ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Odpovědět
Horem

ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od Horem »

Teda fuj, nedávno jsem nasadil na svůj iPhone sluchátka Koss PortaPro a bohužel musím konstatovat, že kvalita zvuku linoucího se mi do uší byla otřesná. Takhle hnusné zkreslení jsem snad ještě neslyšel. Basy hnusné, přepálené (i na slabších hlasitostech). Nebo klavírní sólo: to se už skoro vůbec nedá poslouchat.

Opravdu mě to mrzí, protože můj iPod nano byl co do kvality perfektní (srovnatelný s cowon iaudio 2GB, který jsem chvíli měl), takže mě to nemile překvapilo.

Střídání různých nastavení ekvalizéru situaci jen zhoršuje. Teď nevím, jestli jsem měl štěstí na nějaký zmetek nebo je to vada všech iPhonů.

Pokud někdo používá jen přibalené sluchátka asi si zkreslení ani nevšimne, protože chabá kvalita těchno sluchátek zkreslený výstup odfiltruje.

Existuje nějaké řešení? Upravovat všechny songy v počítači opravdu nechci, zvlášť když jsem porovnával kvalitu iAudio vs iPhone a iAudio ten samý track přehrálo krááááááááásně.
Naposledy upravil(a) Horem dne sob dub 19, 2008 7:12 pm, celkem upraveno 1 x.

fajnman

Re: ZKRESLENÝ ZVUK ZE SLUCHÁTEK!!!

Příspěvek od fajnman »

ja s kvalitou nemam zadny problem, hraje dost slusne i na zesilovaci, na 6 kanalu.. :-) taky mi sluhatka prilozena k iPhonu neprijdou nejhorsi, vystridal jsem vice mp3, ale iPhone ma nejcistsi zvuk. ono pokud nejhrajes naplne coz asi ne, tak ty rozdily malo kdy poznas. nejak neresim.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ZKRESLENÝ ZVUK ZE SLUCHÁTEK!!!

Příspěvek od Julek »

Přečti si FAQ nevím na co používáš velká písmena, oprav si to nebo ti to celé smažu



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ghoston

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od ghoston »

iPhone 16GB 1.1.4. již mám něco přes týden a stále se s ním sžívám. Je to produkt, který mně uspokojuje. Co se týká kvality zvuku, tak sluchátka mi nepřijdou nějak špatný, ale s drahými jsem hudbu neposlouchal. Všiml jsem si ale, že jsou více přítomné basy, které ale tu hudbu dělají plastičtější. Hudbu z iPhona poslouchám hlavně v autě přes kazetový adaptér a oproti Emgeton minimax3 2GB, který jsem až do teďka ke své spokojenosti používal je to o dost lepší, hudbu z iPhona si opravdu užívám. Je to pecka!

jenicekk

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od jenicekk »

ja doposud pouzival muziku jen na n gage, n70,n80 a od iphone jsem cekal zazrak ktery se ovsem nekonal. Ekvalizer je nepouzitelny, zkresli zvuk, u modu se zvysenyma basama je nepouzitelny. Takze ekvalizer mam vypnuty a iphone hraje prumerne zadny zazrak hodny ipodu se nekona. Takze celkove asi zklamani oproti ocekavani ale jinak dostacujici.

morri21

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od morri21 »

ja to vidim tak ze iphone je robeny ako mobil a nie ako prehravac hudby...mne sa tiez absolutne nepaci zvukovy prejav. Cowon je urcite lepsi...a so zakladnymi sluchatkami by som to nevydrzal pocuvat ani minutu.

susty

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od susty »

Tak ja ked som prvy krat pocul iPhone, tak som bol moc sklamany. Sluchatka pouzivam ZEN Aurvana. Vadilo mi chrastanie pri pouziti ekvalizera, prakticky sa to nedalo pocuvat. Staci ale upravit pesnicky a ubrat im par db (decibelov) aby neboli tak prebudene. Dufam ze nejaky new firmware tuto vadu opravi lebo je to fakt hrozne a priam zalostne u znacky ako je apple a celkovo pri ich produkte ktory sa ma zvukovo rovnat ipodu.

fajnman

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od fajnman »

nevim, kdyz se nepouziva ekvalizer tak to hraje dobre, tak to ma byt, dobry zvuk bez nastavovani, i tak myslim, ze v soucasnosti je to nejlepe hrajici mobilni telefon.

Chuishan

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od Chuishan »

Já mám iFouna teprve 4 dny, ale musím říci že mě zvuková kvalita taky zklamala (přehráváno na Koss Porta Pro, SSENNHEISER PX 100) :( . Nemá to na můj starý černobílý iPod, hold je to mobil, ale skvělý. :D

icebee

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od icebee »

nepovažuji se za zkušeného audiofila, ale po zkušenostech se sluchátky KOSS, V_MODA, SENNHEIZER můžu doporučit právě na iPhone Sennheizer CX300 sluchátka mají frekvenční rozsah 18 Hz až 21 kHz a SPL citlivost 112 dB. Zatím jsem spokojený... :lol: :lol:




je opravdu zbytečné naše ftp zatěžovat několika stejnými obrázky už jednu fotku těch sluchátek tu máš. smazáno.. Julek

blechman

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od blechman »

sou nejaký lepší sluchátka na iphone docela rád bych se je koupil tyhle se im moc nezamlouvaj:-)

oldrich.mladek

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od oldrich.mladek »

Prostřídal jsem celou řadu telefonů a například v porovnání se Sony Ericssonem W960i hraje iPhone minimálně stejně dobře. Používám sluchátka Koss Porta Pro a žádné chrastění ani jiné rušivé elementy jsem nezaznamenal.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od Julek »

já mám otřesný zvuk pokud má iPhone slabou baterku...jinak je vše OK

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Aljosha
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 08, 2008 9:45 am

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od Aljosha »

Používám KOSS SPARK PLUG přes redukci, ekvalizér mám vypnutej a zvuk je velmi slušnej, nemám s jeho kvalitou sebemenší problém.... :wink:

susty

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od susty »

no tak ja teda neviem ale oldrich napisal ze s porovnanim oproti w960i hraje iphone rovnako. Podla mna ani zdaleka pocuval som hodbu na kamaratovej w960i a ticho som zavidel to podanie hudby. Myslim si a je to tak ze od prichodu prveho walkmanu (w800) Sony kraluje so svojimi walkmanmi na poli hudby v mobiloch. Staci si precitat dake recenzie od audiofilou alebo dakeho renomovaneho magazinu a garantujem ze iphone v ziadnom znich na prvom mieste nebude! Jedine v srdciach zaslepenych fanusikov iphonu. iphone mam moc rad stal sa neodmyslitelnou sucastou mojho zivota,ale ruku na srdce podanie hudby je vnom naozaj slabucke

xxlukas

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od xxlukas »

Dovolim si nesouhlasit a budu mluvit z vlastni zkusenosti, jelikoz w800i mam nejaky ten patek. Pominu ted to, ze prvni verze mela takovy drobny, ale dosti dulezity problem s firmware, diky nemuz vsechny MP3ky po odpojeni kabelu zmizely. Zvuk z W800ky byl sice pekny, ale jen pri zesileni alespon na 50%, pri nizsim byl celkem patrny sum a pri prepinani pisni jste byli odmeneni neprijemnym prasknutim do sluchatka. Beru to tak, ze to byla prvni vlastovka, ale problem s firmwarem me odradil dale se zajimat o tuto znacku, nebot pustit na trh walkman-telefon s tim, ze na nej nejde nic nahrat je zverstvo (na novy FW jsem cekal asi mesic). Zvuk iPhone zatim nemuzu zhodnotit, protoze jeste nemam redukci na docela dobra sluchatka, ktere mam u w800ky.

Zedjunior

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od Zedjunior »

A nemáte vy co vám to chrastí apod. jen MP3 moc zkomprimované? :roll:

susty

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od susty »

tak w800 som si kupil aku horucu novinku a premna to bol ZAZITOK ked som zneho pocuval hudbu. Medzi mobilmy bol a je walkman absolutny kral. to presaknie pri prepinani pesniciek som nemal, no nanestastie moj iphonik mi to teraz robi a je to dakedy dost neprijemne.
kazdopadne ked si kupis ku iphonu dake lepsie sluchatka tak sem napis prosim ta tvoj postreh, budem nanho zvedavy.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od j.v. »

Vnímání zvuku je vysoce specifická záležitost, takže všechny tyhle diskuze "co hraje lépe" jsou IMHO bezpředmětné.
Pokud totiž pomineme problémy technického rázu, tj.:

- špatný/vadný přehrávač
- špatné/vadné sluchátka
- špatně/vadně zkomprimovaná hudba

Zůstane už jen ucho - a to máme každý jiné. Takže hádat se o tom jestli jednomu člověku hraje přehrávač A lépe než B, případně dušování se že C je lepší, je blbost.

...ale ať nejsem úplně OT: Já mám iPhone a Sennheiser px-100, a zvukové podání mi subjektivně přijde dobré. EQ nepoužívám.
A přeberte si to jak chcete :)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

xxlukas

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od xxlukas »

No to si právě nemyslím-zkus si naposlouchat hudbu na svém přehrávači a pak ji zkus pustit za stejných podmínek (sluchátka, stejná MP3) jinde-někdy (ne vždy ovšem) je rozdíl v podání hudby docela patrný... Zvlášť pokud si navykneš na lepší zvuk (lepší sluchátka a vysoký bitrate mp3 nebo prostě flac), pak už můžeš hodnotit podání hudby přehrávačem.

ad susty7:
Jo, dnešní řady Wčkových SE už asi budou vychytanější-to věřím. Tehdejší W800ka byla jeden z prvních lepších telefonů tohohle typu a určitě to nebyla na tu dobu (z více důvodů) špatná volba (dodnes jej mám), jenom mě v pár věcech trošku zklamala, proto jsem ztratil k SE trošku důvěru. Zkusím sem potom dopsat srovnání hudby podle mě z obou telefonů, pokud tam bude nějaký výraznější rozdíl-ale redukce s dalším příslušenstvím je prozatím stále na cestě.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od S474N »

No nevim, ale na ulici nebo dopravnim prostredku plnem hluku to muze byt cloveku uplne jedno.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

xxlukas

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od xxlukas »

Zkus "in-ear" sluchatka s odhlucnenim, neuslysis z okoli vubec nic, prave takove mi zbyly od w800ky, ale kvuli konektoru je k telefonu bohuzel nepripojim :|
Naposledy upravil(a) xxlukas dne pon čer 09, 2008 11:11 am, celkem upraveno 1 x.

susty

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od susty »

tie sluchatka dodavane od Sony k walkmanom su fakt dost dobre,vytvaraju pekny basovy vnem no na ukor vysok.kupil som si sluchatka od firmy Razer protone m 100 a za tu cenu som naozaj spokojny (vtedy 1300sk). Najviac mi vyhovuje vsak to ze pasuju na iPhone bez hociakych uprav.

xxlukas

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od xxlukas »

Jo jo, presne tak. Na druhou stranu to, co muze nekomu vadit (podani vysek), ja zas az tolik nevnimam kvuli hudbe, kterou prevazne posloucham. No, kazdopadne jsou to jedny z dobre hrajicich ze vsech, co jsem za celou dobu vystridal a u kterych zustavam i kdyz vim, ze uz jsou asi na trhu i lepsi veci.

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: ZKreslený zvuk ze sluchátek!!!

Příspěvek od djlucas »

Sennheiser CX300 !! jdete do nich zvuk je pro me labuznicky :) samozrejmne to chce i kvalitni nahravky :) ma iPhone mam EQ vypli a zvuk jede zhruba stejne jak kdyz sem prehraval na Creative ZEN s EQ.. Rock doporucuji tyhle sluchatka :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

Odpovědět