Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Dobrý den,

tak jsem myslel že se mi to stát nemůže, ale dnes jsem si všiml, že můj iPhone 6 je ohnutý. Kupoval jsem ho hned první den u Alzy.

Máte prosím někdo zkušenosti s reklamací právě této závady u modelu iPhone 6 (ne u plus), případně informace jestli je toto možné s úspěchem reklamovat? Volal jsem do nějakého servisu, kde mi řekli, že tyhle šestky nespadají do kategorie k výměně. Z toho jsem celkem vystresovaný.

Telefon nemá žádné známky poškození, měl jsem ho do teď v silikonovém krytu.

Zde přikládám fotografii ohnutí: http://imgur.com/UTMBOIf

Všem předem děkuji za cenné informace.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od mirmo80 »

Reklamuj a uvidíš. Nikto ti tu nepovie ako to dopadne a akékoľvek špekulácie ako by to mohlo dopadnúť a komu čo bolo kedy uznané sú úplne zbytočné. Skôr nám potom povedz ako si dopadol.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jupik
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: sob zář 06, 2008 11:59 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jupik »

Ja mam to stejny, v utery jsem si toho vsimnul ze je nejaky prohly, ale asi to resit nebudu, pak napis jak jsi dopadl s reklamaci

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

V pondělí telefon odnesu na sběrné místo servisu iOpravna, tam mi řekli, že se pokusí udělat maximum. Každopádně už spíše počítám s tím, že to bude zamítnuté a budu si muset zaplatit 9.3k za exchange. :-(

Můžete mi akorát někdo poradit, co uvést a zároveň zase neuvádět do vstupního protokolu?

jupik: Já bych to klidně dál používal, ale bojím se, že by se to ještě více poškodilo. Už teď, v pravém dolním rohu, displej cvaká.

Dám samozřejmě vědět, jak jsem dopadl. :)

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od kotelník »

je to taková rada nerada, ale asi bych si rozmyslel, zda hlavním důvodem reklamace bude ohnutí a ne třeba ztráta signálu nebo něco jiného, neprokazatelného na místě. Zase ale vše můžou hodit na mechanické poškození a máš smůlu. Servisy jsou opatrné, protože když vymění něco, na co dle applu není nárok, tak to apple fakturuje pochopitelně servisu.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

To jsem si také myslel, ale s přístrojem jinak nic není a vše funguje. Jinak teď lehce začal cvakat displej v pravém dolním rohu, ale to by mi na tutovku neuznali a vrátili rovnou jako mechanické poškození. :D Spíš se k tomu postavím čelem (i když ohnutí si fakt nejsem vědom) a pošlu to tam se závadou ohnutí. :/

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od cleo.25.gr »

Mám otázočku. Nosil si to v nohaviciach? Ak áno nosil si to displejom k telu alebo od tela?

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Snažil jsem se ho nosit v kalhotách co nejméně. Každopádně jsem ho tam nosil, ale jen v předních, v zadní kapse snad nikdy. Měl jsem ho tam většinu času displejem od těla. :/

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od WebScript »

Poviem ti pravú skúsenosť, máš na výber 2 možnosti.
1. Prvá možnosť je ako si napísal vyššie, dať to do autorizovaného servisu s tým, že je zohnutý. Je to na nich a podľa ich posúdenia. Ak to tam dáš máš šancu uspieť, lebo interný VMI dokument píše o tom, v akých prípadoch môžu uznať ohnutý iPhone 6/6 Plus. Keď neuspeješ, vyhádal by som si priamo v servise nech to ohnutie pozrú podľa ich internej VMI príručky a stoj si za tým, že to spadá pod VMI. Reklamoval by som to ale, ako iní hore napísali s inou, úplne nesúvisejúcou závadou s ohnutím.
2. Druhá možnosť je ho ohnúť naspäť. Neviem ako si na tom so silou, ale niako by si to mohol vedieť ohnúť naspäť. Skús zatlačiť zo zadu na strane kde sa to ohlo. Tlač na strany, nie do stredu, lebo môžeš urobiť preliačinu dovnútra a to by sa už ťažko opravovalo a pravdepodobne by to neprešlo VMI. Keď to vyrovnáš (porovnávaj s rovným povrchom - stôl) pozri si, či nevidíš niake zmeny na povrchu hliníka (hlavne pri tlačidlách na hlasitosť) - drsný povrch, zmenená farba. Ak vidíš niaku zmenu tak potom reklamácia s tým, že uvedieš zase niaky iný dôvod, respektíve si ho nechaj a po čase keď nájdeš niake chyby tak potom to reklamuj.

Ja som to 2x urobil s iPhone 5, ktorý je zdá sa mi, že 2x náročnejšie zohnúť. V každom prípade pri 1. možnosti im povedz, že chceš aby to posúdili podľa VMI.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Děkuji za příspěvek. Nedalo mi to a zkusil jsem něžně ohnout telefon zpět. Podotýkám že opravdu lehce a spíše jen na zkoušku. O to víc mě překvapilo, že i taková malá síla stačila a skoro ohnutí zpět.

Jsem spíše úspěšný. Není to rovné úplně, ale na první pohled i ze strany to není poznat a na rovném povrchu se telefon kolíbá po zatlačení minimálně, max 1 mm. Každopádně už vidím, kde je u mě "weakspot", kde se telefon ohnul. Je to cca 2mm dlouhá část šasi mezi powerbuttonem a displejem. Na normálním světle není nic poznat, přímo pod zdrojem světla je vidět malinká změna barvy a po několika přejetí prstem je cítit malinké prohnutí.

Tak teď řeším dilema. Telefon se mi vzhledem k těmto okolnostem nechce moc používat. Jediná reálná vada, kvůli které bych mohl telefon reklamovat, je cvakání displeje, když zatlačím v pravém spodním rohu nad reproduktorem, což jsem četl, že je docela častá vada. Záleží ale, jestli to nesvedou na mechanickou závadu. A telefon prodat dál mi morálka nedovolí. :/

Ještě otázka. Ztrácí se po neuznané reklamaci, kvůli mechanické závadě, komplet celá záruka? Pokud ne, pak bych mohl reklamovat cvakání displeje a v klidu i při neuznané reklamaci v budoucnu vědět, že když mi bude haprovat třeba reproduktor (příklad), můžu normálně reklamovat.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Clon »

Podle mého názoru - tedy nevidím jediný důvod, proč by neuznaná reklamace měla "shodit"celou záruku.
Jako příklad bych uvedl třeba - zdá se mi, že mi blbne wifi - reklamuji - reklamace neuznána, protože nic neblbne a já pak přijdu na to, že mám router na dvě věci.
Proč bych měl přijít o záruku třeba na to, že se mi telefon začne sám stále dokola restartovat a nejde to zastavit, nebo absolutně nechytím signál operátora.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od orlov »

Tak na toto ohnutie sa zatiaľ sťažuje každý nový majiteľ iPhonu 6, ktorého poznám. Je treba dať veľký pozor, kde sa nosí. To je aj zatiaľ dôvod, prečo zostávam pri svojom osvedčenom 4S. Nedávno som po troch rokoch vymenil baterku a som vysmiaty ...

Chr1s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pát črc 15, 2011 2:59 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Chr1s »

Já si třeba na nic nestěžuji :D A to už ho mám (ten osmý kus) asi měsíc a zatím rovnej jak pravítko. (ťuky ťuk)

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od seamaster »

Kazdy novy majitel??? Kde zijes? Poznam ich vela a nikto jema problem, aj na nete sa hovorilo len o 6+ takze asi tak.

Mam tiez 6, mal som ho v bunde v naprsnom vrecku a faaaaaajne som zletel na lyziach priamo na brucho a cudujme sa, ani mikrometer ohnutia

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

No, já věřím že 99% lidí samozřejmě problém nemá. Já bych ho také neměl, kdyby na telefon asi nepůsobila nějaká síla. Každopádně se telefon ohnul přesně v místech, jako je na všech fotkách na internetu, takže věřím, že tam nějaké slabé místo je.

Telefon (skoro narovnaný) jsem poslal na reklamaci s "ckvakacím" displejem, což se dělo už před tím. O průběhu budu informovat, až budu mít nějaké informace. :-)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od pistak »

Ja ho nosim v prednom vrecku nohavic a ked sa teraz naobliekany v zime obuvam tak citim ten tlak na iphone a neohne sa... Parkrat som sa uz zobudil a iphone lezal podomnou a nic... Je rovny a bez jedinej zmeny... Tak chyba bude niekde inde... Nejaka vadna varka sa najde vzdy... Ale urcite to nie je na kazdom iphone. A co sa tyka reklamacie tak by som skor skusil priamo apple store v nemecku a som si isty ze tam by ma neodmietli...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Clon »

pistak, jak často jezdíš do Německa? Nebo jak to máš daleko? Mě to vychází asi 427 km - myslíš, že se mi to vyplatí? Z Blavy to máš 475 +-. Jedna cesta samozřejmě.
Já osobně bych tam jel asi až ze zoufalství, kdy veškeré jiné běžné možnosti selhaly.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od pistak »

Ale to tu písal čech, tak vravím že keby že mi tu robia problémy s reklamáciou tak to dám tam a viem že mi to vezmú určite... a z ba to mám aj domov toľko KM tak v ceste problém nevidím :P

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od flatliners »

mám šestku z USA hned z prvního dne prodeje,nosím ho jen v přední kapse kalhot,displejem k tělu.džíny nosim hodně úzký a v práci se v nich často ohejbam,sedam na bobek apod.po skoro půl roce,uplně bez problémů,nehnul se ani o fous..až se divim,když to tady čtu..
Metal/HC/Punk
iPhone 6s Plus 64GB+Westone 4R
MacBook Pro Retina late 2013

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Tak malý update. Telefon byl přijat jedním ze servisů (VSP DATA) v pátek ráno.

Zatím byl pouze přijat a ještě se k nikomu dál nedostal. Informace, které jsou dostupné servisem: "používaný, ohnuté tělo, prohnutý rámeček u tlačítka power".

Uvidíme, jsem už smířen s nejhorším. Každopádně budu průběh sledovat a při nejhorším jím i do servisu zavolám. Přeci jen při té aféře "Bendgate" by se k tomu mohli postavit čelem.

Nejvíce mě na tom štve (a mrzí), že jsem se k iPhone choval opravdu obezřetně. Telefon vždy v krytu, fólie na displeji. Žádná oděrka nic a teď tohle. :D

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Metalgirl »

Tak s VSP Data hodně štěstí, co se týče té domluvy :D Poslední dobou tam pravá ruka neví, co dělá levá.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od kotelník »

MG ty pracujes v nejakem servisu nebo co?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Metalgirl »

OT: Ano, jsou to zkušensti z pracovního prostředí. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Uvidíme. Dříve, když jsem měl HTC, mě VSP data vždy vše opravili a telefon ještě přišel v takové krásně krabičce. :)

WebScript
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od WebScript »

Mal si ho prehnúť úplne nazad aby bol rovný ;) Ak ti budú niečo hovoriť o tom v servise tak im spomeň že chceš aby to posúdili cez VMI. PS ja som reklamoval iPhone 5 zohnutý pri volume buttone a prešlo mi to ale musel som sa u operátora pohádať s predajcom/pokladníkom. Teraz mám 2 dni iPhone 6 64GB a dnes som si všimol že mi tak cvaká displej, že som to doteraz na iPhone 5tkách nezažil (4 mi prešli pod rukami), takže je to asi dosť rozšírená závada ako čítam ;) a nielen na 6/6+.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Dnes, po 10 dnech od přijetí telefonu servisem, byla zakázka dokončena a odeslána zákazníkovi, tak uvidíme, jestli mě zítra bude kontaktovat prodejna, kde jsem tel. na reklamaci vkládal.

Jinak čas mezi začátkem opravy a statusem "Opraveno" je pouze 10 minut, takže předpokládám, že je na 100% zamítnuto. Každopádně pokud bude zamítnuto, stejně budu pravděpodobně odporovat, protože v podmínkách reklamace je, že pokud nebude záruka uznána, bude zákazníkovi nejdříve ZAVOLÁNO s návrhem na placenou opravu (tedy jsem předpokládal apple exchange program 9.3k Kč za výměnu). Nikdo mi nevolal a ani nepsal, tak uvidíme.

WebScript: Kdybych se ho pokoušel narovnat ještě více, bojím se, že by to nevydrželo. Jinak stejně, dle VMI ilustrace pro iPhone 6, ohnutý iPhone nespadá pod nárok na záruční opravu a je již řazen pod mimo-záruční opravu. Alespoň dle ilustrace na tomto webu - http://consumerist.com/2014/09/25/apple ... -warranty/

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Clon »

A nemas to blizko do Drazdan? Za pokus by to stalo
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Drážďany mám asi 230 km daleko, to problém není. Spíše neumím kváknout ani slovíčko německy a nevím jak je to se zárukou, když byl telefon kupován u Alzy v Česku.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Clon »

Záruka mezinárodní 1 rok - to bych neřešil. Zkus poprosit uživatele Jadro - třeba by tam byl ochoten s tebou zajet :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Dnes jsem byl telefon vyzvednout.

Reklamoval jsem vadu "cvaká displej nad reproduktorem". Tato vada byla odstraněna "reinstalací LCD displeje", po které se již neprojevila. Pro mě je to tedy částečný úspěch - čekal jsem rovnou výměnu tak, jak bylo avizováno i v přijímacím protokolu.

Telefon je stále lehce ohnutý. Nevím jak postupovat dál. Jestli nyní reklamovat rovnou vadu ohnutého telefonu (a raději u jiného servisu) nebo to prostě nechat být. Pokud bych se k ničemu nedostal, mám v plánu cestu přes Drážďany začátkem léta, tak bych to tam zkusil jako asi poslední možnost.

Kony.cz
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 926
Registrován: pát črc 17, 2009 2:01 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Kony.cz »

normalne jak bych pro ten telefon sel, tak bych rekl ze se mi zda ze je ten mobil prohnutej a ze ho nechci.. vim je to podraz na ten servis, ale co uz.... pokud oni si toho nevsimli tak co uz....
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

To je rada typická pre hajzlíkov. Hádzať vinu na niekoho iného a ešte na servis, ktorý vymenil LCD displej? To sa mi snáď zdá. To čo sa za hranicami rodí za odpad? Fakt smutné.

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Manek49 »

Jestli chceš urážet Čechy, tak si táhni na nějaký fórum, který má na konci .sk. Příště by neškodilo si příběh přečíst od začátku.

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Čechov mám veľa kamarátov, ale ani je z nich nie je taký chudák, ktorý by urobil také niečo, ako sa tu radí. Proti čechom nič nemám, keby to napísal slovák, tak bude pre mňa rovnaký odpad. A čítal som vlákno celé, nič sa ty neboj.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od mike-biker »

Hlavně žádný flame,
telefon bych neřešil, teprve pokud by to jevilo tendenci se zhoršit, tak reklamovat znovu. Přece jen jsou to extrémně tenké placky.
Zase na druhou stranu - pokud budeme hodně a často ohnutí reklamovat, snad se APPLE poučí a další telefon nebude 6" LCD a 5mm tenký. :D
Telefon, který je tak tenký, že se nedá pořádně bez pouzdra používat, to je na nic. Přece jen je nutné myslet na to, že se bude běžně nosit a to i v kapsách.
Sorry za částečný OT.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Samozřejmě takové praktiky určitě realizovat nebudu, to je proti mé morálce a autor si pravděpodobně nepřečetl všechny příspěvky. :)

Odpoledne, až budu doma, přidám snad alespoň video, aby bylo vidět, jak je to ohnuté. Telefon normálně používám, ničemu to nebrání ale už jsem přemýšlel, že bych se ho raději zbavil.

Edit:
Přidávám slibované video

Zobrazit video na http://youtu.be/VpIaQ8XdhiA
Kód do fóra: [youtube]VpIaQ8XdhiA[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od cleo.25.gr »

Asi keď už nosiť Iphone v kapse tak displejom k telu a ideálne v nejakom puzdre čo má vystužený chrbát. Zatiaľ čo som videl ohnuté iPhony tak boli ako jirimalove.

Ej.kej.ej. Netreba urážať susedov nevieš kedy ti ktorý pomôže. A možno to bude aj kony.cz. Na Slovensku mame dosť ľudí čo o.....ju a nie takto. To že sa ohýba telefón pri setrnom zaobchádzaní nieje chyba užívateľov ale vo veľkej miere je to chyba konštrukcie Iphone 6 a 6+ a Apple by to mal prijať ako fakt.

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

cleo.25.gr Našťastie zakladateľ vlákna ma dosť zdravého rozumu a podobnými radami sa riadiť snáď nebude. Hovorím, že mám veľa kamarátov v ČR, ale nikto nie je taký hajzlík, že by klesol na takú úroveň, aby urobil niečo také. Ale ako píšeš, tak u nás ich máme tiež viac, ako dosť. Je to smutné a také typy ľudí nemusím a rád im to dám pocítiť.
Tiež si myslím, že by také niečo mohlo to zhnité jabko reklamovať. Fón by sa predsa mal dať nosiť vo vrecku aj bez dajakého púzdra. Ich veľkým fanúšikom sa asi nikdy nestanem.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od Tony1 »

Tak dle videa to není tak strašné toto jde v pohodě opravit stačí jen sundat lcd a desku a pak už jen svěrku a pravítko a trochu opatrností a lze se vejít do přesnosti 0,5mm už jsme to dělal. Problém nastává na druhé straně iPhone to je u tlačítek zesilování tam je konstrukce hodně zeslabena a navíc prohnutí se projeví natažením horní hrany nad tlačítky a i po vyrovnání jde při důkladné kontrole povrch znát.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

jirimal
Host
Host
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 14, 2012 7:23 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Příspěvek od jirimal »

Děkuji za tuto informaci. Předpokládám, že ale tímto zákrokem zaniká záruka, vzhledem k tomu, že se jedná o demontáž. Nebo to tak není? :-)

Odpovědět