ned pro 25, 2011 10:24 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od tomlu »

Po takový době ve slaný vodě tolik, že se to nevyplatí.
iPhone 6 64GB Space Gray / poslední verze iOS
iPad Air 32GB Wi-Fi Space Gray / iOS 9.1
iPhone 4S 32GB Black / iOS 9 - prodáno

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Musilek píše:Ahoj, můj mladší bratranec má/měl iPhone 5s a když byly s rodičema na dovolené, tak po hodině a půl co se koupal v moři zjistil že má iphone v plavkách. Teď bude dostávat iPhone 6 a já jsem myslel že bych si opravil to 5s. Nevíte na kolik by to zhruba vyšlo?


Nedá mi to, ale vyjde tě to přesně na cenu, za co koupíš jiný iPhone 5s. :D
Ale teď vážně - hypoteticky by mohl být i zprovozněn, ale pokud ho někdo nerozebere, tak se jen dohaduješ.
Jinak mořská voda je zcela mimořádně agresivní a s drtivou pravděpodobností je mobil naprosto nepoužitelný.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od Tony1 »

Po hodině a půl ve slané vodě nereálné opravit.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od atyp »

Ahoj,
dcera je ted na dovolene u more a bohuzel "utopila" iPhone 6S. Chtela fotit pod vodou v pouzdre a asi spatne utahla vsechny spoje pouzdra a do pouzdra trochu nateklo. Nicmene, iPhone se vyrestartoval a pak "umrel" - nesel zapnout. Dala ho do pouzdra s ryzi na 1 den, ale uz nejde zapnout.
Otazka zni - jaka je sance ho po prijezdu ( za tyden ) ozivit a alespon vytahnout data a fotky z dovolene???
Podotykam, ze rozebrání iPhone tam udelat nemuze, je na ostrove, zalohu pres wifi na iCloud ani do PC nema, protoze pripojeni pres wifi je tam mizerne a na iCloud se tam temer nepripoji...
Jde nejak zachranit data a fotky po prijezdu? C je nejlepe udelat jeste tam?
Dik za odpoved. atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od rony »

ziadna (ok ok ok, mala). slana voda.

Otazka mimo temy: To s tou ryzou to je urbanlegend alebo to aspon na nieco zabera?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Bohužel to nevidím moc nadějně. Čekat a poté ho doma rozebrat a podívat se, jak to vypadá uvnitř.
Kritické součásti jsou baterka - ta se většinou vyzkratuje a "umře".
LCD - pod kovový stínící plech dostane voda a oddělá ho.
Další už jsou jen dohady, každopádně dát do nějakého šikovného servisu, případně se domluv s Tonym - Tony1.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od atyp »

diky za odpovedi, je mi jasne, ze tel bude muset byt asi novej, jde mi hlavne aby stahla fotky.... byla tam pozadana o ruku, proto je to dulezite!! Kontakty ma doma zalohovane na iCloud, bohuzel fotky se s iCloudem na ostrovech nedali synchronizovat, maji omezenou wifi sit.
Spojim se s Tony1
Diky
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od rony »

cim viac sa caka, tym mensia sanca.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od atyp »

jasne, to vim, ale prileti zpatky az v nedeli!!
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

zonxs
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 01, 2011 9:34 pm

Re: Utopený iPhone

Příspěvek od zonxs »

atyp píše:diky za odpovedi, je mi jasne, ze tel bude muset byt asi novej, jde mi hlavne aby stahla fotky.... byla tam pozadana o ruku, proto je to dulezite!! Kontakty ma doma zalohovane na iCloud, bohuzel fotky se s iCloudem na ostrovech nedali synchronizovat, maji omezenou wifi sit.
Spojim se s Tony1
Diky



Souhlas.Hlavně nenapájet ze sítě ani nijak nezapínat(rýže-teplo a jiné vychytávky fungují jen při okamžitém zásahu). Záleží hlavně jak moc je zoxidovaný. Nejhorší varianta je pokud se voda dostane na základní desku a do chipů nebo se odpálí některé FPC konektory. Pokud, ale neodejde základní chip, tak jde vše spravit(myslím tím oprava desky, nikoliv pouhá výměna).

Odpovědět