Folie na display - ano / ne? (mechanická odolnost skla)

Odpovědět

Používáte folii na displej?

Ano
18
35%
Ne
34
65%
 
Celkem hlasů: 52

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Folie na display - ano / ne? (mechanická odolnost skla)

Příspěvek od JoU »

//spachal: původní název 'Folie - ano / ne?'

Pekny večer, chtěl jsem se zeptat kdo z vás ma na displeji folii, a hlavne zda je to nutné. Na všechny PDA jsem ji dával, bez ní jsou během pár týdnu viditelné šrámy. Jak je na tom iPhone, vydrží něco, je třeba folie? Jaká konkrétně? Díky za názory.

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

IPhone ma sklo, zadny plast. Poskrabat to bude docela orisek ;). Folii bych tam daval snad jen jako ochranu pri padu, pro snizeni krehkosti ..

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Fólie

Příspěvek od Julek »

I můj první iPhone ( budiž mu země lehká ) jak mi letěl po chodbě po dlaždičkách a rozflákal se kompletně tak jediné co přežilo 100% je tvrzené sklo které chrání kvalitně...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Já folii mám a s odstupem času se mi zdá jako docela zbytečná (nepodařlo se mi poškrábat ani ten pitomý kus plastu:))
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

cemak
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 23, 2007 5:41 pm

Příspěvek od cemak »

Sice zatím jen čekám jestli budu šťastným majitelem, ale myslím, že to sklo nad displejem něco vydrží, viz :
http://www.youtube.com/watch?v=czCCavcnNd8

ikdyž ta slečna, má poněkud drsný prstíky :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=2LQ7q3fP10A

ionas

Příspěvek od ionas »

chudak iPhone... trha mi to srdce ...

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

Ok, folii potřebovat nebudu, na každý telefon jsem opatrný a takový hardcore jako nošení PDA s klíčema neprovozuju :D

Mimochodem jsem zavítal na ty stránky http://www.bikinirama.de - nářez :o

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Navíc jako pacienti si myslím, že iPhone nemůže být v ČR v lepších rukou než v těch našich. Řekl bych, že se o něj každý staráme z láskou :wink:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Hmm, tak nevim. Ja jsem displej poskrabal uz po par dnech. :( Nijak drasticky, jen tam je videt vlasova ryha. Takze do folie urcite jdu.

erda

Příspěvek od erda »

Vodzkoušeno, že šroubovák do toho rejhu neudělá 8) Moren asi použil diamantový vrtál - smrt foliím :twisted:

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

erda píše:Vodzkoušeno, že šroubovák do toho rejhu neudělá 8) Moren asi použil diamantový vrtál - smrt foliím :twisted:

S Morenem souhlasim...pod urcitym uhlem jsou patrne skrabance mensi nez vlas(pricitam to lesteni latkou jaka je po ruce...)
Ryhy jako takove samozejme ne a to co jswem popsal uvidite skutecne jen pod stolni lampickou pri vypnutem displeji,jinak vube a to nekecam.
Bral bych to tak,ze dotykova vrstva je SKLo a i to se mirne poskrave....zkuste vnitrni okno auta "smudlat" suchym hadrikem,brzo si vysledku vsimnete.

Co ne trapi vic jsou chromove boky/listy obepinajici iPhone,tam je videt dost skrabancu...jeste ze z tohoto materialu nema iPhone vyrobenou zadni stranu jako braska iPod TOUCH,v recenzich o tom casto pisi a je to fakt des i pri normalnim setrnem pouzivani!!

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Můj postřeh : první iPhone který jsem měl pár týdnu po uvedení na US trh neměl tak velký zdvih tlačítka home, nový iPhone ho má znatelně větší a tvrdší. První tel. se mi po čase maličko poškrábal právě na tlačítku home a samozřejmě na bocích. Nový tel. je lepší nic takového nevidím tlačítko home je jako nové a používám pouzdro takže boky tel. jsou chráněné.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Folii si na displej nejspis poridim,z jednoho prosteho duvodu abych jej nemusel porad lestit...o nic jineho nejde,nesnizi to nejak citlivost?

K tomu pouzdru,take neco shanim,videl jsem na uvodni strance odkaz na ebay kde inzerovali silikonove pouzdro(takovej gumovej navlek...no jak to napsat jionak slusne)
u ns jsem ho zatrim nikde nenasel a kvalitni kozene treba od Krussel jakbysmet.
Nevim jak vy ale me na iPhonu vadi z hlediska konstrukce jedna vec: Boky jsou hodne oble navic z castio z chrom. plechu kdyz jej mate v zadni kapse kalhot musite davat skara pozor aby nevyklouz z ruky a nerozsekal se o chodnik.radsi jej beru za zadek a displej,to je jistejsi.

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

Jen jako upozorneni, tesna pouzdra mohou byt dobra jako mechanicka ochrana proti padu a narazum, ale primo "kontraproduktivni" jako ochrana proti poskrabani.. Mezi pouzdrem a telefonem se prostor postupne zanasi prachem a prirodavi cim jeste, funguje to na telefon jako vybornej smirgl ;) ..
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Příspěvek od flatliners »

Martas06:myslíš tohle pouzdro?
Obrázek
Obrázek

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Jo presne tohle silikonove jsem myslel,da se u nas objednat?
Celkem bych ho bral protoze iphone ma tendenci vyklouiznout z ruky....nerad bych ho pak po kouscich sbiral po zemi.
Jestli mas adresu na cesky e-shop kde se necha poridit,podel se prosim :wink:

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Příspěvek od flatliners »

já ho dostal k Iphonu zdarma(a ještě jedno z pevnýho plastu),zkusim toho známýho,jestli by dokázal ještě sehnat :wink:

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Tak to prubni,u nas se asi jen tak nedockame a se zahranici se mi to objednavat nechce.Jsou samozrejme seriozni e-shopy ale ti akceptuji prevazne Mastercard,kterou nemam.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

tady mají nějaká silikonová pouzdra

http://www.maczone.cz/_produkty/iphone/001029/
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Dekuji :wink: :wink: hned tam mrknu a neco objednam!!!

Jeste jsem neco nasel zde: http://www.palmpc.cz/apple-iphone-cz/,
ten "silikon" ale stoji pres 1000kc!!! ZLODEJINA...fakt nehorazny!

icebee

Příspěvek od icebee »

pouzivam ho asi mesic docela bez vetsiho setreni a zatim nevidim zadny skrabanec, je pravda ze jsem nikdy nepouzival pouzdro ani na mobilech.. ale na druhou stranu jedna se porad jen o spotrebni zbozi (vidrzi nejakou chvilku a pak se koupi neco noveho) :lol:

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Ja iPhone setrim jak muzu...dlouho nechci nic jineho,maximalne nastupce jestli bude mit co nabidnout.

V tuhle chvili ho setrim asi nejvic...uz druhy den jej nemohu prakticky vubec pouzivat(jen tak si zavolat na 112),udelal jsem restore a nemohu jej aktivovat natoz odblokovat.

Uz si s nim chci zase "hrat" jdnze iFounik byl napaden zakernym virem s oznacenim AT&T a je mu spatne...proto,nastesti neni uplna "mrtvolka" a vsi silou se mu ten sajrajt AT&T snazim "vylecit".....mozna se mi to uz za chvili povede...(viz tema Odblokovani Ativace FW 1.0.2 Problem zde: http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=470 )

sergi
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř lis 07, 2007 3:21 pm

Příspěvek od sergi »

Tak to je LOL..prostě nechápu, jak je možné, že někomu se škrábe a někomu ne..dyť máme přece všichni stejné phouny ne?
Většina lidí píše, že display nelze poškrábat, pak ale někdo napíše, že si to i při slušném zacházení poškrábal a že je to vidět..
Mám na něm folii a teď nevím, jestli ji sundat nebo ne..nejraději bych ji sundal, ale jestli se mi má poškrábat..

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Příspěvek od flatliners »

podle mě je folie zbytečná,hned po koupi šla dolu :)

paul.digi

Příspěvek od paul.digi »

zde jeste mensi test odolnosti - dokonce si i zaplave :D

http://youtube.com/watch?v=kopBQhKt0Ds&feature=related

Odpovědět